Historia szkoły Hymn szkoły Dokumenty szkoły Nadanie imienia Samorząd Uczniowski Absolwenci Gazetka szkolna Nauczyciel z klasą Uczeń z klasą Adopcja serca Zielona Szkoła LOGO SZKOŁY

Gazetka szkolna

Uczniowie  gimnazjum biorą udział w projekcie obejmującym publikacje szkolnej gazetki. Polega on na redagowaniu gazetki szkolnej w taki sam sposób jak w rzeczywistości, z tą różnicą, że publikacja znajduje się na stronach junior media.pl„Gazetomaniak” ukazuje się cyklicznie. Zarówno dla młodych dziennikarzy jak i opiekunów praca jest wyzwaniem, gdyż z taką formą spotkają się po raz pierwszy, a wymaga to przygotowania.
Junior Media to edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polskapresse i Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON skierowany do szkół – uczniów i nauczycieli. To nowy wymiar szkolnych gazetek. Pokazuje jak ze szkolnej gazetki można zrobić w miarę dobrą gazetę, którą mogą czytać inni, tyle, że w Internecie.

Najlepsi i najbardziej aktywni młodzi redaktorzy są nagradzani. Na nich czekają atrakcyjne wakacyjne warsztaty, czyli Letnia Szkoła Dziennikarstwa Junior Media – obóz połączony z nauką dziennikarstwa i udziałem w fascynującym projekcie robienia prawdziwej gazety.

Każda redakcja, która zrobi minimum trzy gazetki w systemie Redakcja on-line, otrzyma zestaw profesjonalnych legitymacji prasowych JUNIOR MEDIA oraz naklejki na drzwi szkolnej redakcji.

Numery gazetki możecie poczytać tutaj: GAZETOMANIAK - wystarczy w okienku wyszukiwania wpisać jej tytuł!