Nawigacja

2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014 2012/2013 2011/2012 2010/2011 Alfik Humanistyczny i Matematyczny

Konkursy

2017/2018

Ogólnopolskie konkursy Alfik Matematyczny i Humanistyczny

22 XI i 13 XII 2017r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskich konkursach „Alfik Matematyczny” i  „Alifik Humanistyczny”. Konkursy  są organizowane w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.
W naszej szkole uczniowie biorą udział w tych konkursach już od 2006 roku. W tym roku szkolnym organizacją konkursów zajęła się Pani Marta Pabis, a osobą wspierającą była Pani Barbara Wierdak. Z roku na rok  zainteresowanie konkursami wzrasta i w tym roku  np. w klasach trzecich SP wzięło udział ponad 15 tys. uczniów. Zdobyć główną nagrodę, jaką jest obóz wypoczynkowo-naukowy jest trudno, gdyż poziom startujących jest bardzo wysoki, a dodatkowo uzależnione jest to od ilości uczestników w danym roku . Z naszej szkoły do konkursu matematycznego  przystąpiło 15 uczniów z klas: III SP, IVa SP i VSP, natomiast w konkursie humanistycznym wzięło udział 17 uczniów z klas: IIISP, IVa SP, IVb SP, VSP i II G.
W tym roku szkolnym nie udało się zdobyć głównej nagrody, jednak należy wyróżnić tych, którzy osiągnęli wysokie wyniki ( od 80% w górę). To bardzo dobre lokaty przy tak dużej ilości startujących.
A oto wyniki w konkursach:

Alfik Matematyczny:
 

Mikołaj Pabis (kl. IVa) – bardzo dobry wynik (80,83%) 
Adrian Kopa (kl. IIISP) - dyplom uznania 


Alfik Humanistyczny:

Mikołaj Pabis (kl. IVa)  – bardzo dobry wynik (94,17%)
Marta Bania (kl. IVb)  bardzo dobry wynik (88,33%)
Emilia Poradyło (kl. IVb)  – bardzo dobry wynik (84,17%)
Joanna Czaja (kl. IVb)  – bardzo dobry wynik (82,5%)
Szymon Krężałek (kl. IVb)  – bardzo dobry wynik (80%)
Milena Szarek (kl. IIISP) – dyplom uznania 


Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach za rok.

 


Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Jest nieduży, okrąglutki i … nie nosi spodni. A do tego uwielbia miodek. Gotowy jest wiele dla niego zrobić. Podobnie jak dla swoich przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Mowa o misiu, uwielbianym przez dzieci i dorosłych na całym świecie – Kubusiu Puchatku, który 18 stycznia ma swój dzień. Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest na pamiątkę urodzin jego twórcy (Milne ur. się 18 stycznia 1882 r., zmarł w 1956r.)

W bibliotece naszej szkoły dzieci również świętowały ten dzień. Najmłodsi czyli zerówka odwiedziła bibliotekę aby wysłuchać fragmentu książki o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Dzieci przyniosły ze sobą kolorowanki Kubusia za wykonanie których otrzymały słodkie nagrody, a na koniec były baloniki i wesoła zabawa.

Starsze dzieci czyli klasy I i III SP mogły wziąć udział w plastycznym konkursie pt. ,,PORTRET KUBUSIA PUCHATKA”, którego wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Jakub Bałon kl. I

                  Oliwier Samborowski kl. III

II miejsce: Sandra Samborowska kl. III

                    Kacper Peck l. III

III miejsce: Klaudia Jakubik kl. I

                     Julia Bryś kl. III

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom GRATULUJEMY! ZDJĘCIA

 


                                     Konkurs plastyczny   „Dobranocki z dawnych lat"

 

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie tym razem zaprosiło dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych do udziału
w konkursie plastycznym „Dobranocki z dawnych lat". Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej przedstawiającej popularne postacie z dobranocek lat 60/70/80, bohaterów, których można spotkać
w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

Celem konkursu było:
● kształtowanie wyobraźni twórczej dzieci oraz zainteresowań plastycznych
● inspirowanie do pracy twórczej
● popularyzowanie wśród dzieci animacji jako sztuki oraz tzw. dobrych dobranocek z morałem.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród naszych uczniów jak i z całej Polski.
Z naszej szkoły wpłynęło na konkurs wiele pięknych prac a wyróżnione z nich można obejrzeć na wystawie
w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

 

                                                                                   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 


Konkurs szopek i stoików bożonarodzeniowych

Gminny Ośrodek Kultury w Dukli, jak co roku w okresie przedświątecznym ogłasza konkurs na najpiękniejszą szopkę i stroik bożonarodzeniowy. Uczestnicy są oceniani przede wszystkim za pomysłowość i staranność.
W zabawie, która uczy manualnych umiejętności i podtrzymuje tradycję udział wzięło wielu młodych artystów. Najlepsi z nich 10 grudnia 2017r. otrzymali nagrody i dyplomy podczas „V Jarmarku Bożonarodzeniowego” na rynku w Dukli. Naszą szkołę w XI Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Stroik Świąteczny reprezentowało dwóch uczniów, tym bardziej cieszy fakt, że oboje zajęli wysokie lokaty, a są nimi:

I miejsce: Milena Buczyńska, kategoria „Szopka Bożonarodzeniowa”

Wyróżnienie: Marcin Dziedzic, kategoria „Stroik Świąteczny”

Praca Mileny została zgłoszona przez GOK w Dukli do Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w kategorii Szkół Podstawowych i otrzymała wyróżnienie.


Tradycje bożonarodzeniowe

Uczniowie klas młodszych co roku biorą udział w konkursach plastycznych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku powstały również ciekawe prace, które można podziwiać na klasowych gazetkach. GALERIA ZDJĘĆ


Udział uczniów klasy 0 w konkursach świątecznych

Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w świątecznym konkursie klasowym,, Świąteczna choinka.' Do konkursu przystąpiło czworo dzieci, Daniel Hunger, Kuba Ciekliński, Kornelia Zborowska i Fabian Kasprzyk, które wraz z rodzicami, wykonały piękne choinki. Wszystkie prace zostały nagrodzone,  a dzieci otrzymały drobne upominki. Dwoje dzieci Daniel Hunger i Kornelia Zborowska, wzięły też udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno- technicznym ,,Choinki choineczki," zorganizowanym przez przedszkole w Mysłowicach Wyniki konkursu ogłoszone zostaną po świętach, być może powtórzy się sukces z ubiegłego roku szkolnego. Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie i nagrodzonym serdecznie gratuluję.             


                                                                                

WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,OZDOBA CHOINKOWA”

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym ,,Ozdoba choinkowa” zorganizowanym przez świetlicę szkolną . Należało wykonać ozdobę choinkową do powieszenia na choince, czyli lekką i dekoracyjną. Do organizatorów wpłynęło 17 ozdób z których jury nagrodziło i wyróżniło:
Klasy 1 – 3 – nagrodzeni: Mikołaj Wojdyła, Lena Madej, Jakub Bałon i wyróżnieni: Emilia Wojtowicz, Kacper Pec.
Klasy 4-7 – nagrodzeni: Amelia Strzelecka, Julita Kołacz, Dawid Węgrzyn i wyróżnieni: Julita Węgrzyn, Patryk Pec,Aleksandra Kurowska, Milena Buczyńska.
Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali słodycze.
  ZDJĘCIA

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!


Wyniki konkursu na najładniejszą klasową choinkę.

Na początku grudnia SU ogłosił konkurs na najładniejszą klasową choinkę. Celem tego konkursu było nie tylko wprowadzenie świątecznej atmosfery w szkole, ale także zaangażowanie uczniów do pracy na rzecz klasy, wykorzystanie pomysłowości i kreatywności wychowanków, zintegrowanie klas i motywowanie do rywalizacji. Uczniowie mogli wykorzystać tylko ozdoby zrobione własnoręcznie.  Wychowankowie wykazali się dużą pomysłowością, każda choinka była niepowtarzalna. Uczniowie wykonywali ozdoby z suszonych owoców, papieru, ciasta piernikowego, słomy, styropianu, szyszek, włóczki, kleju na gorąco, orzechów, wstążek itp. Jury miało wielki problem z wybraniem najładniejszej choinki. Pierwsze miejsce otrzymała choinka klasy V, drugą lokatę zajęła choinka klasy IVa i na trzecim miejscu znalazła się choinka wykonana przez uczniów klasy II gimnazjum.


Wyniki konkursu literackiego „Na czym polega magia Bożego Narodzenia”

W literackim konkursie świątecznym zorganizowanym przez SU wzięły udział tylko dwie uczennice: Aurelia Gierlicka i Natalia Śliwińska. Przygotowane przez nie prace są interesujące. Autorki prac poszukują odpowiedzi na pytanie na czym polega magia Bożego Narodzenia?

Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas powtarzający się każdego roku. To właśnie one zbliżają do siebie ludzi.[…] W okresie świąt Bożego Narodzenia organizuje się wiele zbiórek na rzecz potrzebujących-biednych, bezdomnych, niedożywionych czy chorych, a nawet zwierząt.[…] Dobro, które od siebie dajemy prędzej czy później do nas wróci. Kto wie czy nie wróci za kilka dni ze wzmożoną siłą? Wtedy razem z tą drugą osobą, której mieliśmy okazję pomóc, będziemy mogli powiedzieć, że doświadczyliśmy magii świąt.

 Fragmenty pracy Natalii Śliwińskiej

 


Sukces Oli Poradyło

29 listopada 2017r.  uczennica naszej szkoły Aleksandra Poradyło w nagrodę za zajęcie 1 miejsca w konkursie plastycznym na przypinkę, button, kokardę narodową z okazji „Narodowego Święta Niepodległości” pojechała na zorganizowaną przez Ośrodek Kultury w Dukli wycieczkę po  Warszawie ( wyjazd dofinansowano ze środków Programu wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”) . Konkurs na przypinkę był poprzedzony 3 dniowymi warsztatami podczas których dzieci i młodzież pracowała nad swoimi projektami. Program wycieczki w stolicy obejmował m.in. sztukę teatralną w Teatrze Polonia Krystyny Jandy na scenie „Och Teatr”  oraz wizytę w Centrum Nauki Kopernik, seans w najnowocześniejszym Planetarium w Polsce „Niebo Kopernika”. 
 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

A w załączniku, krótka fotorelacja Oli z wyjazdu.

 


 

SUKCES UCZNIÓW kl. IV a SP

Uczniowie klasy IVa – uczestnicy bibliotecznych zajęć czytelniczo – plastycznych ,,Z książką za pan brat” w listopadzie brali udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno – literackim pt. ,,Wiersze polskie – książka do czytania uczestniczącego”.
Celem konkursu było:
- wykorzystanie alternatywnych i wspomagających metod komunikacji (AAC), jako formy przekazu;
- pobudzanie i rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni;
- propagowanie współpracy dziecka z dorosłym w procesie twórczym;
- podkreślanie znaczenia komunikacji alternatywnej i wspomagającej w związku z Międzynarodowym miesiącem AAC obchodzonym w październiku.

Zadaniem uczestników było opracowanie książki do czytania uczestniczącego, która miała opierać się na znanych utworach polskich poetów lub tekstach autorskich.

Wszyscy uczestnicy zajęć wykonali książki, które zostały przesłane na konkurs. Trzy prace naszych uczniów zostały zauważone i nagrodzone przez komisję konkursową:
 Julian Głowa – III miejsce i wyróżnienia Mikołaj Pabis i Julita Węgrzyn. GRATULUJEMY!

Dokładne wyniki konkursu można sprawdzić na stronie : orew.ziemiapiska.pisz.pl
 


Multitest  2017

W połowie października  w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs historyczny organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej (CES): Multitest. Konkurs skierowany był do uczniów klas: IV- VII SP i II - III gimnazjum. Z naszej szkoły w konkursie brało udział  23 uczniów z klas IV- VII oraz 7 uczniów z gimnazjum. Wyniki konkursu ukazały się  początkiem grudnia. Uczniowie osiągnęli w nim  wysokie wyniki: 2 uczniów zdobyło 1 miejsce, 7 uczestników zdobyło tytuł laureata za zajęcie miejsc w pierwszej dziesiątce a 5 uczniów otrzymało dyplom wyróżnienia za zajęcie miejsc od 11 do 15.

Najlepsze wyniki uczniów:

Dorota Bania, kl. VI SP -  1 miejsce, grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa

Wiktor Głowa- kl. II Gim. - 1 miejsce, grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa

Marcin Dziedzic, kl. VII SP -6 miejsce, dyplom laureata

Oliwia Solińska,   kl. V  SP -6 miejsce, dyplom laureata

Weronika Aszlar, kl. VI - 7 miejsce, dyplom laureata

Mikołaj Pabis, kl. IVa  SP – 9 miejsce, dyplom laureata,

Piotr Krukar, kl. II Gim.  – 9 miejsce, dyplom laureata,

Dawid Szpiech, kl. II Gim.  – 10 miejsce, dyplom laureata,

Marcin Szczepanik, kl. III Gim.- 10 miejsce, dyplom laureata

Aurelia Gierlicka, kl. VII SP – 11 miejsce, dyplom wyróżnienia

Marta Bania , kl. IV b SP – 12 miejsce, dyplom wyróżnienia

Joanna Czaja , kl. IV b SP – 12 miejsce, dyplom wyróżnienia

Kinga Deryniowska , kl. IV a SP – 14 miejsce, dyplom wyróżnienia

Łukasz Buczyński, kl. V SP - 14 miejsce, dyplom wyróżnienia,

 

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

Gratulacje! Życzymy  sukcesów w następnych konkursach.

 


Rozstrzygnięcie konkursu na logo szkoły

 

Do komisji konkursowej zgłoszono tylko trzy prace. Poziom prac był wyrównany. Na wyróżnienie zasługuje praca Marcina Dziedzica. Wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy i dodatkowe punkty dodatnie z zachowania. Gratulujemy pomysłu.
Szkoda, że tak mało uczniów wzięło udział w konkursie. Prace można zobaczyć w pliku 
LOGOSZKOLY.docx


Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego: „Najpiękniejszy uśmiech”

Na przełomie października i listopada uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Najpiękniejszy uśmiech” zorganizowanym przez SU. Wystarczyło przynieść  zdjęcia przedstawiające pięknie uśmiechniętych ludzi. Do komisji konkursowej wpłynęło kilkanaście zdjęć. Jury nagrodziło trzech uczniów: Weronikę Aszlar, Aurelię Gierlicką i Mikołaja Pabisa. Wyróżniono także Marcina Dziedzica i Gabrielę Źrebiec

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych konkursach.


Świetlicowy konkurs pod hasłem ,,KOTYLION NIEPODLEGŁOŚCIOWY”

Chcąc upamiętnić  rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego, uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w świetlicowym konkursie na najładniejszy kotylion niepodległościowy. Ogromnie ucieszyło nas, że  tak dużo dzieci wzięło udział w konkursie. Jury miało niełatwe zadanie i zdecydowało, że wszystkie dzieci zasługują na nagrody za udział w konkursie i piękne prace. Kotyliony, które wyeksponowaliśmy w holu szkoły, odznaczają się wyjątkową estetyką, pomysłowością, znajomością tematu,  kreatywnością.

Dziękujemy za zaangażowanie i nieszablonowe prace, które upamiętniały odzyskanie niepodległości.

14 listopada 2017r. zostały ogłoszone wyniki plastycznego konkursu ,,KOTYLION NIEPODLEGŁOŚCIOWY”, którego celem było:
- rozwijanie wyobraźni i umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi;
- kształtowanie postaw patriotycznych;
- zachęcanie do udziału w obchodach z okazji Święta Niepodległości;
- rozpoznawanie symboli narodowych;
- pobudzanie inwencji twórczej;
- stwarzanie dzieciom możliwości prezentacji swoich prac;

Do organizatorów wpłynęło 20 prac z których nagrodzono:
I miejsce – Matylda Bużanowska kl. IVb
II miejsce – Kacper Pec kl. III
III miejsce – Marcin Dziedzic kl. VII
wyróżnienie: Dorota  Bani a kl. VI, Wiktoria Nawrocka kl. I i Michał Jaracz kl.III

 

      WSZYSTKIM GRATULUJEMY!

 


Olimpiada o Wielkich Polakach

8 listopada 2017 r. uczniowie klasy VII i Gimnazjum wzięli udział w XVIII Olimpiadzie o Wielkich Polakach o Arcybiskupie Ignacym Tokarczuku. W etapie szkolnym wystąpiło 10 uczniów. Do następnego etapu przeszło 3  uczniów z największą ilością zdobytych punktów. Są to: Marcin Dziedzic z Klasy VII , Dawid Szpiech i Piotr Krukar z II Gimnazjum.  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach.


 Konkurs SU - "Sala jak ta lala"

Regulamin konkursu „Sala jak ta lala”

Cele konkursu:

-wdrażanie do poszanowania wspólnych rzeczy

- motywowanie do współzawodnictwa

-efektywne integrowanie zespołów klasowych

- uwrażliwianie na estetykę

-promowanie rękodzieła,  zachęcanie do dzielenia się talentami plastycznymi, pomysłowością

W konkursie oceniane będą:

• wrażenie ogólne (odpowiednio dobrana kolorystyka , nastrojowość)

•  gazetki ścienne o tematyce aktualnej i zgodnej z nauczanym w niej przedmiotem lekcyjnym

• pomysłowość w wykonaniu gazetek ściennych

• samodzielność wykonania dekoracji, rękodzieło (ważne jest, by uczniowie osobiście współtworzyli wystrój klasopracowni)

• czystość ławek

Konkurs rozpoczyna się 2 października i zostanie rozstrzygnięty na początku czerwca 2018 roku. W każdym miesiącu klasopracownie otrzymają punkty (od 1 do 6). Wygrywa ta klasa, która będzie mieć najlepszą średnią.

Numer sali

Punkty

październik

listopad

grudzień

styczeń

luty

 

 

 

 

2

4,5

-

-

 

 

 

 

 

 

4

5

6

6

 

 

 

 

 

 

11

4,5

5,5

6

 

 

 

 

 

 

12

5

5

6

 

 

 

 

 

 

13

2

4

5

 

 

 

 

 

 

14

4

4

6

 

 

 

 

 

 

16

3

4

6

 

 

 

 

 

 


Pracownia informatyczna ogłasza konkurs na logo naszej szkoły.

Logo ma zawierać pełną nazwę szkoły wraz z imieniem Patrona: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich
oraz grafikę powiązaną z Patronem.

Prace należy oddać w formie pliku graficznego na dowolnym nośniku pamięci do 17 listopada 2017roku

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich
  Zespół Szkół Publicznych
  Szkoła Podstawowa i Gimnazjum
  Im. Jana Pawła II
  w Łękach Dukielskich
  38-456 Łęki Dukielskie 74
 • 13 43 175 04
  NIP: 684-20-53-833

Galeria zdjęć