Organizatorem konkursu jest Biblioteka Szkoły Podstawowej w Łękach Dukielskich. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 5-8. Opowiadanie należy przesłać przez e-dziennik lub na e-maila: ALajdanowicz@gmail.com
Szczegóły dla zainteresowanych w ZAŁĄCZNIKU: Regulamin_Bibliotecznego_Konkursu_Literackiego.docx.
Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania. Szczegóły w załączniku: Klub_Mlodego_Programisty_online_4953_.docx.
Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC jeszcze tylko do 17 maja przyjmuje zgłoszenia do programu stypendialnego 'Horyzonty'. Program kierujemy do ósmoklasistów. W obecnej trudnej sytuacji pomoc uczniom i ich rodzinom może być szczególnie potrzebna. Mamy wciąż niewiele zgłoszeń, więc szansa na otrzymanie stypendium jest naprawdę duża. Należy wypełnić prosty formularz, nie są potrzebne żadne dodatkowe zaświadczenia. W załączeniu list Prezes Fundacji EFC. List_Prezes_EFC_.docx
Konkurs rozpoczął się 24 kwietnia i potrwa do 24 maja.
Na laureatów czekają wartościowe nagrody.
Korzystanie ze strony i udział w konkursie jest bezpłatny.
Konkurs przeprowadzany jest w dwóch grupach:
- Mistrz Dyktand (pięć poziomów: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli (nauczyciele).
- Mistrz Ortografii (w czterech kategoriach: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia).
Im więcej dyktand uczestnik utworzy lub rozwiąże poprawnie, tym więcej punktów zdobędzie, co przełoży się na wyższą pozycję w rankingu.
Dodatkowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod adresem: dyktanda.pl.
(Nagrody otrzyma łącznie piętnastu Mistrzów Dyktand – oznacza to nagrody za 1, 2 i 3 miejsce w każdej kategorii oraz 88 Mistrzów Ortografii – nagrody za 1, 2 i 3 miejsce, a także 19 nagród dodatkowych w czterech kategoriach.
Na naszym profilu facebook.com/dyktandapl/ nagrodzimy kolejne 30 osób).
Dołącz do zabawy i naucz się ortografii z przyjemności.
Dodatkowe informacje u pań: Marty Pabis (kl.1-3) i Urszuli Szpiech (kl. 5-8)
Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół Podstawowych!
Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Krośnie zaprasza uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym „Wiersze Marii Konopnickiej oczami dzieci”.
Prace mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej. Format pracy: A4.
Kryteria oceny: interpretacja tematu pracy, pomysłowość, wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych, estetyka wykonania.
Konkurs rozpoczyna się 04.05.2020 r. i trwać będzie do 29.05.2020 r.
Zdjęcia prac proszę przesłać do swoich wychowawców.
Serdecznie zapraszamy!
W tym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie naszej szkole wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Galileo z historii i z j. polskiego organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Konkurs skierowany był do uczniów SP. Konkurs o tematyce historycznej pisało 16 uczniów z klas VI- VIII, a konkurs z języka polskiego pisało 15 uczniów z klas VI- VIII . Wyniki konkursu ukazały się początkiem maja. Uczniowie osiągnęli w nim wysokie wyniki: 4 uczniów zdobyło tytuł laureata oraz nagrody książkowe za zdobycie III, IV i V miejsca. 7 uczestników zdobyło tytuł laureata za zajęcie miejsc w pierwszej dziesiątce, a 8 uczniów otrzymało dyplom wyróżnienia za zajęcie miejsc od XI do XIV.
Najlepsze wyniki uczniów z historii:
Marta B., kl. VIb - 3 miejsce, dyplom laureata, nagroda książkowa
Oliwia S.- kl. VII . - 4 miejsce, dyplom laureata, nagroda książkowa
Julian G., kl. VIa - 5 miejsce, dyplom laureata, nagroda książkowa
Mikołaj P., kl. VIa - 5 miejsce, dyplom laureata, nagroda książkowa
Joanna Cz., kl. VIb - - 7 miejsce, dyplom laureata
Aleksandra K., kl. VIa - 7 miejsce, dyplom laureata
Emilia P., kl. VI b- 7 miejsce, dyplom laureata
Kornelia Ś., kl. VIa - 7 miejsce, dyplom laureata
Wiktor K., kl. VIa- 9 miejsce, dyplom laureata
Wiktoria B., kl. VIa – 9 miejsce, dyplom laureata
Kinga D. , kl. VI a - 11 miejsce, dyplom wyróżnienia
Martyna Sz., kl. VII - 11 miejsce, dyplom wyróżnienia
Weronika A. – VIII – 13 miejsce, dyplom wyróżnienia
Matylda B., VIb - 15 miejsce, dyplom wyróżnienia
Najlepsze wyniki uczniów z j. polskiego:
Natalia G, kl. VIII - 9 miejsce, dyplom laureata
Weronika A. – VIII – 11 miejsce, dyplom wyróżnienia
Marlena R. – VIII – 13 miejsce, dyplom wyróżnienia
Julia Ś. – VIII – 13 miejsce, dyplom wyróżnienia
Marcelina W. – VIII – 15 miejsce, dyplom wyróżnienia
Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania. Życzymy sukcesów w następnych konkursach.
Są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, laboranci, przedstawiciele służb mundurowych…
Podziw dla ich poświęcenia płynie z wielu stron. Zobaczcie, jakie prace dla naszych bohaterów stworzyły dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej w Łękach Dukielskich. ZDJĘCIA
W marcu świetlica szkolna ogłosiła konkurs plastyczny pt. ,,Kapelusz Pani Wiosny”, którego przedmiotem było samodzielne wykonanie kapelusza, który mogłaby nosić Pani Wiosna. Organizatorzy konkursu bardzo przepraszają, ale z uwagi na sytuację w której jesteśmy konkurs nie został rozstrzygnięty. Uczniom, którzy zgłosili swoje prace do konkursu BARDZO DZIĘKUJEMY!
ZDJĘCIA
Życzymy Wam na cały wielki tydzień:
MIŁOŚCI - Wielkiego Czwartku
WIARY - Wielkiego Piątku
NADZIEI - Wielkiej Soboty
RADOŚCI- Wielkiej Niedzieli
Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych.
W dniach 9 -14 kwietnia mamy przerwę świąteczną. W tym czasie zajęcia online oraz konsultacje z nauczycielami zostają zawieszone. Pracę wznawiamy w środę po świętach.
Tradycyjnie, co roku, uczniowie klas młodszych brali udział w konkursie związanym z tradycjami wiekanocnymi. Tym razem, ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią, tworzyli prace w domu pod okiem rodziców. Galeria kl. 1
Wczesna wiosna to czas, w którym wzrasta liczba wyjazdów jednostek straży pożarnej do zdarzeń związanych z pożarami traw na nieużytkach, poboczach szlaków komunikacyjnych, jak również w obrębie zabudowań mieszkalnych i gospodarczych. W tym roku nietypowo, on-line, uczniowie szkoły pod kierunkiem pani Magdaleny Aszlar podjęli wspólną akcję, która ma na celu nagłośnienie problemu wiosennego wypalania roślinności oraz podniesienia poziomu świadomości wszystkich mieszkańców. Przy tej okazji utrwalamy numer alarmowy, na który trzeba dzwonić, gdy zauważymy pożar - 998. Zapraszamy do zapoznania się z pracami uczniów naszej szkoły w GALERII PRAC.
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej, nauka od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. będzie realizowana na odległość. W rozporządzeniu z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zostały określone zasady prowadzenia nauczania na odległość. Stworzono także możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.
„Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Dziękuję za dotychczasowe wysiłki i aktywność „ – minister Dariusz Piontkowski.
Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z spektrum autyzmu mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Zachowania tych osób bywają nietypowe i dla większości ludzi niezrozumiałe. Jednakże są reakcją obronna ich organizmu na bodźce napływające z otoczenia.
Corocznie, 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego dnia. W związku z tym bardzo prosimy rodziców i uczniów przebywających w domach o przyłączenie się do akcji i zasygnalizowanie swojej solidarności z osobami ze spektrum autyzmu.
Możemy to uczynić oświetlając budynek, teren na niebiesko, zakładając niebieskie ubranie oraz propagując logo akcji np. na Facebooku.
Zachęcamy też do obejrzenia krótkiego filmu pt. „Jedno pytanie, które zmieni twoje myślenie”
obrazującego specyfikę tego zaburzenia oraz wyzwania, z którymi na co dzień borykają się osoby z autyzmem.
Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=GjBNT1u9ph8
11 marca 2020 r. w ZSNG w Krośnie odbyła się IV edycja konkursu logistycznego dla szkół podstawowych pt.” LOGISTYKA BEZ TAJEMNIC”. Organizatorami konkursu byli nauczyciele logistyki w ZSP nr 4 w Krośnie, pani Magdalena Gajda i pan Tomasz Czaja. Tematem przewodnim konkursu w tym roku było „życie magazynu”. Głównym celem konkursu było pobudzenie i rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań tematyką logistyczną. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, mieli możliwość weryfikacji swojej wiedzy logistycznej oraz prezentacji pomysłów i kreatywności. We współczesnym świecie ranga zawodu logistyka wzrasta. Dzieje się tak za sprawą rozwoju i globalizacji gospodarki. Logistyk jest zawodem uznanym, ma międzynarodową renomę i dużą przyszłość. Warto mieć tego świadomość już na początku kariery zawodowej! Konkurs składał się z dwóch etapów: w pierwszym uczniowie zmagali się z testem wiedzy logistycznej, a w drugim uczestniczyli w grze strategicznej „Wsiąść do pociągu”. Celem gry było zbudowanie połączeń kolejowych między miastami. Zabawa dała uczniom mnóstwo frajdy …. a przede wszystkim miała na celu ćwiczenie logicznego myślenia, umiejętności podejmowania trafnych decyzji oraz strategii działania.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII w składzie: Weronika Aszlar, Marcelina Węgrzyn, Magdalena Zając i Natalia Głód. Duet Weroniki z Marceliną wywalczył II miejsce. Gratulujemy!
8 i 9 stycznia 2020 roku została zorganizowana kolejna edycja olimpiady dla najmłodszych. Koordynatorem konkursu na terenie szkoły była Pani Marta Pabis, a osobami wspierającymi Panie: Katarzyna Majchrzak i Barbara Wierdak. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów: 2 z klasy I, 4 z klasy II i 8 z klasy III. Uczniowie byli przygotowywani przez swoich wychowawców w ramach dodatkowych zajęć. Klasyfikacji wyników dokonano na podstawie uzyskanej przez nich końcowej sumy punktów za cały sprawdzian konkursowy i przypisano im odpowiednie miejsce w rankingu. Nasi uczniowie uzyskali czołowe miejsca. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce - Hanna Sypień kl. 2 - Grawerowany dyplom laureata i nagroda książkowa
I miejsce - Antonina Konieczko kl. 2 - Grawerowany dyplom laureata i nagroda książkowa
I miejsce - Nikola Deryniowska kl. 2 - Grawerowany dyplom laureata i nagroda książkowa
Martyna Świątek kl.2 - dyplom laureata
Pozostali uczniowie uzyskali dyplomy uznania,ale ich wyniki były również wysokie. Gratulujemy wszystkim!
Szanowni Państwo,
decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Szczegóły w załączniku:
2020_03_11_Zawieszenie_zajec_w_przedszkolach_szkolach_i_placowkach_MEN.pdf
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego już od dziesięciu lat organizuje Konkurs Plastyczny dla dzieci młodzieży. Ma on na celu promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracąi zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.Tegoroczne hasło przewodnie konkursu brzmi: „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”.Praca plastyczna ucznia klasy 6B, Szymona Krężałka otrzymała 1 miejsce na etapie powiatowym, tym samym kwalifikując się na szczebel wojewódzki.Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego bardzo docenia starania uczniów oraz wysiłek włożony w wykonanie prac. Po każdym etapie konkursu odbywa się wręczenie nagród i dyplomów autorom najciekawszych prac plastycznych. Warto wspomnieć, że dzieci coraz chętniej biorą w nim udział. W 2018 roku wpłynęło 3500 prac, a w 2019 roku już 7100 uczniów wykonało prace konkursowe.
Gratulujemy!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Lekcja:Enter" w ramach partnerstwa trzech organizacji: Fundacji Orange, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Instytutu Spraw Publicznych. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. To największy dotychczas projekt edukacji cyfrowej w Polsce skierowany do szkół. Projekt „Lekcja:Enter” to element całościowej strategii działań prowadzonej w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, mającej na celu umożliwienie i ułatwienie nauczycielom wprowadzenie narzędzi cyfrowych i aktywnych metod nauczania na lekcje.