Nawigacja

 • Regulamin konkursu

  Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs plastyczny

   

  pt. ,,PORTRET KUBUSIA PUCHATKA”
  szczegóły w REGULAMIN_KUBUSIA_PUCHATKA.odt

 • Wyniki konkursu na najładniejszą klasową choinkę.

  Na początku grudnia SU ogłosił konkurs na najładniejszą klasową choinkę. Celem tego konkursu było nie tylko wprowadzenie świątecznej atmosfery w szkole, ale także zaangażowanie uczniów do pracy na rzecz klasy, wykorzystanie pomysłowości i kreatywności wychowanków, zintegrowanie klas i motywowanie do rywalizacji.
  Uczniowie mogli wykorzystać tylko ozdoby zrobione własnoręcznie.  Wychowankowie wykazali się dużą pomysłowością, każda choinka była niepowtarzalna. Uczniowie wykonywali ozdoby z suszonych owoców, papieru, ciasta piernikowego, słomy, styropianu, szyszek, włóczki, kleju na gorąco, orzechów, wstążek itp. Jury miało wielki problem z wybraniem najładniejszej choinki. Pierwsze miejsce otrzymała choinka klasy V, drugą lokatę zajęła choinka klasy IVa i na trzecim miejscu znalazła się choinka wykonana przez uczniów klasy II gimnazjum.

 • Wyniki konkursu literackiego „Na czym polega magia Bożego Narodzenia”

  W literackim konkursie świątecznym zorganizowanym przez SU wzięły udział tylko dwie uczennice: Aurelia Gierlicka i Natalia Śliwińska. Przygotowane przez nie prace są interesujące. Autorki prac poszukują odpowiedzi na pytanie na czym polega magia Bożego Narodzenia?
  Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas powtarzający się każdego roku. To właśnie one zbliżają do siebie ludzi.[…] W okresie świąt Bożego Narodzenia organizuje się wiele zbiórek na rzecz potrzebujących-biednych, bezdomnych, niedożywionych czy chorych, a nawet zwierząt.[…] Dobro, które od siebie dajemy prędzej czy później do nas wróci. Kto wie czy nie wróci za kilka dni ze wzmożoną siłą? Wtedy razem z tą drugą osobą, której mieliśmy okazję pomóc, będziemy mogli powiedzieć, że doświadczyliśmy magii świąt.
  Fragmenty pracy Natalii Śliwińskiej

 • Tradycje bożonarodzeniowe

  Uczniowie klas młodszych co roku biorą udział w konkursach plastycznych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku powstały również ciekawe prace, które można podziwiać na klasowych gazetkach. GALERIA ZDJĘĆ

 • Udział uczniów klasy 0 w konkursach świątecznych

  Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w świątecznym konkursie klasowym,, Świąteczna choinka.' Do konkursu przystąpiło czworo dzieci, Daniel Hunger, Kuba Ciekliński, Kornelia Zborowska i Fabian Kasprzyk, które wraz z rodzicami, wykonały piękne choinki. Wszystkie prace zostały nagrodzone,  a dzieci otrzymały drobne upominki. Dwoje dzieci Daniel Hunger i Kornelia Zborowska, wzięły też udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno- technicznym ,,Choinki choineczki," zorganizowanym przez przedszkole w Mysłowicach Wyniki konkursu ogłoszone zostaną po świętach, być może powtórzy się sukces z ubiegłego roku szkolnego. Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie i nagrodzonym serdecznie gratuluję.             

                                                                                                                                                              Pani Teresa Wierdak

 • WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,OZDOBA CHOINKOWA”

  Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym ,,Ozdoba choinkowa” zorganizowanym przez świetlicę szkolną . Należało wykonać ozdobę choinkową do powieszenia na choince, czyli lekką i dekoracyjną. Do organizatorów wpłynęło 17 ozdób z których jury nagrodziło i wyróżniło:
  Klasy 1 – 3 – nagrodzeni: Mikołaj Wojdyła, Lena Madej, Jakub Bałon i wyróżnieni: Emilia Wojtowicz, Kacper Pec.
  Klasy 4-7 – nagrodzeni: Amelia Strzelecka, Julita Kołacz, Dawid Węgrzyn i wyróżnieni: Julita Węgrzyn, Patryk Pec,
  Aleksandra Kurowska, Milena Buczyńska.

  Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali słodycze.  ZDJĘCIA

  WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!

 • 1 GRAND PRIX PODKARPACIA SKRZATEK I SKRZATÓW W TENISIE STOŁOWYM

  Dnia 2 grudnia 2017 r. w Nowej Sarzynie odbył się wojewódzki  turniej  1 Grand Prix Podkarpacia Skrzatów i Skrzatek w tenisie stołowym. W turnieju wystartowało 13 dziewczynek i 14 chłopców.  Wśród dziewcząt 2 zawodniczki: Milena Szarek (kl. III SP) i Lena Gac (kl. I SP) reprezentowały  UKS Olimp działający w naszej szkole. Na co dzień trenerem dziewczynek jest pan Jacek Stasz  W wyniku rozgrywek  nasza zawodniczka Milena Szarek pokonała rywalki i została mistrzynią 1Grand Prix Podkarpacia w tenisie stołowym w kategorii Skrzatka. Lenka Gac zajęła w turnieju VI miejsce.  Gratulujemy sukcesu! ZDJĘCIA

   

 • Sukces Oli Poradyło

  29 listopada 2017r.  uczennica naszej szkoły Aleksandra Poradyło w nagrodę za zajęcie 1 miejsca w konkursie plastycznym na przypinkę, button, kokardę narodową z okazji „Narodowego Święta Niepodległości” pojechała na zorganizowaną przez Ośrodek Kultury w Dukli wycieczkę po  Warszawie (wyjazd dofinansowano ze środków Programu wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”). Konkurs na przypinkę był poprzedzony 3 -dniowymi warsztatami podczas których dzieci i młodzież pracowała nad swoimi projektami. Program wycieczki w stolicy obejmował m.in. sztukę teatralną w Teatrze Polonia Krystyny Jandy na scenie „Och Teatr”  oraz wizytę w Centrum Nauki Kopernik, seans w najnowocześniejszym Planetarium w Polsce „Niebo Kopernika”. 

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   W załączniku, krótka fotorelacja Oli z wyjazdu.

   

 • Świetlicowy konkurs pod hasłem ,,KOTYLION NIEPODLEGŁOŚCIOWY”

  Chcąc upamiętnić  rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego, uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w świetlicowym konkursie na najładniejszy kotylion niepodległościowy. Ogromnie ucieszyło nas, że  tak dużo dzieci wzięło udział w konkursie. Jury miało niełatwe zadanie i zdecydowało, że wszystkie dzieci zasługują na nagrody za udział w konkursie i piękne prace. Kotyliony, które wyeksponowaliśmy w holu szkoły, odznaczają się wyjątkową estetyką, pomysłowością, znajomością tematu,  kreatywnością.

  Do organizatorów wpłynęło 20 prac z których nagrodzono:
  I miejsce – Matylda Bużanowska kl. IVb
  II miejsce – Kacper Pec kl. III
  III miejsce – Marcin Dziedzic kl. VII
  wyróżnienie: Dorota  Bania kl. VI, Wiktoria Nawrocka kl. I i Michał Jaracz kl.III

  Dziękujemy za zaangażowanie i nieszablonowe prace, które upamiętniały odzyskanie niepodległości.

 • SUKCES UCZNIÓW kl. IV a SP

  Uczniowie klasy IVa – uczestnicy bibliotecznych zajęć czytelniczo – plastycznych ,,Z książką za pan brat” w listopadzie brali udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno – literackim pt. ,,Wiersze polskie – książka do czytania uczestniczącego”.
  Celem konkursu było:
  - wykorzystanie alternatywnych i wspomagających metod komunikacji (AAC), jako formy przekazu;
  - pobudzanie i rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni;
  - propagowanie współpracy dziecka z dorosłym w procesie twórczym;
  - podkreślanie znaczenia komunikacji alternatywnej i wspomagającej w związku z Międzynarodowym miesiącem AAC obchodzonym w październiku.

  Zadaniem uczestników było opracowanie książki do czytania uczestniczącego, która miała opierać się na znanych utworach polskich poetów lub tekstach autorskich.

  Wszyscy uczestnicy zajęć wykonali książki, które zostały przesłane na konkurs. Trzy prace naszych uczniów zostały zauważone i nagrodzone przez komisję konkursową:
   Julian Głowa – III miejsce i wyróżnienia: Mikołaj Pabis i Julita Węgrzyn. GRATULUJEMY!

  Dokładne wyniki konkursu można sprawdzić na stronie : orew.ziemiapiska.pisz.pl

 • IV edycja „Dnia Języków Obcych w Szczepaniku”

  Uczniowie naszej szkoły od początku biorą udział w wydarzeniu promującym naukę języków obcych, jakim jest „Dzień Języków Obcych w Szczepaniku”. Hasłem przewodnim były słowa: „With languages you are at home anywhere” (w wolnym tłumaczeniu: ze znajomością języków obcych wszędzie jesteś w domu).

  8 grudnia 2017 roku, do Szczepanika pojechało 29 uczniów z klasy II i III Gimnazjum.  Wychowankowie mieli możliwość poznania szkoły (zarówno technikum, jak i liceum), nauki pierwszej pomocy, rozrywki (występ kabaretu, występ wokalny) i przede wszystkim doskonalenia umiejętności językowych.

  Ponad 400 uczniów zostało podzielonych na grupy, które wykonywały przydzielone zadania. Ćwiczenia były przygotowane na zasadzie gier, quizów, konkursów. Zajęcia  prowadzone były przez nauczycieli języków obcych pracujących w tej szkole oraz studentów z Turcji. 

  Dwójce naszych uczniów udało się zająć pierwsze miejsca w konkursach z języka angielskiego: Jagoda Wasiak w konkursie „FalseFriends” i Kamil Kielar w „Spelling Bee”. Ponadto kilku uczniów wygrało nagrody rzeczowe: książki, bilety do kina.  Taka forma spotkania i zajęć  pomaga sprawdzić wiedzę i umiejętności uczniów w grupie rówieśników z regionu, motywuje do wysiłku i zdrowej rywalizacji, umożliwia poznanie nowych kolegów. Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w tym językowym wydarzeniu.  ZDJĘCIA

 • Mikołajki Szkolne

  6 grudnia wszystkich ogarnęło mikołajkowe szaleństwo... Każdy choć przez chwilę chciał poczuć się jak Mikołaj i założyć odpowiedni strój. To taki dzień, w którym pamiętamy, że to przede wszystkim obdarowywanie drobnymi upominkami daje frajdę. Mamy nadzieję, że prawdziwy Św. Mikołaj był z nas choć trochę dumny. Zdjęcia

 • Multitest 2017

  W połowie października  w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs historyczny organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej (CES): Multitest. Konkurs skierowany był do uczniów klas: IV- VII SP i II - III gimnazjum. Z naszej szkoły w konkursie brało udział  23 uczniów z klas IV- VII oraz 7 uczniów z gimnazjum. Wyniki konkursu ukazały się  początkiem grudnia. Uczniowie osiągnęli w nim  wysokie wyniki: 2 uczniów zdobyło 1 miejsce, 7 uczestników zdobyło tytuł laureata za zajęcie miejsc w pierwszej dziesiątce a 5 uczniów otrzymało dyplom wyróżnienia za zajęcie miejsc od 11 do 15.

  Najlepsze wyniki uczniów:

  Dorota Bania, kl. VI SP -  1 miejsce, grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa

  Wiktor Głowa- kl. II Gim. - 1 miejsce, grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa

  Marcin Dziedzic, kl. VII SP -6 miejscedyplom laureata

  Oliwia Solińska,   kl. V  SP -6 miejscedyplom laureata

  Weronika Aszlar, kl. VI - 7 miejscedyplom laureata

  Mikołaj Pabis, kl. IVa  SP – 9 miejscedyplom laureata,

  Piotr Krukar, kl. II Gim.  – 9 miejscedyplom laureata,

  Dawid Szpiech, kl. II Gim.  – 10 miejscedyplom laureata,

  Marcin Szczepanik, kl. III Gim.- 10 miejscedyplom laureata

  Aurelia Gierlicka, kl. VII SP – 11 miejscedyplom wyróżnienia

  Marta Bania , kl. IV b SP – 12 miejscedyplom wyróżnienia

  Joanna Czaja , kl. IV b SP – 12 miejscedyplom wyróżnienia

  Kinga Deryniowska , kl. IV a SP – 14 miejscedyplom wyróżnienia

  Łukasz Buczyński, kl. V SP - 14 miejscedyplom wyróżnienia,

  Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

  Gratulacje! Życzymy  sukcesów w następnych konkursach.

 • Wspieramy akcję „Podziel się miłością”

  SU i Szkolne Koło Caritas przyłączyły się do akcji „Podziel się miłością” organizowanej przez GOK w Dukli . Akcja polega na zbiórce darów (długoterminowej żywności, środków czystości  itp.) na rzecz potrzebujących z gminy Dukla. Produkty można składać w szkole do 11 grudnia 2017 roku.

  Prosimy o wsparcie naszej inicjatywy.

 • II Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon 2017/18.

  28.11.2017 r. na hali sportowej MOSiR w Dukli odbył się II Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon 2017/18. W II turnieju wystartowało 47 zawodników (21 chłopców i 26 dziewczynek) ze szkół z Dukli, Tylawy, Iwli, Głojsc  i Łęk Dukielskich. Naszą szkołę reprezentowali Ci sami uczniowie co w pierwszym turnieju.  Wyniki w zakładce WYDARZENIA SPORTOWE

 • Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego: „Najpiękniejszy uśmiech”

  Na przełomie października i listopada uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Najpiękniejszy uśmiech” zorganizowanym przez SU. Wystarczyło przynieść  zdjęcia przedstawiające pięknie uśmiechniętych ludzi. Do komisji konkursowej wpłynęło kilkanaście zdjęć. Jury nagrodziło trzech uczniów: Weronikę Aszlar, Aurelię Gierlicką i Mikołaja Pabisa. Wyróżniono także Marcina Dziedzica i Gabrielę Źrebiec
  Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych konkursach. Rozdanie nagród

 • REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ

  Świetlica szkolna ogłasza konkurs plastyczny. Szczegóły w załączniku; regulamin_konkursu_ozdoba_choinkowa.docx

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE

  25 listopada przypada święto, które w wielu szkołach i przedszkolach jest obchodzone rok rocznie z wielką przyjemnością i radością. Dzień Pluszowego Misia to także w naszej szkole dzień, który ma szczególny charakter. W tym dniu z domu dzieci przynoszą do szkoły swojego ukochanego misia. W bibliotece z tej okazji została zorganizowana wystawa książek o misiach, które są dostępne w naszej wypożyczalni, a także prac wykonanych przez uczniów kl. ,,0” i I.

  Tematem przewodnim tegorocznego święta był ,,Stary, zielony miś” Marii Kownackiej. Uczniowie z klas 0 – III brali udział w konkursach plastyczno – czytelniczych związanych z bohaterem tego właśnie opowiadania. W klasie ,,0” w konkursie plastycznym wyróżnione zostały: Martyna Maziarz, Nikola Deryniowska i Martyna Świątek. W kl. I w konkursie plastyczno – czytelniczym: Lena Gac, Lena Madej, Patryk Bojda oraz Mikołaj Wojdyła, Jakub Bałon, Julia Pietruś i Kamila Dudzik. Natomiast klasa III musiała wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące tekstu Marii Kownackiej ,,Stary, zielony miś”. Najwięcej punktów zdobyły dziewczynki: Julia Makoś, Milena Szarek i Roksana Biernacka. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach zostali nagodzeni i poczęstowani ciasteczkami ,,Lubisiami”.

  Uczniowie starszych klas odwiedzając w tym dniu bibliotekę byli częstowani przez panią bibliotekarkę ,,małym co nieco”, które pilnował duży Pluszowy Miś. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę. ZAPRASZAMY ZA ROK!

  ZOBACZ GALERIĘ

   

   

 • Andrzejki

  22 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie andrzejkowej. Grupa młodsza  bawiła się wspólnie z klaunem i Minionkiem, których zaprosili rodzice. Było wiele atrakcji w postaci sztucznego śniegu, konfetti. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i konkursów z rodzicami. Grupa starsza bawiła się w rytm muzyki dyskotekowej. Wspólnie z opiekunami SU wróżyli sobie z wosku swoją przyszłość. Wszyscy uczestnicy zabawy andrzejkowej otrzymali słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Było fajnie yes
  GALERIA ZDJĘĆ

 • Rozstrzygnięcie konkursu na logo szkoły

  Do komisji konkursowej zgłoszono tylko trzy prace. Poziom prac był wyrównany. Na wyróżnienie zasługuje praca Marcina Dziedzica. Wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy i dodatkowe punkty dodatnie z zachowania. Gratulujemy pomysłu.
  Szkoda, że tak mało uczniów wzięło udział w konkursie. Prace można zobaczyć w pliku LOGOSZKOLY.docx

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich
  Zespół Szkół Publicznych
  Szkoła Podstawowa i Gimnazjum
  Im. Jana Pawła II
  w Łękach Dukielskich
  38-456 Łęki Dukielskie 74
 • 13 43 175 04
  NIP: 684-20-53-833

Galeria zdjęć