Nawigacja

Niedziela 18.02.2018

Od marca 2017 roku rozpoczęliśmy realizację projektu
"Nowa jakość kształcenia w Gminie Dukla".
W tym roku szkolnym kontynuujemy podjęte zadania.


Materiały informacyjne dotyczące reformy edukacji:
www.reformaedukacji.men.gov.pl
link do informacji o reformie edukacji

 •     „Świat ten jest czysta bajka! – Zgoda, przyjacielu;
  Lecz każda bajka ma sens moralny na celu”.

      A.Mickiewicz

   

  Muzeum Dobranocek w Rzeszowie tym razem zaprosiło dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych do udziału
  w konkursie plastycznym „Dobranocki z dawnych lat". Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej przedstawiającej popularne postacie z dobranocek lat 60/70/80, bohaterów, których można spotkać
  w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

 • 22 XI i 13 XII 2017r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskich konkursach „Alfik Matematyczny” i  „Alifik Humanistyczny”.
  W naszej szkole uczniowie biorą udział w tych konkursach już od 2006 roku. W tym roku szkolnym organizacją konkursów zajęła się Pani Marta Pabis, a osobą wspierającą była Pani Barbara Wierdak.
  Z naszej szkoły do konkursu matematycznego  przystąpiło 15 uczniów z klas: III SP, IVa SP i VSP, natomiast w konkursie humanistycznym wzięło udział 17 uczniów z klas: IIISP, IVa SP, IVb SP, VSP i II G.
  W tym roku szkolnym nie udało się zdobyć głównej nagrody jaką jest obóz wypoczynkowo-naukowy, jednak należy wyróżnić tych, którzy osiągnęli wysokie wyniki (od 80% w górę). To bardzo dobre lokaty przy tak dużej ilości startujących.
  A oto wyniki w konkursach:

  Alfik Matematyczny:
   

  Mikołaj Pabis (kl. IVa) – bardzo dobry wynik 
  Adrian Kopa (kl. IIISP) - dyplom uznania 

  Alfik Humanistyczny:

  Mikołaj Pabis (kl. IVa)  – bardzo dobry wynik 
  Marta Bania (kl. IVb)  bardzo dobry wynik 
  Emilia Poradyło (kl. IVb)  – bardzo dobry wynik 
  Joanna Czaja (kl. IVb)  – bardzo dobry wynik 
  Szymon Krężałek (kl. IVb)  – bardzo dobry wynik 
  Milena Szarek (kl. IIISP) – dyplom uznania 


  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach za rok.

 • Jest nieduży, okrąglutki i … nie nosi spodni. A do tego uwielbia miodek. Gotowy jest wiele dla niego zrobić. Podobnie jak dla swoich przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Mowa o misiu, uwielbianym przez dzieci i dorosłych na całym świecie – Kubusiu Puchatku, który 18 stycznia ma swój dzień. Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest na pamiątkę urodzin jego twórcy (Milne ur. się 18 stycznia 1882 r., zmarł w 1956r.)

  W bibliotece naszej szkoły dzieci również świętowały ten dzień. Najmłodsi czyli zerówka odwiedziła bibliotekę aby wysłuchać fragmentu książki o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Dzieci przyniosły ze sobą kolorowanki Kubusia za wykonanie których otrzymały słodkie nagrody, a na koniec były baloniki i wesoła zabawa.

 • 28 stycznia chór MUSICA wziął udział w XIV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Zarszynie. Organizatorami przeglądu  była Parafia Zarszyn, Wójt Gminy Zarszyn, Orkiestra Dęta „Lutnia” i Koło Gospodyń Wiejskich w Zarszynie. Gośćmi byli między innymi Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego i Bogdan Rzońca - poseł na Sejm VIII Kadencji. Pragniemy podziękować za zaproszenie ks. Zdzisławowi Babiarzowi oraz Wójtowi Gminy Zarszyn Andrzejowi Betlejowi. Paniom z KGW dziękujemy za poczęstunek. To mile spędzone niedzielne popołudnie uroczyście zakończyło tegoroczny czas kolędowania naszego chóru. ZDJĘCIA

 • W tym roku uroczysta akademia z okazji Dnia Seniorów odbyła się 26 stycznia. Na początku pani dyrektor serdecznie powitała zebranych gości. Następnie część artystyczną rozpoczęły „Baletki”, które powitały wszystkie babcie i dziadziów tańcem. Potem najmłodsi uczniowie z kl.0 wyrazili swoją wdzięczność wierszami i piosenkami. Klasa III przygotowała i zaprezentowała dla gości „Jasełka”. Na zakończenie wystąpiła klasa I, która złożyła wszystkim dziadkom najserdeczniejsze życzenia i zaśpiewała dla nich piosenkę. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały sto lat i wręczyły swoim babciom i dziadziom przygotowane upominki. Po części artystycznej babcie i dziadkowie zostali zaproszeni przez wnuki i ich rodziców na herbatkę i ciasteczko. GALERIA ZDJĘĆ

 • Gminny Ośrodek Kultury w Dukli, jak co roku w okresie przedświątecznym ogłasza konkurs na najpiękniejszą szopkę i stroik bożonarodzeniowy. Uczestnicy są oceniani przede wszystkim za pomysłowość i staranność.
  W zabawie, która uczy manualnych umiejętności i podtrzymuje tradycję udział wzięło wielu młodych artystów. Najlepsi z nich 10 grudnia 2017r. otrzymali nagrody i dyplomy podczas „V Jarmarku Bożonarodzeniowego” na rynku w Dukli. Naszą szkołę w XI Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Stroik Świąteczny reprezentowało dwóch uczniów, tym bardziej cieszy fakt, że oboje zajęli wysokie lokaty, a są nimi:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich
  Zespół Szkół Publicznych
  Szkoła Podstawowa i Gimnazjum
  Im. Jana Pawła II
  w Łękach Dukielskich
  38-456 Łęki Dukielskie 74
 • 13 43 175 04
  NIP: 684-20-53-833

Galeria zdjęć