W maju został ogłoszony plastyczny konkurs świetlicowy "Ja i moja rodzina". Do świetlicy wpłynęło 10 prac, w większości były to prace dzieci z klasy 0. Uczniowie przedstawiali swoją rodzinę w różnych sytuacjach: na spacerach, wspólnych zabawach, były też portrety. Nie brakowało detali, które nadawały sens pracy dzieci. Wszystkie były oryginalne. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkie prace. Oto wyniki:
I miejsce - Zuzanna Wyszkowska - kl.0
II miejsce - Hubert Kolasa - kl.0 i Miłosz Delimata - kl.0
III miejsce - Kinga Pietruś - kl.0 i Julia Pietruś - kl.2
Wyróżnienia: Tobiasz Gromek - kl.0, Jakub Ciekliński -kl.0, Dawid Janeczek - kl.0, Michał Jaracz - kl.4 i Mateusz Jaracz - kl.5b
Wszystkim gratulujemy!
Ogólnopolski Konkurs „Myśli Jana Pawła II”
„Jesteście moją nadzieją" to hasło przewodnie tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu „Myśli Jana Pawła II" skierowanego do uczniów gimnazjów oraz najstarszych klas szkół podstawowych. Ten, przeprowadzany już od czterech lat, konkurs ma na celu przybliżanie życia naszego Wielkiego Rodaka i propagowanie wartości zawartych w Jego nauczaniu. Przygotowanie do testu konkursowego wymaga przeczytania trudnych, filozoficzno - teologicznych pozycji autorstwa naszego Patrona, dlatego niełatwo zachęcić młodzież do udziału w eliminacjach.
I etap konkursu (tzw. szkolny) odbył się 25 lutego. Do testu przystąpiło 5 ósmoklasistów.
Troje z nich przeszło do II etapu (wojewódzkiego), który odbył się 29 kwietnia w Zespole Szkół w Zręcinie.
Tym razem w zmaganiach uczestniczyło blisko 100 uczniów z 36 szkół naszego województwa. Aby jak najlepiej rozwiązać test składający się z 32 pytań, uczestnicy po raz kolejny musieli zapoznać się z odpowiednią literaturą (inną niż ta z I etapu); podobnie jak wcześniej należało przeczytać m. in.: teksty kilku przemówień i homilii Jana Pawła II skierowanych do młodzieży podczas pielgrzymek do Polski i Światowych Dni Młodzieży, a także Jego książki o charakterze biograficznym - „Dar i tajemnica" oraz "Wstańcie, chodźmy".
Po godzinnym wysiłku intelektualnym uczestnicy konkursu wraz z opiekunami zostali zaproszeni do wspólnego wyjazdu do Bóbrki w celu zwiedzenia Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. W tym czasie Komisja Konkursowa powołana przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty przystąpiła do sprawdzania i oceniania prac. Po powrocie z ciekawej wycieczki edukacyjnej wszyscy zostali poczęstowani obiadem, a następnie rozpoczęła się gala finałowa, którą uświetniły występy młodzieży.
Nazakończenie pan wicekurator Stanisław Fundakowski złożył gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu, po czym wręczone zostały nagrody rzeczowe i dyplomy.
Pięciu uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów otrzymało „przepustkę” do zmagań na III etapie, już ogólnopolskim, który co roku odbywa się w Białymstoku.
Cieszę się, że troje naszych ósmoklasistów (dziś już absolwentów): Patryk Pec, Aurelia Gierlicka i Marcin Dziedzic reprezentowało szkołę na drugim etapie konkursu i zdobyło tytuł finalisty stopnia wojewódzkiego. Mam też nadzieję, że lektura utworów zawierających myśli Wielkiego Polaka naszych czasów przełoży się na wartości, którymi będą się kierować w dorosłym życiu
Liczę, że ich debiut w tych trudnych zmaganiach, gdzie wymagana jest dość szeroka wiedza z zakresu religii, filozofii, teologii, historii XX wieku i literatury zachęci innych uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu. W końcu nosimy imię Jana Pawła II, a to zobowiązuje!
Urszula Pachana - Szpiech
„Jestem Lingwistą” – bardzo dobre wyniki uczniów w konkursach językowych.
We wtorek 4 czerwca uczniowie klas VII i VIII reprezentowali naszą szkołę w konkursie z j. angielskiego i niemieckiego „Jestem Lingwistą” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Głojscach. Konkurs j. angielskiego przeznaczony był tylko dla uczniów klasy ósmej i mogło w nim brać udział dwóch reprezentantów ze szkoły. W konkursie z j. niemieckiego nie było ograniczeń co do ilości uczestników i przeznaczony był dla uczniów klasy siódmej i ósmej. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu sprawdzającego podstawowe umiejętności językowe oraz znajomość ogólnych wiadomości dotyczących państw posługujących się j. angielskim i niemieckim. Wychowankowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami i zajęli wysokie lokaty.
Język niemiecki:
Kategoria klasa VII:
I miejsce: Dorota Bania
Wyróżnienie: Karolina Janeczek
Kategoria klasa VIII:
I miejsce: Marcin Dziedzic
II miejsce: Aurelia Gierlicka
Język angielski:
III miejsce: Milena Buczyńska
Konkurs Savoir Vivre przy stole rozstrzygnięty.
Do konkursu przystąpiło 56 uczniów z klas: VI, VII, VIII i IIIG. Zadaniem uczestników było wykazanie się szeroką wiedzą dotycząca kulturalnego zachowania się przy stole.
Mistrzem Dobrych Manier okazał się Dawid Tomasz Węgrzyn z kl. VIII
II miejsce zajęła Roksana Wilk z kl. IIIG
III miejsce zdobyła Jagoda Wasiak z kl. IIIG
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!
Sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych Galileo 2019
Przedmiotowe konkursy organizowane przez Centrum Edukacji Szkolnej Galileo cieszą się dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły. W sesji letniej 57 uczniów zmagało się z zadaniami z historii, języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Wśród uczestników konkursów mamy wyróżnionych i laureatów:
Historia:
Aurelia Gierlicka – 4 miejsce Dyplom laureata i nagroda książkowa
Oliwia Kolasa – 7 miejsce Dyplom laureata
Oliwia Solińska – 7 miejsce Dyplom laureata
Łukasz Buczyński - 8 miejsce Dyplom laureata
Wiktor Głowa – 11 miejsce Dyplom wyróżnienia
Oliwier Paczosa – 12 miejsce Dyplom wyróżnienia
Język polski:
Marta Bania – 13 miejsce Dyplom wyróżnienia
Oliwier Paczosa – 13 miejsce Dyplom wyróżnienia
Matylda Bużanowska – 15 miejsce Dyplom wyróżnienia
Matematyka:
Marcin Dziedzic – 5 miejsce Dyplom laureata i nagroda książkowa
Język angielski:
Milena Buczyńska – 3 miejsce Dyplom Laureata i nagroda książkowa
Julian Głowa – 4 miejsce Dyplom laureata i nagroda książkowa
Matylda Bużanowska – 7 miejsce Dyplom laureata
Mikołaj Pabis – 7 miejsce Dyplom laureata
Magdalena Zając – 11 miejsce Dyplom wyróżnienia
Szymon Krężałek - 13 miejsce Dyplom wyróżnienia
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !
Ogólnopolska Olimpiada Olimpusek
20 marca 2019 r. uczniowie klasy II pod kierunkiem p. Barbary Wierdak wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpusek” z języka polskiego. Olimpiada polegała na rozwiązaniu przez uczniów sprawdzianu pozwalającego sprawdzić umiejętność wyszukiwania informacji w tekście, znajomość podstawowych pojęć z zakresu wiedzy o języku oraz podstawowych zasad ortograficznych.
W Olimpiadzie wzięło udział 9 uczniów. Pod koniec maja otrzymaliśmy wyniki.
Dwóch uczniów: Kamila Dudzik i Oliwier Guzik otrzymali - Dyplom Laureata.
Pozostała siódemka otrzymała Dyplom Uznania. Jest to: M. Wojdyła, W. Głód, W. Nawrocka, J. Bałon, E. Rogowska, J. Pietruś, L. Gac.
Wszystkim gratuluję i życzę sukcesów w kolejnym roku szkolnym.
Wychowawczyni Barbara Wierdak
Gminny Obcojęzyczny Konkurs Ortograficzny.
Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Obcojęzycznym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Równem. Zadaniem uczniów było rozwiązać test ortograficzny w języku angielskim i niemieckim. Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami. Trzecie miejsce zajęła Milena Buczyńska, a wyróżnienia otrzymały: Aurelia Gierlicka i Jagoda Wasiak.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
14 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Łękach Dukielskich odybyła sie kolejna edycja Gminnego Konkursu Mistrz Matematyczny i Humanistyczny dla uczniów klas trzecich. Panie Marta Pabis i Barbara Wierdak zorganizowały już po raz osiemnasty spotkanie małych mistrzów, do udziału w którym zaprosiły przedstawicieli klas III szkół podstawowych z terenu gminy Dukla wraz ze swoimi paniami. Do konkursu zgłosiły się szkoły z: Równego, Wietrzna, Dukli, Jasionki, Iwli i Głojsc. Szkoda tylko, że w tym roku szkoła w Łękach nie miała swoich przedstawicieli ze względu na brak klasy III.
Konkurs pod patronatem burmistrza gminy Dukla przebiegał według zaplanowanego harmonogramu. Po ocenie prac uczestników konkursu, komisja wytypowała uczniów do nagród. Wyniki przedstawiały się następująco:
Mistrz Matematyczny:
I miejsce: Franciszek Szyndak - SP Głojsce
II miejsce: Kamil Turek - SP Równe
III miejsca: Norbert Wszołek - SP Dukla i Eryk Rymek - SP Wietrzno
wyróżnienie: Wiktor Kandefer
Mistrz Humanistyczny:
I miejsce: Mieszko Chmurski - SP Dukla
II miejsce: Oliwia Bożętka - SP Iwla
III miejsce: Róża Książkiewicz - SP Głojsce
wyróżnienie: Szymon Cichoń - SP Iwla
Uroczystego wręczenia nagród książkowych oraz dyplomów dokonał pan Łukasz Piróg - zastępca burmistrza wraz z panią dyrektor szkoły Beatą Węgrzyn. Podsumowaniem konkursu było wspólne zdjęcie wszystkich uczestników.
Na zakończenie pani dyrektor pogratulowała uczniom i podziękowała paniom za udział w konkursie, natomiast paniom Marcie i Barbarze za zorganizowanie wpólnych rozgrywek umysłowych w naszej szkole. Wszystkim życzyła dalszych sukcesów.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach, których tematy były związane z doradztwem zawodowym. 20.05. w Szkole Podstawowej w Kobylanach odbyła się uroczystość rozdania nagród wyróżnionym uczniom.
Pierwszy konkurs o zasięgu wojewódzkim, skierowany do uczniów gimnazjum i klas VII - VIII, to konkurs informatyczny, na prezentację multimedialną, na temat "Zawody w służbie ludzi". Dwóm naszym uczniom udało się stanąć na podium: Wiktor Głowa zajął miejsce II, a Marcin Dziedzic - miejsce III. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, dodatkowo ponieważ konkurs jest pod opieką Kuratorium Rzeszowskiego, otrzymają dodatkowe punkty przy rekrutacji do wybranych szkół.
Drugi konkurs (plastyczny) o zasięgu powiatowym "Mój wymarzony zawód" cieszył się również bardzo dużym zainteresowaniem. Naszej uczennicy Aleksandrze Kurowskiej (z klasy V a) udało się zająć miejsce III. Zdjęcia.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Wojewódzki konkurs "Zawody w służbie ludzi" i powiatowy "Mój wymarzony zawód"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach, których tematy były związane z doradztwem zawodowym. 20.05. w Szkole Podstawowej w Kobylanach odbyła się uroczystość rozdania nagród wyróżnionym uczniom.
Pierwszy konkurs o zasięgu wojewódzkim, skierowany do uczniów gimnazjum i klas VII - VIII, to konkurs informatyczny, na prezentację multimedialną, na temat "Zawody w służbie ludzi". Dwóm naszym uczniom udało się stanąć na podium: Wiktor Głowa zajął miejsce II, a Marcin Dziedzic - miejsce III. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, dodatkowo ponieważ konkurs jest pod opieką Kuratorium Rzeszowskiego, otrzymają dodatkowe punkty przy rekrutacji do wybranych szkół.
Drugi konkurs (plastyczny) o zasięgu powiatowym "Mój wymarzony zawód" cieszył się również bardzo dużym zainteresowaniem. Naszej uczennicy Aleksandrze Kurowskiej (z klasy V a) udało się zająć miejsce III. Zdjęcia.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Katarzyna Szczurek
Gminny Konkurs Ekologiczny
W dniu 25 kwietnia 2019 roku uczennice naszej szkoły uczestniczyły w XIII edycji GMINNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO w Iwli. Rywalizowali ze sobą uczniowie siedmiu Szkół Podstawowych znajdujących się w Gminie Dukla. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Uczniowie rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo. Podczas pierwszego etapu pisali test obejmujący wiedzę z zakresu ekologii, ochrony przyrody, Jaśliskiego Parku Krajobrazowego. W drugim etapie odpowiadali zespołowo na cztery pytania. W kategorii klasy 4 – 6 Szkoły Podstawowej naszą szkołę reprezentowały: Vanessa Buła, Martyna Szczurek i Kamila Szpiech. W kategorii klas 7, 8 Szkół Podstawowych i Gimnazjum reprezentacja składała się z: Jagody Wasiak, Roksany Wilk i Karoliny Ryczak. Nasze uczennice odniosły bardzo duży sukces. W kategorii klas 4-6 dziewczyny zajęły II miejsce, a w kategorii klas 7, 8 SP i G wywalczyły I miejsce. Indywidualnie, Jagoda Wasiak zajęła IV miejsce. W nagrodę wszyscy uczestnicy konkursu pojadą na wycieczkę w Bieszczady zorganizowaną przez Gminę Dukla. Gratulujemy sukcesów!
TRADYCJE I ZWYCZAJE WIELKANOCNE
Pod taką nazwą odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny, którego celem było rozwijanie i poszerzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań plastycznych, skłonienie uczestników do zapoznania się z obrzędami wielkanocnymi, zainspirowanie uczestników do twórczych poszukiwań i swobodnej, nieskrępowanej twórczości. Ilość prac jaka wpłynęła na konkurs przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Wyłoniłyśmy laureatów i wyróżnionych, których prace wykonane różnymi technikami, można było obejrzeć na szkolnym holu. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki za udział i czas poświęcony na przygotowanie, tak barwnych prac. ZDJĘCIA
K. M. Majchrzak
NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA, KRASZANKA, STROIK I PALMA WIELKANOCNA
W dniu 14 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie corocznego, gminnego konkursu na ozdoby wielkanocne wykonane własnoręcznie przez dzieci i dorosłych. Konkurs cieszy się dużą popularnością, a pomysły uczniów nie znają granic. Oceniając zgłoszone prace, komisja brała pod uwagę walory artystyczne, estetykę wykonania, wierność tradycji, trwałość oraz materiały z jakich dane prace zostały wykonane.
1 miejsce Milena Buczyńska (kat. stroik)
1 miejsce Magdalena Zając (kat. pisanka współczesna)
2 miejsce Joanna Czaja i Aleksandra Kurowska (kat. pisanka tradycyjna)
Wyróżnienia: Łukasz Buczyński (kat. stroik)
Karolina Zborowska (kat. pisanka współczesna)
Marcin Dziedzic (kat. stroik)
Nikoletta Jeż (kat. palma wielkanocna)
Kacper Pec (kat. pisanka tradycyjna)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
K. M. Majchrzak
Rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego
W tym roku SU zaproponował wykonanie różnymi technikami zajączka. Do opiekunek SU wpłynęło tylko kilka prac. Jury postanowiło nagrodzić wszystkie ze względu na pomysłowość, dokładność, estetykę, wykorzystanie różnorodnych materiałów . Uczniowie zasługujący na pierwsze miejsce to: Joanna Czaja, Kacper Pec, Patryk Pec i Marcin Dziedzic. Wyróżniono także pracę Dominiki Jaracz. ZDJĘCIA
Gminny Konkurs Poezji Obcojęzycznej
29 marca 2019 roku w GOK w Dukli odbył się konkurs poezji obcojęzycznej. Naszą szkołe reprezentowało sześć uczennic, które deklamowały wiersze w języku angielskim. Wszystkie dziewczyny bardzo ładnie zaprezentowały wybrane utwory. Konkurencja była duża, ale udało się zdobyć nagrody.
W kategorii klas najmłodszych III miejsce zajęła Nikoletta Jeż. Natomiast w najstarszej kategorii Milena Buczyńska i Aurelia Gierlicka zdobyły wyróżnienia.
Serdecznie gratulujemy!
Wojewódzki Konkursu Historyczno-Przyrodniczy – etap powiatowy
„Polska moja Ojczyzna – przeszłość i teraźniejszość”
Polacy w czasie II wojny światowej
Dnia 26.03.2019r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce odbył się II etap - powiatowy IV edycji Konkursu Historyczno- Przyrodniczego „Polska moja Ojczyzna- przeszłość i teraźniejszość” Celem tegorocznego konkursu było upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, utrwalenie pamięci o losach Polski i Polaków w okresie wojny i okupacji oraz budzenie zainteresowań przeszłością i rozwijanie uzdolnień uczniów. Organizatorami Konkursu byli : Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zarzeczu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Starosty Przeworskiego i Wójta Gminy Zarzecze oraz pod merytorycznym patronatem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego. Ze względu na dużą liczbę uczestników etapy powiatowe konkursu zostały zorganizowane w ośmiu szkołach na terenie województwa podkarpackiego. W konkursie powiatowym w Klimkówce wzięło udział 28 uczestników z 14 szkół z terenu powiatów: jasielskiego, brzozowskiego, strzyżowskiego i krośnieńskiego. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w szkolnym etapie. Byli to: Marcin Dziedzic z klasy VIII i Oliwia Solińska z klasy VI. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą w zakresie tematyki konkursowej i uzyskali powyżej 60 pkt ( 65 i 61) jednak nie udało im się zakwalifikować do finału wojewódzkiego, w którym weźmie udział 40 uczniów z najlepszymi wynikami ze wszystkich etapów powiatowych. W uroczystym podsumowaniu konkursu w Klimkówce wziął udział burmistrz Rymanowa – pan Wojciech Farbaniec, który pogratulował uczniom dużej wiedzy dotyczącej II wojny światowej oraz wręczył laureatom konkursu dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy zdobytej wiedzy.
X edycja Międzyszkolnego Turnieju Matematycznego Bankomat
W piątek 5 kwietnia trójka uczniów z klasy szóstej wzięła udział w jubileuszowej edycji konkursu "Bankomat" w Iwlii. Uczniowie musieli zmierzyć się z wieloma rówieśnikami rozwiązując nie tylko zadania matematyczne, ale i wykazując sie wiedzą o bankowości. Musieli potrafić wyjaśnić takie pojęcia jak: deficyt, kapitalizacja, żyrant i wiele innych z zakresu ekonomii. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, i mimo, że nie zajęli nagradzanych miejsc, to byli w ścisłej czołówce. Rywalizacja była bardzo zaciekła. Wystarczy dodać, że do zajęcia III miejsca zabrakło 0,5 punktu. Gratulacje dla Łukasza, Oliwii i Rafała.
Katarzyna Szczurek
Dukielskie Dni Świadomości Autyzmu 2019
Wspaniali Prelegenci, ważne tematy i profesjonalizm. Tak w skrócie można podsumować to, co działo się w Dukli w dniach 1-2 kwietnia. Pierwszego dnia organizatorki, panie: Józefa Winnicka- Szewczuk i Kamila Paszek- Czupińska przygotowały cenne sympozjum, sala widowisko- teatralna Ośrodka Kultury w Dukli była przepełniona wybitnymi gośćmi: pedagogami specjalnymi, terapeutami, dyrektorami różnych typów szkół, władzami podkarpacia. Jednak najcenniejszy wykład, który zostanie w pamięci na długo wygłosili rodzice chłopca ze spektrum autyzmu. Naszą szkołę w tym dniu reprezentowała Pani Dyrektor Beata Węgrzyn z Panią Justyną Gromek- Malinowską.
Na 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Historia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu sięga 2007 roku. Twórcy dnia chcieli skierować spojrzenia społeczeństwa na potrzeby osób z autyzmem oraz umożliwić im lepszy dostęp do terapii, a także zwrócić uwagę na dyskryminację, nadużycia i izolację, z którymi spotykają się ludzie z autyzmem i ich rodziny. Symbolem dnia stała się żarówka, a kolorem – niebieski.
Ten dzień w Dukli upłynął pod hasłem „DZIECI- DZIECIOM”. Klasa 2c ze Szkoły Podstawowej w Dukli pod okiem Pani Józefy Winnickiej- Szewczuk zaprezentowała piękne przedstawienie „Królowa Śniegu” z ponadczasowym przesłaniem: miłość do drugiego człowieka jest w stanie przezwyciężyć liczne trudności, jakie napotykamy na swojej drodze.W tym dniu nastąpiło również podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Auztym- wiem, rozumiem, pomagam”. Prace wykonane pod okiem Pani Katarzyny i Magdaleny Majchrzak uzyskały wysokie lokaty. Nasi uczniowie ubrani w niebieskie koszulki godnie repreentowali w tym dniu naszą szkołę. A wyniki konkursu niezwykle cieszą:
1 miejsce Aleksandra Kurowska
1 miejsca Emilia Poradyło
1 miejsce Amelia Strzelecka
2 miejsce Rafał Głód
2 miejsce Michał Jaracz
2 miejsce Matylda Bużanowska
3 miejsce Vanessa Buła
Wyróznienie: Joanna Czaja
M. Majchrzak
W dniu 4 września 1939 r. miał rozpocząć się rok szkolny. Nowe zeszyty i podręczniki, czyste, wyprasowane mundurki czekały na dzieci, które zapewne cieszyły się na myśl o ponownym spotkaniu z kolegami i koleżankami ze szkolnej ławy. Niestety ze względu na niemiecko-sowieckie działania zbrojne, a następnie okupacyjne, wiele dziecięcych światów legło w gruzach, a życie dorastających ludzi odmieniło się na zawsze.
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zorganizowało konkurs plastyczny, upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej widzianej z dziecięcej perspektywy. Do konkursu dopuszczone był prace wykonane indywidualnie i własnoręcznie w technice malarstwa (farby plakatowe, temperowe, akrylowe, akwarelowe, pastele) lub rysunku (ołówek, kredka, mazak).
Tym razem prace dwóch gimnazjalistów reprezentują naszą szkołę w Gdańsku.
Wyniki konkursu już w maju. GALERIA
Ogólnopolski konkurs "Mistrz recyklingu"
Konkurs ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych zmierzających do selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów ze szczególnym uwzględnieniem odpadów opakowaniowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Pracując z klasą pani Marta Pabis przeprowadziła z uczniami zajęcia podczas których przekazała im niezbędną wiedzę dotyczącą tematu konkursu, zapoznała z grami edukacyjnymi, które należało wykorzystać aby utrwalić pojęcia związane z recyklingiem. Uczestnicząc w grach uczniowie wspólnie zbierali punkty aby zostać mistrzami recyklingu. Oprócz fajnej zabawy, zdobywali potrzebną wiedzę, którą potem wykorzystywali przy realizacji kolejnych zadań do których należało:
Uczniowie wykonywali swoje prace tworząc plakaty, wykorzystywali przy tym różnorodne pomysły. Wykonali już ciekawe postacie robotów, nad niektórymi plakatami jeszcze pracują. Wszystkie prace zostaną przesłane do organizatora konkursu do Warszawy. Wkrótce zamieścimy zdjęcia z naszych działań.
GALERIA ZDJĘĆ: ROBOTY, PLAKATY
KONKURS Z ARCHAIZMÓW NA WESOŁO
Konkurs zorganizowany w ramach Projektu Profilaktyczno - Wychowawczego został rozstrzygnięty.
W konkursie brali udział uczniowie z klas IIIG, VIII i VII. Mieli oni wykazać się znajomością znaczenia słów, które wyszły z języka.
Największą wiedzą na temat archaizmów pochwalił się:
Patryk Zawada z kl. VIII zdobywając tym samym I miejsce.
II miejsce zajęła Jagoda Wasiak z kl. IIIG
Gminny Obcojęzyczny Konkurs Walentynkowy.
Obcojęzyczny Konkurs Walentynkowy organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Iwli. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w tym konkursie i zawsze udaje im się zdobywać wysokie lokaty. Tak było i w tym roku.
Pierwsze miejsce w kategorii klas starszych zajął Patryk Pec. Drugie miejsce należy do Magdaleny Zając. Na trzeciej pozycji znalazła się praca Julii Bryś. ZDJĘCIA
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Szkolny konkurs na najstaranniejszy zeszyt.
Konkurs na najstaranniejszy zeszyt organizowany jest przez Samorząd Uczniowski i cieszy się dużą popularnością wśród uczniów. Każdy uczeń może zgłosić do konkursu jeden zeszyt. Jury ocenia przede wszystkim pismo, przejrzystość i estetykę. W tym roku najstaranniej zeszyty prowadziły:
Rogowska Emilia
Deryniowska Nikola
Buczyńska Milena
Świątek Julia
Zdjęcia
FILMOWE INSPIRACJE
Za nami V edycja konkursu plastycznego „Filmowe inspiracje", organizowanego przez ZSP Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. Tym razem uczniowie i młodzież szkół podstawowych i gimnazjum musiała zmierzyć się z plastyczną interpretacją filmu krótkometrażowego Piotra Karwasa pt. „Maski". Film został nagrodzony Złotym Niedźwiedziem w Berlinie w 1999 roku. Postać bez twarzy na próżno szuka swojej maski. Osobiste odzwierciedlenie odwiecznego problemu poszukiwania własnej tożsamości zrealizowanej w technice 3D było nie lada wyzwaniem dla uczestników konkursu. Mimo to, jak co roku uczniowie naszej szkoły zostali docenieni przez jury i nagrodzeni.
Komisja konkursowa podjęła decyzję o nagrodzeniu następujących uczestników konkursu:
III miejsce ex aequo:
Dorota Bania ze Szkoły Podstawowej w Łękach Dukielskich
Magdalena Zając ze Szkoły Podstawowej w Łękach Dukielskich
Wyróżnienia:
Wiktor Głowa ze Szkoły Podstawowej (Gimnazjum) w Łękach Dukielskich
Kinga Krężałek ze Szkoły Podstawowej w Łękach Dukielskich
Serdecznie gratulujemy!
K. M. Majchrzak
WYRÓŻNIENIE W WOJEWÓDZKIM „KREATORZE MODY”
Od klilku lat ZSP Nr 1 im. Jana Szczepanika organizuje konkurs pt. „Kreator mody”.W dniu 19 marca 2019 roku odbyło się rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych, a motywem przewodnim tegorocznej edycji była:
„FRIDA KAHLO”
W konkursie, wzięło udział wielu uczniów z gimnazjum i szkół podstawowych. Zgodnie z regulaminem zgłoszono do konkursu prace projektowe, jak i gotowe wyroby dodatków do odzieży. Celem konkursu było umożliwienie młodym utalentowanym ludziom rozwijanie swoich zainteresowań i zdolności w kierunku stylizacji i kreowania mody. Nasza szkoła, jak co roku przekazała wiele ciekawych i misternie wykonanych prac.
Gratulujemy Szymonowi Buczyńskiemu z klasy 3 gimnazjum za otrzymanie wyróżnienia w tegorocznej edycji konkursu.
M. K. Majchrzak
Konkurs Logistyczny
8 lutego 2019 r. w ZSP Nr 4 w Krośnie odbyła się III edycja konkursu logistycznego dla gimnazjalistów i szkół podstawowych pt.” LOGISTYKA BEZ TAJEMNIC”. Tematem przewodnim konkursu w tym roku była „logistyka wokół nas”. Głównym celem konkursu było pobudzenie i rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań tematyką logistyczną. Uczniowie którzy zgłosili swój udział w w/w konkursie mieli możliwość weryfikacji swojej wiedzy logistycznej oraz prezentacji pomysłów i kreatywności w w/w dziedzinie. We współczesnym świecie ranga zawodu logistyka wzrasta. Dzieje się tak za sprawą rozwoju i globalizacji gospodarki. Logistyk jest zawodem uznanym, ma międzynarodową renomę i dużą przyszłość. Warto mieć tego świadomość już na początku kariery zawodowej! Konkurs składał się z dwóch etapów: w pierwszym uczniowie zmagali się z testem wiedzy logistycznej, a w drugim uczestniczyli w symulacji przedsiębiorstwa. Działanie przedsiębiorstwa odbywało się w warunkach gospodarki wolnorynkowej. Zabawa dała uczniom mnóstwo frajdy …. a przede wszystkim miała na celu ćwiczenie biegłości rachunkowej, znajomości podstawowej terminologii z zakresu przedsiębiorczości oraz umiejętności podejmowania trafnych decyzji rynkowych. Najlepsi młodzi adepci logistyki otrzymali cenne nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
Gimnazjum z naszej szkoły pod kierunkiem pani Magdaleny Aszlar reprezentowali: Karolina Ryczak, Jagoda Wasiak, Piotr Krukar i Wiktor Głowa. Wśród laureatów jest Karolina Ryczak, która zajęła II miejsce, czego jej bardzo serdecznie gratulujemy.
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 2019
7 lutego w Urzędzie Miasta Dukla odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej- etap gminny, któremu przewodniczył kpt. Marcin Lorens KM PSP w Krośnie, a prowadził Prezes ZOSP Andrzej Ukleja. Eliminacje odbywały się w trzech grupach wiekowych: I - szkoły podstawowe, II – klasa 8 SP i III gimnazjum, III - szkoły ponadgimnazjalne.
Konkurs był podzielony na dwa etapy, część pisemną i część ustną. Po teście sprawdzającym obszerny zakres wiedzy pożarniczej uczestników i podliczeniu przez komisję punktów, z każdej z trzech kategorii wiekowych wybrano po 3- 4 (w przypadku remisu) osoby z największą ilością punktów, szczególnie cieszy fakt, że wszyscy nasi gimnazjaliści przeszli do etapu ustnego. Uczniowie ze szkół Gminy Dukla posiadali bardzo wysoki poziom wiedzy, a o ostatecznych miejscach zajętych na podium decydował często tylko 1 punkt. Naszą szkołę reprezentowało 3 gimnazjalistów: Piotr K., Mateusz R., Dawid S. i 3 uczniów z klasy 6 SP: Oliwia S., Vanessa B. i Łukasz B.
A ostateczne wyniki prezentują się następująco:
Grupa I (szkoła podstawowa):
2 miejsce – Vanessa Buła (SP Łęki Dukielskie)
Grupa II ( klasy 8 i III gimnazjum):
2 miejsce – Piotr Krukar (SP Łęki Dukielskie)
3 miejsce – Dawid Szpiech (SP Łęki Dukielskie)
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za uczestnictwo w turnieju, natomiast laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i dziękuję za czas poświęcony na przygotowanie do trunieju! Liczę na Was w przyszłym roku :))
Na stronie internetowej Serwisu Informacyjnego Gimny Dukla można obejrzeć zdjęcia z przebiegu konkursu GALERIA
M. Majchrzak
Łowimy Talenty – Ogólnopolski konkurs
Alfik Matematyczny i Humanistyczny 2018/2019r.
W ramach ogólnopolskiego programu Łowimy Talenty uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym również zmierzyli swoje siły intelektualne w ogólnopolskich konkursach Alfik Matematyczny i Humanistyczny. Maksymalną ilość punktów, jaką mogli zdobyć w tych konkursach to – 150. Organizatorem konkursu była p. Barbara Wierdak i p. Marta Pabis a osobami współpracującymi p. Katarzyna Szczurek i p. Urszula Szpiech.
W Alfiku Matematycznym wzięło udział 26 uczniów:
- z klasy 2 - 10,
- z klasy 4 - 4
- z klasy 5 - 6,
- z klasy 6 - 6,
Najwyższe wyniki uzyskali następujący uczniowie
Mikołaj Wojdyła – 132,5p. 88,3% - 1m. w woj. dyplom za bardzo dobry wynik w konkursie
Oliwier Guzik – 124,75p. 83,1% - 4m. w woj. dyplom za bardzo dobry wynik w konkursie
Wiktoria Nawrocka – 117,5p. 78,3% - 6m. w woj. d. za bardzo dobry wynik w konkursie
Emilia Wojtowicz – 112,75p. 75,1% - 8m. w woj. d. za bardzo dobry wynik w konkursie
Kamila Dudzik – 109,75p. 73,1 – 10m. w woj. dyplom za bardzo dobry wynik w konkursie
Lena Gac – 104,75p. 69,8% - 14m. w woj. dyplom za dobry wynik w konkursie
W Alfiku Humanistycznym wzięło udział 24 uczniów:
- z klasy 2 - 10,
- z klasy 4 - 4
- z klasy 5 - 5,
- z klasy 6 - 5,
Lena Gac 150p. 100% - 1m. w kraju i woj. nagroda główna Tygodniowy obóz w Serpelicach
Oliwier Guzik – 145,p. 96,6% - 2m. w woj. dyplom za bardzo dobry wynik w konkursie
Wiktoria Nawrocka – 140p. 93, 3% - 3m. w woj. d. za bardzo dobry wynik w konkursie
Kamila Dudzik – 138, 75p. 92, 5% - 4m. w woj. d. za bardzo dobry wynik w konkursie
Emilia Wojtowicz – 130, p. 86, 6, % – 5m. w woj. dyplom za bardzo dobry wynik w konkursie
Weronika Brożyna – 121, 25p. 80, 83% - 18m. w woj. dyplom za bardzo dobry wynik w konkursie
Mikołaj Wojdyła – 120 p. 80% - 20m. w woj. dyplom za bardzo dobry wynik w konkursie
Emila Rogowska – 116,25 p. 77.5% - 27m. w woj. dyplom za dobry wynik w konkursie
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział.
Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy udziału i osiągnięć w niezwykłych zmaganiach matematycznych i humanistycznych. Największe gratulacje dla Leny Gac, której udało się zdobyć główną nagrodę, jaką jest Tygodniowy obóz w Serpelicach.
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna
W listopadzie 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej. Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.
W tym roku szkolnym w Polsce olimpiada mitologiczna została przeprowadzona na dwóch poziomach. Poziom I skierowany był do uczniów klas IV- VI a poziom drugi do klas VII – VIII oraz III gimnazjum. W Polsce ogółem do olimpiady przystąpiło 3952 uczniów klas IV- VI SP i 2807 uczniów klas VII- VIII SP i gimnazjum. Z naszej szkoły konkurs pisało 6 uczniów na poziomie I oraz 6 uczniów na poziomie II. Wyniki olimpiady ukazały się w połowie stycznia. Nasi uczniowie, mimo, iż wykazali się dużą wiedzą na temat mitologii greckiej i rzymskiej zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Test z mitologii okazał się trudny ze względu na to, iż do każdego z 30 pytań podane były cztery odpowiedzi, z których przynajmniej jedna, dwie, trzy lub nawet cztery mogły być prawidłowe a za odpowiedź błędną uczniowi odejmowano punkty. W sumie każdy uczeń mógł zdobyć maksymalnie 240p. Najwięcej punktów i najwyższe miejsca osiągnęli uczniowie:
Poziom I ( klasy IV- VI ):
Łukasz Buczyński – kl. VI – 206 punktów i XVIII miejsce
Oliwia Solińska – kl. VI – 204 punkty i XIX miejsce
Poziom II ( klasy : VII- VIII i gimnazjum ):
Marcin Dziedzic – kl. VIII – 218 punktów i dyplom laureata za XII miejsce
Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.
III miejsce w IX Powiatowym Konkursie Małych Form Teatralnych
Europo, kiedy znów przyjęłaś nas
Pod swój dawno zbudowany dach
I odnawiasz swoje mury dziś
Nie zapominaj, gdzie fundament ich
4 stycznia br. dwunastu uczniów klas 5-6 SP wraz z Panią Dyrektor i opiekunkami: Panią Danutą Witowską i Magdaleną Majchrzak uczestniczyli w IX Powiatowym Konkursie Małych Form Teatralnych Jasełka 2019. Jego organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz Gmina Krościenko Wyżne. W ciągu 12 minut, 12 uczniów, w wieku do 12 lat miało za zdanie zaprezentować swoje możliwości aktorskie i wokalne na scenie w Domu Ludowym. Młodzież naszej szkoły przedstawiła na dorocznym przeglądzie Jasełka pt. „Europa bez Boga”, wcielając się w przedstawicieli krajów Unii Europejskiej debatujących nad losami Europy. Młodzi aktorzy wykazali się wielkim zaangażowaniem, należy podkreślić, że to był ich debiut, zaprezentowali swoje umiejętności recytatorko- wokalne przed uczniami i jury z innych szkół z naszego powiatu zajmując miejsce na podium. Z pewnością długo będziemy pamiętać ich wspaniały występ, tym bardziej, że nasza młodzież mogła zaprezentować się jeszcze raz- podczas rozstrzygnięcia Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Muzeum Historycznym- Pałac w Dukli, gdzie zostali nagordzeni gromki brawami. ZDJĘCIA
Finał Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.
7 stycznia br. odbył się w Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli finał Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Nieodłącznym elementem okresu bożonarodzeniowego są szopki. Te ręcznie robione z m.in. z Czech, Słowacji i Polski można podziwiać w wyżej wymienionym muzeum do 31 stycznia br. . Szopki opowiadają historię narodzin Jezusa z różnych perspektyw kulturowych. Wodza fantazji i pomysłowości tegorocznych twórców szopek nie znała granic. Podziwiać możemy sceny Narodzenia Pańskiego wykonane w muszli ślimaka, wystrugane w drewnie, a nawet wyrzeźbione
z metalowych przedmiotów, oraz te najpiękniejsze w swojej prostocie wykonane w starych, nadpalonych pniach drzew z natrulanych materiałów: słomy, czy siania.
Szczególnie gratulujemy Milenie B., jej bratu Łukaszowi oraz Marcinowi Dz. za otrzymanie wyróżnień w międzynarodowym konkursie. Prace naszych uczniów znalazły się wśród 33 nagrodzonych z 87 nominowanych do nagrody.
Na zakończenie laureaci IX Powiatowego Konkursu Małych Form Teatralnych mieli okazję, współczesne jasełka pt. „Europa bez Boga” zaprezentować przed międzynarodową publicznością. Wspierani woklanie przez Kingę Deryniowską i Kasię Świątek, które rozpoczęły przedstawienie pięknym wykonaniem Kolędy Maryi. Występ dzieci w Muzeum Historycznym- Pałac w Dukli został bardzo entuzjastycznie przyjęty. Otrzymaliśmy gromkie brawa, a od władz powiatu krośnieńskiego, wszystkie dzieci drobne upominki. Pani Dyrektor Beata Węgrzyn na swoje ręcę otrzymała podziękowanie w formie książki historycznej od Pana Starosty.
Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek i ciepłe napoje. Fotoreportaż ze spotkania.
Ogólnopolski Test Ortograficzny
Jesienią uczniowie naszej szkoły wzięli udział pod kierunkiem Pań: Marty Pabis i Barbary Wierdak w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Test pisało na poziomie klas młodszych - 9 uczniów z kl. II, a na poziomie klas IV - VI - 13 uczniów. Wyniki ogólnopolskiego konkursu ukazały się końcem grudnia. Przedstawiają się następująco:
Mikołaj Wojdyła, kl. II SP - 4 miejsce, grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa
Oliwier Guzik, kl. II SP. - 6 miejsce, dyplom laureata
Kamila Dudzik, kl. II SP - 7 miejsce, dyplom laureata
Emilia Wojtowicz , kl. II SP - 8 miejsce, dyplom laureata
Mikołaj Pabis, kl. Va SP- 9 miejsce, dyplom laureata
Dyplom wyróżnienia otrzymali:
Wiktoria Nawrocka, kl. II SP - 12 miejsce
Emilia Rogowska, kl. II SP - 13 miejsce
Lena Gac, kl. II SP - 13 miejsce
Wiktoria Karaś, kl. II SP - 15 miejsce
Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania. Wszystkim gratulujemy!!
Multitest 2018 z języka polskiego
Jesienią uczniowie naszej szkoły wzięli udział Multiteście z języka polskiego organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Test pisało na poziomie klas 5-7 - 22 uczniówI, a na poziomie gimnazjum - 3 uczniów. Wyniki ogólnopolskiego konkursu ukazały się końcem grudnia. Przedstawiają się następująco:
Mikołaj Pabis, kl. Va SP- 15 miejsce, dyplom wyróżnienia
Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania. Wszystkim gratulujemy!!!
Multitest 2018 z historii
W połowie października po raz kolejny uczniowie naszej szkole wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Multitest z historii organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Konkurs skierowany był do uczniów SP i Gimnazjum. Konkurs o tematyce historycznej pisało 22 uczniów z klas IV- VIII oraz 2 uczniów z gimnazjum. Wyniki konkursu ukazały się końcem grudnia. Uczniowie osiągnęli w nim wysokie wyniki: 2 uczennice zdobyły 1 miejsce, 7 uczestników zdobyło tytuł laureata za zajęcie miejsc w pierwszej dziesiątce a 5 uczniów otrzymało dyplom wyróżnienia za zajęcie miejsc od 11 do 15. Najlepsze wyniki uczniów:
Marta Bania, kl. Vb SP - 1 miejsce, grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa
Oliwia Solińska - kl. VI SP. - 1 miejsce, grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa
Matylda Bużanowska, Vb SP - 4 miejsce, dyplom laureata, nagroda książkowa
Kamila Szzpiech kl. VI SP - 4 miejsce, dyplom laureata, nagroda książkowa
Mikołaj Pabis, kl. Va SP- 5 miejsce, dyplom laureata, nagroda książkowa
Julita ęgrzyn, kl. Va SP -6 miejsce, dyplom laureata
Joanna Czaja, kl. Vb SP - 7 miejsce, dyplom laureata
Julian Głowa, kl. Va SP - 8 miejsce, dyplom laureata
Julita Kołacz, kl. Va SP - 8 miejsce, dyplom laureata
Vanessa Buła, kl. VI SP - 12 miejsce, dyplom wyróżnienia
Wiktor Głowa, III Gim.– 13 miejsce, dyplom wyróżnienia,
Emilia Poradyło, kl. V b SP- 14 miejsce, dyplom wyróżnienia
Kinga Deryniowska , kl. V a SP – 15 miejsce, dyplom wyróżnienia
Marcin Dziedzic, kl. VIII SP – 15 miejsce, dyplom wyróżnienia,
Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania.
Gratulacje! Życzymy sukcesów w następnych konkursach.
XII Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Stroik Świąteczny
7 grudnia rozstał rozstrzygnięty XII Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Stroik Świąteczny. Tradycja szopek kolędniczych wywodzi się od obnośnych teatrzyków kukiełkowych i ludowych jasełek, które z kolei mają swoje źródło w kościelnych misteriach średniowiecznych. Szopki różnią się konstrukcją, doborem postaci, czasem wystawiania w zależności od regionu świata.
W atmosferze świąt Bożego Narodzenia, jak co roku, uczniowie reprezentowali naszą szkołę przygotowując zarówno szopki jak i stroki bożonarodzeniowe.
Komisja w składzie: pani Maria Fornal, pani Barbara Marchewka i pan Norbert Uliasz nagrodziła następujących młodszych i starszych artystów:
I miejsca zajęli: Milena Buczyńska, Łukasz Buczyński, ex aequo Natalia Głód, Rafał Głód
II miejsce zajał: Marcin Głód
III mijesce zajął: Marcin Dziedzic
Nagrodzone szopki zostały przekazane na konkurs międzynarodowy do Muzeum Historycznego – Pałac w Dukli, którego rozstrzygnięcie nastąpi już w styczniu.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, życząc dalszych sukcesów !!!
M. Majchrzak
Jak zawsze mogliśmy liczyć na duży odzew naszych uczniów w kolejnych konkursach plastycznych. Prace naszych uczniów były stawiane na równi z pracami uczniów nie tylko szkół podstawowych, ale jak również szkół ponadgimnazjalnych, gdyż organizatorzy konkursów przy przyznawaniu nagród nie zastrzegli sobie kryterium wiekowego. Cieszymy się z każdego zaangażowania naszych uczniów w jakże pracochłonne i czasochłonne prace plastyczne. A oto podsumowanie dwóch wyżej wymienionych konkursów:
Zwierzęta całego świata
Tematem tegorocznego konkursu plastycznego były zwierzęta żyjące na całym świecie, które zachwycają nas kolorami, kształtami i gracją ruchów. Do Pani Magdaleny i Katarzyny Majchrzak wpłynęło wiele ciekawych i barwnych prac. Mimo, iż nikt z biorących udział w konkursie uczniów nie otrzymał głównej nagrody uważamy, że prace przesłane do Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie były na bardzo wysokim poziomie i zachęcamy do obejrzenia kilku z nich. ZDJĘCIA
Porozmawiajmy o AIDS
Natomiast Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Rzeszowie ogłosiła konkurs pt. „Porozmawiajmy o AIDS”, który miał na celu poszerzenie wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS wśród młodzieży szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.
Trudny temat konkursu nie zniechęcił dzieci i młodzież do zmierzenia się z problem AIDS, źródeł i dróg szerzenia wirusa HIV i bezpiecznych zachowań w formie plastycznej.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM ZA ZAANGAŻOWANIE I CZAS POŚWIĘCONY NA PRZYGOTOWANIE PRAC KONKURSOWYCH!!!
K. i M. Majchrzak
„ Mój wymarzony lizak – podkarpackie i małopolskie”
Dzieci i młodzież naszej szkoły, jak zwykle bardzo chętnie i entuzjastycznie podeszły do kolejnego konkursu plastycznego.
Organizatorami konkursu było MUZEUM LIZAKA oraz Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Jaśle. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, z terenu województwa podkarpackiego
i małopolskiego.
Cele konkursu miały za zadanie:
- wzbudzić zainteresowanie dzieci tematyką dziedzictwa przemysłu spożywczego
na bazie powstałego w Jaśle MUZEUM LIZAKA,
- rozwinąć umiejętności plastyczne oraz kreatywność i wrażliwość estetyczną,
- promować dzieci plastycznie uzdolnione,
- prezentować twórczość dziecięcą.
Uczniowie na lekcjach plastyki wykonali niezywkle barwne propozycje lizaków, związane tematycznie z postaciami z kreskówek, motywami świątecznymi, a nawet swoimi zwierzęcymi pupilami.
Zachęcamy do obejrzenia najciekawszych prac w galerii. - ZDJĘCIA
WYNIKI KONKURSU JUŻ W STYCZNIU !!!
K. i M. Majchrzak
Konkurs SU na klasową choinkę
Decyzja o wyborze najpiękniejszej choinki była bardzo trudna, ale w efekcie zostały przyznane następujące miejsca:
I miejsce - klasa III gimnazjum (+15 punktów dla każdego ucznia)
II miejsce - klasa V b (+10 punktów dla każdego ucznia)
III miejsce ex aequo klasa IV i VI (+5 punktów dla każdego ucznia)
„Gdyby nie było Bożego Narodzenia” – rozstrzygnięcie konkursu.
„Gdyby nie było Bożego Narodzenia” – to tytuł literackiego konkursu ogłoszonego przez SU, w którym niestety wzięło udział tylko kilku uczniów. Prace dwóch braci: Patryka i Kacpra zasługują na wyróżnienie. Ich przemyślenia na temat Bożego Narodzenia są pełne radości, nadziei, oczekiwania.
„… Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że świat spowalnia, łagodnieje, staje się bardziej czuły, cichną spory i wszyscy się jednoczą, chociaż na chwilę…Nie wyobrażam sobie, gdyby nie było świąt Bożego Narodzenia. Świat byłby szary jak co dzień, a ludzie smutni, zapracowani całymi godzinami nie mając najmniejszej chwili dla swojej rodziny. To Dzieciątko Nowonarodzone daje nam radość, miłość i błogosławieństwo na cały następny rok.”
(Kacper Pec)
„….Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres w roku. To czas rodzinnego ciepła i miłości, spełnienia i błogosławieństwa, radości i wiary…..Gdyby nie było Świąt Bożego Narodzenia, żylibyśmy szarością dnia codziennego…..Te krótkie zimowe dni stają się dłuższe, bo przeżyte tak rodzinnie, wesoło i świątecznie z Małym Jezuskiem” (Patryk Pec)
Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami wzięły udział w świątecznym konkursie pt. „Świąteczne ozdoby". W konkursie wzięły udział prawie wszystkie dzieci, co bardzo cieszy. Prace były bardzo piękne, wyróżniały się pomysłowością, kreatywnością i różnorodnością wykonania. 13 grudnia konkurs został rozstrzygnięty i zostały przyznane nagrody oraz wyróżnienia. Wśród nagrodzonych były wszystkie dzieci, bo prace były tak piękne, że trudno było wybrać zwycięzców, ale konkursy mają to do siebie, że trzeba przyznać miejsca. Tak więc komisja konkursowa przyznała: miejsce pierwsze dla Kingi, drugie dla Jakuba, a trzecie dla Huberta. Pani Teresa Wierdak gratuluje wszystkim dzieciom i rodzicom i serdecznie dziękuje za tak liczny udział w konkursie. Galeria Zdjęć
Rozstrzygnięcie swietlicowego konkursu „Jak wygląda św. Mikołaj?"”
Klasy 1-2:
I miejsce - Wiktoria Nawrocka - kl.2
II miejsce - Lena Madej - kl.2
III miejsce - Daniel Hunger - kl.1
wyróżnienie: Sandra Musiał - kl.1, Martyna Świątek - kl.1, Mikołaj Wojdyła - kl.2
Klasy 4-6:
I miejsce - Julia Bryś - kl.4, Rafał Głód- kl.6
II miejsce - Marcin Głód - kl.4, Szymon Głód - kl.4
III miejsce - Kacper Pec - kl.4, Amelia Strzelecka - kl.6
wyróżnienie: Michał Jaracz - kl.4, Adrian Kopa - kl.4, Julia Makoś - kl.4, Milena Szarek - kl.4, Mateusz Jaracz - kl.5b
Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do kolejnych konkursów.
Rozstrzygnięcie konkursu „Mój ulubiony święty”
W październiku Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczno – literacki „Bal Wszystkich Świętych – mój ulubiony święty”. Celem konkursu było przybliżenie postaci świętych, kształcenie umiejętności redagowania krótkich form literackich, korzystania z różnych źródeł informacji oraz wykorzystania różnych form prezentacji pracy.
Uczestnicy konkursu przygotowali plakaty przedstawiające wybranych świętych oraz informacje dotyczące ich działalności, wyjaśnienia dlaczego zostali świętymi. Wszystkie prace są interesujące i starannie przygotowane, dlatego jury miało problem z wyborem najlepszych.
Główne nagrody trafiły do uczniów klasy IV:
I miejsce - Kacper Pec
II miejsce - Michał Jaracz
III miejsce - Marcin Głód i Adrian Kopa
Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach. ZDJĘCIA
Komisja w składzie: p. Urszula Pachana – Szpiech, p. Katarzyna Majchrzak i p. Magdalena Majchrzak oceniła fotoreportaże złożone przez naszych uczniów.
Wyniki konkursu:
W kategorii „Moja Ojczyzna”:
wyróżnienie – Joanna Czaja (Vb)
II miejsce – Mateusz Jaracz (Vb)
I miejsce – Mikołaj Pabis (Va)
W kategorii „Wakacyjne spotkania z historią”:
III miejsce – Michał Jaracz(IV)
II miejsce – Julian Głowa (Va)
I miejsce – Marcin Dziedzic (VIII)
Zwycięzcom gratulujemy. Równocześnie mamy nadzieję, że przygotowanie prac konkursowych dostarczyło im wiele radości i niezapomnianych przeżyć związanych z poznawaniem pięknych miejsc naszego kraju.
6. listopada br. naszą szkołę odwiedzili uczniowie z Jasionki, Równego i Wietrzna biorący udział w międzyszkolnym konkursie historycznym „Polska moja Ojczyzna”.
Głównym celem tego konkursu, adresowanego do starszej młodzieży, było upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poszczególne szkoły mogło reprezentować maksymalnie 3 uczestników wyłonionych w drodze eliminacji wewnętrznych. Młodzi sympatycy historii pisali przez 60 minut test złożony z 15 zadań różnego typu. Podczas tej pracy musieli wykazać się dość szczegółową wiedzą m. in. na temat: rozbiorów, Legionów Polskich, powstań narodowych oraz sposobów walki z germanizacją i rusyfikacją. Wiele zadań wymagało właściwej interpretacji tekstów ikonograficznych, takich jak: mapy, obrazy czy portrety postaci historycznych.
Laureatami konkursu zostali: Aurelia Gierlicka (1.msc., Łęki Duk.), Paweł K. (2. msc., Jasionka) oraz Marcin Dziedzic (3. msc., Łęki Duk.). Ponadto jury konkursowe przyznało 3 wyróżnienia dla: Wiktora Głowy (SP Łęki Duk.) oraz Emilii K. i Mikołaja B. (z SP w Równem).
Test konkursowy opracowała p. Dyrektor Beata Węgrzyn, a sprawami organizacyjnymi zajęła się p. Urszula Pachana – Szpiech.
Laureatom konkursu gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za to, że ważną dla narodu rocznicę zechcieli uczcić przez poszerzenie swojej wiedzy historycznej. ZDJĘCIA
Uczniowie klasy 1 i 2 Szkoły Podstawowej wzięli udział w ogółnopolskim konkursie ,,Szkolne przygody Gangu Słodziaków''. Celem jego było budowanie nawyku codzienngo czytania wśród najmłodszych oraz wsparcie rodziców w motywowaniu dzieci do głośnego czytania. Zadaniem konkursowym było zorganizowanie Dnia Gośnego Czytania oraz narysowanie i opisanie kolejnych przygód Słodziaków.
Dzień Czytania w klasie 1 Szkoły Podstawowej w Łękach Dukielskich odbywał się w szkolnej bibliotece i klasie. Dzieci słuchały przygód pluszowych bohaterów z książeczki o Gangu Słodziaków. Zainteresowanie było wielkie, zwłaszcza, że czytała koleżanka z klasy 7, pani sprzątająca w szkole, pani wychowawczyni, pani pielęgniarka oraz zaproszony pan pracujący w Nadleśnictwie. Pan Krzysztof przyjechał do naszych dzieci z książeczkami o zwierzętach, opowiadał też ciekawostki z życia zwierzaków. Później spotkanie przerodziło się w żywą rozmowę o tym co daje i jaki jest ciekawy las.
Dzieci słuchające czytania były skupione i żywo reagowały na przygody Sowy, Bobra czy Jeżyka. Atmosfera biblioteki, cisza, swobodne siedzenie na dywanie pokazywało , że dzieci dobrze się czują i spodobała im się taka forma spędzania czasu. Mogły ocenić zaangażowanie czytających oraz ich mimikę, co czasem wywoływało uśmiech. Głośne czytanie rozwija wyobraźnię, pobudza aktywność, dzieci chcą opowiadać, rysować, bawić się w bohaterów z bajek. Ponieważ są to dzieci z klasy 1 , nie wszystkie jeszcze umieją czytać, ale wiele z nich już samodzielnie próbuje swoich sił w tej ciekawej sztuce. Także rodzice stwierdzili, ze czytanie codziennie daje dzieciom wielką frajdę, zaczęły się bardziej interesować książkami i ci, którzy czytają sami chętniej siadają , żeby sprawdzać, co dzieje się z bohaterami dalej………
Dzieci z klasy 1 wykonały prace plastyczne, w których przedstawiły dalsze przygody Słodziaków. Zaangażowanie było spore. Rodzice przyznali, że dzieci w miarę upływu czasu chętniej czytały i wykonywały zadania. Prace udały się wyjątkowo, gdyż widać na nich kreatywność i pomysłowość.
Uczniowie klasy 2 wykonali komiksy, które przedstawiały dalsze losy lub dziwne historie Gangu Słodziaków . Przedstawiane historie dzieją się np. w lesie, w różnych porach roku, na urodzinach. Niektóre tytuły komiksów to m.in.: „Jesienne opowieści”, „Zbliża się zima”, „Jesienne stroje Słodziakówa”, „Na urodzinach”, „Ślub na polanie”, ,,Wakacje Słodziaków''. Większość uczniów wykonała komiksy różnorodną techniką, wykorzystując nie tylko kredkę, ale i różnorodne materiały papierowe, sznurki, włóczki itp. Wszyscy chętnie uczestniczyli, a duże zaangażowanie rodziców spowodowało, że treść i wygląd komiksów jest na bardzo wysokim poziomie. ZDJĘCIA
Wychowawczyni klasy 1 Katarzyna Majchrzak
Wychowawczyni klasy 2 Barabara Wierdak