Z życia szkoły

 • Wychowanie przez czytanie

  Wychowanie przez czytanie
   „Czytanie dzieciom i ograniczenie ich korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w przyszłość.”  
   /Jim Treleas/
   
   
  Elżbieta Olszewska (współautorka książek: „Wychowanie przez czytanie” oraz  „Z dzieckiem w świat wartości”, a także dyr. programowy Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” często powtarza: „Z czytania dzieciom płyną bardzo liczne korzyści, wielokrotnie udowodnione naukowo”.  Całość artykułu    WYCHOWANIE_przez_CZYTANIE.docx
 • Materiały filmowe w ramach kampanii "Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU"

  Materiały filmowe w ramach kampanii "Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU"

   

   

  Materiał dla rodziców: KLIKNIJ TUTAJ

  Materiał dla nauczycieli: KLIKNIJ TUTAJ

 • Wyjazd do Teatru Maska w Rzeszowie

  Wyjazd do Teatru Maska w Rzeszowie

  16 stycznia br. uczniowie klasy 1 i 2 SP wraz z paniami: Katarzyną Majchrzak i Barbarą Wierdak wybrali się do Teatru Maska w Rzeszowie. Pod szkołą zebraliśmy się o godz. 8.00, stąd udaliśmy się do autokaru, który zawiózł nas punktualnie na miejsce. Swoją przygodę z teatrem rozpoczęliśmy od lekcji w Muzeum Lalek Teatralnych Teatru Maska.
  Dla większości uczniów było to pierwsze bezpośrednie spotkanie z lalką teatralną. Dzieci poznały podstawowe rodzaje lalek; kukłę, marionetkę, pacynkę, jawajkę, kukiełkę i zaznajomiły się z zasadami ich animacji.
  Następnie obejrzeliśmy spektakl opowiadający o niezwykłej szkole Ambrożego Kleksa, w której nauka jest przyjemnośćią i niesamowitą przygodą. Kolorowy i roztańczony musical zachwycił młodych widzów.
  W drodze powrotnej udaliśmy się do McDonald's, gdzie w miłej atmosferze każdy zjadł coś smacznego.
  Późnym popołudniem uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do domu.

 • List Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Policji do rodziców

  List Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Policji do rodziców

  W załączniku znajdziecie Państwo list Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Komendanta Głównego Policji.
  Bardzo prosimy o zapoznanie z jego treścią. List_Glownego_Inspektora_Sanitarnego_i_Komendanta_Glownego_Policji_do_rodzicow.pdf

   

 • INFORMACJA O FERIACH ZIMOWYCH W 2019 ROKU DLA DZIECI ROLNIKÓW

  INFORMACJA O FERIACH ZIMOWYCH W 2019 ROKU DLA DZIECI ROLNIKÓW

  Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży w wieku do 16 roku życia - urodzonych po 1 stycznia 2003 r., których co najmniej jedno z rodziców/ prawnych opiekunów/ jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno - rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

  Pełna informacja znajduje się w pliku FERIE_ZIMOWE_2019.docx, potrzebne załączniki są dostępne u pani dyrektor Beaty Węgrzyn.

 • III miejsce w IX Powiatowym Konkursie Małych Form Teatralnych

  III miejsce w IX Powiatowym Konkursie Małych Form Teatralnych

  Europo, kiedy znów przyjęłaś nas
  Pod swój dawno zbudowany dach
  I odnawiasz swoje mury dziś
  Nie zapominaj, gdzie fundament ich

  4 stycznia br. dwunastu uczniów klas 5-6 SP wraz z Panią Dyrektor i opiekunkami: Panią Danutą Witowską i Magdaleną Majchrzak uczestniczyli w IX Powiatowym Konkursie Małych Form Teatralnych Jasełka 2019. Jego organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz Gmina Krościenko Wyżne. W ciągu 12 minut, 12 uczniów, w wieku do 12 lat miało za zdanie zaprezentować swoje możliwości aktorskie i wokalne na scenie w Domu Ludowym. Młodzież naszej szkoły przedstawiła na dorocznym przeglądzie Jasełka pt. „Europa bez Boga”, wcielając się w przedstawicieli krajów Unii Europejskiej debatujących nad losami Europy. Młodzi aktorzy wykazali się wielkim zaangażowaniem, należy podkreślić, że to był ich debiut, zaprezentowali swoje umiejętności recytatorko- wokalne przed uczniami i jury z innych szkół z naszego powiatu zajmując miejsce na podium. Z pewnością długo będziemy pamiętać ich wspaniały występ, tym bardziej, że nasza młodzież mogła zaprezentować się jeszcze raz- podczas rozstrzygnięcia Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Muzeum Historycznym- Pałac w Dukli, gdzie zostali nagordzeni gromki brawami. ZDJĘCIA

 • Rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych

  Rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych

  7 stycznia br. odbył się w Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli finał Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Nieodłącznym elementem okresu bożonarodzeniowego są szopki. Te ręcznie robione z m.in. z Czech, Słowacji i Polski można podziwiać w wyżej wymienionym muzeum do 31 stycznia br. Szopki opowiadają historię narodzin Jezusa z różnych perspektyw kulturowych. Wodza fantazji i pomysłowości tegorocznych twórców szopek nie znała granic. Podziwiać możemy sceny Narodzenia Pańskiego wykonane w muszli ślimaka, wystrugane w drewnie, a nawet wyrzeźbione z metalowych przedmiotów, oraz te najpiękniejsze w swojej prostocie wykonane w starych, nadpalonych pniach drzew z natrulanych materiałów: słomy, czy siania.

  Szczególnie gratulujemy Milenie Buczyńskiej, jej bratu Łukaszowi oraz Marcinowi Dziedzicowi za otrzymanie wyróżnień w międzynarodowym konkursie. Prace naszych uczniów znalazły się wśród 33 nagrodzonych z 87 nominowanych do nagrody.

  Na zakończenie laureaci IX Powiatowego Konkursu Małych Form Teatralnych mieli okazję, współczesne jasełka pt. „Europa bez Boga” zaprezentować przed międzynarodową publicznością. Wspierani woklanie przez Kingę Deryniowską i Kasię Świątek, które rozpoczęły przedstawienie pięknym wykonaniem Kolędy Maryi. Występ dzieci w Muzeum Historycznym- Pałac w Dukli został bardzo entuzjastycznie przyjęty. Otrzymaliśmy gromkie brawa, a od władz powiatu krośnieńskiego, wszystkie dzieci drobne upominki. Pani Dyrektor Beata Węgrzyn na swoje ręcę otrzymała podziękowanie w formie książki historycznej od Pana Starosty.

  Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek i ciepłe napoje. Fotoreportaż ze spotkania.

 • Ogólnopolski Test Ortograficzny

  Ogólnopolski Test Ortograficzny

  Jesienią uczniowie  naszej szkoły wzięli udział pod kierunkiem Pań: Marty Pabis i Barbary Wierdak w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Test pisało na poziomie klas młodszych  - 9 uczniów z kl. II, a na poziomie klas IV - VI - 13 uczniów. Wyniki ogólnopolskiego konkursu ukazały się  końcem grudnia. Przedstawiają się następująco:

  Mikołaj W., kl. II SP -  4 miejsce, grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa

  Oliwier G., kl. II SP. - 6 miejsce,  dyplom laureata

  Kamila D., kl. II SP  - 7 miejscedyplom laureata

  Emilia W. ,  kl. II SP  - 8 miejscedyplom laureata

  Mikołaj P., kl. Va  SP- 9 miejscedyplom laureata

  Dyplom wyróżnienia otrzymali: 

  Wiktoria N., kl. II SP - 12 miejsce

  Emilia R., kl. II SP - 13 miejsce

  Lena G., kl. II SP - 13 miejsce

  Wiktoria K., kl. II SP - 15 miejsce

  Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania. Wszystkim gratulujemy!!!

 • Multitest 2018 z języka polskiego

  Multitest 2018 z języka polskiego

  Jesienią uczniowie  naszej szkoły wzięli udział Multiteście z języka polskiego organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Test pisało na poziomie klas 5-7 SP - 22 uczniówI, a na poziomie gimnazjum - 3 uczniów. Wyniki ogólnopolskiego konkursu ukazały się  końcem grudnia. Przedstawiają się następująco:

  Mikołaj P., kl. Va  SP- 15 miejscedyplom wyróżnienia

  Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania. Wszystkim gratulujemy!!!

 • Multitest 2018 z historii

  Multitest 2018 z historii

  W połowie października po raz kolejny  uczniowie  naszej szkole wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Multitest z historii  organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Konkurs skierowany był do uczniów SP i Gimnazjum. Konkurs o tematyce historycznej pisało 22 uczniów z klas IV- VIII oraz 2 uczniów z gimnazjum. Wyniki konkursu ukazały się  końcem grudnia. Uczniowie osiągnęli w nim  wysokie wyniki:  2 uczennice zdobyły 1 miejsce, 7 uczestników zdobyło tytuł laureata za zajęcie miejsc w pierwszej dziesiątce a  5 uczniów otrzymało dyplom wyróżnienia za zajęcie miejsc od 11 do 15. Najlepsze wyniki uczniów:

  Marta B., kl. Vb SP -  1 miejsce, grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa

  Oliwia S.- kl. VI SP. - 1 miejsce, grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa

  Matylda B., Vb SP  - 4 miejscedyplom laureata, nagroda książkowa

  Kamila Sz.   kl. VI SP  - 4 miejscedyplom laureata, nagroda książkowa

  Mikołaj P., kl. Va  SP- 5 miejscedyplom laureata, nagroda książkowa

  Julita W., kl. Va  SP -6 miejscedyplom laureata

  Joanna Cz., kl. Vb SP - 7 miejscedyplom laureata

  Julian G., kl. Va  SP - 8 miejscedyplom laureata

  Julita K., kl. Va  SP - 8 miejscedyplom laureata

  Vanessa B.,  kl. VI SP - 12 miejscedyplom wyróżnienia

  Wiktor G., III Gim.– 13 miejscedyplom wyróżnienia,

  Emilia P., kl. V b SP- 14 miejscedyplom wyróżnienia

  Kinga D. , kl. V a SP – 15 miejscedyplom wyróżnienia

  Marcin Dz., kl. VIII SP – 15 miejscedyplom wyróżnienia

  Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

  Gratulacje! Życzymy  sukcesów w następnych konkursach.

 • Życzenia Świąteczne

  Życzenia Świąteczne

  Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia życzy społeczność szkolna.

 • Miłość na imię ma Jezus

  Miłość na imię ma Jezus

  Boże Narodzenie w polskich rodzinach, jak i w naszej szkolnej rodzinie, to święta wyjątkowe, a szczególna atmosfera tych świąt pozwala oderwać się nam od rzeczywistości i dostrzec inne wymiary naszego istnienia. Dlatego aż chce się powtórzyć za poetką: „Jak to dobrze, że są święta w naszym życiu szarym…”, bo

  Znów zasiądziemy razem przy stole, popłyną dobre życzenia.

  Gdy opłatkiem łamać się będziemy, pokój spłynie na ziemię całą.

  Bo jak chleba -  miłości dziś trzeba.

  Jak co roku, 21 grudnia o godzinie 12-tej po raz kolejny odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna, emeryci, a także zaproszeni goście. Spotkanie wigilijne przygotowali uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią p. Barbarą Wierdak oraz p. Magdaleną Majchrzak. W przepięknej scenerii wykonanej przez p. Magdalenę  przenieśli wszystkich obecnych w Tajemnicę niepojętą, że niemożliwe stało się realne, a Bóg stał się człowiekiem. Uwieńczeniem sensu cudu Narodzenia Syna Bożego było wygłoszenie przez uczennicę wiersza „Boże Narodzenie”, który wyraźnie akcentuje, że fundamentem życia musi być wiara, miłość i dobro. Niepowtarzalny nastrój tych chwil uświetniły kolędy w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. Andrzeja Aszlara.

  Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę ,

   jest Boże Narodzenie.

  Zawsze, ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać,

  jest Boże Narodzenie.

  Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym,

  jest Boże Narodzenie.

  Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,

   jak bardzo znikome są Twoje możliwości i jak wielka jest Twoja słabość

  jest Boże Narodzenie.

  Zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie,

  Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Lokalna "Szlachetna Paczka"

  Lokalna "Szlachetna Paczka"

  Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).

  Z inicjatywy Rodziców dzieci z klasy I SP i wychowawczyni Katarzyny Majchrzak została swtorzona lokalna „szlachetna paczka” dla najbardziej potrzebujących z naszego otoczenia. Idea pomocy kierowana jest do rodzin w trudnej sytuacji materialnej, do samotnych rodziców, rodzin z niepełnosprawnością czy rodzin wielodzietnych, które na co dzień walczą, by poprawić swój niełatwy los. Czasem nie trzeba daleko szukać osób potrzebujących, wystarczy dobrze rozejrzeć się dookoła. Dobre słowo i mały gest są przejawem wsparcia i solidarnościw trudnych chwilach.

  Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców udało się nam przygotować paczkę dla osoby samotnej i wybranej rodziny z Łęk Dukielskich. Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom
  i uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

  K. Majchrzak

 • Zawody badmintona w Dukli

  Zawody badmintona w Dukli

  W dniu18.12.2018 odyły się zawody w Badmintonie w Dukli. Naszą szkołę reprezentowali : Białogłowicz Wiktoria, Solińska Oliwia, Kwaciszewski Adam oraz Głód Rafał.

  Dziewczyny po zaciętych pojedynkach zwyciężyły w swojej kategorii, chłopcy uplasowali się na 6 miejscu. ZDJĘCIA

 • 70. rocznica uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka

  70. rocznica uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka
  10 grudnia 2018 roku - w 70. rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. 
  Akademię pod hasłem „Znamy nasze prawa” przygotowała klasa VIII pod opieką pań Anety Cyran i Magdaleny Aszlar, natomiast pani Magdalena Majchrzak zadbała o piękną scenografię. Oprawę muzyczną przygotowały dziewczynki z klasy VII, a uczniowie klasy VIII wykonali dodatkowo transparenty, na których wypisali najważniejsze prawa człowieka. Apel świetnie wpisał się w realizowany przez nas ogólnopolski program: „Solidarna szkoła”. Uczniowie w swym wystąpieniu zwrócili uwagę na to, że korzystając z praw nie można ograniczać praw innych - kolegów, koleżanek i dorosłych. Każdy człowiek, czy to dziecko czy dorosły ma prawo do godnego życia w pokoju, miłości i w poczuciu bezpieczeństwa. Należy również pamiętać, że oprócz praw mamy obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka, Polaka i człowieka. Na zakończenie wszyscy zebrani obejrzeli prezentację poświęconą tolerancji. ZDJĘCIA
  Aneta Cyran
 • Wszystkie miejsca na podium zajęte przez naszych Uczniów

  Wszystkie miejsca na podium zajęte przez naszych Uczniów

  7 grudnia rozstał rozstrzygnięty XII Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Stroik Świąteczny. Tradycja szopek kolędniczych wywodzi się od obnośnych teatrzyków kukiełkowych i ludowych jasełek, które z kolei mają swoje źródło w kościelnych misteriach średniowiecznych. Szopki różnią się konstrukcją, doborem postaci, czasem wystawiania w zależności od regionu świata.

  W atmosferze świąt Bożego Narodzenia, jak co roku, uczniowie reprezentowali naszą szkołę przygotowując zarówno szopki jak i stroki bożonarodzeniowe.

  Komisja w składzie: pani Maria Fornal, pani Barbara Marchewka i pan Norbert Uliasz nagrodziła następujących młodszych i starszych artystów:

  I miejsca zajęli: Milena Buczyńska, Łukasz Buczyńki, ex aequo Natalia Głód, Rafał Głód

  II miejsce zajął: Marcin Głód

  III mijesce zajął: Marcin Dziedzic

  Nagrodzone szopki zostały przekazane na konkurs międzynarodowy do Muzeum Historycznego– Pałac w Dukli, którego rozstrzygnięcie nastąpi już w styczniu.

  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, życząc dalszych sukcesów !!!

  M. Majchrzak

 • XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Magiczne Okienko” temat: „Zwierzęta całego świata” i XIV edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Porozmawiajmy o AIDS”

  Jak zawsze mogliśmy liczyć na duży odzew naszych uczniów w kolejnych konkursach plastycznych. Prace naszych uczniów były stawiane na równi z pracami uczniów nie tylko szkół podstawowych, ale jak również szkół ponadgimnazjalnych, gdyż organizatorzy konkursów przy przyznawaniu nagród nie zastrzegli sobie kryterium wiekowego. Cieszymy się z każdego zaangażowania naszych uczniów w jakże pracochłonne i czasochłonne prace plastyczne. A oto podsumowanie dwóch wyżej wymienionych konkursów:

  Zwierzęta całego świata

  Tematem tegorocznego konkursu plastycznego były zwierzęta żyjące na całym świecie, które zachwycają nas kolorami, kształtami i gracją ruchów. Do Pani Magdaleny i Katarzyny Majchrzak wpłynęło wiele ciekawych i barwnych prac. Mimo, iż nikt z biorących udział w konkursie uczniów nie otrzymał głównej nagrody uważamy, że prace przesłane do Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie były na bardzo wysokim poziomie i zachęcamy do obejrzenia kilku z nich. ZDJĘCIA
   

  Porozmawiajmy o AIDS

  Natomiast Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Rzeszowie ogłosiła konkurs pt. „Porozmawiajmy o AIDS”, który miał na celu poszerzenie wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS wśród młodzieży szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.

  Trudny temat konkursu nie zniechęcił dzieci i młodzież do zmierzenia się z problem AIDS, źródeł i dróg szerzenia wirusa HIV i bezpiecznych zachowań w formie plastycznej.

  DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM ZA ZAANGAŻOWANIE I CZAS POŚWIĘCONY NA PRZYGOTOWANIE PRAC KONKURSOWYCH!!!

  K. i M. Majchrzak 

 •  „ Mój wymarzony lizak – konkurs”

   „ Mój wymarzony lizak – konkurs”

  Dzieci i młodzież naszej szkoły, jak zwykle bardzo chętnie i entuzjastycznie podeszły do kolejnego konkursu plastycznego.

  Organizatorami konkursu było MUZEUM LIZAKA oraz Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Jaśle. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, z terenu województwa podkarpackiego
  i małopolskiego.

  Cele konkursu miały za zadanie:
  - wzbudzić zainteresowanie dzieci tematyką dziedzictwa przemysłu spożywczego
  na bazie powstałego w Jaśle MUZEUM LIZAKA,
  - rozwinąć umiejętności plastyczne oraz kreatywność i wrażliwość estetyczną,
  - promować dzieci plastycznie uzdolnione,
  - prezentować twórczość dziecięcą.

  Uczniowie na lekcjach plastyki wykonali niezywkle barwne propozycje lizaków, związane tematycznie z postaciami z kreskówek, motywami świątecznymi, a nawet swoimi zwierzęcymi pupilami. 
  Zachęcamy do obejrzenia najciekawszych prac w galerii.  - ZDJĘCIA

  WYNIKI KONKURSU JUŻ W STYCZNIU !!!

  K. i M. Majchrzak

 •  Opłatek dla Samotnych

   Opłatek dla Samotnych

  Jak co roku, tak i tym razem uczniowie klasy VIII naszej szkoły, pod opieką p. Danuty Witowskiej odwiedzili przed świętami  Bożego Narodzenia starszych i samotnych w naszej miejscowości. Podczas tych odwiedzin wszyscy przeżyli wiele wzruszających chwil  łamiąc się opłatkiem i składając sobie życzenia. Uczniowie obdarowali  samotnych świątecznymi piernikami upieczonymi w szkole, a sami otrzymali  od nich  łakocie.

  Wszystkim samotnym i starszym, którym nie mogliśmy złożyć życzeń osobiście , życzymy w imieniu całej Społeczności Szkolnej  Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i opieki Bożej  Dzieciny w Nowym 2019 Roku.

 • Konkurs literacki SU

  Konkurs literacki SU

  „Gdyby nie było Bożego Narodzenia” – rozstrzygnięcie konkursu.

  „Gdyby nie było Bożego Narodzenia” – to tytuł literackiego konkursu ogłoszonego przez SU, w którym niestety wzięło udział tylko kilku uczniów. Prace dwóch braci: Patryka i Kacpra zasługują na wyróżnienie. Ich przemyślenia na temat Bożego Narodzenia są pełne radości, nadziei, oczekiwania.

  „… Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że świat spowalnia, łagodnieje, staje się bardziej czuły, cichną spory i wszyscy się jednoczą, chociaż na chwilę…Nie wyobrażam sobie, gdyby nie było świąt Bożego Narodzenia. Świat byłby szary jak co dzień, a ludzie smutni, zapracowani całymi godzinami nie mając najmniejszej chwili dla swojej rodziny. To Dzieciątko Nowonarodzone daje nam radość, miłość i błogosławieństwo na cały następny rok.”(Kacper P.)

  „….Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres w roku. To czas rodzinnego ciepła i miłości, spełnienia i błogosławieństwa, radości i wiary…..Gdyby nie było Świąt Bożego Narodzenia, żylibyśmy szarością dnia codziennego…..Te krótkie zimowe dni stają się dłuższe, bo przeżyte tak rodzinnie, wesoło i świątecznie z Małym Jezuskiem” (Patryk P.)

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich

  Szkoła Podstawowa
  im. Jana Pawła II
  w Łękach Dukielskich
  38-456 Łęki Dukielskie 74
 • 13 43 175 04
  NIP: 684-20-53-833

Galeria zdjęć