e-dziennik

 • WAŻNE INFORMACJE na tydzień majowy!!!

  Organizacja  tygodnia:

  30. 04. (poniedziałek)    – dzień wolny od zajęć dydaktycznych

  01. 05. (wtorek)               - Święto Pracy (dzień wolny)

  02. 05. (środa)                  - Święto Flagi – program uroczystości (dla uczniów – obecność obowiązkowa, strój galowy):

                                                 1000 – Msza Święta za Ojczyznę (uczniowie  przychodzą prosto do kościoła)

                                                 Po Mszy Św. – złożenie kwiatów pod pomnikiem

                                                 Uroczystości przed szkołą (wciągnięcie flagi na maszt) i w szkole (akademia)

                                                 Marsz „Biało – Czerwona dla Polski” – przejście z flagami ulicami wioski
                                                 (uczniowie przynoszą flagi, chorągiewki)

  03. 05. (czwartek)           - Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – święto (dzień wolny)

  04. 05. (piątek)               - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

 • Wyjazd do teatru klas młodszych

  16 kwietnia uczniowie klas młodszych wyjechali pod opieką pań: Marty Pabis, Barbary Wierdak i Anny Bargiel do teatru RCKP w Krośnie. W ramach spotkań ze sztuką obejrzeli spektakl pt. "Opowieści z  naszego dzieciństwa", który przypomniał znane dzieciom baśnie. Każda z baśni przekazywała pozytywne wartości rodzinne, szacunek do innych oraz to, że nie wszystko złoto, co się świeci. W spektaklu wykorzystano piosenki.Całość spektaklu była pogodna i pełna wątków humorystycznych. Po spektaklu pełnym wrażeń uczniowie udali się na pizzę.

 • Program edukacyjny pt. „Polska – moja ojczyzna”

   

  W związku z obchodami 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 5 kwietnia uczniowie klas 0-4 wzięli udział w programie edukacyjnym pt. „Polska – moja ojczyzna”. Spotkanie rozpoczęło się od sesji zdjęciowej podczas, której uczniowie robili sobie zdjęcia w strojach żołnierskich. Potem odbyła się prelekcja dotycząca naszej ojczyzny. Podczas spotkania uczniowie utrwalali treści związane z patriotyzmem i symbolami narodowymi. Aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach z planszami i mapą uzupełniając brakujące słowa hymnu państwowego czy zwierząt charakterystycznych dla Polski. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali dyplom Małego Patrioty i wspólnie wyrecytowali wiersz „Kto Ty jesteś?” ZDJĘCIA
   

 • UWAGA!! Konkurs!

  Pracownia plastyczna i techniczna ogłasza konkurs Moja Ojczyzna – wolność w kolorach”. 

  Regulamin konkursu znajduje się w zakładce KONKURSY

 • WYNIKI GMINNEGO KONKURSU WIELKANOCNEGO

  20 marca został rozstrzygnięty gminny „Konkurs Wielkanocny na najpiękniejszą pisankę, kraszankę, malowankę, stroik i palmę wielkanocną”. Spośród 74 zgłoszonych prac, komisja w składzie: Aleksandra Żółkoś, Krystyna Boczar-Różewicz i Joanna Sadowska-Wrzecionko, wybrała i nagrodziła te najciekawsze. Szczególnie cieszy fakt, że wszyscy uczniowie naszej szkoły biorący udział we wspomnianym wcześniej konkursie zostali nagordzeni. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas corocznego Kiermaszu Wielkanocnego połączonego z wystawą zwycięskich prac.

  Nagordy z rąk Burmistrza Gminy Dukla – Andrzeja Bytnara odebrali:

  KATEGORIA: PISANKA TRADYCYJNA:

  wyróżnienie: Dawid Węgrzyn

  KATEGORIA: PISANKA WSPÓŁCZENA:

  III miejsce: Patryk Pec

  wyróżnienie: Łukasz Buczyński


  KATEGORIA: STROIK WIELKANOCNY:

  I miejsce: Milena Buczyńska

  II miejsce: Marcin Dziedzic

  Gratulujemy bardzo ciekawych pomysłów oraz talentu artystycznego.  ZDJĘCIA

 • Apel z okazji świąt Wielkanocnych

  Są takie święta raz do roku,

  co budzą życie, budzą czas.

  Wszystko rozkwita w słońca blasku

  i wielka miłość rośnie w nas.”

  W środę 28 marca 2018 roku, tuż przed wiosenną przerwą świąteczną odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Program artystyczny poświęcony tradycjom związanym z obchodami Świąt Wielkanocnych przygotowali uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną pod kierunkiem Pań: Katarzyny Majchrzak i Anny Bargiel. Barwną dekorację przygotowała Pani Magdalena Majchrzak.

  Uczniowie w humorystycznym przedstawieniu wzbogaconym piosenkami opowiedzieli o zwyczajach wielkanocnych oraz tradycjach związanych
  z tymi świętami. Jak to bywa w śmigus dyngus, nie zabrakło również symbolicznego polewania wodą. Akademia zakończyła się wspólnymi życzeniami owocnego przeżywania Świąt Wielkanocnych. ZDJĘCIA

 • Wyniki konkursu „Wielkanocne przepisy”

  Tradycją już jest, że Samorząd Uczniowski przed Świętami Wielkanocnymi zaprasza uczniów do organizowanych konkursów związanych z tradycjami świątecznymi. W tym roku szkolnym zadaniem  uczniów było przygotować mini książeczkę zawierającą tradycyjne, polskie przepisy wielkanocne. Konkurs zdominowały uczennice klas czwartych i to właśnie  one zdobyły nagrody. Wykonane przez nie książeczki zawierają ciekawe przepisy, wzbogacone zdjęciami, rysunkami. Prace są bardzo estetyczne. Można je zobaczyć na szkolnej gazetce, a jedną prezentację umieszczamy jako plik, który można pobrać - POTRAWY_WIELKANOCNE.pptx (przepisy można wykorzystać, autorki prezentacji wykonały opisywane dania, co potwierdzają zdjęcia)

  Jury przyznało następujące miejsca:

  I miejsce: Bużanowska Matylda

                    Poradyło Emilia

                    Węgrzyn Julita

  II miejsce: Puchajda Daria

  III miejsce: Czaja Joanna

  Wyróżnienie: Deryniowska Kinga

  Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy ! 

 • POLA NADZIEI

  „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

                                                                                                 Ks. Mieczysław Maliński

  Społeczność szkolna już po raz dziesiąty włączyła się w przepiękną akcję charytatywną „Pola Nadziei”. Ideą tej akcji jest zbiórka pieniędzy dla podopiecznych krośnieńskiego hospicjum. Uczniowie i nauczyciele przygotowali  żonkile- symbol akcji, które kwestujący wolontariusze ofiarowali darczyńcom. Uczniowie wraz z opiekunami zbierali pieniądze przy kościołach: p.w. Najświętszego  Serca Pana Jezusa oraz przy kościele p.w. Dobrego Pasterza. W tym roku zebrano 1033 zł 20 w kościele rzymsko - katolickim i 290 zł w kościele polsko – katolickim. Zebrane pieniądze zostały przekazane do Hospicjum w Krośnie.  ZDJĘCIA

 • "Z Podwórka Na Stadion" - piłkarski turniej o Puchar Tymbarku

  Dnia 23.02.2018 na Hali w Krośnie odbyły się powiatowe eliminacje U12 dziewcząt w Piłkarskim Turnieju: 
  "Z Podwórka Na Stadion" o Puchar Tymbarku. W pierwszym meczu zmierzyły się zawodniczki z Lubatowej z zawodniczkami z Beniaminka Krosno, po pasjonującym meczu zawodniczki z Lubatowej musiały uznać wyższość zawodniczek z Krosna.
  Drugi mecz rozegrały zawodniczki Beniaminka Krosno  z zawodniczkami z naszej szkoły. Po zaciętym spotkaniu uczennice naszej szkoły nieznacznie przegrały to spotkanie, a autorką wszystkich goli dla naszej drużyny była Marcelina Węgrzyn.
  Podsumowując turniej, nasze zawodniczki ostatecznie zajęły drugie miejsce, co daje im awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się 13 Kwietnia na Stadionie MOSIR Tarnobrzeg.
  Podziękowania dla wszystkich za walkę do samego końca i życzymy dalszych sukcesów sportowych.  ZDJĘCIA

 • Rejonowe Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym

  Dnia 22.03.2018r. na hali Zespołu Szkół  w Osobnicy odbyły się rejonowe igrzyska dzieci w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt. W zawodach uczestniczyli  mistrzowie i wice- mistrzowie 4 powiatów: krośnieńskiego, strzyżowskiego, jasielskiego i  grodzkiego miasta Krosna. Do zawodów przystąpiło 7 drużyn dziewcząt. Powiat krośnieński  w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice naszej szkoły w składzie:  Maja Krukar (kl. VI), Joanna Czaja (kl.IVb)  i Milena Szarek (kl. III).
  Zawody odbywały się systemem „ruskim” do dwóch przegranych meczy.
  Nasze „tenisistki” wygrały wszystkie mecze  i zdobyły I miejsce a także awansowały do finału wojewódzkiego.
  Gratulujemy sukcesu!

 • Sukces plastyczny naszych uczennic!

  Uczniowie naszej placówki wzięli udział w ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem: „Moja mała Ojczyzna, Moje miejsce za ziemi”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 50 w Gdańsku.

  Nauczyciel plastyki p. Katarzyna Majchrzak  do konkursu zgłosiła prace uczennic z klay VI: Doroty Bani, Natali Głód, Karoliny Janeczek i Marcina Dziedzica z klasy VII.

  Jury wybrało najciekawsze prace  spośród setki prac wykonanych  przez dzieci z całej Polski. Prace zostały nadesłane ze szkół, domów kultury oraz ośrodków szkolno-
  -wychowawczych. Z uwagi na ilość prac i szeroką interpretację, prace zostały podzielone na dwie kategorie. Jury konkursowe stanowili profesjonalni  artyści - plastycy pod przewodnictwem Rafała Kowalskiego.

  Podczas oceniania prac jury brało pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematem pracy, estetykę, pomysłowość, technikę wykonanej pracy i zgodność z regulaminem konkursu.

   

  W kategorii  I    - malarstwo, techniki mieszane

  III MIEJSCE otrzymała NATALIA GŁÓD , a wyróżnienie KAROLINA JANECZEK .

  Wszystkie ciekawe prace będzie można zobacz między innymi w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej  w Gdańsku (kwiecień 2018), w galerii Domu Sąsiedzkiego Stowarzyszenia Nowy Port Sztuki w Gdańsku (czerwiec 2018), w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece

  w Kłodzku (wrzesień 2018) oraz Szkole Podstawowej nr 50 w Gdańsku (marzec 2018). Laureatom, którzy są spoza Gdańska i nie będą mogli odebrać osobiście nagród, organizatorzy wyślą nagrody pocztą. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

   

  W załączniku można obejrzeć nagrodzone prace naszych uczennic.

 • Świetlicowy plastyczny konkurs ,,WIELKANOCNY BARANEK”

  W marcu został ogłoszony świetlicowy konkurs plastyczny ,,Wielkanocny baranek” na który wpłynęło wiele prac. Prace oceniano w dwóch kategoriach: kl.0-III i IV-VII. Wybór prac do nagrody był trudny, ze względu na bardzo wyrównany poziom.

  W kategorii kl. 0-III nagrody przyznano:
  miejsce I – Oliwier Samborowski kl. III
  miejsce II – Maja Karaś kl. 0
  miejsce III – Kacper Pec kl. III

  Wyróżnieni: Wiktor Głód kl. I, Julia Bryś kl. III, Lena Madej kl. I oraz Julia Makoś kl. III i Wiktoria Karaś kl. I.

  W kategorii kl. IV – VII nagrody otrzymali:
  miejsce I – Patryk Pec kl. VII
  miejsce II – Kinga Deryniowska kl. IVa
  miejsce III – Rafał Głód kl. V

  Wyróżnieni: Dorota Bania kl. VI, Aleksandra Leśniak kl. VI, Mateusz Jaracz kl. IVb ,  Kinga Krężałek kl. VI i Mikołaj Pabis kl. IVa.

  Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy, nagrodzonym i wyróżnionym GRATULUJEMY!

  Większość prac konkursowych można podziwiać na gazetce na dolnym korytarzu szkolnym. ZAPRASZAMY!
  GALERIA ZDJĘĆ

 • Wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu "Cukierek za życzliwość i TY możesz zostać wolontariuszem"

  VI ogólnopolski konkurs " CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM " został rozstrzygnięty. Nagrodzony na etapie szkolnym zeszyt  Kornelii Zborowskiej z kl.0, został przesłany do II etapu ogólnopolskiego, organizowanego przez Fundację " Dwa skrzydła anioła" .Powołana przez zarząd Fundacji komisja, oceniła dokonania uczniów zgodnie z regulaminem, przyznając punkty za wspieranie rodziny, wspomaganie osób obcych i za estetykę zeszytu.Z dumą i radością informujemy że Kornelia Zborowska została wyróżniona w tym konkursie i w nagrodę otrzymała świadectwo szlachetności. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie i gratulujemy. Więcej informacji o konkursie na stronie internetowej fundacji.

 • Odwiedziny u chorych w krośnieńskim hospicjum.

  Papież Franciszek powiedział:  „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”. Takim swoistym gestem miłości były odwiedziny u chorych w krośnieńskim hospicjum. Doskonałą ku temu okazją był Dzień Kobiet i Mężczyzn. Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców, uczniowie klasy III Gimnazjum przygotowali skromne paczuszki z ciasteczkami. Panie K. Majchrzak i A. Bargiel wykonały kartki z życzeniami. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rogach  wraz z wychowawczynią panią Marią Garncarską podarowały ręcznie robione aniołki.  Te skromne prezenciki ucieszyły podopiecznych Hospicjum. Jednak największą dla nich radością był wspólnie spędzony czas, krótkie rozmowy, życzenia, śpiewy.  Zdjęcia

 • III Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon 2017/18.

  Dnia 13.03.2018r. w hali sportowej MOSiR został rozegrany kolejny turniej szkolnej ligi tenisa stołowego. W zawodach wystartowało 38 zawodników (18 chłopców i 20 dziewczynek) ze szkół z Dukli, Tylawy, Łęk Dukielskich i Iwli. 

  Naszą szkołę reprezentowali stali „tenisiści”; uczestnicy poprzednich zawodów. Rozgrywki podobnie jak w ostatnich turniejach odbywały się systemem ruskim, przy czym walczono o każde miejsce punktowane. W wyniku rozgrywek nasi uczniowie zdobyli  medali za zajęcie od 1- 3 miejsca oraz zgromadzili wysoką liczbę punktów . Po trzecim turnieju (drużynowo ) nasza szkoła zajmuje I miejsce w kategorii klas V-VII  i II miejsce w kategorii  kl. I-IV. Jednak w łącznej klasyfikacji generalnej  szkół  nadal utrzymujemy  I miejsce.                                                                                                                                           

  Wyniki III turnieju :

  1. Milena Szarek – I miejsce
  2. Joanna Czaja – II miejsce
  3. Kolasa Oliwia – III miejsce
  4. Szymon Krężałek – VII miejsce
  5. Oliwier Paczona – VIII miejsce
  6. Maja Krukar – I miejsce
  7. Milena Buczyńska III miejsce
  8. Aurelia Gierlicka – IV miejsce
  9. Sebastian A. Węgrzyn – III miejsce
  10. Fara Oliwier  - V miejsce

  Wszystkim tenisistom gratulujemy sukcesów!

 • II powiatowy etap Konkursu Historyczno- Przyrodniczego „Polska moja Ojczyzna – przeszłość i teraźniejszość.

  Dnia 06.03.2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce  odbył się   II etap - powiatowy III edycji Konkursu Historyczno- Przyrodniczego „Polska moja Ojczyzna - przeszłość i teraźniejszość” pod hasłem: Wolna i Niepodległa – 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Etapy powiatowe konkursu zostały zorganizowane w ośmiu szkołach noszących imię Jana Pawła II na terenie województwa podkarpackiego. W sumie w zmaganiach konkursowych wzięło udział 79 uczniów z 41 szkół.

  W konkursie powiatowym w Klimkówce wzięło udział  8 uczestników z Szkół im. Jana Pawła II w Klimkówce, Konieczkowej, Lubatowej oraz w  Łękach Dukielskich. Uczniowie rozwiązywali samodzielnie test składający się z zadań otwartych i zamkniętych, za które mogli zdobyć 100 punktów.

  Nasza szkołę reprezentowali uczniowie: Marcin Dziedzic i Aurelia Gorlicka z kl. VII pod opieką  B. Węgrzyn.
  W wyniku podsumowania punktów zdobytych w teście uczeń Marcin Dziedzic zdobył II miejsce a Aurelia Gierlicka – IV miejsce. 
  W uroczystym podsumowaniu konkursu wziął udział burmistrz Rymanowa – pan Wojciech Farbaniec, który pogratulował uczniom dużej wiedzy dotyczącej historii Polski oraz wręczył laureatom konkursu dyplomy i nagrody książkowe. Ufundował również upominki dla wszystkich uczestników rywalizacji.
  Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 26 kwietnia w Zarzeczu, zostało zakwalifikowanych 41 uczniów z najlepszymi wynikami z wszystkich etapów powiatowych. Wśród nich znalazło się 5 uczestników etapu powiatowego zorganizowanego w Klimkówce, w tym uczniowie z Łęk Dukielskich: Marcin Dziedzic  i Aurelia Gierlicka.  

  Gratulujemy sukcesu uczniom i życzymy powodzenia w konkursie wojewódzkim. ZDJĘCIA

 • Dzień Kobiet

  "Z kobietami wielka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da!" - pod tym hasłem upłynął nam Dzień Kobiet. Mieliśmy okazję zobaczyć różne symbole kobiecości - w rolę kobiet wcielili się uczniowie klasy 5 i 6. Wróżka Esmeralda przygotowła dla naszych pań krótkie, ale inspirujące przepowiednie. Jesteśmy jej bardzo wdzięczni, bo przerwała swoje międzynarodowe turnee. Odwiedziła nas też pierwsza para w historii: Adamie, Ewo - czas jest dla was bardzo łaskawy! Całość występu ożywiały pięknie śpiewające dziewczyny z klasy szóstej oraz zespół chłopaków z klasy 3 gimnazjum. Cały scenariusz i pomysł na akademię zawdzięczamy pani Skalskiej. Pomocą przy jego realizacji służyła pani Szczurek i pan Wiśniewski. Dekorację przygotowała pani Majchrzak. Śpiewających chłopaków przygotował pedagog szkolny pan Zięba.
  Kilka zdjęć możecie znaleźć TUTAJ

 • Wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu "Cukierek za życzliwość i TY możesz zostać wolontariuszem" - etap szkolny

  W ramach wolontariatu, uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w VI ogólnopolskim konkursie" CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM", organizowanym przez Fundację "Dwa skrzydła anioła". Konkurs polegał na prowadzeniu przez dzieci z pomocą rodziców zeszytu dobrych uczynków. Konkurs trwał od pazdziernika 2017r do lutego 2018r. i przebiegał w dwóch etapach: I etap szkolny, II etap ogólnopolski. Do konkursu zgłosiło się 55 uczniów z klas 0 -IV , ostatecznie do konkursu szkolnego wpłynęło 15 zeszytów. Jury w składzie: p.Teresa Wierdak, p.Marta Pabis i p. Katarzyna Majchrzak oceniło zeszyty i przyznało 3 miejsca. Miejsce pierwsze zajęła Kornelia Zborowska z kl.0, miejsce drugie Mikołaj Pabis z kl.IVa miejsce trzecie Michał Jaracz z kl.III. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział w konkursie.
  Zwycięski zeszyt Kornelii Zborowskiej z kl.0, został wysłany do drugiego etapu ogólnopolskiego. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 • Rozstrzygnięcie konkurs na najstaranniej prowadzony zeszyt przedmiotowy.

  Od kilku lat Samorząd Uczniowski przeprowadza konkurs na najstaranniejszy zeszyt.  Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Wszystkie zgłoszone zeszyty cechuje bardzo staranne pismo, przejrzystość, ogólny estetyczny wygląd. Jury miało więc problemy z wyłonieniem zwycięzców.

  W klasach I – III SP najładniej zeszyt prowadzi Emilia Rogowska, która oczywiście zdobyła pierwsze miejsce.  Drugie miejsce przypadło Gac Lenie, a trzecie Guzik Oliwierowi. Wyróżniono Szarek Milenę i SamborowskiegoOliwiera.

  W klasach IV –VI pierwsze miejsce zajęła Świątek Katarzyna. Na drugim miejscu znalazła się Bania Marta, a na trzecim Krukar Maja. Do wyróżnionych należą: Głód Natalia i Czaja Joanna.

  W klasie VII  oraz II-III G najwyższą lokatę zajęła Miśkowicz Klaudia. Na drugim miejscu uplasowali się:Buczyńska Milena i Pec Patryk. Trzecie miejsce przypadło Gierlickiej Aurelii.

  Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych naszych konkursach.

 • Konkurs Ładnego Pisania

  W naszej szkole w styczniu ogłoszony został Konkurs Ładnego Pisania. Napłynęło 9 prac, z czego 2 prace napisane były na papierze w linie i kratkę, a wymagany był czysty, biały papier. Celem konkursu była przede wszystkim dbałość o ładne, schludne i estetyczne pismo. Okazało się, że można….
  Komisja w składzie – p.Joanna Sieniawska i p. Urszula Pachana – Szpiech  wyłoniła zwycięzców:

  1. I miejsce w kategorii gimnazjum otrzymuje Klaudia Miśkowicz – uczennica klasy III
  2. w kategorii szkoły podstawowej
       I miejsce otrzymuje Marta Bania – uczennica klasy IVb
       II miejsce otrzymuje Vanessa Buła – uczennica klasy V
       III miejsce otrzymuje Matylda Bużanowska – uczennica klasy IVb

  3. Punkty dodatnie za udział otrzymują: Dorota Bania  - uczennica klasy VI
                                                                  Joanna Czaja – uczennica klasy IVb
                                                                   Magdalena Zając  - uczennica klasy VI

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich
  Zespół Szkół Publicznych
  Szkoła Podstawowa i Gimnazjum
  Im. Jana Pawła II
  w Łękach Dukielskich
  38-456 Łęki Dukielskie 74
 • 13 43 175 04
  NIP: 684-20-53-833

Galeria zdjęć