Nawigacja

2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014 2012/2013 2011/2012 2010/2011 Alfik Humanistyczny i Matematyczny

Multitest  2017

W połowie października  w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs historyczny organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej (CES): Multitest. Konkurs skierowany był do uczniów klas: IV- VII SP i II - III gimnazjum. Z naszej szkoły w konkursie brało udział  23 uczniów z klas IV- VII oraz 7 uczniów z gimnazjum. Wyniki konkursu ukazały się  początkiem grudnia. Uczniowie osiągnęli w nim  wysokie wyniki: 2 uczniów zdobyło 1 miejsce, 7 uczestników zdobyło tytuł laureata za zajęcie miejsc w pierwszej dziesiątce a 5 uczniów otrzymało dyplom wyróżnienia za zajęcie miejsc od 11 do 15.

Najlepsze wyniki uczniów:

Dorota Bania, kl. VI SP -  1 miejsce, grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa

Wiktor Głowa- kl. II Gim. - 1 miejsce, grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa

Marcin Dziedzic, kl. VII SP -6 miejsce, dyplom laureata

Oliwia Solińska,   kl. V  SP -6 miejsce, dyplom laureata

Weronika Aszlar, kl. VI - 7 miejsce, dyplom laureata

Mikołaj Pabis, kl. IVa  SP – 9 miejsce, dyplom laureata,

Piotr Krukar, kl. II Gim.  – 9 miejsce, dyplom laureata,

Dawid Szpiech, kl. II Gim.  – 10 miejsce, dyplom laureata,

Marcin Szczepanik, kl. III Gim.- 10 miejsce, dyplom laureata

Aurelia Gierlicka, kl. VII SP – 11 miejsce, dyplom wyróżnienia

Marta Bania , kl. IV b SP – 12 miejsce, dyplom wyróżnienia

Joanna Czaja , kl. IV b SP – 12 miejsce, dyplom wyróżnienia

Kinga Deryniowska , kl. IV a SP – 14 miejsce, dyplom wyróżnienia

Łukasz Buczyński, kl. V SP - 14 miejsce, dyplom wyróżnienia,

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

Gratulacje! Życzymy  sukcesów w następnych konkursach.

Rozstrzygnięcie konkursu na logo szkoły

Do komisji konkursowej zgłoszono tylko trzy prace. Poziom prac był wyrównany. Na wyróżnienie zasługuje praca Marcina Dziedzica. Wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy i dodatkowe punkty dodatnie z zachowania. Gratulujemy pomysłu.
Szkoda, że tak mało uczniów wzięło udział w konkursie. Prace można zobaczyć w pliku
LOGOSZKOLY.docx

Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego: „Najpiękniejszy uśmiech”

Na przełomie października i listopada uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Najpiękniejszy uśmiech” zorganizowanym przez SU. Wystarczyło przynieść  zdjęcia przedstawiające pięknie uśmiechniętych ludzi. Do komisji konkursowej wpłynęło kilkanaście zdjęć. Jury nagrodziło trzech uczniów: Weronikę Aszlar, Aurelię Gierlicką i Mikołaja Pabisa. Wyróżniono także Marcina Dziedzica i Gabrielę Źrebiec

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych konkursach.

Świetlicowy konkurs pod hasłem ,,KOTYLION NIEPODLEGŁOŚCIOWY”

14 listopada 2017r. zostały ogłoszone wyniki plastycznego konkursu ,,KOTYLION NIEPODLEGŁOŚCIOWY”, którego celem było:
- rozwijanie wyobraźni i umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi;
- kształtowanie postaw patriotycznych;
- zachęcanie do udziału w obchodach z okazji Święta Niepodległości;
- rozpoznawanie symboli narodowych;
- pobudzanie inwencji twórczej;
- stwarzanie dzieciom możliwości prezentacji swoich prac;

Do organizatorów wpłynęło 20 prac z których nagrodzono:
I miejsce – Matylda Bużanowska kl. IVb
II miejsce – Kacper Pec kl. III
III miejsce – Marcin Dziedzic kl. VII
wyróżnienie: Dorota  Bani a kl. VI, Wiktoria Nawrocka kl. I i Michał Jaracz kl.III

WSZYSTKIM GRATULUJEMY!

Olimpiada o Wielkich Polakach

8 listopada 2017 r. uczniowie klasy VII i Gimnazjum wzięli udział w XVIII Olimpiadzie o Wielkich Polakach o Arcybiskupie Ignacym Tokarczuku. W etapie szkolnym wystąpiło 10 uczniów. Do następnego etapu przeszło 3  uczniów z największą ilością zdobytych punktów. Są to: Marcin Dziedzic z Klasy VII , Dawid Szpiech i Piotr Krukar z II Gimnazjum.  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach.

Konkurs SU - "Sala jak ta lala"

Regulamin konkursu „Sala jak ta lala”

Cele konkursu:

-wdrażanie do poszanowania wspólnych rzeczy

- motywowanie do współzawodnictwa

-efektywne integrowanie zespołów klasowych

- uwrażliwianie na estetykę

-promowanie rękodzieła,  zachęcanie do dzielenia się talentami plastycznymi, pomysłowością

W konkursie oceniane będą:

• wrażenie ogólne (odpowiednio dobrana kolorystyka , nastrojowość)

•  gazetki ścienne o tematyce aktualnej i zgodnej z nauczanym w niej przedmiotem lekcyjnym

• pomysłowość w wykonaniu gazetek ściennych

• samodzielność wykonania dekoracji, rękodzieło (ważne jest, by uczniowie osobiście współtworzyli wystrój klasopracowni)

• czystość ławek

Konkurs rozpoczyna się 2 października i zostanie rozstrzygnięty na początku czerwca 2018 roku. W każdym miesiącu klasopracownie otrzymają punkty (od 1 do 6). Wygrywa ta klasa, która będzie mieć najlepszą średnią.

Numer sali

Punkty

październik

grudzień

styczeń

luty

4,5

4,5

Pracownia informatyczna ogłasza konkurs na logo naszej szkoły.

Logo ma zawierać pełną nazwę szkoły wraz z imieniem Patrona: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich
oraz grafikę powiązaną z Patronem.

Prace należy oddać w formie pliku graficznego na dowolnym nośniku pamięci do 17 listopada 2017roku

• Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich
    Zespół Szkół Publicznych