Link do strony: szkolny dziennik

Środa 21.11.2018

Materiały informacyjne dotyczące reformy edukacji:
www.reformaedukacji.men.gov.pl
link do informacji o reformie edukacji

Informacja Administratora o przetwarzaniu danych osobowych

• Świetlicowy konkurs plastyczny "Jak wygląda święty Mikołaj?"

Świetlica szkolna zaprasza do konkursu plastycznego. Szczegóły w regulaminie. Kliknij na link  Konkurs_o_Mikolaju.docx

•  Uroczystości niedzielne na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

W tym roku 11 listopada wypadł w niedzielę, co dodatkowo podniosło rangę tego niezwykłego dnia. Mogliśmy całkowicie skupić się na świętowaniu setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Przedsmak tego, że jesteśmy naocznymi świadkami ważnej, historycznej chwili mieliśmy już w piątek, uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji odśpiewania hymnu o 11.11.

O godz. 9.45 społeczność szkolna wraz z pocztem sztandarowym przeszła do kościoła, gdzie została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. W oprawę liturgiczną włączyli się uczniowie oraz pani Dyrektor.

• Uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego

W piątek, tj. 9. listopada br. nasza społeczność przyłączyła się do szkół w całym kraju i dokładnie o godz. 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy hymn państwowy. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w galowych strojach. O 11.00 lekcje zostały przerwane i wszyscy przeszli do hali widowiskowo – sportowej. Tam, patrząc na stojący na środku poczet sztandarowy, wspólnie wykonaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. O oprawę muzyczną tej doniosłej chwili zadbał p. Andrzej Aszlar.

• Konkurs na fotoreportaż rozstrzygnięty

Komisja w składzie: p. Urszula Pachana – Szpiech, p. Katarzyna Majchrzak i p. Magdalena Majchrzak oceniła fotoreportaże złożone przez naszych uczniów.

Wyniki konkursu:

W kategorii „Moja Ojczyzna”:

wyróżnienie – Joanna Czaja (Vb)

II miejsce – Mateusz Jaracz (Vb)

I miejsce – Mikołaj Pabis (Va)

W kategorii „Wakacyjne spotkania z historią”:

III miejsce – Michał Jaracz (IV)

II miejsce – Julian Głowa (Va)

I miejsce – Marcin Dziedzic (VIII)

Zwycięzcom gratulujemy. Równocześnie mamy nadzieję, że przygotowanie prac konkursowych dostarczyło im wiele radości i niezapomnianych przeżyć związanych z poznawaniem pięknych miejsc naszego kraju.

• KONKURS HISTORYCZNY „POLSKA MOJA OJCZYZNA”

6. listopada br.  naszą szkołę odwiedzili uczniowie z Jasionki, Równego i Wietrzna biorący udział  w międzyszkolnym konkursie historycznym „Polska moja Ojczyzna”.

Głównym celem tego konkursu, adresowanego do starszej młodzieży,  było upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Poszczególne szkoły mogło reprezentować maksymalnie 3 uczestników wyłonionych w drodze eliminacji wewnętrznych. Młodzi sympatycy historii pisali przez 60 minut test  złożony z 15 zadań różnego typu. Podczas tej pracy musieli wykazać się dość szczegółową wiedzą m. in. na temat: rozbiorów, Legionów Polskich, powstań narodowych oraz sposobów walki z germanizacją i rusyfikacją. Wiele zadań wymagało właściwej interpretacji tekstów ikonograficznych, takich jak: mapy, obrazy czy portrety postaci historycznych.

• List Minister Edukacji do rodziców

Na prośbę Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskaiej załaczamy list do rodziców i opiekunów prawnych dzieci. List można pobrać klikając link:

2018.11.08_list_MEN_GIS_rodzice.pdf_f_2018.11.08_list_MEN_GIS_rodzice.pdf

im. Jana Pawła II