Nawigacja

2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014 2012/2013 2011/2012

Wydarzenia sportowe

2016/2017

 FINAŁ GMINNEJ SZKOLNEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO- sezon 2016/2017

23 maja 2017r. w hali MOSiR w Dukli odbył się czwarty, ostatni już turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego w sezonie 2016/17. W turnieju wystartowało 48 zawodników (6 chłopców i 22 dziewczyn) ze szkół z Dukli, Tylawy, Łęk Dukielskich,
i Iwli. Nasz Zespół Szkół reprezentowało 16 zawodników pod opieką  pani B. Węgrzyn. Zawodnicy dzielnie walczyli o każde miejsce punktowane.  Najlepsza trójka zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzymała pamiątkowe dyplomy i medale.
W klasyfikacji generalnej wyniku rozgrywek po czterech turniejach nasza szkoła zajęła I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowej  oraz I miejsce w kategorii gimnazjum. W nagrodę za  zdobycie pierwszego miejsca w dwóch kategoriach oprócz pucharów i dyplomów otrzymaliśmy 2  bony na łączną kwotę 600 złotych na zakup sprzętu sportowego dla szkoły.

    Wyniki IV turnieju:                                                                                            

 1. Joanna Czaja – I miejsce
 2. Milena Szarek – II miejsce
 3. Oliwia Kolasa – III miejsce
 4. Oliwier Paczosa - Vmiejsce
 5. Szymon Krężałek – VI miejsce
 6. Aurelia Gierlicka – I miejsce
 7. Milena Buczyńska - III miejsce
 8. Ryczak Jakub – IV miejsce
 9. Sebastian A. Węgrzyn – V miejsce
 10. Fara Oliwier  - VI miejsce
 11. Patrycja Mikosz – VII miejsce
 12. Natalia Śliwińska– VIII miejsce
 13. Karolina Ryczak – IX miejsce
 14. Piotr Krukar – I miejsce
 15. Bartosz Ryczak – II miejsce
 16. Szczepan Ryczak – III miejsce                                                                                                        
  Wszystkim tenisistom gratulujemy sukcesów!

Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt

Dnia 13.03.2016r. na hali ZSP w Gogołowie odbyły się rejonowe igrzyska młodzieży szkolnej w tenisie stołowym.
W zawodach uczestniczyli  mistrzowie i wice- mistrzowie 4 powiatów: krośnieńskiego, strzyżowskiego, jasielskiego i grodzkiego miasta Krosna.
Do zawodów przystąpiło 7 drużyn chłopców i 7 drużyn dziewcząt.
Powiat krośnieński w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice naszej szkoły pod opieką pani B.Węgrzyn w składzie: Maja Krukar (kl. V), Aurelia Gierlicka  i Milena Buczyńska (kl. VI)

Zawody odbywały się systemem „ruskim” do dwóch przegranych meczy. W wyniku rozgrywek dziewczęta  po raz kolejny wywalczyły  I miejsce i awans do finału wojewódzkiego. Gratulujemy sukcesu!


III Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon  2016/17

02.03.2017r. w hali sportowej MOSiR rozegrano trzeci turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego.
W turnieju wystartowało 51 zawodników (27 chłopców i 24 dziewczyn) ze szkół z Dukli, Tylawy, Łęk Dukielskich i Iwli.
W III turnieju nasz Zespół Szkół reprezentowało 15 zawodników pod opieką pani B. Węgrzyn. Uczniowie rywalizowali o każde miejsce. W wyniku rozgrywek nasi uczniowie zdobyli  10 dyplomów i 8 medali za zajęcie od 1- 3 miejsca oraz zgromadzili wysoką liczbę punktów. Po trzecim turnieju (drużynowo) nasza szkoła zajmuje II miejsce w kat. klas I- III,
I miejsce w kat. IV-VI  oraz I miejsce w kategorii gimnazjum.

Wyniki I turnieju:

 1. Joanna Czaja – I miejsce
 2. Milena Szarek – II miejsce
 3. Oliwier Paczosa- VI miejsce
 4. Szymon Krężałek – VII miejsce
 5. Maja Krukar – I miejsce
 6. Aurelia Gierlicka – III miejsce
 7. Milena Buczyńska IV miejsce
 8. Sebastian A. Węgrzyn – II miejsce
 9. Fara Oliwier  -III miejsce
 10. Ryczak Jakub – V miejsce
 11. Patrycja Mikosz – VII miejsce
 12. Karolina Ryczak – VIII miejsce
 13. Natalia Śliwińska– IX miejsce
 14. Bartosz Ryczak – I miejsce
 15. Szczepan Ryczak – II miejsce

 Wszystkim tenisistom gratulujemy sukcesów!


 Powiatowe Igrzyska Młodzieży  Szkolnej w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i  chłopców.

W tym roku po raz piąty gospodarzem powiatowych igrzysk młodzieży szkolnej w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców  był  ZSP im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich. Organizatorem zawodów była B. Węgrzyn.
Zawody odbyły się 7 lutego 2017r. W zawodach uczestniczyli  mistrzowie poszczególnych gmin powiatu krośnieńskiego.
Do zawodów przystąpiło 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców z następujących szkół: SP w Iwoniczu, SP w Zalesiu, SP w Odrzykoniu, SP w Głębokiem, SP w Dukli i  SP w Łękach Dukielskich. Gminę Duklę w kategorii chłopców reprezentowali uczniowie z SP Dukla, natomiast w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice naszej szkoły w składzie: Maja Krukar (kl. V), Aurelia Gierlicka (kl. VI) oraz  Milena Buczyńska (kl. VI).
Zawody odbywały się systemem „każdy z każdym” zarówno w kat. dziewcząt  jak i chłopców. W wyniku rozgrywek nasze dziewczęta  zdobyły I miejsce,  awansowały do dalszych rozgrywek i będą reprezentować powiat krośnieński na szczeblu  rejonowym.
I miejsce w kategorii chłopców zajęli chłopcy z SP w Dukli.      

Jest to już kolejny awans naszych tenisistów do zawodów rejonowych. Gratulujemy!


 Ferie na sportowo w ZSP w Łękach Dukielskich

Nauczyciele wf-u oraz animator sportu ztrudnieni w Zespole Szkół Publicznych w Łękach Dukielskich przygotowali szeroką gamę zajęć sportowych w okresie ferii zimowych.

Wszystkie zajęcia odbyły się na Hali widowiskowo-sportowej a przybyli uczniowie mogli zmierzyć się w takich dyscyplinach jak; piłka nożna, piłka siatkowa, piłka ręczna, piłka koszykowa, badminton oraz unihokej.

Pierwszy tydzień ferii minął w atmosferze ogólnej rywalizacji. Najlicznieszą grupą, która uczestniczyła w zajęciach byli uczniowie szkoły podstawowej min. Weronika Aszlar, Kinga Krężałek, Natalia Głód, Maja Krukar.

W drugim tygodniu ferii bardzo chętnie uczestniczyli w naszych zajęciach uczniowie gimnazjum oraz absolweci, którzy opuści już mury naszej szkoły. Liczne zawody i konkursy przyciągały wielu sympatyków sportu. Wszystko odbywało sie w duchu fairpaly i zdrowej rywlizacji sportowej. Dopełnieniem zmagań sportowych był mecz piłki nożnej chłopcy kontra dziewczynki z małą pomocą Pana Witolda Wiśniewskiego oraz Pana Kamila Kosa, w którym dziewczynki wyszły zwycięsko. ZDJĘCIA

Dziękujemy wszystkim przybyłym nauczycielom oraz uczniom i zapraszamy na kolejne sportowe zmagania.


 Gminne igrzyska młodzieży szkolnej w tenisie stołowym

W dniu 15.12.2016r. na hali widowiskowo- sportowej w Łękach Dukielskich odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym szkół podstawowych  w kat. dziewcząt i chłopców. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wf.
Do zawodów zgłosiły się tylko 3 szkoły z terenu Gminy Dukla tj.: Dukla, Jasionka i Łęki Dukielskie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
w kat. dziewcząt: Maja Krukar, Aurelia Gierlicka i  Milena Buczyńska,
w kat. chłopców : Oliwier Fara , Sebastian Adam Węgrzyn i Jakub Ryczak

Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”  z podziałem na chłopców i dziewczęta. W wyniku rozgrywek chłopcy zajęli II miejsce natomiast dziewczęta zajęły  I miejsce w gminie i awansowały do dalszych rozgrywek na szczeblu powiatowym.

Gratulujemy sukcesu !


 Sezon Zimowy czas zacząć !!!

Podopieczni naszej szkoły propagują różne formy spędzania czasu wolnego. Jedną z nich jest doskonalenie,a dla niektórych nauka umiejętności jazdy na łyżwach. W tym celu dnia 14.12.2006 grupa uczniów pod opieką Pana Witolda Wiśniewskiego oraz Pana Kamila Kosa odwiedziła lodowisko znajdujące się na terenie MOSiR w Dukli. Wszyscy byli bardzo zadowolenie z wyjazdu i nabrali ochoty na kolejne zmagania z lodowiskiem. Przed kolejnymi wyjazdami przestrzegamy uczniów o zabraniu ciepłych kurtek czapek i rękawiczek oraz nie zapominamy o dobrym humorze:). Konkurs na „najlepszego” łyżwiarza wygrał Oliwier Paczosa który podczas jednego okrążenia przewrócił się 10 razy i nazbierał najwięcej śniegu na wierzchnie odzienie. Pozostałym uczniom życzymy powodzenia podczas następnych wyjazdów.

 


 Bliżej sportu dalej od nałogów

„Bliżej sportu dalej od nałogów” pod takim hasłem nauczyciele, animatorzy oraz uczniowie klas IV-VI
ZSP w Łękach Dukielskich uczestniczą w projekcie nauki pływania w ramach szkolnego programu profilaktyki oraz przeciwdziałania uzależnieniom.

Upowszechnianie aktywności fizycznej, usportowienie dzieci, popularyzacja sportu, to bardzo istotne i skuteczne elementy procesu edukacji i wychowania młodego pokolenia. Jest oczywiste, że wychowanie fizyczne realizowane w ramach obowiązkowych zajęć szkolnych, nie jest w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb ruchowych dzieci i rozwijać w pełni ich różnorodnych sportowych zainteresowań. Jedną z dodatkowych form wzbogacających zakres aktywności i umiejętności ruchowych dzieci są pozalekcyjne i pozaszkolne zajęcia sportowe. Naturalna potrzeba ruchu, a także atrakcyjność sportowej rywalizacji powoduje, że młodzież chętnie uczestniczy w różnych formach zajęć pozalekcyjnych. Warto podkreślić, że pływanie jest postrzegane jako sport najbardziej wszechstronny i bezpieczny, doskonale wpływa na sprawność wszystkich układów anatomicznych człowieka i przyczynia się do podnoszenia ogólnej wydolności organizmu. W sposób szczególny wpływa na ogólny rozwój i sprawność dzieci. Liczne badania wyraźnie wskazują, że „mali pływacy” mają lepszą koordynację ruchową, są bardziej sprawni, wykazują większą odwagą od „niepływających” rówieśników. Wykazano również, że ćwiczenia w wodzie i pływanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy.

Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach które odbywają się na Zespole Krytych Pływalni w Krośnie, nabierając coraz to nowych umiejętności pływackich ,oswajając się ze środowiskiem wodnym pod okiem wykwalifikowanych trenerów :) pływania. Dzieci uczą się min:

-podstawowych czynności ruchowych w wodzie.

-zanurzania głowy do wody.

- prawidłowego oddychania w wodzie.

-otwierania oczu pod wodą.

- ćwiczeń wypornościowych.

- leżenia na grzbiecie i na piersiach.

- poślizgu na grzbiecie i na piersiach.

- poślizgu na piersiach i grzbiecie.

-prostego skoku do wody głębokiej.

- pracy nóg do kraula na grzbiecie.

-pracy nóg do kraula na piersiach.

-praca nóg do kraula na grzbiecie i do kraula na piersiach z różnym przyborem: piłka, krótki makaron.

- zmian pozycji ciała – z ułożenia na piersiach do ułożenia na grzbiecie i odwrotnie.

- elementu nurkowania w głąb.

- pracy ramion do kraula na grzbiecie.

- pracy ramion do kraula na grzbiecie.

- elementu nurkowania w dal i doskonalenie nurkowania w głąb.

- skoków do wody głębokiej z elementami asekuracji i samoasekuracji.

Już wkrótce pełna fotorelacja obrazująca zmagania naszych podopiecznych z wodą.


 II Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon  2016/17

We wtorek, 29.11.2016r. w hali sportowej MOSiR w Dukli rozegrano drugi turniej szkolnej ligi tenisa stołowego.
W turnieju wystartowało 49 zawodników ( 28 chłopców i 21 dziewczynek ) ze szkół z Dukli, Tylawy, Łęk Dukielskich i Iwli. W II turnieju nasz Zespół Szkół reprezentowało 16 zawodników pod opieką B. Węgrzyn.  W wyniku rozgrywek nasi uczniowie zdobyli  10 dyplomów i 9 medali za zajęcie od 1- 3 miejsca oraz zgromadzili wysoką liczbę punktów. Po drugim turnieju (drużynowo) nasza szkoła zajmuje I miejsce w kat. klas I- III , I miejsce w kat. IV-VI  oraz I miejsce w kategorii gimnazjum.

Wyniki I turnieju :

 1. Joanna Czaja – I miejsce
 2. Milena Szarek – II miejsce
 3. Oliwia Kolasa – III miejsce
 4. Szymon Krężałek – V miejsce
 5. Maja Krukar – I miejsce
 6. Aurelia Gierlicka – II miejsce
 7. Milena Buczyńska III miejsce
 8. Sebastian A. Węgrzyn – Vmiejsce
 9. Fara Oliwier  - VI miejsce
 10. Ryczak Jakub – VII miejsce
 11. Patrycja Mikosz – IV miejsce
 12. Karolina Ryczak – VII miejsce
 13. Klaudia Miśkowicz – VIII miejsce
 14. Krukar Piotr – I miejsce
 15. Bartosz Ryczak – II miejsce
 16. Szczepan Ryczak – II miejsce

Wszystkim tenisistom gratulujemy sukcesów!


Gminna gimnazjada w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

Dnia 29.11.2016r. na hali sportowej MOSiR w Dukli odbyła się gminna gimnazjada w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Do zawodów przystąpiły zespoły dziewcząt i chłopców z pięciu Gimnazjów z terenu gminy Dukla, tj. z Tylawy, Jasionki, Iwli, Dukli i Łęk Dukielskich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patrycja Mikosz , Karolina Ryczak Piotr Krukar, Bartosz i Szczepan Ryczak. Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym. W wyniku rozgrywek dziewczęta zajęły III miejsce, natomiast chłopcy zajęli I miejsce i będą reprezentowali naszą gminę na szczeblu powiatowym.

Gratulujemy sukcesu!


I Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon  2016/17

W środę, 26.10.2016r.  na hali sportowej MOSiR w Dukli odbył się I Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon 2016/17.
W turnieju wystartowało 41 zawodników (23 chłopców i 18 dziewczynek) ze szkół z Dukli, Tylawy, Iwli i  Łęk Dukielskich. Nasz Zespół Szkół reprezentowało 13 zawodników pod opieką B. Węgrzyn. Rozgrywki odbywały się systemem ruskim, przy czym walczono o każde miejsce punktowane. Najlepsza trójka zawodników otrzymała pamiątkowe dyplomy i medale. W wyniku rozgrywek nasi uczniowie zdobyli  10 dyplomów i 6 medali za zajęcie od 1- 3 miejsca oraz zgromadzili wysoką liczbę punktów. Po pierwszym turnieju (drużynowo) nasza szkoła zajmuje I miejsce w kat. klas I- III, II miejsce w kat. IV-VI  oraz I miejsce w kategorii gimnazjum.

Wyniki I turnieju:

 1. Joanna Czaja – I miejsce
 2. Milena Szarek – II miejsce
 3. Szymon Krężałek – V miejsce
 4. Maja Krukar – I miejsce
 5. Aurelia Gierlicka – III miejsce
 6. Milena Buczyńska IV miejsce
 7. Sebastian A. Węgrzyn – IVmiejsce
 8. Fara Oliwier- V miejsce
 9. Ryczak Jakub – VII miejsce
 10. Patrycja Mikosz – II miejsce
 11. Karolina Ryczak – V miejsce
 12. Bartosz Ryczak – II miejsce
 13. Szczepan Ryczak – III miejsce

Wszystkim tenisistom gratulujemy sukcesów!

 


650-lecie Łęk Dukielskich na sportowo

Nauczyciele wychowania fizycznego i animatorzy sportu pracujący przy Zespole Szkół Publicznych w Łękach Dukielskich przygotowali bogatą ofertę sportową dla mieszkańców i przyjezdnych gości z okazji 650-lecia miejscowości.

W sobotę od godziny 13.00 dzieci z klas 0-3 (a nawet młodsze) mogły wziąć udział grach i zabawach rozgrywanych na Kompleksie Boisk Sportowych BLISKO BOISKO.

Ćwiczenia zręcznościowe, tory przeszkód oraz wyścigi sprawiły najmłodszym miłośnikom sportu wiele frajdy.

Najmłodszym w pokonywaniu przeszkód pomagali rodzice.

Po krótkiej przerwie do rywalizacji przystąpiły dziewczyny z klas IV-VI w badmintonie. W spotkaniu finałowym o Puchar Sołtysa Łęk Dukielskich zmierzyły się Maja Krukar oraz Weronika Aszlar. Po emocjonujących dwóch partiach gdzie obydwie zawodniczki miały jeszcze jednego przeciwnika - delikatny wiatr, minimalnie lepsza okazała się Maja Krukar. Na koniec finalistki otrzymały z rąk znanych i lubianych sędziów puchar oraz nagrody rzeczowe.

Z uwagi na mecze lig trawiastych trampkarzy i juniorów Puchar Sołtysa Łęk Dukielskich w piłce nożnej dla gimnazjum i szkoły podstawowej będzie rozegrany już w roku szkolnym, a dokładny termin podamy we wrześniu.

Kolejny dzień obchodów 650-cio lecia naszej miejscowości także obfitował w sportowe wydarzenia na Kompleksie Boisk Sportowych BLISKO BOISKO.

Od godziny 15.00 chętni uczniowie klasy 0-4 w dwóch seriach medalowych rywalizowali w biegu na 65 m. W kategorii starszej najlepszy okazał się Oliwier Paczosa, który otrzymał złoty medal, srebro zdobył minimalnie wolniejszy Rafał Głód, a brązowy krążek otrzymał z rąk sędziów Marcin Łajdanowicz.

W kategorii młodszej zwyciężył Mikołaj Pabis, drugi był Maciej Wiśniewski, a trzeci na mecie zameldował się Marcin Głód. Tuż za podium wyścig ukończyli Jakub Zawada oraz Michał Samborowski.

Bezpośrednio po biegu rozegrano sparing piłki nożnej gdzie Drużyna I pokonała Drużynę II 4-2 (gole zdobywali: Pabis 2, R. Głód 2, a dla pokonanych Paczosa 2).

Po przerwie do rywalizacji biegowej na 650 metrów przystąpili przedstawiciele szkoły podstawowej i gimnazjum.

W kategorii szkoła podstawowa zwyciężył Piotr Krukar przed Dawidem Szpiechem, a w gimnazjum po pasjonującym finiszu pierwszy linię mety minął  Robert Lągawa tuż przed Jakubem Jastrzębskim, a za nimi uplasowali się Tomasz Plajstek i Jonasz Borkowski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Sołtysa Łęk Dukielskich.

Około godziny 17.30 reprezentacja nauczycieli wychowania fizycznego i animatorów sportu rozegrała mecz towarzyski z zespołem uczniów klas młodszych szkoły podstawowej, który zakończył się wynikiem 7-6 dla najmłodszych miłośników futbolu. Nie wynik był tu najważniejszy, a dobra zabawa i poczucie humoru.

Na koniec dnia nauczyciele wychowania fizycznego i animatorzy sportu przygotowali dla mieszkańców marsz Nordic Walking ze startem i metą spod pomnika.

Ideą marszu nie był wyścig, ale przejście spokojnym tempem, które wyznaczyła wielka miłośniczka spacerów z kijami Pani Beata Węgrzyn.

Każdy uczestnik marszu otrzymał element odblaskowy, który wręczyli przedstawiciele Programu Bezpieczna Szkoła działającej przy ZSP w Łękach Dukielskich.

Wszyscy z uśmiechem dotarli do mety, a stawkę zamknęli Pan Witold Wiśniewski oraz Panowie Kamil Kos i Tomasz Kubal.

Nauczyciele wychowania fizycznego i animatorzy sportu pragną podziękować Dyrektorowi Zespołu Szkół Publicznych w Łękach Dukielskich Pani Krystynie Delimacie oraz Sołtysowi Łęk Dukielskich Panu Tomaszowi Węgrzynowi w pomocy przy projekcie 650-lecie na sportowo. ZDJĘCIA

 

 

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich
  Zespół Szkół Publicznych
  Szkoła Podstawowa i Gimnazjum
  Im. Jana Pawła II
  w Łękach Dukielskich
  38-456 Łęki Dukielskie 74
 • 13 43 175 04
  NIP: 684-20-53-833

Galeria zdjęć