Nawigacja

 • Konkurs plastyczny „Dobranocki z dawnych lat".

                                                                            „Świat ten jest czysta bajka! – Zgoda, przyjacielu;
                                                                         Lecz każda bajka ma sens moralny na celu”.

                                                                                                          A.Mickiewicz

   

  Muzeum Dobranocek w Rzeszowie tym razem zaprosiło dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych do udziału
  w konkursie plastycznym „Dobranocki z dawnych lat". Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej przedstawiającej popularne postacie z dobranocek lat 60/70/80, bohaterów, których można spotkać
  w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

  Celem konkursu było:
  ● kształtowanie wyobraźni twórczej dzieci oraz zainteresowań plastycznych
  ● inspirowanie do pracy twórczej
  ● popularyzowanie wśród dzieci animacji jako sztuki oraz tzw. dobrych dobranocek z morałem.

  Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród naszych uczniów jak i z całej Polski.
  Z naszej szkoły wpłynęło na konkurs wiele pięknych prac a wyróżnione z nich można obejrzeć na wystawie
  w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

   

                                                                                     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 • Wyniki Ogólnopolskich konkursów "Alfik Matematyczny i Humanistyczny"

  22 XI i 13 XII 2017r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskich konkursach „Alfik Matematyczny” i  „Alifik Humanistyczny”.
  W naszej szkole uczniowie biorą udział w tych konkursach już od 2006 roku. W tym roku szkolnym organizacją konkursów zajęła się Pani Marta Pabis, a osobą wspierającą była Pani Barbara Wierdak.
  Z naszej szkoły do konkursu matematycznego  przystąpiło 15 uczniów z klas: III SP, IVa SP i VSP, natomiast w konkursie humanistycznym wzięło udział 17 uczniów z klas: IIISP, IVa SP, IVb SP, VSP i II G.
  W tym roku szkolnym nie udało się zdobyć głównej nagrody jaką jest obóz wypoczynkowo-naukowy, jednak należy wyróżnić tych, którzy osiągnęli wysokie wyniki (od 80% w górę). To bardzo dobre lokaty przy tak dużej ilości startujących.
  A oto wyniki w konkursach:

  Alfik Matematyczny:
   

  Mikołaj Pabis (kl. IVa) – bardzo dobry wynik 
  Adrian Kopa (kl. IIISP) - dyplom uznania 

  Alfik Humanistyczny:

  Mikołaj Pabis (kl. IVa)  – bardzo dobry wynik 
  Marta Bania (kl. IVb)  bardzo dobry wynik 
  Emilia Poradyło (kl. IVb)  – bardzo dobry wynik 
  Joanna Czaja (kl. IVb)  – bardzo dobry wynik 
  Szymon Krężałek (kl. IVb)  – bardzo dobry wynik 
  Milena Szarek (kl. IIISP) – dyplom uznania 


  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach za rok.

 • Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

  Jest nieduży, okrąglutki i … nie nosi spodni. A do tego uwielbia miodek. Gotowy jest wiele dla niego zrobić. Podobnie jak dla swoich przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Mowa o misiu, uwielbianym przez dzieci i dorosłych na całym świecie – Kubusiu Puchatku, który 18 stycznia ma swój dzień. Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest na pamiątkę urodzin jego twórcy (Milne ur. się 18 stycznia 1882 r., zmarł w 1956r.)

  W bibliotece naszej szkoły dzieci również świętowały ten dzień. Najmłodsi czyli zerówka odwiedziła bibliotekę aby wysłuchać fragmentu książki o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Dzieci przyniosły ze sobą kolorowanki Kubusia za wykonanie których otrzymały słodkie nagrody, a na koniec były baloniki i wesoła zabawa.

  Starsze dzieci czyli klasy I i III SP mogły wziąć udział w plastycznym konkursie pt. ,,PORTRET KUBUSIA PUCHATKA”, którego wyniki przedstawiają się następująco:

  I miejsce: Jakub Bałon kl. I

                    Oliwier Samborowski kl. III

  II miejsce: Sandra Samborowska kl. III

                      Kacper Peck l. III

  III miejsce: Klaudia Jakubik kl. I

                       Julia Bryś kl. III

  Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom GRATULUJEMY! Zobacz zdjęcia!

 • Występ chóru Musica w Zarszynie

  28 stycznia chór MUSICA wziął udział w XIV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Zarszynie. Organizatorami przeglądu  była Parafia Zarszyn, Wójt Gminy Zarszyn, Orkiestra Dęta „Lutnia” i Koło Gospodyń Wiejskich w Zarszynie. Gośćmi byli między innymi Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego i Bogdan Rzońca - poseł na Sejm VIII Kadencji. Pragniemy podziękować za zaproszenie ks. Zdzisławowi Babiarzowi oraz Wójtowi Gminy Zarszyn Andrzejowi Betlejowi. Paniom z KGW dziękujemy za poczęstunek. To mile spędzone niedzielne popołudnie uroczyście zakończyło tegoroczny czas kolędowania naszego chóru. ZDJĘCIA

   

   

 • Dzień Babci i Dziadzia

  W tym roku uroczysta akademia z okazji Dnia Seniorów odbyła się 26 stycznia. Na początku pani dyrektor serdecznie powitała zebranych gości. Następnie część artystyczną rozpoczęły „Baletki”, które powitały wszystkie babcie i dziadziów tańcem. Potem najmłodsi uczniowie z kl.0 wyrazili swoją wdzięczność wierszami i piosenkami. Klasa III przygotowała i zaprezentowała dla gości „Jasełka”. Na zakończenie wystąpiła klasa I, która złożyła wszystkim dziadkom najserdeczniejsze życzenia i zaśpiewała dla nich piosenkę. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały sto lat i wręczyły swoim babciom i dziadziom przygotowane upominki. Po części artystycznej babcie i dziadkowie zostali zaproszeni przez wnuki i ich rodziców na herbatkę i ciasteczko. GALERIA ZDJĘĆ

 • Konkurs szopek i stroików bożonarodzeniowych rozstrzygnięty!

  Gminny Ośrodek Kultury w Dukli, jak co roku w okresie przedświątecznym ogłasza konkurs na najpiękniejszą szopkę i stroik bożonarodzeniowy. Uczestnicy są oceniani przede wszystkim za pomysłowość i staranność.
  W zabawie, która uczy manualnych umiejętności i podtrzymuje tradycję udział wzięło wielu młodych artystów. Najlepsi z nich 10 grudnia 2017r. otrzymali nagrody i dyplomy podczas „V Jarmarku Bożonarodzeniowego” na rynku w Dukli. Naszą szkołę w XI Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Stroik Świąteczny reprezentowało dwóch uczniów, tym bardziej cieszy fakt, że oboje zajęli wysokie lokaty, a są nimi:

  I miejsce: Milena Buczyńska, kategoria „Szopka Bożonarodzeniowa”

  Wyróżnienie: Marcin Dziedzic, kategoria „Stroik Świąteczny”

  Praca Mileny została zgłoszona przez GOK w Dukli do Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w kategorii Szkół Podstawowych i otrzymała wyróżnienie.     ZDJĘCIA

 • Zajęcia z programowania – II grupa młodsza

  5 grudnia 2017 roku rozpoczęły się zajęcia z programowania dla drugiej grupy uczniów młodszych, które prowadzi Pani Marta Pabis. Podczas zajęć uczniowie budują  z klocków lego różnorodne postacie, a następnie programują je tak, aby się poruszały i wydawały dźwięki. Budowanie z klocków sprawia dzieciom wiele radości, uczy współpracy  i zdrowej rywalizacji. Uczniowie chętnie podejmują dodatkowe zadania związane z robotami.
  Zajęcia odbywają się regularnie co tydzień, a frekwencja uczniów świadczy o zasadności ich prowadzenia. Galeria zdjęć

 • Wycieczka klas młodszych

  10 stycznia uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi paniami: Martą Pabis i Barbarą Wierdak wyjechali do teatru Maska w Rzeszowie na spektakl teatralny pt. „Opowieść wigilijna”.
  Spektakl przeniósł nas  w czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Tematem przewodnim była przemiana zatwardziałego, zgryźliwego i  pozbawionego serca samotnego skąpca, Ebenezera Scrooga, który  w noc Bożego Narodzenia  przeistoczył się w człowieka hojnego, życzliwego, służącego pomocą innym i cieszącego się ze Świąt.
  Po spektaklu dzieci mogły zapoznać się z bohaterami dobranocek oraz historią związaną z powstawaniem bajek. W Muzeum Dobranocek dowiedziały się też wiele ciekawych rzeczy. Wzięły również udział w projekcji  starych bajek np. „Jacek i Agatka”. Wycieczka zakończyła się wspólnym poczęstunkiem. ZDJĘCIA


   

 • Regulamin konkursu

  Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs plastyczny

   

  pt. ,,PORTRET KUBUSIA PUCHATKA”
  szczegóły w REGULAMIN_KUBUSIA_PUCHATKA.odt

 • Wyniki konkursu na najładniejszą klasową choinkę.

  Na początku grudnia SU ogłosił konkurs na najładniejszą klasową choinkę. Celem tego konkursu było nie tylko wprowadzenie świątecznej atmosfery w szkole, ale także zaangażowanie uczniów do pracy na rzecz klasy, wykorzystanie pomysłowości i kreatywności wychowanków, zintegrowanie klas i motywowanie do rywalizacji.
  Uczniowie mogli wykorzystać tylko ozdoby zrobione własnoręcznie.  Wychowankowie wykazali się dużą pomysłowością, każda choinka była niepowtarzalna. Uczniowie wykonywali ozdoby z suszonych owoców, papieru, ciasta piernikowego, słomy, styropianu, szyszek, włóczki, kleju na gorąco, orzechów, wstążek itp. Jury miało wielki problem z wybraniem najładniejszej choinki. Pierwsze miejsce otrzymała choinka klasy V, drugą lokatę zajęła choinka klasy IVa i na trzecim miejscu znalazła się choinka wykonana przez uczniów klasy II gimnazjum.

 • Wyniki konkursu literackiego „Na czym polega magia Bożego Narodzenia”

  W literackim konkursie świątecznym zorganizowanym przez SU wzięły udział tylko dwie uczennice: Aurelia Gierlicka i Natalia Śliwińska. Przygotowane przez nie prace są interesujące. Autorki prac poszukują odpowiedzi na pytanie na czym polega magia Bożego Narodzenia?
  Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas powtarzający się każdego roku. To właśnie one zbliżają do siebie ludzi.[…] W okresie świąt Bożego Narodzenia organizuje się wiele zbiórek na rzecz potrzebujących-biednych, bezdomnych, niedożywionych czy chorych, a nawet zwierząt.[…] Dobro, które od siebie dajemy prędzej czy później do nas wróci. Kto wie czy nie wróci za kilka dni ze wzmożoną siłą? Wtedy razem z tą drugą osobą, której mieliśmy okazję pomóc, będziemy mogli powiedzieć, że doświadczyliśmy magii świąt.
  Fragmenty pracy Natalii Śliwińskiej

 • Tradycje bożonarodzeniowe

  Uczniowie klas młodszych co roku biorą udział w konkursach plastycznych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku powstały również ciekawe prace, które można podziwiać na klasowych gazetkach. GALERIA ZDJĘĆ

 • Udział uczniów klasy 0 w konkursach świątecznych

  Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w świątecznym konkursie klasowym,, Świąteczna choinka.' Do konkursu przystąpiło czworo dzieci, Daniel Hunger, Kuba Ciekliński, Kornelia Zborowska i Fabian Kasprzyk, które wraz z rodzicami, wykonały piękne choinki. Wszystkie prace zostały nagrodzone,  a dzieci otrzymały drobne upominki. Dwoje dzieci Daniel Hunger i Kornelia Zborowska, wzięły też udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno- technicznym ,,Choinki choineczki," zorganizowanym przez przedszkole w Mysłowicach Wyniki konkursu ogłoszone zostaną po świętach, być może powtórzy się sukces z ubiegłego roku szkolnego. Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie i nagrodzonym serdecznie gratuluję.             

                                                                                                                                                              Pani Teresa Wierdak

 • WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,OZDOBA CHOINKOWA”

  Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym ,,Ozdoba choinkowa” zorganizowanym przez świetlicę szkolną . Należało wykonać ozdobę choinkową do powieszenia na choince, czyli lekką i dekoracyjną. Do organizatorów wpłynęło 17 ozdób z których jury nagrodziło i wyróżniło:
  Klasy 1 – 3 – nagrodzeni: Mikołaj Wojdyła, Lena Madej, Jakub Bałon i wyróżnieni: Emilia Wojtowicz, Kacper Pec.
  Klasy 4-7 – nagrodzeni: Amelia Strzelecka, Julita Kołacz, Dawid Węgrzyn i wyróżnieni: Julita Węgrzyn, Patryk Pec,
  Aleksandra Kurowska, Milena Buczyńska.

  Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali słodycze.  ZDJĘCIA

  WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!

 • 1 GRAND PRIX PODKARPACIA SKRZATEK I SKRZATÓW W TENISIE STOŁOWYM

  Dnia 2 grudnia 2017 r. w Nowej Sarzynie odbył się wojewódzki  turniej  1 Grand Prix Podkarpacia Skrzatów i Skrzatek w tenisie stołowym. W turnieju wystartowało 13 dziewczynek i 14 chłopców.  Wśród dziewcząt 2 zawodniczki: Milena Szarek (kl. III SP) i Lena Gac (kl. I SP) reprezentowały  UKS Olimp działający w naszej szkole. Na co dzień trenerem dziewczynek jest pan Jacek Stasz  W wyniku rozgrywek  nasza zawodniczka Milena Szarek pokonała rywalki i została mistrzynią 1Grand Prix Podkarpacia w tenisie stołowym w kategorii Skrzatka. Lenka Gac zajęła w turnieju VI miejsce.  Gratulujemy sukcesu! ZDJĘCIA

   

 • Sukces Oli Poradyło

  29 listopada 2017r.  uczennica naszej szkoły Aleksandra Poradyło w nagrodę za zajęcie 1 miejsca w konkursie plastycznym na przypinkę, button, kokardę narodową z okazji „Narodowego Święta Niepodległości” pojechała na zorganizowaną przez Ośrodek Kultury w Dukli wycieczkę po  Warszawie (wyjazd dofinansowano ze środków Programu wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”). Konkurs na przypinkę był poprzedzony 3 -dniowymi warsztatami podczas których dzieci i młodzież pracowała nad swoimi projektami. Program wycieczki w stolicy obejmował m.in. sztukę teatralną w Teatrze Polonia Krystyny Jandy na scenie „Och Teatr”  oraz wizytę w Centrum Nauki Kopernik, seans w najnowocześniejszym Planetarium w Polsce „Niebo Kopernika”. 

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   W załączniku, krótka fotorelacja Oli z wyjazdu.

   

 • Świetlicowy konkurs pod hasłem ,,KOTYLION NIEPODLEGŁOŚCIOWY”

  Chcąc upamiętnić  rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego, uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w świetlicowym konkursie na najładniejszy kotylion niepodległościowy. Ogromnie ucieszyło nas, że  tak dużo dzieci wzięło udział w konkursie. Jury miało niełatwe zadanie i zdecydowało, że wszystkie dzieci zasługują na nagrody za udział w konkursie i piękne prace. Kotyliony, które wyeksponowaliśmy w holu szkoły, odznaczają się wyjątkową estetyką, pomysłowością, znajomością tematu,  kreatywnością.

  Do organizatorów wpłynęło 20 prac z których nagrodzono:
  I miejsce – Matylda Bużanowska kl. IVb
  II miejsce – Kacper Pec kl. III
  III miejsce – Marcin Dziedzic kl. VII
  wyróżnienie: Dorota  Bania kl. VI, Wiktoria Nawrocka kl. I i Michał Jaracz kl.III

  Dziękujemy za zaangażowanie i nieszablonowe prace, które upamiętniały odzyskanie niepodległości.

 • SUKCES UCZNIÓW kl. IV a SP

  Uczniowie klasy IVa – uczestnicy bibliotecznych zajęć czytelniczo – plastycznych ,,Z książką za pan brat” w listopadzie brali udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno – literackim pt. ,,Wiersze polskie – książka do czytania uczestniczącego”.
  Celem konkursu było:
  - wykorzystanie alternatywnych i wspomagających metod komunikacji (AAC), jako formy przekazu;
  - pobudzanie i rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni;
  - propagowanie współpracy dziecka z dorosłym w procesie twórczym;
  - podkreślanie znaczenia komunikacji alternatywnej i wspomagającej w związku z Międzynarodowym miesiącem AAC obchodzonym w październiku.

  Zadaniem uczestników było opracowanie książki do czytania uczestniczącego, która miała opierać się na znanych utworach polskich poetów lub tekstach autorskich.

  Wszyscy uczestnicy zajęć wykonali książki, które zostały przesłane na konkurs. Trzy prace naszych uczniów zostały zauważone i nagrodzone przez komisję konkursową:
   Julian Głowa – III miejsce i wyróżnienia: Mikołaj Pabis i Julita Węgrzyn. GRATULUJEMY!

  Dokładne wyniki konkursu można sprawdzić na stronie : orew.ziemiapiska.pisz.pl

 • IV edycja „Dnia Języków Obcych w Szczepaniku”

  Uczniowie naszej szkoły od początku biorą udział w wydarzeniu promującym naukę języków obcych, jakim jest „Dzień Języków Obcych w Szczepaniku”. Hasłem przewodnim były słowa: „With languages you are at home anywhere” (w wolnym tłumaczeniu: ze znajomością języków obcych wszędzie jesteś w domu).

  8 grudnia 2017 roku, do Szczepanika pojechało 29 uczniów z klasy II i III Gimnazjum.  Wychowankowie mieli możliwość poznania szkoły (zarówno technikum, jak i liceum), nauki pierwszej pomocy, rozrywki (występ kabaretu, występ wokalny) i przede wszystkim doskonalenia umiejętności językowych.

  Ponad 400 uczniów zostało podzielonych na grupy, które wykonywały przydzielone zadania. Ćwiczenia były przygotowane na zasadzie gier, quizów, konkursów. Zajęcia  prowadzone były przez nauczycieli języków obcych pracujących w tej szkole oraz studentów z Turcji. 

  Dwójce naszych uczniów udało się zająć pierwsze miejsca w konkursach z języka angielskiego: Jagoda Wasiak w konkursie „FalseFriends” i Kamil Kielar w „Spelling Bee”. Ponadto kilku uczniów wygrało nagrody rzeczowe: książki, bilety do kina.  Taka forma spotkania i zajęć  pomaga sprawdzić wiedzę i umiejętności uczniów w grupie rówieśników z regionu, motywuje do wysiłku i zdrowej rywalizacji, umożliwia poznanie nowych kolegów. Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w tym językowym wydarzeniu.  ZDJĘCIA

 • Mikołajki Szkolne

  6 grudnia wszystkich ogarnęło mikołajkowe szaleństwo... Każdy choć przez chwilę chciał poczuć się jak Mikołaj i założyć odpowiedni strój. To taki dzień, w którym pamiętamy, że to przede wszystkim obdarowywanie drobnymi upominkami daje frajdę. Mamy nadzieję, że prawdziwy Św. Mikołaj był z nas choć trochę dumny. Zdjęcia

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich
  Zespół Szkół Publicznych
  Szkoła Podstawowa i Gimnazjum
  Im. Jana Pawła II
  w Łękach Dukielskich
  38-456 Łęki Dukielskie 74
 • 13 43 175 04
  NIP: 684-20-53-833

Galeria zdjęć