Nawigacja

 • IV edycja „Dnia Języków Obcych w Szczepaniku”

  Uczniowie naszej szkoły od początku biorą udział w wydarzeniu promującym naukę języków obcych, jakim jest „Dzień Języków Obcych w Szczepaniku”. Hasłem przewodnim były słowa: „With languages you are at home everywhere” (w wolnym tłumaczeniu: ze znajomością języków obcych wszędzie jesteś w domu).

  8 grudnia 2017 roku, do Szczepanika pojechało 29 uczniów z klasy II i III Gimnazjum.  Wychowankowie mieli możliwość poznania szkoły (zarówno technikum, jak i liceum), nauki pierwszej pomocy, rozrywki (występ kabaretu, występ wokalny) i przede wszystkim doskonalenia umiejętności językowych.

  Ponad 400 uczniów zostało podzielonych na grupy, które wykonywały przydzielone zadania. Ćwiczenia były przygotowane na zasadzie gier, quizów, konkursów. Zajęcia  prowadzone były przez nauczycieli języków obcych pracujących w tej szkole oraz studentów z Turcji. 

  Dwójce naszych uczniów udało się zająć pierwsze miejsca w konkursach z języka angielskiego: Jagoda Wasiak w konkursie „FalseFriends” i Kamil Kielar w „Spelling Bee”. Ponadto kilku uczniów wygrało nagrody rzeczowe: książki, bilety do kina.  Taka forma spotkania i zajęć  pomaga sprawdzić wiedzę i umiejętności uczniów w grupie rówieśników z regionu, motywuje do wysiłku i zdrowej rywalizacji, umożliwia poznanie nowych kolegów. Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w tym językowym wydarzeniu.  ZDJĘCIA

 • Mikołajki Szkolne

  6 grudnia wszystkich ogarnęło mikołajkowe szaleństwo... Każdy choć przez chwilę chciał poczuć się jak Mikołaj i założyć odpowiedni strój. To taki dzień, w którym pamiętamy, że to przede wszystkim obdarowywanie drobnymi upominkami daje frajdę. Mamy nadzieję, że prawdziwy Św. Mikołaj był z nas choć trochę dumny. Zdjęcia

 • Multitest 2017

  W połowie października  w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs historyczny organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej (CES): Multitest. Konkurs skierowany był do uczniów klas: IV- VII SP i II - III gimnazjum. Z naszej szkoły w konkursie brało udział  23 uczniów z klas IV- VII oraz 7 uczniów z gimnazjum. Wyniki konkursu ukazały się  początkiem grudnia. Uczniowie osiągnęli w nim  wysokie wyniki: 2 uczniów zdobyło 1 miejsce, 7 uczestników zdobyło tytuł laureata za zajęcie miejsc w pierwszej dziesiątce a 5 uczniów otrzymało dyplom wyróżnienia za zajęcie miejsc od 11 do 15.

  Najlepsze wyniki uczniów:

  Dorota Bania, kl. VI SP -  1 miejsce, grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa

  Wiktor Głowa- kl. II Gim. - 1 miejsce, grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa

  Marcin Dziedzic, kl. VII SP -6 miejscedyplom laureata

  Oliwia Solińska,   kl. V  SP -6 miejscedyplom laureata

  Weronika Aszlar, kl. VI - 7 miejscedyplom laureata

  Mikołaj Pabis, kl. IVa  SP – 9 miejscedyplom laureata,

  Piotr Krukar, kl. II Gim.  – 9 miejscedyplom laureata,

  Dawid Szpiech, kl. II Gim.  – 10 miejscedyplom laureata,

  Marcin Szczepanik, kl. III Gim.- 10 miejscedyplom laureata

  Aurelia Gierlicka, kl. VII SP – 11 miejscedyplom wyróżnienia

  Marta Bania , kl. IV b SP – 12 miejscedyplom wyróżnienia

  Joanna Czaja , kl. IV b SP – 12 miejscedyplom wyróżnienia

  Kinga Deryniowska , kl. IV a SP – 14 miejscedyplom wyróżnienia

  Łukasz Buczyński, kl. V SP - 14 miejscedyplom wyróżnienia,

  Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

  Gratulacje! Życzymy  sukcesów w następnych konkursach.

 • Wspieramy akcję „Podziel się miłością”

  SU i Szkolne Koło Caritas przyłączyły się do akcji „Podziel się miłością” organizowanej przez GOK w Dukli . Akcja polega na zbiórce darów (długoterminowej żywności, środków czystości  itp.) na rzecz potrzebujących z gminy Dukla. Produkty można składać w szkole do 11 grudnia 2017 roku.

  Prosimy o wsparcie naszej inicjatywy.

 • II Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon 2017/18.

  28.11.2017 r. na hali sportowej MOSiR w Dukli odbył się II Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon 2017/18. W II turnieju wystartowało 47 zawodników (21 chłopców i 26 dziewczynek) ze szkół z Dukli, Tylawy, Iwli, Głojsc  i Łęk Dukielskich. Naszą szkołę reprezentowali Ci sami uczniowie co w pierwszym turnieju.  Wyniki w zakładce WYDARZENIA SPORTOWE

 • Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego: „Najpiękniejszy uśmiech”

  Na przełomie października i listopada uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Najpiękniejszy uśmiech” zorganizowanym przez SU. Wystarczyło przynieść  zdjęcia przedstawiające pięknie uśmiechniętych ludzi. Do komisji konkursowej wpłynęło kilkanaście zdjęć. Jury nagrodziło trzech uczniów: Weronikę Aszlar, Aurelię Gierlicką i Mikołaja Pabisa. Wyróżniono także Marcina Dziedzica i Gabrielę Źrebiec
  Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych konkursach. Rozdanie nagród

 • REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ

  Świetlica szkolna ogłasza konkurs plastyczny. Szczegóły w załączniku; regulamin_konkursu_ozdoba_choinkowa.docx

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE

  25 listopada przypada święto, które w wielu szkołach i przedszkolach jest obchodzone rok rocznie z wielką przyjemnością i radością. Dzień Pluszowego Misia to także w naszej szkole dzień, który ma szczególny charakter. W tym dniu z domu dzieci przynoszą do szkoły swojego ukochanego misia. W bibliotece z tej okazji została zorganizowana wystawa książek o misiach, które są dostępne w naszej wypożyczalni, a także prac wykonanych przez uczniów kl. ,,0” i I.

  Tematem przewodnim tegorocznego święta był ,,Stary, zielony miś” Marii Kownackiej. Uczniowie z klas 0 – III brali udział w konkursach plastyczno – czytelniczych związanych z bohaterem tego właśnie opowiadania. W klasie ,,0” w konkursie plastycznym wyróżnione zostały: Martyna Maziarz, Nikola Deryniowska i Martyna Świątek. W kl. I w konkursie plastyczno – czytelniczym: Lena Gac, Lena Madej, Patryk Bojda oraz Mikołaj Wojdyła, Jakub Bałon, Julia Pietruś i Kamila Dudzik. Natomiast klasa III musiała wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące tekstu Marii Kownackiej ,,Stary, zielony miś”. Najwięcej punktów zdobyły dziewczynki: Julia Makoś, Milena Szarek i Roksana Biernacka. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach zostali nagodzeni i poczęstowani ciasteczkami ,,Lubisiami”.

  Uczniowie starszych klas odwiedzając w tym dniu bibliotekę byli częstowani przez panią bibliotekarkę ,,małym co nieco”, które pilnował duży Pluszowy Miś. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę. ZAPRASZAMY ZA ROK!

  ZOBACZ GALERIĘ

   

   

 • Andrzejki

  22 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie andrzejkowej. Grupa młodsza  bawiła się wspólnie z klaunem i Minionkiem, których zaprosili rodzice. Było wiele atrakcji w postaci sztucznego śniegu, konfetti. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i konkursów z rodzicami. Grupa starsza bawiła się w rytm muzyki dyskotekowej. Wspólnie z opiekunami SU wróżyli sobie z wosku swoją przyszłość. Wszyscy uczestnicy zabawy andrzejkowej otrzymali słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Było fajnie yes
  GALERIA ZDJĘĆ

 • Rozstrzygnięcie konkursu na logo szkoły

  Do komisji konkursowej zgłoszono tylko trzy prace. Poziom prac był wyrównany. Na wyróżnienie zasługuje praca Marcina Dziedzica. Wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy i dodatkowe punkty dodatnie z zachowania. Gratulujemy pomysłu.
  Szkoda, że tak mało uczniów wzięło udział w konkursie. Prace można zobaczyć w pliku LOGOSZKOLY.docx

 • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

  W dniu 23.11.2017r. na hali SP im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich  odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

  Organizatorem zawodów była B. Węgrzyn. Nadzór sędziowski sprawował pan Jacek Stasz, trener tenisa stołowego.

  W zawodach uczestniczyli  mistrzowie poszczególnych gmin powiatu krośnieńskiego. Do zawodów przystąpiło 7 drużyn  chłopców i 5 drużyn dziewcząt z następujących szkół: SP w Iwoniczu,  SP w Zręcinie, SP w Odrzykoniu, SP w Jaszczwi, SP w Kopytowej, SP w Miejscu Piastowym, SP w Jedliczu, SP w Krościenku Wyżnym, SP w Dukli i  SP w Łękach Dukielskich.

  Gminę Duklę w kategorii chłopców reprezentowali uczniowie z SP Dukla, natomiast w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice naszej szkoły w składzie: Aurelia GierlickaMilena Buczyńska oraz na rezerwie Patrycja Mikosz. Zawody odbywały się systemem ruskim w kategorii chłopców i „każdy z każdym” w kat. dziewcząt . W wyniku rozgrywek nasze dziewczęta  zdobyły II miejsce,  awansowały do dalszych rozgrywek i będą reprezentować powiat krośnieński na szczeblu  rejonowym. I miejsce w kategorii chłopców zajęli chłopcy z SP w Dukli.      

  Gratulujemy  sukcesów!

   

 • Kolejne spotkanie małych programistów

  18 listopada odbyły się kolejne zajęcia z programowania. Tym razem uczniowie programowali ryczącego lwa i małpę, która uderzała w bębenek. Po raz kolejny podczas zajęć uczestnicy chętnie ze sobą współpracowali, a budowanie z klocków sprawiało im dużo satysfakcji.

 • 99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  „O Polsko, święte Twe imię,
  Po cichu i po kryjomu
  Z trwogą za siebie i innych
  Szeptano w ojców mych domu…”

  W sobotę, 11 listopada, obchodziliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Najpierw uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św., a potem  udaliśmy się pod Pomnik Wdzięczności Pokoleniom, gdzie  - w dowód pamięci o tych, którzy ofiarowali swe życie ojczyźnie - złożono wiązanki kwiatów,  zapalono znicze i wysłuchano okolicznościowych przemówień.

   Następnie w hali sportowo-widowiskowej odbyła się akademia, na którą zostali zaproszeni mieszkańcy Łęk Dukielskich. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program słowno – muzyczny.   Na scenariusz akademii złożyły się scenki, w których przywołano ważne wydarzenia z przeszłości kraju. Zostały one zestawione ze współczesnymi „obrazkami” życia, aby podkreślić różnice w sposobie pojmowania patriotyzmu dawniej i obecnie. Nad przygotowaniem uczniów do występu pracowały  panie: B. Węgrzyn i U. Szpiech.   Jak zwykle szkolny chór pod kierunkiem pana A. Aszlara wykonał  pieśni, które przez długie 123 lata niewoli towarzyszyły naszym przodkom, wyrażały ich patriotyzm i wiarę w odzyskanie suwerenności. Na potrzebę uroczystości uczniowie „wcielali się”      w role patriotów, którzy stali na straży polskości. Przez chwilę pojawił się nawet sam marszałek Piłsudski, który wygłosił przemówienie do swoich żołnierzy. Akademię zakończyła piękna pieśń w wykonaniu absolwentki Julii. Celem wspólnego świętowania było przypomnienie całej społeczności, że 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach naszego narodu.

   

 • Adopcja Serca

  W tym roku szkolnym "zaadoptowaliśmy" kolejne dziecko z Afryki.

  Chłopiec uczęszcza do klasy 0. Ma na imię Gerol. Pochodzi z miejscowości Ezambé, z plemienia Maka. Ma trzech braci i pięć sióstr. Jego rodzice utrzymują się z uprawy roli. Gerol lubi sport. Cieszymy się, że możemy pomóc kolejnemu dziecku realizować się w szkole.

 • Konkurs

  Pracownia informatyczna ogłasza konkurs na logo naszej szkoły.

  Logo ma zawierać pełną nazwę szkoły wraz z imieniem Patrona:
  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich
  oraz grafikę powiązaną z Patronem.

  Prace należy oddać w formie pliku graficznego na dowolnym nośniku pamięci
  do 17 listopada 2017roku

 • Świetlicowy konkurs pod hasłem ,,KOTYLION NIEPODLEGŁOŚCIOWY”

  14 listopada 2017r. zostały ogłoszone wyniki plastycznego konkursu ,,KOTYLION NIEPODLEGŁOŚCIOWY”. Celem konkursu było:
  - rozwijanie wyobraźni i umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi;
  - kształtowanie postaw patriotycznych;
  - zachęcanie do udziału w obchodach z okazji Święta Niepodległości;
  - rozpoznawanie symboli narodowych;
  - pobudzanie inwencji twórczej;
  - stwarzanie dzieciom możliwości prezentacji swoich prac;

  Do organizatorów wpłynęło 20 prac z których nagrodzono:
  I miejsce – Matylda Bużanowska kl. IVb
  II miejsce – Kacper Pec kl. III
  III miejsce – Marcin Dziedzic kl. VII
  wyróżnienie: Dorota  Bani a kl. VI, Wiktoria Nawrocka kl. I i Michał Jaracz kl.III

  WSZYSTKIM GRATULUJEMY!

 • Turniej Piłki Nożnej„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

  Dnia 9 oraz 10 listopada odbył się Turniej Piłki Nożnej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w którym rywalizowały drużyny chłopców w kategori U8, U10 oraz U12 pod Trenerskim okiem Pana Witolda Wiśniewskiego oraz Pana Kamila Kosa.

  Pierweszy dzień zmagań piłkarskich rozstrzygał się w kategori U8, w której reprezentowali naszą szkołę: Julia Buryła, Emilia Rogowska, Wiktor Głód, Kuba Bałon, Oliwier Guzik oraz Michał Samborowki. Po emocjonującyh meczach ostatecznie nasza drużyna zajęła 3 miejsce.

  Tego samego dnia do rywalizacji stanęli uczniowie z rocznika U12 w skałdzie: Oliwier Paczosa, Rafał Głód, Adam Kwaciszewski, Oliwia Kostecka, Bartek Kostecki oraz Łukasz Buczyński. Po zaciekłych bojach w finale spotkali się z drużyną MOSIR Dukla gdzie nieznacznie ulegli zajmując drugie miejsce.

  Kolejny dzień rozgrywek piłkarskich odbył w kategorii U10, w której naszą szkołę reprezętowali: Marcin Głód, Szymon Głód, Filip Kostecki, Dominik Lichtarski, Wiktor Kielar, Hubert Świątek oraz Gościnnie bramkarz Maciej Wiśniewski. Ostatecznie nasza drużyna zdobyła 3 miejsce po bardzo wyrównanych meczch w tej kategorii.

  Dziękujemy wszystkim zawodnikom którzy reprezentowali naszą szkołę oraz Panom Trenerom za okazany spokój podczas przekazywania cennych uwag:)))

  Zdjęcia

 • Spotkania ze sztuką

  23 i 27 października uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wraz z wychowawczyniami p. Martą Pabis, p. Barbarą Wierdak i p. Anną Bargiel wyjechali do teatru do RCKP w Krośnie na spektakl „Zaklęte Granie” oraz musical „Dorotka w krainie Oz”. Spektakl „Zaklęte Granie” poruszał problem spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem, a zwłaszcza przed grami. Bohaterowie Tomek i Zuzia łamią zasady i zaczynają grać bez ograniczeń, co staje się przyczyną ich kłopotów i niebezpieczeństw. Treści spektaklu skonstruowano tak, by przemawiały obrazem i przykładami, a nie tylko upomnieniami słownymi. Miały głębokie uzasadnienie, że Internet i gry, choć atrakcyjne i fascynujące, nie powinny przesłaniać innych zabaw i zastępować dzieciom świadomego przeżywania najcudowniejszych lat życia.

  Musical „Dorotka w Krainie Oz” zaprosił uczniów do bajecznej Krainy Oz gdzie można było się dowiedzieć jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu uczucia, kształtowanie charakteru i wiara w to, że wszystko jest w zasięgu naszej ręki. ZDJĘCIA

 • Olimpiada o Wielkich Polakach

  8 listopada 2017 r. uczniowie klasy VII i Gimnazjum wzięli udział w XVIII Olimpiadzie o Wielkich Polakach o Arcybiskupie Ignacym Tokarczuku. W etapie szkolnym wzięło udział 10 uczniów. Do następnego etapu przeszło 3  uczniów z największą ilością zdobytych punktów. Są to: Marcin Dziedzic z klasy VII , Dawid Szpiech i Piotr Krukar z II Gimnazjum.  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach.

 • „Etos Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego inspiracją do wychowania młodego pokolenia”

  W październiku bieżącego roku nasza społeczność świętowała 15. rocznicę nadania szkole imienia Świętego Jana Pawła II. Ukoronowaniem obchodów był udział przedstawicieli  grona pedagogicznego w Ogólnopolskiej Konferencji Szkół im. Jana Pawła II i kardynała  S. Wyszyńskiego, która miała miejsce 26 X 2017 roku w WSPiA  w Rzeszowie. Więcej informacji TUTAJ

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich
  Zespół Szkół Publicznych
  Szkoła Podstawowa i Gimnazjum
  Im. Jana Pawła II
  w Łękach Dukielskich
  38-456 Łęki Dukielskie 74
 • 13 43 175 04
  NIP: 684-20-53-833

Galeria zdjęć