Z życia szkoły

2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015

Archiwum

2014/2015

 

  • Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca  odbyło się uroczyste pożegnanie roku szkolnego 2014/2015. Po  mszy świętej uczniowie uroczyście za sztandarem przeszli do szkoły. Na początku głos zabrała pani dyrektor, która podsumowała miniony rok i życzyła wszystkim bezpiecznych wakacji pełnych słońca i wrażeń. Następnie wychowawcy klas wraz z panią dyrektor wyróżnili najlepszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Kolejnym punktem uroczystości były występy artystyczne uczniów z klas:  0,  III SP i  VI SP przygotowane pod kierunkiem pań: T. Wierdak, M. Pabis i J. Sieniawskiej. Uczniowie wierszem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom, pożegnali się ze szkołą i życzyli wszystkim udanych wakacji. Na zakończenie zatańczyły "Baletki". Potem wszyscy uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach, a następnie udali się na zasłużone wakacje.

 

  • Pożegnanie Absolwentów Gimnazjum

25.06.2015

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna”. Tymi słowami księdza Jana Twardowskiego żegnali się ze szkołą uczniowie klas trzecich  gimnazjum.
Na uroczysty apel przybyli zaproszeni nauczyciele, rodzice i uczniowie klasy drugiej.  W programie artystycznym uczniowie podziękowali wierszem i piosenką  nauczycielom za naukę wytrwałości i uporu, za zachęcanie do działania, za dodawanie odwagi, za troskę, cierpliwość i wyrozumiałość. Rodzicom ofiarowali słowa wdzięczności za bliskość, światłe rady, czułą opiekę i miłość.

Pani Dyrektor oraz wychowawczynie w swoich przemówieniach wyraziły nadzieję, że zdobyta wiedza będzie procentować i napawać dumą rodziców i nauczycieli. Zachęcały wychowanków do pokonywania wszelkich przeszkód, do wykorzystania talentów i do osiągania zamierzonych celów. Uczące życzyły absolwentom dokonywania przemyślanych wyborów, obecności dobrych i życzliwych ludzi, dumy z tego co posiadają, kim są i skąd pochodzą.

Uczniów kończących gimnazjum  w kabaretowym programie pożegnali młodsi koledzy. W krótkiej prezentacji przypomnieli jak absolwenci zmieniali się przez te dziesięć lat spędzonych w szkole.
Spora grupa absolwentów została nagrodzona za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, za czołowe miejsca w konkursach, pracę w szkolnym chórze i sklepiku.
Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.

ZDJĘCIA

 

  • Pedagogizacja

W zakładce DLA RODZICÓW  w KOMUNIKATACH można znaleźć pedagogizację na przygotowaną przez panią Annę Bargiel.

 

  • Wycieczka klas młodszych do Zatora

W dniu 11 czerwca 2015 r. uczniowie klas Ia, Ib i II SP pod opieką swoich wychowawców udali się na wycieczkę do Zatora.
Pierwszym etapem zwiedzania był Park Dinozaurów. Dzieci odbyły  podróż w czasie o setki milionów lat, kiedy na ziemi żyły dinozaury. Dzieci były zachwycone ruchomymi stworami, które jak żywe wydawały głosy, kręciły głowami, machały łapami, a nawet lały wodą śmiałków, którzy blisko podeszli. Ścieżka edukacyjna robiła duże wrażenie, bo jest wkomponowana w stary las, co sprawia, ze spacer wydawał się realistyczny i uruchamiał wyobraźnię.
Następnie  obejrzały seans w kinie 360 3D i poczuły się jak bajce.
Duże wrażenie na wychowankach zrobił również Park Owadów. Podziwiali 16 gigantycznych figur owadów np. biedronkę, mrówkę, konika polnego, skorpiona. W gablotach mogli  obejrzeć m.in. pająki, chrząszcze, cykady. Po szerokich alejach Parku można było pojeździć na rowerkach, hulajnogach, wózeczkach.
Na obiad pojechali ciuchcią do malowniczej Krainy Bajek.
W Parku Mitologii dzieci nie mogły oderwać oczu od dużego zbiornika wodnego pełnego pluskających się karpi. Po spacerze z panią przewodnik udali się do łodzi. W trakcie rejsu po malowniczym stawie, uczniowie poznali bogów i herosów. Przez chwilę poczuli się uczestnikami niezwykłych wydarzeń takich jak wojna bogów z gigantami, podstęp trojański czy wyprawa po złote runo. Na wodzie uczestnicy wycieczki podziwiali pokaz tańczących fontann.
Ostatnim punktem programu była zabawa w Lunaparku. Przed odjazdem wszyscy zakupili pamiątki. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń.
GALERIA ZDJĘĆ

 

  • Albus 2015 - wyniki konkursów

W maju w naszej szkole odbyły się konkursy ogólnopolskie organizowane przez Centrum Edukacji Szkolnej (CES): Albus  historyczny i  matematyczny, których szkolnymi koordynatorami  były panie: B. Węgrzyn ,
K. Szczurek i  E. Piróg. Konkurs skierowany był do uczniów klas: IV- VI SP i I - III gimnazjum. Z naszej szkoły
w konkursie  historycznym brało udział 18 uczniów (8 z SP i 10 uczniów z gimnazjum) i w konkursie matematycznym: 9 uczniów z klas IV i V.  Wyniki konkursu ukazały się w połowie czerwca. Więcej informacji w zakładce KONKURSY

 

  • Ostatni mecz Nauczyciele kontra Uczniowie

Ostatnim akordem mijającego roku szkolnego był mecz Niespotykanie Spokojnych Nauczycieli z Resztą Uczniowskiego Światka.

Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych akcji, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. RELACJA

 

  • Piknik rodzinny

Klikając w ten link http://www.lekkikadr.pl/blog/piknik-rodzinny-%C5%82%C4%99ki-dukielskie-21062015-r  można obejrzeć reportaż z pikniku rodzinnego, który odbył się w Łękach Dukielskich w dniu 21.06.2015 r. Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych stworzyło niezwykle ciepłą i radosną atmosferę tego wydarzenia. Duże podziękowania należą się rodzicom. To dzięki ich zaangażowaniu można było rodzinnie spędzić niedzielne popołudnie.

 

  • OMNIBUS 2015

Podczas Pikniku Rodzinnego Omnibusi z poszczególnych przedmiotów ponownie stanęli do rywalizacji. Tym razem zmierzyli się z pytaniami z różnych dziedzin. Dzięki temu opiekunkom Samorządu Uczniowskiego: pani Skalskiej i pani Szczurek udało się wyłonić zwycięzców.
Oto oni:
OMNIBUS kl 1 - 3 SP: Maja Krukar
OMNIBUS kl 4 - 6 SP: Wiktor Głowa
OMNIBUS kl 1 - 3 Gim: Michał Więcek
Dodatkowo tytuł OMNIBUSA POSZUKIWACZA otrzymała Aleksandra Poradyło.
ZDJĘCIA

 

  • WYCIECZKA DO CHORZOWA

W dniu 03.06.2015r. uczniowie klas IV- VI pod opieką wychowawczyń: pani B. Węgrzyn, pani E. Piróg i pani J. Sieniawskiej uczestniczyli w wycieczce do Chorzowa .
Głównym punktem wycieczki i niezapomnianą atrakcją dla wszystkich uczniów był trzygodzinny pobyt  w Śląskim Wesołym Miasteczku,  gdzie bez ograniczeń mogli korzystać ze wszystkich atrakcji. Następnie zwiedzali Planetarium,  gdzie uczestniczyli  w ciekawym seansie n/t „Podróże Małego Księcia ”.  Ostatnim punktem wycieczki było  zwiedzanie ZOO i oczywiście Mc Donald. Zmęczeni i pełni wrażeń wrócili  do Łęk w późnych godzinach wieczornych.   
ZDJĘCIA         

 

  • Grad bramek

W czwartek 18 czerwca na boisko piłkarskie Kompleksu Boisk Sportowych w Łękach Dukielskich, ponownie wyszły drużyny Niespotykanie Spokojnych Nauczycieli oraz Reszty Uczniowskiego Światka.
W tym ciekawym i emocjonującym spotkaniu padło w regulaminowym czasie gry aż 15 goli.

WIĘCEJ TUTAJ

 

  • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszaki poznały już wszystkie literki z elementarza dlatego biblioteka zaprosiła ich na tę uroczystość. Celem imprezy było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem biblioteki szkolnej oraz zachęcanie ich do czytania książek. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało książeczkę do czytania, kolorową zakładkę oraz kartę biblioteczną ze swoim numerem użytkownika biblioteki. Od tej chwili uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki i mogą już samodzielnie wypożyczać książki.
ZDJĘCIA

 

  • CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

Przez prawie dwa miesiące w naszej szkole w klasie ,,0” prowadzona była akcja pt. ,,Czytanie łączy pokolenia”. W każdy czwartek przez 6 tygodni dzieciom czytała inna osoba. Całą akcję rozpoczęła pani Bibliotekarka Anna Bargiel, czytając dzieciom baśnie Andersena. W czytanie włączyli się również uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, pani Dyrektor, mama jednej z dziewczynek z ,,zerówki” oraz babcia chłopca. Dzieci uważnie słuchały czytanych tekstów o zwierzątkach z książki pt. ,,Najśmieszniejsze historyjki o zwierzętach”, odpowiadały na pytania dotyczące wybranych historii. Czytane historie rozwijały wyobraźnię, wzbogacały słownictwo oraz były okazją do wzmacniania dziecięcego poczucia wartości. Czas ten pokazał zarówno dorosłym jak i dzieciom, że czytanie może być dobrą wspólną zabawą.
ZDJĘCIA

 

  • Dzień sportu w Zespole Szkół Publicznych w Łękach Dukielskich

1 czerwca na Kompleksie Boisk Sportowych BLISKO BOISKO w Łękach Dukielskich odbył się Dzień Sportu dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. RELACJA w zakładce WYDARZENIA SPORTOWE

 

  • „Nasza Ziemia jest piękna” - AKADEMIA

29.05.2015 roku w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona naszej planecie pod hasłem „Nasza Ziemia jest piękna”. Organizatorzy uroczystości zwrócili uwagę, że w maju obchodzimy święto, o którym mało kto wie, a mianowicie „Dzień Polskiej Niezapominajki".

Akcję tę zapoczątkował w 2002 roku redaktor radiowej Jedynki prowadzący „Ekoradio", Andrzej Zalewski - trochę na przekór Walentynkom. Ma ona na celu promowanie walorów przyrody, zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, jest zachętą, aby budować silne, głębokie więzy z najbliższymi i szczere przyjaźnie z ludźmi z otoczenia, przypomina o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody "małej" i "wielkiej Ojczyzny.

Uczniowie mogli zdobyć niezbite dowody na piękno Ziemi. Na początek zobaczyli przegląd miejsc uznanych przez nas za najpiękniejsze, później dowiedzieli się o znaczeniu kwiatów, które przez wieki wzbudzały u ludzi duży podziw. Kwiaty doskonale są w stanie przekazać nasze uczucia, nawet te najbardziej skrywane, czasami znaczą więcej niż niejedno słowo, a niewłaściwy ich kolor może wszystko popsuć. Następnie prowadzący przekazali garść informacji i ciekawostek o naszych skrzydlatych przyjaciołach, którzy dysponują zadziwiającymi zdolnościami i umiejętnościami – ptakach. Uczniowie mogli zobaczyć film brytyjskiego pisarza i światowej sławy podróżnika  - Dawida Attenborough, który związany z brytyjską stacją BBC, przez całe swoje życie podróżował po świecie poznając, obserwując i dokumentując to, co zobaczył.

Prowadzący akademię ostrzegli uczniów, że w tak pięknym obcowaniu z przyrodą czekają również na niego niebezpieczeństwa. Dowiódł temu pokaz slajdów o roślinach i grzybach trujących, zagrażających zdrowiu a nawet życiu człowieka. Na koniec Baletki zatańczyły wesołe „Chocolate choco choco”. W przygotowanie uroczystości włączyli się uczniowie kl. I i II G pod opieką nauczycieli: p. Magdaleny Aszlar, p. Jadwigi Zator, p. Dominiki Aszklar i p. Justyny Mrozek.

ZDJĘCIA      Prezentacja:  1_najpiekniejsze_miejsca.ppt

 

  • Projekt gimnazjalny pt. „Przyroda Łęk Dukielskich"

28 maja 2015 r. w naszej szkole odbył się projekt gimnazjalny pt. „Przyroda Łęk Dukielskich". Na prezentację zaproszeni zostali uczniowie klas 0 – III szkoły podstawowej. Mali słuchacze zdobyli informacje na temat ziół, grzybów, zwierząt  i roślin. Przedstawiono im również niebezpieczeństwa, jakie niesie przyroda: trujące grzyby i rośliny. W trakcie prezentacji dzieci mogły odpowiadać  na licznie zagadki oraz tańczyć przy piosenkach. Prezentację oceniało jury w składzie: p. T. Wierdak, p. M. Majchrzak, p. A. Bargiel i ks. Z. Babiarz. Na koniec spotkania każdy z uczniów otrzymał upominek – przyrodniczą malowankę. Projekt pod kierunkiem p. Magdaleny Aszlar przygotowały: A.Musialik , B.Wierdak, D. Lis, I. Molek i A. Staroń.
ZDJĘCIA i  PREZENTACJA: 3_przyroda_na_wesolo.ppt

 

·  Konkurs SU z okazji dnia Mamy i Taty

Samorząd Uczniowski ogłosił dwa konkursy z okazji dnia Mamy i Taty.

Pierwszy z nich, konkurs plastyczny "Super Tato", cieszył się dużym zainteresowaniem nawet wśród uczniów Oddziału Przedszkolnego.  Drugi konkurs - polonistycznym  "Za co kocham moją mamę" nagrodzono dwie  wzruszające prace. TUTAJ WIĘCEJ.

 

·  Dzień Mamy i Taty

26.05.2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji dnia Mamy i Taty .Licznie przybyłych gości powitała dyr. Szkoły p. Krystyna Delimata.

W pięknie udekorowanej sali, dzieci z klas młodszych , zaprezentowały rodzicom, jako dowód wdzięczności i miłości część artystyczną. Były wiersze, piosenki, inscenizacje i tańce. Występy nagradzane były gromkimi brawami.

Po występach dzieci zaśpiewały rodzicom sto lat i wręczyły laurki, upominki, słodycze i kwiaty oraz moc serdecznych życzeń. Słodki poczęstunek przygotowany przez panie z Rady Rodziców zakończył to radosne i udane święto w naszej szkole.

ZDJĘCIA

 

·  Wyjazd do Rzeszowa

22 maja br. uczniowie klasy VI SP oraz gimnazjaliści uczestniczyli w wyjeździe do Rzeszowa. Celem wycieczki był udział w uroczystościach  jubileuszowych z okazji  powstania 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Zaproszenie na „Dzień Otwartych Koszar” otrzymaliśmy od kpt. Jana Jastrzębskiego, byłego ucznia naszej szkoły.

Najpierw uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz uzbrojenia i sprzętu wojskowego, a następnie uczestniczyliśmy w Apelu Poległych przy kościele garnizonowym. Apel zakończył pododdział honorowy, oddając salwę.

Następnie na stadionie „Podhalańczyk” odbyły się główne uroczystości, podczas których przypomniano historię Brygady oraz  jej udział w pokojowych misjach zagranicznych.

Dużo wrażeń dostarczyła nam oglądana na żywo wielka defilada wojskowa, po której zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia Izby Pamięci mieszczącej się na terenie koszar. Podczas oglądania kolejnych eksponatów mieliśmy okazję wiele dowiedzieć się o ich pochodzeniu od oprowadzającego nas pana Stanisława Ożoga. Ponadto, opiekujący się nami  (oraz grupą uczniów ze szkoły w Równem),  kpt. J. Jastrzębski chętnie udzielał odpowiedzi na pytania związane ze zgromadzonymi w muzeum pamiątkami. Dzielił się też osobistymi przeżyciami związanymi ze służbą w 21. Brygadzie Strzelców Podhalańskich (a wypada zaznaczyć, że sam został wyróżniony „Gwiazdą Afganistanu”).

Z pewnością była to ciekawa lekcja historii!

ZDJĘCIA

 

·  Dzień sportu w Zespole Szkół Publicznych w Łękach Dukielskich

Nauczyciele wychowania fizycznego i przyjaciele przy ZSP w Łękach Dukielskich pragną zaprosić uczniów oraz rodziców na Dzień Sportu, który odbędzie się w poniedziałek, 1 czerwca od godziny 14.00 na Kompleksie Boisk Sportowych BLISKO BOISKO w Łękach Dukielskich.
Od godziny 14.00 zapraszamy uczniów szkoły podstawowej (klasy 4-6) na turniej piłki nożnej (7 osobowej) chłopców (boisko piłkarskie) oraz dziewczęta (piłka siatkowa lub ringo).
O godzinie 16.00 do rywalizacji piłkarskiej (7 osobowej) zapraszamy uczniów gimnazjum, a także rodziców, którzy zechcą zgłosić swoją drużynę do turnieju piłki nożnej. Swój udział zapowiedziała ekipa Niespotykanie Spokojnych Nauczycieli. Dziewczęta będą mogły zmierzyć się w piłce siatkowej trójosobowej (boisko wielofunkcyjne).
Zapraszamy do tworzenia drużyn oraz zgłaszania ich nauczycielom wychowania fizycznego lub animatorom sportu przy Kompleksie Boisk Sportowych.

 

·  Nauczyciele kontra reszta uczniowskiego światka

W kolejnym spotkaniu z serii Nauczyciele kontra reszta uczniowskiego światka, rozegranym na  Kompleksie Boisk Sportowych Blisko Boisko w Łękach Dukielskich padł remis.
21 maja drużynę Niespotykanie Spokojnych Nauczycieli zasilił ks. Zdzisław Babiarz, któremu dziękujemy za grę i zapraszamy na kolejne pojedynki piłkarskie z Uczniami. RELACJA

·  Międzyszkolny Konkurs Matematyczny o tematyce św. Jana Pawła II

18 maja panie: Ewa Piróg i Katarzyna Szczurek zorganizowły międzyszkolny konkurs matematyczny.
Dzień konkursu nie był wybrany przypadkowo, wypadał w 95 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.
Szczegóły w zakładce KONKURSY

 

·  Konkursy recytatorskie

„(…) Poezję wynaleziono, by zaspokoić głód piękna.” /Jan Parandowski/

Poezja, chociaż czasem jest trudna w odbiorze, „pozwala ocalać  od zapomnienia”, mówi o wartościach uniwersalnych, czasem przestrzega przed naśladowaniem złych zachowań, zwykle uczy też wrażliwości i daje szansę na docenienie piękna żywego słowa. To wystarczające powody, aby zachęcać uczniów do udziału w konkursach recytatorskich.

W II półroczu nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w kilku konkursach recytatorskich na szczeblu szkolnym, gminnym i powiatowym. Więcej informacji w zakładce KONKURSY

 

·  IX Gminny Konkurs Ekologiczny

15 maja 2015 r. w dniu „Święta Polskiej Niezapominajki" w ZSP w Tylawie odbył się IX Gminny Konkurs Ekologiczny. Szkołę Podstawową z Łęk Dukielskich reprezentowali: Aleksandra Poradyło, Simona Robótka i Jonasz Borkowski, a Gimnazjum – Ewelina Stasik, Anna Belczyk i Michał Więcek. Konkurs wymagał dużej wiedzy z ekologii, ochrony środowiska, ogólnych informacji o Gminie Dukla, zdrowego stylu życia, a przede wszystkim dotyczył zagadnień z zakresu zabytków i przyrody Jaśliskiego Park Krajobrazowego. Szczegóły w zakładce KONKURSY   GALERIA ZDJĘĆ

 

·  Kolejne rozgrywki piłki nożnej

14 maja na Kompleks Boisk Sportowych Blisko Boisko w Łękach Dukielskich wyszły drużyny Nauczycieli i Uczniów, aby rozegrać kolejne spotkanie piłkarskie z serii Nauczyciele kontra reszta uczniowskiego światka. RELACJA

 

·  XIV Gminny Mistrz Matematyczny i Humanistyczny

W tym roku, 13 maja, po raz kolejny panie: Marta Pabis i Barbara Wierdak zorganizowały XIV Gminny Konkurs „Mistrz Matematyczny i Humanistyczny” pod patronatem Burmstrza Gminy Dukla. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej z terenu gminy Dukla. Do konkursu zgłosiło się sześć szkół: SP Równe, SP Wietrzno, SP Jasionka, SP Głojsce, SP Dukla i SP Łęki Dukielskie.
Każdą szkołę reprezentowała delegacja uczniów wraz opiekunem. Uczniowie pracowali w dwóch grupach: humanistycznej i matematycznej.
Po zakończonej pracy i podsumowaniu wyników przez Jury, wyłoniono zwycięzców. Dokładne informacje w zakładce KONKURSY

GALERIA ZDJĘĆ

 

·  Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt

11.05.2015r. na hali sportowej w Błażowej odbył się finał wojewódzki igrzysk młodzieży szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w grach drużynowych. W kategorii dziewcząt gminę Duklę oraz powiat krośnieński i rejon III reprezentowały zawodniczki z naszej szkoły w składzie: Maja Krukar ( kl. III) , Aurelia Gierlicka  i Milena Buczyńska (kl. IV ), pod opieką pani  B. Węgrzyn.
W zawodach wzięły udział po 2 najlepsze zespoły z półfinałów wojewódzkich tj. mistrzowie i wice- mistrzowie 5 rejonów, łącznie 12 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców.
Zawody odbywały się systemem „ruskim” do dwóch przegranych meczy. Mimo wspaniałej gry naszych tenisistek ostatecznie w wyniku rozgrywek dziewczęta zajęły IX miejsce w województwie. Jest to duży sukces, gdyż po raz pierwszy dziewczęta młodsze rocznikowo od swoich rywalek dostały się  aż do finału wojewódzkiego, gdzie przyszło im rywalizować z drużynami z : Rzeszowa, Jarosławia, Stalowej Woli, Przemyśla czy Tarnobrzega. Gratulujemy i życzymy sukcesu w przyszłym roku !

 

·  Spotkanie z dziennikarką

5 maja gościliśmy w naszej szkole panią Jolantę van Grieken – Barylankę, absolwentkę naszej szkoły,  dziennikarkę z Hagi.

Nasz gość najpierw odbył spotkania z uczniami w dwóch grupach wiekowych; z dziećmi z klas IV – VI szkoły podstawowej, a następnie z gimnazjalistami. Podczas tych spotkań pani Jolanta przybliżyła młodzieży swoją drogę do dziennikarstwa, mówiła o własnych zamiłowaniach (m.in. do książek), które umożliwiły jej zdobycie upragnionego zawodu, początkach pracy w rzeszowskim wydawnictwie, a następnie w Polskiej Agencji Prasowej. Wielokrotnie podkreślała, że warto mieć marzenia i starać się je realizować. To ważne przesłanie odbytego spotkania – uczy, że wytrwałość i pracowitość dają szansę na osiągnięcie sukcesów nawet ludziom z małych miejscowości.

Po południu pani J. van Grieken – Barylanka przeprowadziła dwugodzinne warsztaty dziennikarskie dla uczniów starszych klas SP i G. W części teoretycznej mówiła m.in. o instytucjach służących przekazywaniu informacji oraz strukturze i roli PAP-u. W części praktycznej zajęć skupiła się wokół tworzenia krótkiej informacji prasowej. Omówiła jej wyznaczniki i zachęcała uczniów do przeredagowywania tekstów, które zawierały różne nieprawidłowości.

Wszystkie spotkania przebiegały w miłej atmosferze, a goszcząca u nas dziennikarka zachęcała  młodzież do poszerzania swojej wiedzy zgodnie z zamiłowaniami, w myśl zasady, że wykonywanie tego, co kochamy daje największą radość.

 

·  Akademia z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja

„Naród , który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”

Przytoczone słowa posłużyły jako motto do przygotowania tegorocznej akademii trzeciomajowej. Szkolne uroczystości, których celem jest upamiętnianie ważnych wydarzeń historycznych, są lekcjami historii przeprowadzanymi w nieco innej formie. Aby przygotowany na tę okoliczność przekaz lepiej trafił do odbiorców, ożywiono tradycyjny montaż słowno – muzyczny krótkimi przekazami w postaci filmów dydaktycznych, slajdów i nagrań, przygotowanych przez młodzież.

W czasie akademii uczniowie przypomnieli kilka ważnych  pieśni patriotycznych, wyrecytowali utwory poetyckie mówiące o miłości do ojczyzny oraz odegrali scenki rodzajowe: współczesne i historyczne, wymagające wcielenia się w postacie ważne w epoce stanisławowskiej.

Publiczności oglądającej występ szczególnie spodobał się filmik prezentujący sondę, jaką przeprowadziła uczennica kl. II G, Anita Musialik, wśród mieszkańców Łęk Dukielskich na temat ich wiedzy o Konstytucji 3. Maja.

Akademię zakończyła refleksja dotycząca współczesnego rozumienia słów: WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA.

W przygotowanie uroczystości włączyli się uczniowie kl. II i III a G pod opieką n-li: p. Beaty Węgrzyn, p. U. Pachany – Szpiech i p. Radosława Zięby.

 

·  ,,BIBLIOTEKA PRZYJAZNA UCZNIOWI”

Biblioteka naszej szkoły w okresie od 28 listopada 2014 roku do 30 kwietnia 2015 roku z powodzeniem brała udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,BIBLIOTEKA PRZYJAZNA UCZNIOWI” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu było spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce czytelnictwa. Szkoły przystępujące do konkursu przyjęły na siebie zadania, których wykonanie było oceniane przez jury punktowo, w skali od 1 do 10. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu BIBLIOTEKA PRZYJAZNA UCZNIOWI było uzyskanie co najmniej 80 punktów za 9 zadań.

Zadania konkursu:

  1. Przeprowadzenie przez Bibliotekarzy szkolnych sondażu wśród wybranych grup wiekowych wskazujących na liczbę przeczytanych pozycji pozalekturowych wśród uczniów pn. „Czy czytanie jest trendy?”. Forma sondażu może być dowolnie rozszerzana przez szkołę lub modyfikowana stosownie do wieku uczniów.
  2. Przeprowadzenie pogadanek w wybranych klasach na temat pozytywnego wpływu czytania na rozwój potencjału intelektualnego oraz poznawczego ucznia.
  3. Samokształcenie ucznia – umiejętność korzystania z katalogów kartkowych i elektronicznych, księgozbioru podręcznego oraz ofert innych bibliotek. Zorganizowanie w wybranych klasach cyklicznych zajęć korzystania ze zbiorów.
  4. Przeprowadzenie szkolnego konkursu na dowolne prace plastyczne, literackie lub publicystyczne z motywem przewodnim: „Mój/moja ulubiony/a Pan/Pani z biblioteki”.
  5. Przeprowadzenie szkolnego konkursu/ olimpiady/ rozgrywek międzyklasowych ze znajomości lektur pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”.
  6. Działalność kulturalna i promocja biblioteki w środowisku szkolnym i gminnym.
  7. Zorganizowanie przez Bibliotekarzy szkolnych dnia wspólnego czytania pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”. Szkoła może zaprosić rodziców i dziadków do wspólnego czytania wybranych pozycji z dostosowaniem do wieku uczniów.
  8. Przygotowanie przez Bibliotekarza szkolnego opinii na temat pracy z uczniem zdolnym oraz z uczniem mającym trudności w nauce.
  9. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów z podziałem na wiek, gdzie wygranego wyłaniają uczniowie głosowaniem poprzez podniesienie ręki. Tematyka może dotyczyć wierszy poświęconych Patronowi Szkoły lub wierszy ulubionego poety.

 

·  Konkurs matematyczny PANGEA

Marzec to miesiąc, w którym rokrocznie odbywają się eliminacje miedzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea organizowanego przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula. Podobnie jak rok temu tak i w tym roku wzięli udział w nim uczniowie ZSP w Łękach Dukielskich. Na tym etapie wyłanianych jest 150 finalistów ogólnopolskich w różnych kategoriach wiekowych. Podobnie jak w ubiegłym roku szkoła z Łęk Dukielskich miała w nim swojego przedstawiciela. Był nim uczeń I klasy gimnazjum Szczepan Ryczak, króry zdobył  maksymalną liczbę punktów. Został tym samym zaproszony na finał konkursu, który miał miejsce  17 kwietnia w Warszawie.

To już kolejny finał dla ucznia ZSP w Łękach Dukielskich. W ubiegłym roku w finale ogólnopolskim brał udział brat Szczepana – Bartosz Ryczak.

ZDJĘCIA

 

·  Zdecyduj, co będziesz czytać!

27 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek, których organizatorem była ,,Biblioteka w szkole” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej. Na podstawie sprawozdań z wyborów  sporządzone zostały wyniki i przekazane pani Minister Edukacji Narodowej oraz opinii publicznej jako ważny element dyskusji o kanonie lektur i gustach czytelniczych uczniów.

Głównymi celami przeprowadzanych wyborów było:

  • Poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów.
  • Dostosowanie księgozbiorów bibliotek do zainteresowań czytelniczych uczniów.
  • Promocja czytelnictwa.
  • Promocja bibliotek szkolnych w środowisku szkolnym i lokalnym.
  • Kształtowanie postaw obywatelskich.
  • Upowszechnienie zasad organizacji wyborów.

Uczniowie naszej szkoły wybierali najczęściej następujące pozycje książkowe:

GIMNAZJUM

LP

Tytuł

Autor

Liczba oddanych głosów

1

Gwiazd naszych winy

J.Green

7

2

Uprowadzona

l.Christopher

7

3

Trzy metry nad niebem

F.Moccia

6

4

Seria Harry Potter

J.K.Rowling

17

5

Matylda

R.Dahl

18

6

Hobbit

Tolkien

10

7

Ono

D. Terakowska

6

 

8

Opowieści z Narnii

C.S.Lewis

12

9

Pamiętnik narkomanki

B.Rosiek

5

10

Krzyżacy

H.Sienkiewicz

5

11

50 twarzy Greya

E.L.James

4

12

Igrzyska śmierci

S.Collins

5

13

Zostań, jeśli kochasz

G.Forman

8

14

Romeo i Julia

W.Shakespeare

3

15

Love, Rosie

C.Ahern

5

16

Niezgodna

V.Roth

5

17

Chemia śmierci

S.Beckett

5

18

Dary anioła

C.Clare

4

19

Szeptem

B.Fitzpatrick

5

20

Eragon

C.Paolini

3

21

Seria ,,Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty”

 

6

22

Władca Lewawu

D.Terakowska

3

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

 

LP

Tytuł

Autor

Liczba oddanych głosów

1

W pustyni i w puszczy

H.Sienkiewicz

6

2

Tajemniczy ogród

F.E.Burnett

5

3

Biały Kieł

J.London

5

4

Seria Harry Potter

J.K.Rowling

15

5

Charlie i fabryka czekolady

R.Dahl

10

6

Hobbit

Tolkien

10

7

Pinokio

C.Collodi

12

8

Opowieści z Narnii

C.S.Lewis

3

9

Przygody Tomka Sawyera

M.Twain

5

10

Dzieci zBullerbyn

A.Lingren

10

11

O psie, który jeździł koleją

R.Pisarski

5

12

Puc, Bursztyn i goście

J.Grabowski

4

13

Baśnie

Grimm

7

14

Baśnie

Andersen

5

 

·  BANKOMAT

W marcu czterech uczniów z naszej szkoły brało udział w międzyszkolnym Konkursie Matematycznym Bankomat. Trójka z nich uzyskała bardzo wysokie miejsca:

I miejsce Szczepan Ryczak (kategoria gimnazjum)

II miejsce Aleksandra Poradyło (kategoria SP)

III miejsce Bartosz Ryczak (kategoria gimnazjum)

 

·  Galileo 2015

W marcu w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs historyczny organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej (CES): Galileo. Szkolnym koordynatorem konkursu była p. B. Węgrzyn, nauczyciel historii. Konkurs skierowany był do uczniów klas: IV- VI SP i I - III gimnazjum. Z naszej szkoły w konkursie brało udział 9 uczniów z klas IV- VI oraz 2 uczniów z gimnazjum. Wyniki konkursu ukazały się początkiem maja. Zobacz w zakładce KONKURSY.

 

·  Pokazy Fizyczne na Politechnice Rzeszowskiej

Uczniowie naszego gimnazjum w piątek 8 maja wybrali się do Katedry Fizyki Politechniki Rzeszowskiej gdzie mogli wziąć udział w XVII pokazach z fizyki. Tym razem pracownicy naukowi uczelni zaprezentowali zgromadzonym słuchaczom szereg ciekawych doświadczeń z zakresu dynamiki, ruchu obrotowego, elektrostatyki, mechaniki i optyki. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły zabawki wykonywane z prostych przedmiotów codziennego użytku, które można wykonać samemu. Fizycy skrupulatnie wyjaśnili prawa wykorzystywane przez zabawki i zachęcali do zbudowania łódki z silnikiem cieplnym oraz innych ciekawych gadżetów.
Po doznaniach naukowych zmęczeni wysiłkiem intelektualnym uczniowie, wraz z opiekunkami panią Ewą Piróg, Anną Bargiel oraz Katarzyną Szczurek, wybrali się do Multikina gdzie mogli, wspólnie z grupą superbohaterów, stawić czoła superzłoczyńcy. Na szczęście tylko jako widzowie nowego filmu Jossa Whedon’a  „Avengers: Czas Ultrona”. ZDJĘCIA

 

·  Aktywny czwartek na Kompleksie Boisk Sportowych

W czwartek 30 kwietnia rozegrano na Kompleksie Boisk Sportowych BLISKO BOISKO przy Zespole Szkół Publicznych w Łękach Dukielskich turniej piłki nożnej szkół podstawowych. Na zaproszenie Organizatora – Pana Witolda Wiśniewskiego odpowiedziały szkoły z Dukli i Tylawy.

TUTAJ relacja z turnieju.

 

·  Zawody siatkówka

04 marca 2015 roku odbyły się zawody w piłce siatkowej. Impreza odbyła się w Dukli. Szkoła z Łęk Dukielskich była reprezentowana przez drużynę w składzie: Karol Sęp, Arkadiusz Gromek, Bartosz Pietruś, Lichtarski Kamil, Paweł Krężałek, Adam Trynkiewicz, Damian Sięka , Arkadiusz Zajdel, Jarosław Bal.
Po zaciętej i wyrównanej walce nasza drużyna musiała uznać wyższość przeciwników zajmując IV miejsce w turnieju.

ZDJĘCIA

 

·  III Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego w Dukli

W czwartek, 26.02.2015  na hali sportowej w Dukli odbył się III Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego. Do rywalizacji przystąpiło 41 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Dukla. Nasz Zespół Szkół reprezentowało 16 zawodników pod opieką pani B. Węgrzyn.

Podobnie jak w poprzednim turnieju  zawodnicy naszej szkoły zdobyli wysokie miejsca punktowane oraz wiele dyplomów i medali. Należy podkreślić, że  po trzech turniejach w dalszym ciągu nasza szkoła utrzymała:

I miejsce w kat. klas I- III SP,

II miejsce w kat. IV- VI SP 

I miejsce w kategorii gimnazjum.

Dokładne wyniki TUTAJ

 

·  Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców

W tym roku po raz trzeci gospodarzem powiatowych igrzysk młodzieży szkolnej w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców  był ZSP im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich . Organizatorem zawodów była pani B. Węgrzyn. Zawody odbyły się 25 lutego 2015r. W zawodach uczestniczyli  mistrzowie poszczególnych gmin powiatu krośnieńskiego. Do zawodów przystąpiły drużyny chłopców i  drużyny dziewcząt z następujących szkół: SP w Iwoniczu,  SP w Długim, SP w Jaszczwi, SP w Kopytowej, SP w Milczy, SP w Lubatowej , SP w Dukli i  SP w Łękach Dukielskich. Gminę Duklę w kategorii chłopców reprezentowali uczniowie z SP Dukla, natomiast w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice naszej szkoły w składzie: Maja Krukar ( kl. III) i Aurelia Gierlicka (kl. I ). Na rezerwie były dziewczęta: Patrycja Mikosz i Milena Buczyńska. Zawody odbywały się systemem „każdy z każdym” zarówno w kat. dziewcząt  jak i chłopców. W wyniku rozgrywek nasze dziewczęta  zdobyły I miejsce,  awansowały do dalszych rozgrywek i będą reprezentować powiat krośnieński na szczeblu  rejonowym.  Jest to już kolejny awans naszych tenisistów do zawodów rejonowych. Gratulujemy !

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

·  Zawody narciarskie

10 lutego 2015 r. odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim. Impreza została zorganizowana przez MOSIR Dukla i odbyła się na stoku w Chyrowej.
ZSP w Łękach Dukielskich reprezentowała grupa uczniów w składzie; Adam Trynkiewicz, Tomasz Krężałek, Arek Cebula, Arek Zajdel, Jarosław Bal,Sebastian Węgrzyn, Arkadiusz Węgrzyn, Karolina Buryła. Opiekę nad uczniami sprawowali Witold Wiśniewski oraz Tomasz Kubal.
Największym naszym sukcesem było zajęcie III miejsca przez Tomasza Krężałka w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!

·  "Ferie ze sztuką" – wyjazd klas 1-3 do Rzeszowa

Skąd się wzięło na świecie zło? Czy jest go na ziemi więcej niż dobra? Które z nich jest silniejsze? Czy piękne zawsze jest dobre, a brzydkie zawsze jest złe? Czy zło można pokonać?
Na te pytania mogli sobie odpowiedzieć uczniowie klas 1-3, którzy  3 lutego wyjechali ze swoimi paniami: K. Majchrzak, M. Pabis, B. Wierdak  i A. Bargiel do Rzeszowa na  spektakl  teatralny pt. „Królowa Śniegu” prezentowany przez Teatr Maska. Wspaniała gra aktorów, piękna sceneria, odpowiednia muzyka oraz efekty specjalne sprawiły, że odbiór sztuki był  niesamowity. Uczniowie byli pełni podziwu dla gry aktorskiej, co okazali gromkimi brawami.
Po spektaklu, kolejną atrakcją, było zwiedzanie Muzeum Dobranocek, gdzie uczniowie poznali historię i tajniki tworzenia bajek. Na zakończenie uczestniczyli w projekcji najbardziej znanych bajek.
Wycieczka była udana, a uczniowie zadowoleni wrócili do domu.

ZDJĘCIA
 

·  "Rozprawa sądowa"

W dniu 30 stycznia 2015r. w naszej szkole odbyła się inscenizacja pt. Rozprawa Sądowa. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas gimnazjalnych, organizując m.in. stroje, rekwizyty oraz elementy scenografii. Całe przedsięwzięcie odbyło się w ramach szkolnego Programu Profilaktyki, a dokładnie jego części dotyczącej bezpieczeństwa uczniów w sytuacjach zagrożenia.

Inscenizacja obejmowała dwie rozprawy sądowe. Pierwsza dotyczyła pobicia ucznia przez rówieśnika na przerwie lekcyjnej. Druga rozprawa sądowa przedstawiała problem pomówień i znęcania się psychicznego między uczennicami w szkole i poza szkołą. Uczniowie w przygotowanym przedstawieniu podjęli rolę sędziego, prokuratora, adwokata, oskarżonych i pokrzywdzonych, oraz świadków. W trakcie rozprawy posługiwano się terminologią sądowniczą i postanowieniami zgodnymi z obowiązującym Kodeksem Karnym, w Polsce. Uczniowie na potrzeby przedstawienia nakręcili także 2 krótkie filmy, które były dowodami w obu rozprawach sądowych.

Inscenizacja trwała około 40 min. Jej odbiorcami byli uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej oraz klas I – III gimnazjum.  Uczniowie uświadomili sobie, jakie mają prawa, jakie kary grożą za naruszenie nietykalności cielesnej drugiego człowieka. Dowiedzieli się również jaka odpowiedzialność karna grozi im za psychiczne znęcanie się nad innymi oraz zamieszczanie w Internecie filmów i zdjęć innych osób, bez ich zgody.

Zobacz zdjęcia

 

·  Super lokaty w ogólnopolskich konkursach "Alfik Matematyczny i Humanistyczny"

W roku szkolnym 2014/15,  po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej  i Gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskich konkursach: „Alfik Matematyczny” oraz „Alfik Humanistyczny”. Organizacją konkursów w szkole zajęła się pani Marta Pabis – wychowawczyni klasy III SP. Osobą wspierającą była pani Barbara Wierdak.

W „Alfiku Matematycznym” wzięło udział 19 uczniów od klasy II SP do klasy IG.

Dwie uczennice z klasy II: Vanessa Buła i Oliwia Solińska zdobyły I miejsce w województwie i I miejsce w kraju.

W nagrodę Vanessa i Oliwia pojadą  na tygodniowy obóz wypoczynkowo – naukowy do Serpelic .

Bardzo dobry wynik uzyskali uczniowie z kl. II: Krystian Kopa i Łukasz Buczyński,  dobry wynik uzyskała Dorota Bania z kl.III.

W „Alfiku Humanistycznym” wzięło udział 15uczniów z klas: II, III i IV szkoły podstawowej. 

I miejsce w województwie i nagrodę rzeczową otrzymała Vanessa Buła z kl. II.
Bardzo dobry wynik uzyskali: Krystian Kopa z kl. II i Milena Buczyńska z kl. IV. Dobry wynik osiągnęły uczennice z kl. III: Weronika Aszlar, Natalia Głód i Kinga Krężałek.   

Gratulujemy sukcesów!!!        

Dokładne informacje w zakładce KONKURSY, a tutaj ZDJĘCIA

 

·  Konkurs plastyczny „Bałwankowy świat"

 26 stycznia 2015 roku odbył się finał konkursu plastycznego „Bałwankowy świat".

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 0-III SP uczęszczający na świetlicę szkolną. Format prac i technika ich wykonania była dowolna. Do organizatora konkursu wpłynęło 16 prac. Prace plastyczne były estetyczne, barwne i pomysłowe.

Nagrody przyznane zostały:

  • I m-ceNatalii Głód - klasa III SP,
  • II m-ceAleksandrze Kurowskiej - I „a” SP,
  • III m-ceKatarzynie Świątek - klasa III SP,
  • Wyróżnienia – Magdalenie Jastrzębskiej - klasa „0”, Sebastianowi Wojtowiczowi - klasa I „b” SP, Kindze Deryniowskiej -  klasa I „a” SP, Oliwii Kolasa - II SP.

ZDJĘCIA PRAC                       

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
                      Organizator konkursu Pani Magdalena Majchrzak.

 

·  Konkurs plastyczny „Moja pani z biblioteki”

W dniach od 9 do 23 stycznia w naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny pt. ,,Moja pani z biblioteki” zorganizowany przez panie bibliotekarki: Annę Bargiel i Joannę Sieniawską. Konkurs adresowany był do uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Celem konkursu było pobudzanie wyobraźni twórczej dzieci oraz wyszukiwanie talentów. Chętni uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej mieli przygotować pracę plastyczną przedstawiającą pracownika biblioteki w pracy, posługując się dowolną techniką na formacie A4. Jury przy ocenie prac opierało się na następujących elementach:
- samodzielność wykonania pracy przez uczniów
- estetyka wykonania pracy
- wkład pracy dziecka.

Spośród 11 prac zgłoszonych do konkursu, wybrano 3, dla autorów których to prac zostały przyznane miejsca nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami. Nagrodzonym gratulujemy!

ZDJĘCIA

 

·  Gminne igrzyska młodzieży szkolnej w tenisie stołowym

W dniu 21.01.2015r. na hali widowiskowo- sportowej w Łękach Dukielskich odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym szkół podstawowych  w kat. dziewcząt i chłopców. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wf : pani B. Węgrzyn i pan W. Wiśniewski.
W zawodach startowali zawodnicy z 4 szkół podstawowych z terenu Gminy Dukla tj.: Dukla , Równe, Tylawa i Łęki Dukielskie. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie: w kat. dziewcząt: Maja Krukar, Aurelia Gierlicka oraz rezerwa: Patrycja Mikosz i Milena Buczyńska.
W kat. chłopców: Piotr Krukar, Oliwier Fara oraz rezerwa: Jakub Ryczak i Piotr Buryła.
Zawody rozgrywano  systemem „każdy z każdym” z podziałem na chłopców i dziewczęta.
W wyniku rozgrywek chłopcy zajęli II miejsce natomiast dziewczęta zajęły  I miejsce w gminie i awansowały do dalszych rozgrywek na szczeblu powiatowym.
Gratulujemy sukcesu !

 

·  Powiatowa gimnazjada w tenisie stołowym

W dniu 15.01.2015 r. na hali sportowej MOSiR w Dukli odbyła się powiatowa gimnazjada w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięli udział drużyny, które zajęły I miejsce w zawodach gminnych. Do zawodów przystąpiły zwycięskie zespoły z sześciu gmin powiatu krośnieńskiego. W kategorii dziewcząt  i chłopców Gminę Dukla reprezentowali uczeniowie z Gimnazjum w Łękach Dukielskich pod opieką pana W. Wiśniewskiego w składzie: Ewelina Solińska, Wiktoria Mikosz,  Michał Węgrzyn i Bartosz Ryczak . Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach, z podziałem na chłopców i dziewczęta. Do zawodów dalszych mogły awansować dwie drużyny. W wyniku rozgrywek dziewczęta zajęły III miejsce w powiecie natomiast chłopcy zajęli II miejsce i awansowali do dalszych rozgrywek na szczeblu rejonu. Gratulujemy sukcesu !

 

·  Omnibus szkolny

W styczniu odbyła się kolejna część szkolnego konkursu Omnibus. Tym razem uczniowie rywalizowali w części przyrodniczej odpowiadając na pytania z geografii, fizyki, chemii, biologii czy przyrody. Najlepszymi w tych kategoriach okazali się:

  • z klas I - III SP - Maja Krukar
  • z klas IV - VI SP - Simona Robótka
  • z klas I - III G - Michał Więcek
     

GRATULUJEMY!!

 

·  Klasa Ia i Ib w Muzeum Wsi

Uczniowie klasy I SP wraz z wychowawczyniami w ramach tematyki - ,,Dawniej i dziś” realizowanej na zajęciach 9 stycznia 2015r. odwiedzili MUZEUM WSI w Łękach Dukielskich. Dzieci miały okazję zobaczyć, a nawet dotknąć przedmioty i urządzenia, którymi kiedyś posługiwali się w gospodarstwie domowym ich dziadkowie i pradziadkowie, np. żelazko z duszą, telefon na korbkę, prawidła, żarna czy maśniczkę. Na koniec wizyty uczniowie wpisali się do książki pamiątkowej, a pan H. Kyc, który opiekuje się muzeum, poczęstował wszystkich słodkimi ciasteczkami.
Zobacz zdjęcia

 

·  Latająca klasa

12 stycznia 2015 roku uczniowie klasy V i IV pod opieką pani E. Piróg uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacji audiowizualnej Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w krośnieńskim ArtKino. Projekt ten polegał na przeprowadzeniu wśród widzów prelekcji, dyskusji, a następnie obejrzeniu filmu, wyselekcjonowanego i wartościowego.

  W jakich dziedzinach możemy ze sobą rywalizować? Co to są zasady fair play? Co to znaczy „niezdrowa konkurencja”? Dlaczego warto rywalizować? Co może być ważniejsze od wygranej? - to zagadnienia, których dotyczyła prelekcja przed obejrzeniem filmu "Latająca klasa".

  "Latająca klasa" to historia grupy chłopców uczęszczających do szkoły z internatem. Każdy z nich ma inny charakter, jednak razem tworzą wspierającą się grupę prawdziwych przyjaciół. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Uczniowie zamierzają wystawić z tej okazji sztukę pt. "Latająca Klasa". Wśród przygotowań do świąt walczą z "Przyrodnikami" - chłopcami z innej szkoły, odwiedzają swojego przyjaciela, mieszkającego w starym wagonie kolejowym i próbują pokonywać swoje słabości, ale przede wszystkim uczą się jak ważna jest w życiu każdego człowieka prawdziwa przyjaźń. Film przedstawia z pozoru zwyczajną historię, a jednocześnie przypomina o najważniejszych wartościach: przyjaźni i istocie pomagania innym. 

  Udział w tego typu projekcie ma nauczyć dzieci jak rozumieć ambitne filmy.

 

·  Choinka szkolna z Babcią i Dziadziem

10  stycznia 2015r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość, bo taki jest Dzień Babci i Dziadzia. Licznie zaproszonych gości powitała pani dyrektor szkoły. W pięknie udekorowanej sali, dzieci z najmłodszych klas przygotowały pod kierunkiem swoich wychowawców wspaniałe występy artystyczne przepełnione dialogami, tańcem, śpiewem i muzyką. Dzieci z klas 1-3 przygotowały przedstawienie : „Jest taki dzień” nawiązujące do tradycji świąt Bożego Narodzenia. Były też wiersze, kolędy i życzenia dla babć i dziadków. Występy uświetniły „Baletki”, które otrzymały gromkie brawa od zgromadzonych gości. W ten sposób dzieci chciały wyrazić swoja wdzięczność, miłość i szacunek swoim babciom i dziadkom. Na zakończenie dzieci zaśpiewały „sto lat” i wręczyły im prezenty. Przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców, dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi, bawiły się na zabawie choinkowej przy muzyce DJ. Zabawę prowadził „wodzirej”, organizując dzieciom liczne konkursy i zabawy. Był to dzień pełen wzruszeń i radości, uśmiechu i wspaniałej zabawy.

GALERIA ZDJĘĆ

 

·  Jest Taki Dzień

W szkolną tradycję Świąt Godowych spotkanie wigilijne w naszej szkole wpisuje się w sposób szczególny. Przeżywamy ten uroczysty czas w ciepłej, podniosłej, szkolno - rodzinnej atmosferze. W klimacie wspólnoty i pokoju czekamy na wielkie wydarzenie, bo: Oto wszechmocny i odwieczny Bóg przychodzi na ziemię, jako Dzieciątko Jezus, w ubogiej stajence – bez bicia dzwonów, bez anielskich trąb, czy błyskawic. To szczególny dar i wielka tajemnica chrześcijańskiej wiary, przez którą każdy człowiek może uczestniczyć w Bożym życiu i również z siebie uczynić dar dla innych.

19 grudnia o godzinie 11-tej odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna, emeryci, a także zaproszeni goście. Tym razem spotkanie przygotowali uczniowie z klas najmłodszych pod kierunkiem pań: Barbary Wierdak i Marty Pabis. W przepięknej bajkowej scenerii wykonanej przez panie: Katarzynę Majchrzak, Magdalenę Majchrzak i Annę Bargiel najmłodsi uczniowie ukazali Tajemnicę Bożego Narodzenia i zwrócili uwagę na wartość ludzkiego życia. Niepowtarzalny nastrój tych chwil wzmocniły kolędy w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. Andrzeja  Aszlara oraz występ "Baletek" pod kierunkiem p. Magdaleny  Aszlar.
Tutaj możesz obejrzeć zdjęcia

 

·  Ogólnopolski konkurs „Alfik Humanistyczny”

18 grudnia, już po raz kolejny uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Alfik Humanistyczny”. Pod kierunkiem Pań: M. Pabis i  B. Wierdak do konkursu przystąpiło 15 uczniów z klas: II, III i IV. Zmagali się oni z pytaniami dotyczącymi wiedzy humanistycznej na podstawie konkretnego tekstu. Wyniki dopiero po 6 tygodniach!

 

·  Gminna gimnazjada w tenisie stołowym

W dniu 17.12.2014r. na hali sportowej MOSiR w Dukli odbyły się Gminne zawody w tenisie stołowym dziewcząt
i chłopców w kategorii Gimnazjum. W zawodach wzięli udział uczniowie z 5 Gimnazjum z terenu Gminy Dukla,
tj. z Dukli, Równego, Jasionki, Tylawy i Łęk Dukielskich. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”.
Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie pod opieką pana W. Wiśniewskiego:

Kat. dziewcząt : Ewelina Solińska i Wiktoria Mikosz

Kat. chłopców : Michał Węgrzyn i Szczepan Ryczak

W wyniku rozgrywek  zarówno chłopcy jak i dziewczęta  zajęli I miejsce i awansowały do rozgrywek na szczeblu powiatu. Gratulujemy sukcesu !

 

·  Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

17 grudnia 2014r chór szkolny MUSICA wziął udział w 21. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Chórzyści wykonali trzy kolędy.
Występ wniósł uczniom nowe doświadczenia sceniczne. Dziękujemy sponsorom za dofinansowanie przejazdu. Zdjęcia.

 

·  Konkurs plastyczny w klasach 1-3

Jak co roku, tradycyjnie, uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym związanym z tradycjami bożonarodzeniowymi. Bardzo ciekawie i przy wykorzystaniu różnorodnych technik wykonywali postacie aniołków, szopki, choinki i bombki. Dla uczniów najciekawszych prac zostały wręczone nagrody, pozostali, otrzymali nagrody pocieszenia.

 

·  Konkurs „ Postać Świętego Mikołaja”

Konkurs adresowany był do uczniów klas 0 do III szkoły podstawowej. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ prawie każde dziecko przygotowało pracę na konkurs. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego miały nie lada problem z wybraniem najciekawszych prac, ponieważ poziom wykonania prac i pomysłowość były bardzo wysokie. W sumie nagrodzono 33 uczniów. Autorami najbardziej interesujących postaci Świętego Mikołaja byli: Łukasz Buczyński, Oliwier Paczosa, Oliwia Kolasa. Drugie miejsce zajęli: Natalia Głód, Magdalena Zając, Karolina Janeczek. Trzecie miejsce przyznano: Mai Krukar i Szymonowi Głód. Ponadto jury wyróżniło: Weronikę Aszlar, Karolinę Zborowską, Mikołaja Pabisa, Matyldę Bużanowską, Amelię Strzelecką i Mateusza Zająca.

 

·  Konkurs „Tradycje Bożonarodzeniowe w Europie”

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia został rozstrzygnięty świąteczny konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Zwycięzców i więcej na ten temat znajdziesz w zakładce KONKURSY.

 

·  Spotkanie z Mikołajem w klasach młodszych

6 grudnia Mikołaj odwiedził kasy 0-3 aby rozdać dzieciom prezenty.Wszyscy na Niego niecierpliwie czekali.
Zobacz galerię zdjęć.

·  Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej, która odbyła się 13 listopada 2014r. Organizatorem Konkursu było wydawnictwo naukowe Olimpus.  Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu. Organizatorem konkursu w szkole była  B. Węgrzyn. Wyniki konkursu ogłoszone zostały początkiem stycznia 2015r i były dla nas miłą niespodzianką. W Polsce ogółem do olimpiady przystąpiło 1853Gimnazjalistów i 3115 uczniów SP. Z naszej szkoły konkurs pisało 5 gimnazjalistów z klas II – III oraz

 6 uczniów z klas : IV- V I . Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat mitologii greckiej i rzymskiej i zajęli bardzo wysokie miejsca w konkursie. Na szczególną pochwałę zasłużyli uczniowie klasy IV, którzy mimo, iż pisali taki sam test jak koledzy z klasy VI również osiągnęli wysokie wyniki. Zobacz tutaj

 

·  Andrzejki Szkolne

Samorząd Uczniowski był współorganizatorem tegorocznych szkolnych Andrzejek. Uczniowie klas III gimnazjum przygotowali „Otrzęsiny” dla młodszych kolegów, którzy po wykonaniu kilku zadań zostali przyjęci do grona gimnazjalistów. Uczniowie starszych klas gimnazjalnych przygotowali zabawy i konkursy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Każdy mógł skorzystać z „kącika wróżb”, w którym „profesjonalni wróżbici” przepowiadali przyszłość zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Dochód z wróżb (18 złotych) został przekazany na akcję „Adopcja Serca”. Podczas zabawy trwał konkurs na najbardziej szaloną fryzurę dyskotekową. Najciekawsze fryzury posiadali chłopcy z klasy IV. Autorami najbardziej szalonych fryzur byli: Jakub Ryczak i Marcelina Węgrzyn. ZDJĘCIA
 

·  Konkurs „Sławni Andrzeje”

W listopadzie Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs literacki „Sławni Andrzeje”. Celem konkursu było przybliżenie postaci znanej osoby o imieniu Andrzej. Najpopularniejszymi okazali się Andrzej Wajda i Andrzej Grabowski, ponieważ większość prac poświęcona była właśnie tym dwóm postaciom. Najciekawszą pracę przygotowała Milena Buczyńska z klasy IV, zdobywczyni pierwszej nagrody. Ponadto wyróżnieni zostali uczniowie: Aurelia Gierlicka i Marcin Dziedzic.

 

·  Ogólnopolski konkurs "Alfik Matematyczny"

W środę 26 listopada 2014 roku odbył się ogólnopolski konkurs „Alfik Matematyczny”, który motywuje uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Pozwala też diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

W tym roku szkolnym pod kierunkiem pań: Marty Pabis i Barbary Wierdak do konkursu przystąpiło 17 uczniów
z klasy II, III, IV i V SP oraz dwóch uczniów z klasy IG.  Na wyniki musimy cierpliwie zaczekać!

 

·  Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jak wszyscy doskonale wiedzą przysmakiem każdego misia jest słodziutki miodek. Miód zawdzięczamy oczywiście pszczołom, ale jak one go robią? Aby poznać odpowiedź na to pytanie  panie Anna Bargiel i Magdalena Majchrzak zorganizowały spotkanie z pszczelarzem – panem Sławomirem Węgrzynem. Z filmów, które przygotował pan Sławek i jego opowiadań dowiedzieliśmy się m.in. jak powstaje miód, ile żyje pszczoła, jak wygląda królowa pszczół, jakie są rodzaje miodów i wiele jeszcze innych ciekawostek. Potem oglądnęliśmy  przygody Misia Uszatka, ułożyliśmy jego podobiznę z puzzli i pomalowaliśmy go. Na koniec zjedliśmy słodycze i w tak oto niecodzienny sposób uczciliśmy Święto Misia – przyjaciela dzieci.

 

·  II Turniej Szkolnej Ligii Tenisa Stołowego w Dukli - sezon 2014/15

W środę, 19.11.2014  na hali sportowej w Dukli odbył się II Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego. Do rywalizacji przystąpiło 51 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Dukla. Nasz Zespół Szkół reprezentowało 17 zawodników pod opieką pani B. Węgrzyn. Podobnie jak w poprzednim turnieju  zawodnicy naszej szkoły zdobyli wysokie miejsca punktowane i wiele dyplomów oraz medali. Więcej informacji TUTAJ.

 

·  Koncert chóru Musica

Chór szkolny MUSICA koncertował 11 listopada podczas powiatowych uroczystości Dnia Niepodległości w Miejscu Piastowym. Po Mszy Świętej za Ojczyznę, która odbyła się w Sanktuarium Św. Michała Archanioła i bł. Ks. Bronisława Markiewicza nastąpił przemarsz do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbył się uroczysty koncert, podczas którego chór MUSICA wykonał pieśni patriotyczne. Zdjęcia

 

·  Konkurs ,,TWÓRCZOŚĆ WANDY CHOTOMSKIEJ W OCZACH DZIECKA”

W naszej szkole w dniach od 27 X do 8 XI 2014roku przeprowadzono konkurs plastyczny ,,Twórczość Wandy Chotomskiej w oczach dziecka” zorganizowany przez panie: Annę Bargiel i Joannę Sieniawską. Konkurs adresowany był do uczniów klas I – III SP. W czasie trwania konkursu zrealizowano następujące cele:

  • Popularyzowanie twórczości Wandy Chotomskiej w 85 rocznicę urodzin autorki;
  • Rozwijanie i kształtowanie wrażliwości literackiej i estetycznej;
  • Rozwijanie umiejętności plastycznych.

Zebrane prace zostały ocenione, przyznano trzy główne nagrody i wyróżnienia.
Więcej informacji w zakładce KONKURSY

 

·  Multitest

W październiku w naszej szkole odbyły się konkursy organizowane przez Centrum Edukacji Szkolnej (CES): MULTITEST matematyczny i historyczny, których szkolnymi koordynatorami  były panie: B. Węgrzyn i E. Piróg. Konkursy te mają zakres ogólnopolski i przeznaczone są dla uczniów z klas IV, V, VI szkoły podstawowej i uczniów gimnazjów z klas I, II, III.

Z naszej szkoły brało udział 9 uczniów w konkursie historycznym i 16 w  matematycznym. Wyniki najlepszych zobaczysz TUTAJ

 

·  Spotkanie z biathlonistą

Jakie cechy powinien posiadać biathlonista? Na czym dokładnie polega biathlon?

Na te i inne pytania udzielił odpowiedzi Edward Jakieła - były biatlonista, a obecnie działacz sportowy, prezes Iwonickiego Klubu Narciarskiego Górnik, wiceprezes Podkarpackiego Związku Biathlonu, członek Komisji Sportowej Polskiego Związku Biathlonu. Biathlon zwany również dwubojem zimowym, łączy w sobie bieg narciarski i strzelanie z karabinka małokalibrowego, który zawodnicy przenoszą podczas biegu na plecach. Uczestnicy spotkania mieli okazję nie tylko zobaczyć sprzęt sportowy, ale również spróbować swoich sił w strzelaniu do celu karabinem laserowym. ZDJĘCIA

 

·  Wycieczka klas 1-3 do Pilzna

12 listopada uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi paniami: Martą Pabis, Barbarą Wierdak, Katarzyną Majchrzak i Anną Bargiel wyjechali do Muzeum Lalek w Pilźnie. Zobaczyli tam prawdziwą pracownię, gdzie szyje się lalki. Mogli też podziwiać wystawy lalek z różnych stron świata. Pani przewodnik przybliżyła dzieciom legendy związane z niektórymi lalkami. Uczniowie wzięli także udział w warsztatach plastycznych, gdzie pod kierunkiem pań wykonali korale z gliny. Potem mogli zobaczyć olbrzymi piec w którym wypala się gliniane elementy. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w prezentacji znanych wierszy.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie wioski „U wiedźmy”, po którym uczniowie mogli posmakować domowych pierogów w gospodzie o tej samej nazwie.  ZDJĘCIA

 

·  11 listopada

Listopad to szczególny miesiąc, to czas wspomnień o tych, co odeszli. Wielu z nich oddało swe życie za ojczyznę. Dlatego w niedzielę poprzedzającą Święto Niepodległości, przed Mszą Św. o godz. 10.00, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program słowno – muzyczny przybliżający wydarzenia historyczne, w konsekwencji których Polska odzyskała wolność.

Nad przygotowaniem tej „nieco innej” lekcji  historii pracowały z uczniami klas IV SP i II G  panie: Beata Węgrzyn i Urszula Szpiech.    

W scenariuszu akademii znalazły się odwołania do najważniejszych faktów z przeszłości -   w ten sposób ukazane zostało  bohaterstwo, patriotyzm oraz  poświęcenie naszych  przodków. Szkolny chór pod kierunkiem pana Andrzeja Aszlara wykonał kilka pieśni mocno zapisanych w naszej tradycji, będących odzwierciedleniem uczuć, jakie towarzyszyły  narodowi przez długi okres niewoli. W ich słowach i melodii zapisane zostały różnorodne  emocje przeżywane przez naszych przodków, dla których najważniejszy był „sen o wolności”.

Program zakończyła wspólna modlitwa w ich intencji:

 

„A po tych wszystkich, którzy szli przed nami

Z krzykiem: „Ojczyzna” i z męką szaloną

A po tych wszystkich, co ginęli sami

Aby nas zbawić swoją krwią czerwoną

Za śmierć dla jutra, za ten lot słoneczny.

O Polsko, odmów: „odpoczynek wieczny…”

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

·  Akademia Przyjaciół Pszczół

We wrześniu klasa V szkoły podstawowej przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Akademia Przyjaciół Pszczół 2014” w ramach IV edycji „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom”. W ramach programu w październiku i listopadzie pan Sławomir Węgrzyn – pszczelarz z Łęk Dukielskich, przeprowadził zajęcia, na których przedstawił uczniom najważniejsze i najciekawsze informacje o pszczołach i ich roli w przyrodzie. Na zakończenie przeprowadzony został klasowy konkurs „Przyjaciel pszczół”, w którym uczniowie osiągnęli następujące wyniki:

I miejsce Piotr Krukar

II miejsce Dawid Szpiech

III miejsce Kacper Sięka

wyróżnienie Wiktor Bury

Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe natomiast wszyscy uczestnicy  programu otrzymali pamiątkowe gadżety.

 

·  Spotkanie z Iluzjonistą

6 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z iluzjonistą. Tutaj możesz zobaczyć zdjęcia.

 

·  Konkurs fotograficzny

We wrześniu ogłoszony został konkurs fotograficzny „PRZYRODA I KRAJOBRAZ W KARPACKICH PARKACH KRAJOBRAZOWYCH”  organizowany przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie oraz Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 w Krośnie. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie ze Szkół Podstawowych I Gimnazjów z województwa podkarpackiego.

   Do konkursu z naszej szkoły zgłosiło się  czworo uczniów. Dnia 31 października 2014 roku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i upominków:

Kategoria – gimnazjum

I miejsce - Anita Musialik Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich

Kategoria – szkoła podstawowa

III miejsce - Marcin Dziedzic Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich

Wyróżnienie - Klaudia Miśkowicz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich

Serdecznie gratulacje dla zwycięzców i wyróżnionych.

Dodatkowe informacje i zdjecia na stronie:

http://www.parkikrosno.pl/474-strona-glowna/27554-aktualnosci/27688-podsumowanie-iv-edycji-konkursu-fotograficznego.html

 

·  Szkolny konkurs Omnibus

W listopadzie rozstrzygnięto konkurs na matematycznego omnibusa. Omnibusi kolejnych przedmiotów już niebawem. Poniżej zwycięzcy:

w kategorii I - III SP Hubert Mikosz

         IV - VI SP Ewa Fiejdasz

         I - III Gim Tomasz Krężałek.


GRATULUJEMY WYGRANEJ !!

 

·  I Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego

W środę, 22.10.2014  na hali sportowej MOSiR w Dukli odbył się I Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon 2014/15. W zawodach rywalizowali uczniowie z Dukli, Tylawy, Iwli i Łęk Dukielskich, w trzech kategoriach: klasy I-III SP, IV-VI SP oraz Gimnazjum, z podziałem na dziewczęta i chłopców. Każdą kategorię mogło reprezentować 3 uczniów i 3 uczennice, z tym, że do ogólnej  punktacji szkół zaliczano dwóch najlepiej punktujących z każdej kategorii wiekowej. Nasz Zespół Szkół reprezentowało 17 zawodników pod opieką pani B. Węgrzyn. Rozgrywki odbywały się systemem ruskim, przy czym walczono o każde miejsce punktowane. W wyniku rozgrywek nasi uczniowie zdobyli  10 dyplomów i medali za zajęcie od 1- 3 miejsca oraz zgromadzili wysoką liczbę punktów . Należy podkreślić  iż po pierwszym turnieju (drużynowo) nasza szkoła zajmuje I miejsce w kat. klas I- III , I miejsce w kat. IV-VI 
oraz I miejsce w kategorii gimnazjum.

Wszystkim tenisistom gratulujemy sukcesów! 

Dokładne wyniki TUTAJ

 

·  Wycieczka do Biecza i Trzcinicy

16.10.2014r. uczniowie klasy IV pod opieką pań: B. Węgrzyn i B. Skalskiej wzięli  udział w wycieczce klasowej do Biecza i Trzcinicy. W Bieczu uczniowie zwiedzili Muzeum Ziemi Bieckiej; w tym Muzeum Aptekarstwa, Dom z Basztą oraz Turmę. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ekspozycję poświęconą historii aptekarstwa i aptek ze szczególnym uwzględnieniem Biecza. Zwiedzały również dawne piwnice aptekarskie z wyposażeniem, laboratorium, wnętrze apteki z XIX w. oraz oglądały surowce do sporządzania leków, naczynia i sprzęty używane w aptekarstwie XVI – XX w. Niezapomnianym przeżyciem  dla wszystkich było spotkanie z „katem” w Turmie, w której znajdują się średniowieczne narzędzia tortur. Po zwiedzaniu Biecza wszyscy uczestnicy wycieczki podziwiali piękne widoki okolic miasta z wysokiej wieży ratuszowej. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Skansenu Archeologicznego „ Karpacka Troja” w Trzcinicy. Tam z przewodnikiem oglądali stałą ekspozycje dotyczącą historii grodziska i jego mieszkańców. Dowiedzieli się kim byli nasi bezpośredni przodkowie. Skąd przybyli? Co jedli? Czym się zajmowali? Jak mieszkali?  Jakie były koleje ich losu we wczesnym średniowieczu? Ostatnim punktem wycieczki był spacer po parku archeologicznym oraz wyjście na platformę widokową, znajdującą się na szczycie dawnego grodu.

Zobacz zdjęcia

 

·  Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z opiekunkami SU panią Bernardą Skalską i panią Katarzyną Szczurek przygotowali, krótki program artystyczny.
Młodzież złożyła życzenia dla wszystkich nauczycieli z Panią Dyrektor na czele, pozostałych pracowników szkoły oraz samych uczniów.
Akademię zakończył „Wiersz o wielkiej wdzięczności” K. I. Gałczyńskiego:

W życiu to takie proste:
przyszedł człowiek, rękę uścisnął, podziękował,
ale w poezji trudniej,
poezja to trudne słowa.

Uścisk dłoni to jedna chwila,
gest paru sekund,
ale poezja ma być jak drzewo, co się schyla
nad nurtem naszego wieku;

i ptaki mają być na tym drzewie,
i promieni słonecznych wiele.
Ja w tym wierszu wypowiadam całego siebie
dla was i o was, nauczyciele...

Tutaj możesz zobaczyć zdjęcia z uroczystości

·  Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 13 października w Zespole Szkół Publicznych, w Łękach Dukielskich odbyła się tradycyjna uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość odbyła się w pięknej scenerii,  w sali gimnastycznej. Pierwszoklasiści z Ia i Ib przybyli do szkoły z rodzicami, a potem, ubrani galowo założyli twarzowe birety i śmiało wkroczyli na miejsce ceremonii wraz ze swoimi wychowawczyniami, panią Katarzyną Majchrzak i panią Anną Bargiel. Zaprezentowały krótki program artystyczny, recytując wiersze i śpiewając zapewnili zebranych, że są godni przyjęcia w poczet uczniów.  

Następnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

   „Ślubuję uroczyście: będę starał się być dobrym uczniem. Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły. Będę szanował nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów. Będę uczył się tego, co piękne i potrzebne". Po tych słowach  pani dyrektor Krystyna Delimata wielkim ołówkiem kolejno pasowała dzieci na pełnoprawnych uczniów szkoły.
 ,,Świeżo upieczeni ‘’uczniowie zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez  panią dyrektor Krystynę  Delimatę, Radę Rodziców i rodziców uczniów klasy drugiej.
Uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia z panią dyrektor i wychowawczyniami.
Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców klas pierwszych.

Zobacz zdjęcia

·  V Powiatowy Konkurs Literacki o Janie Pawle II

W Niedzielę Papieską, tj. 12 października br. w kościele w Zręcinie odbyła się uroczysta Msza Święta,  na którą zostali zaproszeni laureaci V Powiatowego Konkursu Literackiego o Janie Pawle II.

Z naszej szkoły na konkurs zostały przesłane 2 prace uczennic gimnazjum. Cieszymy się bardzo, że wiersze Anity Musialik z kl. II G zostały zauważone przez jury i nagrodzone II miejscem.

Oto jeden z 3 wierszy Anity zgłoszonych do konkursu.

Wspomnienia o Janie Pawle II

Już dziewięć lat minęło,
od pożegnania ostatniego.
Dziś wszyscy wspominamy Ciebie
jako posłańca Bożego.
Zawsze pomogłeś i wsparłeś.
Byłeś dla nas jak Ojciec, który
otacza opieką swoje dzieci.
Byłeś dla nas przywódcą
na ścieżce do Boga.
To Ty pokazałeś nam,  jak mamy postępować.
dawałeś za przykład siebie…
A Teraz? Jesteś w niebie.
Lecz pamiętajmy, że mimo wszystko
On jest zawsze przy nas blisko.

 

·  XIV Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Świętego Jana Pawła II na Jasną Górę

Tradycją naszej szkoły stało się październikowe pielgrzymowanie do Częstochowskiej Pani. 9 października 2014 po raz jedenasty 53 osobowa delegacja młodzieży i nauczycieli udała się do Częstochowy na 14. spotkanie Rodziny Szkół Świętego Jana Pawła II. Hasłem pielgrzymki były słowa: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. 
Więcej informacji TUTAJ

·  Wycieczka do teatru

02.10.14r. uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami: Martą Pabis, Barbarą Wierdak, Anną Bargiel i Katarzyną Majchrzak wybrali się do Regionalnego Centrum Pogranicza Kultur w Krośnie na spektakl teatralny pt. „Akademia Pana Kleksa” w wykonaniu aktorów teatru Bohema. Uczniowie poróżowali razem z Panem Kleksem po bajkach, gdzie spotykali różne postacie. Po pełnym wrażeń przedstawieniu uczniowie miło spędzili czas przy pizzy i szklaneczce soku. Zadowoleni  wrócili do domu. 

 

·  Wycieczka do Odrzykonia

W ostatni dzień września przy słonecznej  pogodzie uczniowie klasy VI i V z wychowawcami J. Sieniawską i E. Piróg mieli okazję poznać walory przyrodnicze i krajobrazowe niezbyt oddalonego od Łęk Dukielskich Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

   "Jeśli nie chcesz mojej zguby, Krokodyla daj mi, luby." Słowa te będą kojarzyć się uczniom z Zamkiem Kamieniec w Odrzykoniu, który był pierwszym punktem naszej wycieczki. Jego historię przybliżył uczestnikom kustosz Zamku Kamieniec i Muzeum Zamkowego. Na zakończenie uczniowie poddali się dobrowolnie karom używając do tego średniowiecznych narzędzi w sali tortur. 

  Kolejnym etapem naszej wycieczki było przejście ścieżką przyrodniczą do rezerwatu przyrody „Prządki im. Prof. Henryka Świdzińskiego”. Informacje o bogatych zasobach przyrodniczych i dziejach tego miejsca przedstawił specjalista ds. edukacji Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie pan I. Bielecki, z którym udaliśmy się również trasą ścieżki przyrodniczej „Strzelnica – Sucha Góra” do „Sztolni nad Czają I” znajdującej się na tym terenie i objętej ochroną jako stanowisko dokumentacyjne.

  Na zakończenie mieliśmy możliwość zapalenia ogniska dzięki gościnności tutejszych mieszkańców. Jeden z nich to emerytowany pracownik wieży radiowo-telewizyjnej na Suchej Górze, który przekazał dzieciom informacje na jej temat.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

·  DLA RODZICÓW - NOWA FORMUŁA SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY

Od bieżącego roku szkolnego sprawdzian szóstoklasisty ma nową formę. Szczegółowe informacje znajdą państwo TUTAJ.
 

·  Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Jan Paweł II nauczał: "Wymagajcie od siebie nawet gdyby inni od was nie wymagali".
Pamiętajmy o tych ważnych słowach. Kierujmy się nimi, jako mottem nadchodzącego roku szkolnego.
Życzmy sobie wzajemnych sukcesów!
Powodzenia!

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich

    Szkoła Podstawowa
    im. Jana Pawła II
    w Łękach Dukielskich
    38-456 Łęki Dukielskie 74
  • 13 43 175 04
    NIP: 684-20-53-833

Galeria zdjęć