Z życia szkoły

e-dziennik

Link do strony: szkolny dziennik

Poniedziałek 21.05.2018

Od marca 2017 roku rozpoczęliśmy realizację projektu
"Nowa jakość kształcenia w Gminie Dukla".
W tym roku szkolnym kontynuujemy podjęte zadania.


Materiały informacyjne dotyczące reformy edukacji:
www.reformaedukacji.men.gov.pl
link do informacji o reformie edukacji

 • W ramach realizowanego projektu „Nowa jakość kształcenia w gminie Dukla” uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce edukacyjnej do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Grupa matematyków z p. Dziedzic odwiedziła dawną stolicę Polski  7 maja, natomiast angliści pojechali  do Krakowa z p. Skalską 8 maja. Uczniowie wzięli udział w lekcji „Fizyka balonika” (grupa angielska miała zajęcia w j. angielskim), podczas której wykonywane były różne doświadczenia z balonikami. Najciekawszym było przejście po specjalnej plastikowej tafli ułożonej na nadmuchanych balonach. Uczniowie mieli też dobrą zabawę słuchając swoich zmienionych głosów po użyciu helu. Zwiedzając park poznawali fizyczne ciekawostki związane z optyką, muzyką, sposobami porozumiewania się itp. Była to nauka poprzez z wyśmienitą zabawę oraz doskonała okazja na integrację z uczniami z pozostałych szkół z gminy Dukla.  ZDJĘCIA

 • "Ekologia to nie moda", ale uczniowie naszej szkoły w ramach realizowanego projektu wzięli udziała w pokazie eko-mody przygotowując stroje z materiałów wtórnych. Wykazali się dużą inwencją, czego efekty możecie zobaczyć  TUTAJ. Dokładna relacja z akademii i realizacji projektu już wktórce.

 • 11.05.2018 (piątek ) odbyły się zawody gimnazjalne w piłce nożnej chłopców.

  W zawodach wzięły udział drużyny z gminy Dukla oraz gościnnie drużyna z Rogów.

  Pierwszy mecz Łęki Dukielskie – Wietrzno miał jednostronny przebieg. Nasza drużyna zdominowała środek pola i zwyciężyła 5 – 0. Na listę strzelców wpisali się Hubert B. x2, Paweł D. x2 oraz Jakub M. Przeciwnikom nie pomógł nawet rzut karny po którym piłka minęła bramkę Grześka D.

  Kolejny mecz Łęki Dukielskie – Jasionka miał zgoła inny przebieg. Spotkanie było wyrównane, a na boisku nie brakowało twardej walki. Po faulu na Kubie M. jedenastkę wykorzystał Hubert B.  Łęki – Jasionka 1 – 0.

 • Dnia 08.05.2018r. na hali Mosir w Nowej Sarzynie odbył się finał wojewódzkich igrzysk dzieci w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w grach drużynowych. W kategorii dziewcząt gminę Duklę oraz powiat krośnieński i rejon III reprezentowały zawodniczki z naszej szkoły w składzie: Maja K. (kl. VI), Joanna C. (kl. IVb) i  Milena S. (kl. III), pod opieką pani Beaty W.

  W zawodach wzięły udział po 2 najlepsze zespoły z półfinałów wojewódzkich tj. mistrzowie i wice- mistrzowie 5 rejonów, łącznie 12 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców.

 • Na początku marca, w naszej szkole odbyły się ogólnopolskie konkursy Galileo z następujących przedmiotów:
  j. polski, j. angielski, historia i matematyka. Konkursy były organizowane przez Centrum Edukacji Szkolnej (CES) i skierowane do uczniów klas: IV- VII SP oraz  II - III gimnazjum. Z naszej szkoły w konkursach łącznie wzięło udział   84 uczniów, w tym 65 uczniów z SP oraz 19 uczniów z gimnazjum. Wyniki konkursu ukazały się w na początku maja. Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie:

  Konkurs j. polskiego:

 • Powiewa na cztery świata strony
  nasz polski sztandar biało- czerwony,
  biel razi w oczy, czerwień się żarzy
  na najpiękniejszym z wszystkich sztandarze...”
  (utwór sł. Marcin Siwiec, „Flaga”)

  W kwietniu br. przez pracownię plastyczną i techniczną został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Moja ojczyzna– wolność w kolorach” z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tematyka miała nawiązywać do symboli narodowych i ich historii, miejsc gdzie możemy spotkać symbole narodowe i twórców Konstytucji 3 maja. Jury wyłoniło zwycięzców w 3 kategoriach wiekowych.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich
  Zespół Szkół Publicznych
  Szkoła Podstawowa i Gimnazjum
  Im. Jana Pawła II
  w Łękach Dukielskich
  38-456 Łęki Dukielskie 74
 • 13 43 175 04
  NIP: 684-20-53-833

Galeria zdjęć