Z życia szkoły

 • Świetlicowy konkurs plastyczny "Jak wygląda święty Mikołaj?"

  Świetlicowy konkurs plastyczny "Jak wygląda święty Mikołaj?"

  Świetlica szkolna zaprasza do konkursu plastycznego. Szczegóły w regulaminie. Kliknij na link  Konkurs_o_Mikolaju.docx

 • Uroczystości niedzielne na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

   Uroczystości niedzielne na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

  W tym roku 11 listopada wypadł w niedzielę, co dodatkowo podniosło rangę tego niezwykłego dnia. Mogliśmy całkowicie skupić się na świętowaniu setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Przedsmak tego, że jesteśmy naocznymi świadkami ważnej, historycznej chwili mieliśmy już w piątek, uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji odśpiewania hymnu o 11.11.

  O godz. 9.45 społeczność szkolna wraz z pocztem sztandarowym przeszła do kościoła, gdzie została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. W oprawę liturgiczną włączyli się uczniowie oraz pani Dyrektor.

  Następnie wszyscy, licznie zgromadzeni w kościele,  przeszli pod Pomnik Wdzięczności, gdzie oddano hołd tym, którzy nie szczędzili własnego zdrowia i życia dla dobra narodu. Modlitwę za nich poprowadził ks. M. Danak. Potem p. A. Krężałek w krótkim przemówieniu przypomniał najważniejsze fakty sprzed 100 lat oraz podkreślił rolę łęczan w walkach o niepodległość.  Kolejno delegacje, także nasza – szkolna – złożyły kwiaty i zapalone znicze pod pomnikiem i w rytmie pieśni patriotycznych przemaszerowaliśmy do budynku szkoły.

  Na tę szczególną okazję hala sportowa zamieniła się w salę widowiskową. Dodatkowo, z racji wystroju, pełniła też funkcje galerii. Dekorujące ją panie K. i M. Majchrzak zadbały, by ściany zdobiły prace przygotowane przez uczniów w ramach klasowych projektów niepodległościowych.

  Pani Dyrektor ciepło powitała zebranych i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez młodzież szkolną. Jak każe tradycja, występ rozpoczął polonez, czyli taniec, który od XVIII w. inaugurował wszelkie najważniejsze uroczystości. „Chodzonego” wykonali uczniowie kl. Va, Vb i VI przygotowani przez p. M. Aszlar. Odświętnie ubrani, trzymający w dłoniach białe i czerwone róże wyglądali bardzo dostojnie. Potem ich miejsce zajęli najmłodsi – wychowankowie „Wiatraczka”. Przedszkolaki z właściwym sobie wdziękiem wyrecytowały patriotyczne wiersze i odśpiewały piosenki o tematyce ojczyźnianej.

  Następnie starsi uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, opracowany przez panie: B. Wierdak i U. Szpiech. Zostały w nim przywołane  najważniejsze fakty historyczne i związane z nimi pieśni. W wykonaniu chóru pod kierunkiem p. A. Aszlara te utwory nadal wzruszają i budzą dumę z przynależności do narodu, który wiele musiał wycierpieć w drodze do wolności. Występ został przerwany tuż przed 12.00, aby – w odpowiedzi na apel prezydenta – właśnie o tej porze  odśpiewać hymn narodowy w łączności ze zgromadzonymi w stolicy przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Potem program był kontynuowany, a uosabiająca udręczoną Ojczyznę uczennica mogła wreszcie zrzucić żałobny kir i radośnie przedefilować wraz z Wolnością, trzymając w dłoni biało – czerwoną flagę. Podsumowaniem występu były wymowne słowa poezji:

   „Warto się czasem zasłuchać 

  W wiatru granie, szum gałęzi,

  Listopadów przemijanie.

   

  Warto się czasem zasłuchać

  W grobów ciszę,

  By mowę wieków usłyszeć

  One mówią…

   

  Kto tę ciszę raz usłyszał,

  Wiele mówi mu ta cisza.

   

  Tam zapisane są przodków marzenia,

  Wszystkie tęsknoty, bóle, cierpienia

  I słowa trzy, które przez pokolenia szły

  BÓG, HONOR, OJCZYZNA.”

  Wspólne świętowanie zakończyło wręczenie nagród laureatom konkursów na fotoreportaż, którzy podczas wakacji z dużym zaangażowaniem utrwalali miejsca warte odwiedzenia. GALERIA ZDJĘĆ

   

 • Uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego

  Uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego

  W piątek, tj. 9. listopada br. nasza społeczność przyłączyła się do szkół w całym kraju i dokładnie o godz. 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy hymn państwowy. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w galowych strojach. O 11.00 lekcje zostały przerwane i wszyscy przeszli do hali widowiskowo – sportowej. Tam, patrząc na stojący na środku poczet sztandarowy, wspólnie wykonaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. O oprawę muzyczną tej doniosłej chwili zadbał p. Andrzej Aszlar.

 • Konkurs na fotoreportaż rozstrzygnięty

  Konkurs na fotoreportaż rozstrzygnięty

  Komisja w składzie: p. Urszula Pachana – Szpiech, p. Katarzyna Majchrzak i p. Magdalena Majchrzak oceniła fotoreportaże złożone przez naszych uczniów.

   

  Wyniki konkursu:

  W kategorii „Moja Ojczyzna”:

  wyróżnienie – Joanna Czaja (Vb)

  II miejsce – Mateusz Jaracz (Vb)

  I miejsce – Mikołaj Pabis (Va)

  W kategorii „Wakacyjne spotkania z historią”:

  III miejsce – Michał Jaracz (IV)

  II miejsce – Julian Głowa (Va)

  I miejsce – Marcin Dziedzic (VIII)

   

  Zwycięzcom gratulujemy. Równocześnie mamy nadzieję, że przygotowanie prac konkursowych dostarczyło im wiele radości i niezapomnianych przeżyć związanych z poznawaniem pięknych miejsc naszego kraju.

 • KONKURS HISTORYCZNY „POLSKA MOJA OJCZYZNA”

  KONKURS HISTORYCZNY „POLSKA MOJA OJCZYZNA”

  6. listopada br.  naszą szkołę odwiedzili uczniowie z Jasionki, Równego i Wietrzna biorący udział  w międzyszkolnym konkursie historycznym „Polska moja Ojczyzna”.

  Głównym celem tego konkursu, adresowanego do starszej młodzieży,  było upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Poszczególne szkoły mogło reprezentować maksymalnie 3 uczestników wyłonionych w drodze eliminacji wewnętrznych. Młodzi sympatycy historii pisali przez 60 minut test  złożony z 15 zadań różnego typu. Podczas tej pracy musieli wykazać się dość szczegółową wiedzą m. in. na temat: rozbiorów, Legionów Polskich, powstań narodowych oraz sposobów walki z germanizacją i rusyfikacją. Wiele zadań wymagało właściwej interpretacji tekstów ikonograficznych, takich jak: mapy, obrazy czy portrety postaci historycznych.

  Laureatami konkursu zostali: Aurelia Gierlicka (1.msc., Łęki Duk.), Paweł Kowalewski (2. msc., Jasionka) oraz Marcin Dziedzic (3. msc., Łęki Duk.). Ponadto jury konkursowe przyznało 3 wyróżnienia dla: Wiktora Głowy (SP Łęki Duk.) oraz Emilii Kopacz i Mikołaja Borka (z SP w Równem).

  Test konkursowy opracowała p. Dyrektor Beata Węgrzyn, a sprawami organizacyjnymi zajęła się p. Urszula Pachana – Szpiech.

  Laureatom konkursu gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za to, że ważną dla narodu rocznicę zechcieli uczcić przez  poszerzenie swojej  wiedzy historycznej. ZDJĘCIA

   

 • List Minister Edukacji do rodziców

  List Minister Edukacji do rodziców

  Na prośbę Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskaiej załaczamy list do rodziców i opiekunów prawnych dzieci. List można pobrać klikając link: 

  2018.11.08_list_MEN_GIS_rodzice.pdf_f_2018.11.08_list_MEN_GIS_rodzice.pdf

 • Wspólnie tworzymy historię - zaproszenie do udziału w projekcie.

  Wspólnie tworzymy historię - zaproszenie do udziału w projekcie.

  Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości chciałbym zaprosić wszystkich mieszkańców Łęk Dukielskich do wspólnego projektu. Polega on na sfotografowaniu nas Łęczan dla pokoleń. Zapraszam wszystkich do szkoły dnia 11 listopada. Rozpoczynamy po uroczystej akademii i czekamy na Was do wieczora w klasie na parterze (wejście przez salę gimnastyczną). Fotografujemy całe rodziny, grupy, osoby samotne. Każdy może zostać umieszczony w pamiątkowej kronice, która będzie w nowo powstałym "Kółku Rolniczym".

  Pomysł zrodził się z inspiracji Koła Miłośników Historii Łęk Dukielskich. Dzięki  wsparciu szkoły i wspólnie z Wami mieszkańcami możemy go zrealizować. Nie przegapcie takiej okazji :)

   

  Kuba Pabis

   

 • Wycieczka przedszkolaków.

  Wycieczka przedszkolaków.

  5.11 1018r. przedszkolaki wraz z paniami: Teresą Wierdak i Danutą Witowską wyjechały  do Krosna. Dzieci bawiły się w nowo otwartej Sali zabaw. Zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości, a sam wyjazd był wielkim przeżyciem, bo dzieci po raz pierwszy wyjechały bez rodziców. ZDJĘCIA

 • Spotkanie z przedstawicielem Krośnieńskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt

  Spotkanie z przedstawicielem Krośnieńskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt

  31.10.2018r. na zaproszenie pani Teresy Wierdak  gościliśmy w szkole członkinię Krośnieńskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt. Pani opowiadała dzieciom o pracy w krośnieńskim przytulisku dla zwierząt, bezdomności zwierząt i pomocy jakiej potrzebują oraz uwrażliwiała uczniów na los bezdomnych, porzuconych, niechcianych psów. W spotkaniu brał też udział pies, którego tresurą zajmuje się pani Sylwia. Spotkanie miało również na celu przypomnienie i zachęcenie dzieci do przyłączenia się do  trwającej w naszej szkole akcji” Miska dla pieska”- której celem jest pomoc krośnieńskiemu przytulisku. Akcja zbierania karmy dla zwierząt potrwa jeszcze do końca listopada.  ZDJĘCIA

 • Wycieczka w ramach konkursu plastycznego.

  Wycieczka w ramach konkursu plastycznego.

  Lauretki konkursu plastycznego realizowwanego w ramach projektu ,,Wolni od uzależnień'' wzięły udział w wyciecze zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kółka Rolniczego w Łękach Dukielskich.

  Po dwu-godzinnej podróży byliśmy na miejscu. Powitały nas, widoczne już z daleka, mury rezydencji pałacowej w Łańcucie. Po zaparkowaniu autokaru skierowaliśmy się ku okazałej bramie głównej. Przewodnik czekał już na nas, więc od razu skierowaliśmy się do wejścia, podziwiając jednocześnie zachwycające ogrody pałacowe. Udaliśmy się do długiego korytarza, aby zaraz skręcić w część mieszkalną zamku. Przed ujrzeniem konkretnego pomieszczenia, pani przewodnik zatrzymywała się i opowiadała nam historię tego miejsca. Dowiedzieliśmy się, że Łańcut został założony w XIV wieku przez króla Kazimierza Wielkiego. Jego kolejnymi właścicielami były wielkie rody polskie. Zamek został wzniesiony w latach 1629-1641 dla Stanisława Lubomirskiego. Początkowo był średniej wielkości nowoczesną rezydencją, jednak przez liczne przebudowy w 2 połowie XVIII wieku stał się rezydenją pałacową otoczoną systemem fortyfikacji bastionowych. Obecnie rezydencja łańcucka jest znaczącym muzeum wnętrz mieszkalnych oraz powozów konnych.
  Po wysłuchaniu barwnych opowieści przewodnika udaliśmy się, aby zwiedzić cały pałac. Pierwsza naszym oczom ukazała się Wielka Sień, następnie Sala pod Stropem. Później korytarzem zachodnim udaliśmy się, aby zobaczyć salony i prywatne sypialnie. Wszystkie wnętrza zachwycały bogactwem zdobień, wyposażniem i przestronnością. Na koniec zabaczyliśmy przepiękną salę balową z ogromnymi kryształowymi żyrandolami.

  Eklektyczny budynek wozowni to kolejna atrakcja naszego zwiedzania. Wzniesiony w 1902 roku, może się pochwalić ciekawą kolekcją pojazdów konnych. Stanowią one niezwykle ciekawą pamiątkę po rodzinie Potockich.

  Wycieczki po terenie łańcuckiej rezydencji to nie lada gratka dla każdego przyrodnika. W tutejszej storczykarni obejrzeliśmy bogatą kolekcję storczyków, która uchodzi za największą i najcenniejszą tego typu w całej Polsce.

  Następnie udaliśmy się do Muzeum im. Rodziny Ulmów w Markowej. Wyciszenie i zaduma towarzyszyła zwiedzającym miejsce upamiętniające Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej.

  Wycieczka była udana: słoneczna pogoda, jesienna sceneria, dobre humory i pyszny wspólny obiad. ZDJĘCIA

  Opiekun, nauczyciel plastyki Katarzyna Majchrzak

 • Ogólnopolski konkurs "Szkolne przygody Gangu Słodziaków"

  Ogólnopolski konkurs "Szkolne przygody Gangu Słodziaków"

  Uczniowie klasy 1 i 2 Szkoły Podstawowej wzięli udział w ogółnopolskim konkursie ,,Szkolne przygody Gangu Słodziaków''. Celem jego było budowanie nawyku codzienngo czytania wśród najmłodszych oraz wsparcie rodziców w motywowaniu dzieci do głośnego czytania. Zadaniem konkursowym było zorganizowanie Dnia Gośnego Czytania oraz narysowanie i opisanie kolejnych przygód Słodziaków.

  Dzień Czytania w klasie 1 Szkoły Podstawowej w Łękach Dukielskich odbywał się w szkolnej bibliotece i klasie. Dzieci słuchały przygód pluszowych bohaterów z książeczki o Gangu Słodziaków. Zainteresowanie było wielkie, zwłaszcza, że czytała koleżanka z klasy 7, pani sprzątająca w szkole, pani wychowawczyni, pani pielęgniarka oraz zaproszony pan pracujący w Nadleśnictwie. Pan Krzysztof przyjechał do naszych dzieci z książeczkami o zwierzętach, opowiadał też ciekawostki z życia zwierzaków. Później spotkanie przerodziło się w żywą rozmowę o tym co daje i jaki jest ciekawy las.

  Dzieci słuchające czytania były skupione i żywo reagowały na przygody Sowy, Bobra czy Jeżyka. Atmosfera biblioteki, cisza, swobodne siedzenie na dywanie pokazywało , że dzieci dobrze się czują i spodobała im się taka forma spędzania czasu. Mogły ocenić zaangażowanie czytających oraz ich mimikę, co czasem wywoływało uśmiech. Głośne czytanie rozwija wyobraźnię, pobudza aktywność, dzieci chcą opowiadać, rysować, bawić się w bohaterów z bajek. Ponieważ są to dzieci z klasy 1 , nie wszystkie jeszcze umieją czytać, ale wiele z nich już samodzielnie próbuje swoich sił w tej ciekawej sztuce. Także rodzice stwierdzili, ze czytanie codziennie daje dzieciom wielką frajdę, zaczęły się bardziej interesować książkami i ci, którzy czytają sami chętniej siadają , żeby sprawdzać, co dzieje się z bohaterami dalej………

  Dzieci z klasy 1 wykonały prace plastyczne, w których przedstawiły dalsze przygody Słodziaków. Zaangażowanie było spore. Rodzice przyznali, że dzieci w miarę upływu czasu chętniej czytały i wykonywały zadania. Prace udały się wyjątkowo, gdyż widać na nich kreatywność i pomysłowość.

  Uczniowie klasy 2 wykonali komiksy, które przedstawiały dalsze losy lub dziwne historie Gangu Słodziaków . Przedstawiane historie dzieją się np. w lesie, w różnych porach roku, na urodzinach. Niektóre tytuły komiksów to m.in.: „Jesienne opowieści”, „Zbliża się zima”, „Jesienne stroje Słodziakówa”, „Na urodzinach”, „Ślub na polanie”, ,,Wakacje Słodziaków''. Większość uczniów wykonała komiksy różnorodną techniką, wykorzystując nie tylko kredkę, ale i różnorodne materiały papierowe, sznurki, włóczki itp. Wszyscy chętnie uczestniczyli, a duże zaangażowanie rodziców spowodowało, że treść i wygląd komiksów jest na bardzo wysokim poziomie.  ZDJĘCIA

  Wychowawczyni klasy 1 Katarzyna Majchrzak

  Wychowawczyni klasy 2 Barabara Wierdak

 • Dyskoteka szkolna

  Dyskoteka szkolna

  Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami SU oraz pod opieką animatora sportu i rodziców wzięli udział w dyskotece szkolnej. Cel był szczytny bo wspierał prowadzoną od wielu lat w naszej szkole "Adopcję serca".  Zdjęcia

 • Kontynuacja dzieła: "Adopcji serca"

  Kontynuacja dzieła: "Adopcji serca"

  W tym roku szkolnym kontynuujemy "Adopcję serca". Naszym podopiecznym jest w dalszym ciągu chłopiec z misji Nguelemendouka. W imieniu sióstr misjonarek otrzymaliśmy podziękowanie za wpłacone środki pieniężne oraz podziękowanie za inicjatywę niesienia pomocy dzieciom Kamerunu i otwarte serca. Gerol przez kolejny rok będzie mógł uczęszczać do szkoły. 

 • Wycieczka do teatru

  Wycieczka do teatru

  24 października uczniowie klasy pierwszej, drugiej i czwartej wraz z wychowawczyniami p. Katarzyną Majchrzak, Barbarą Wierdak i Martą Pabis wyjechali do teatru do RCKP w Krośnie na spektakl „Afryka Kazika”. W spektaklu wystąpili aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa. Było to barwne widowisko opatrzone pełną dynamiki muzyką. Główny bohater zaprosił widzów do wędrówki po świecie Afryki i jednocześnie zwrócił małym widzom uwagę jak ważna jest pomoc, dla tych, którzy jej potrzebują.

 • Akcja dla przytuliska w Krośnie

  Akcja dla przytuliska w Krośnie

  Nasza szkoła zaangażowała się w pomoc dla Krośnieńskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt. Od 2013 r w Krośnie funkcjonuje przytulisko dla bezdomnych zwierząt. Na ogłoszony apel o zbiórce żywności, zareagowały dzieci, które chętnie przynosiły karmę dla potrzebujących bezdomnych psów i kotów z krośnieńskiego przytuliska. Za ofiarność i  wrażliwość na potrzeby innych, serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom. Jednocześnie przypominamy, że zbiórka żywności potrwa jeszcze do końca listopada. Zebrana karma przekazywana jest przytulisku dla bezdomnych zwierząt w Krośnie.

   

 • Realizacja międzynarodowych projektów  eTwinning.

  Już po raz trzeci uczniowie biorą udział w międzynarodowym projekcie z j. angielskiego. Celem projektów jest  doskonalenie umiejętności językowych, poznanie kultury, tradycji, szkolnictwa w różnych europejskich krajach. Jest to doskonała okazja na wymianę doświadczeń, zaczerpnięcie nowych pomysłów na interesujące lekcje. Uczniowie doskonalą swoje umiejętności językowe, wykazują się pomysłowością, kreatywnością, mają możliwość wykorzystania uzdolnień i talentów. Uczą się pracy zespołowej, tolerancji, a także współzawodniczą z uczniami z innych państw.

  W tym roku głównym celem projektu „Keep calm and recycle” jest zbieranie zużytych, plastikowych  butelek. Uczniowie zamiast wyrzucać butelki do kosz, będą mogli za ich pomocą głosować (np. „kto jest twoim ulubionym piłkarzem: Messi czy Ronaldo), wrzucając butelkę do odpowiedniego pudełka. Zebrane w ten sposób butelki zostaną wykorzystane do budowy  ogromnego robota, a następnie przekazane  do recyklingu. Dzięki temu projektowi  uczniowie stają się  bardziej wrażliwi na ochronę środowiska naturalnego.

 • Spotkanie ze sztuką

  Spotkanie ze sztuką

  16 X 2018 r.uczniowie klasy I, II i IV SP pod opieką swoich wychowawczyń wyjechali do Regionalnego Centrum Kultury Pogranicza w Krośnie. Tam na dużej scenie dzieci obejrzały sztukę pt. ,,Alicja w krainie czarów.'' Przedstawienie łączyło ze sobą klasyczną bajkę, muzykę rozrywkową, operetkową ze szczyptą surrealistycznego poczucia humoru. Wyjazd zakończył wspólny posiłek w Mc Donald's.

 • Święto Edukacji Narodowej

  Święto Edukacji Narodowej

  Przygotowana przez Samorząd Uczniowski akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej była doskonałą okazją na podziękowanie nauczycielom za „wiedzy kaganek i wychowanie”. W krótkich, humorystycznych  scenkach uczniowie pokazali, że zawód nauczyciela bez wątpienia jest jednym z trudniejszych, a praca nauczyciela nie zawsze jest doceniana. Nauczyciel  musi być bardzo cierpliwy,  wyrozumiały i odporny na uczniowskie usprawiedliwienia. By jednak uprzyjemnić pedagogom ich los przedstawiciele firmy "Absurd & Company" wraz z uroczymi modelkami zaprezentowali modę nauczycielską. Te nie tylko piękne, ale i praktyczne stroje cieszyły sie wielkim zainteresowaniem. A na zakończenie apelu pedagodzy i uczniowie wysłuchali poniższy wiersz:

  A kiedy minie czas i miną lata
  I nie wiem ile lat upłynie nawet...
  Gdy przyjdzie rozwiązywać trudną sprawę-
  Wrócą do nas słowa spośród ławek.
  Przypomnimy sobie te szkolne czasy
  I to, że właśnie tę literę trzeba pisać tak.
  A kiedy staniemy u rozstajnych dróg
  I ciężko nam będzie w niejednej chwili
  Zrozumiemy, że spłacić trzeba wielki dług.
  I wytrwamy- jak ci, co kiedyś nas uczyli...

  Zdjęcia 

 • Pasowanie na ucznia

  Pasowanie na ucznia

  Idę do szkoły, a ze mną przyjaciele”

  W dniu 15.10.2018 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość Pasowania na Ucznia. Na początku Pani Dyrektor powitała rodziców i powiedziała kilka ciepłych słów do uczniów klasy pierwszej. Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, matematyczne, przyrodniczo- geograficzne, z zakresu ruchu drogowego i wokalne.Wszyscy byli zgodni, że dzieci są gotowe by je przyjąć do społeczności uczniowskiej. W dalszej kolejności przystąpiono do aktu ślubowania. Pani Dyrektor Beata Węgrzyn pasowała każde dziecko na ucznia klasy pierwszej. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali od Pani Dyrektor pamiątkowe zeszyty i ołówki, a od wychowawczyni dyplomy, oznaczające przynależność do uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich. Uczniowie klasy drugiej, pod kierunkiem pani Barbary Wierdak, złożyli życzenia nowo pasowanym, prezentując wiersze i piosenkę oraz obdarowując ich upominkami. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek w klasie przygotowany przez rodziców pierwszaków.

  Życzymy, aby święto pierwszoklasistów jakim jest Pasowanie na Ucznia na długo pozostało w ich pamięci i było dobrym początkiem na drodze edukacji szkolnej.

  Wychowawca klasy pierwszej – Katarzyna Majchrzak                      ZDJĘCIA

 • „Promieniowanie ojcostwa” - XVIII zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  „Promieniowanie ojcostwa” - XVIII zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  11 października 2018 roku przedstawiciele naszej społeczności szkolnej – uczniowie, nauczyciele, Pani Dyrektor oraz Ksiądz Proboszcz – już po raz piętnasty wzięli udział w pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. W gronie około 14 tysięcy dzieci i młodzieży z ponad 300 szkół z kraju, a także z Białorusi, uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył jak co roku biskup radomski Henryk Tomasik. Homilię wygłosił abp Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa, świadek życia papieża – Polaka. Przypomniał on, że Jan Paweł II był dla młodych ludzi ojcem, że zawsze się o nich troszczył, ale równocześnie stawiał trudne zadania. Uczył życia nie na skróty, ale w odpowiedzialności za siebie i za innych. Mówił: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”.

  Przed rozpoczęciem Mszy Świętej zebrani na błoniach wypuścili w niebo ponad 300 balonów z pozdrowieniami z Jasnej Góry na znak uniesienia swoich serc do nieba. Wyglądało to wspaniale, zwłaszcza że w tym roku wyjątkowo dopisała pogoda – mieliśmy prawdziwą złotą polską jesień, ciepłą i słoneczną – białe i żółte balony odleciały niesione lekkim wiatrem na tle błękitnego nieba.

  W drodze powrotnej zgodnie z nasza tradycją zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, aby podziękować za otrzymane dotąd łaski i prosząc Najświętsze Serce Pana Jezusa o dalsze łaski. ZDJĘCIA

   

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich

  Szkoła Podstawowa
  im. Jana Pawła II
  w Łękach Dukielskich
  38-456 Łęki Dukielskie 74
 • 13 43 175 04
  NIP: 684-20-53-833

Galeria zdjęć