Z życia szkoły

2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014 Alfik Humanistyczny i Matematyczny

Konkursy

2018/2019

Konkurs na fotoreportaż rozstrzygnięty

Konkurs na fotoreportaż rozstrzygnięty

Komisja w składzie: p. Urszula Pachana – Szpiech, p. Katarzyna Majchrzak i p. Magdalena Majchrzak oceniła fotoreportaże złożone przez naszych uczniów.

Wyniki konkursu:

W kategorii „Moja Ojczyzna”:

wyróżnienie – Joanna Czaja (Vb)

II miejsce – Mateusz Jaracz (Vb)

I miejsce – Mikołaj Pabis (Va)

W kategorii „Wakacyjne spotkania z historią”:

III miejsce – Michał Jaracz (IV)

II miejsce – Julian Głowa (Va)

I miejsce – Marcin Dziedzic (VIII)

Zwycięzcom gratulujemy. Równocześnie mamy nadzieję, że przygotowanie prac konkursowych dostarczyło im wiele radości i niezapomnianych przeżyć związanych z poznawaniem pięknych miejsc naszego kraju.


KONKURS HISTORYCZNY „POLSKA MOJA OJCZYZNA”

KONKURS HISTORYCZNY „POLSKA MOJA OJCZYZNA”  6. listopada br.  naszą szkołę odwiedzili uczniowie z Jasionki, Równego i Wietrzna biorący udział  w       międzyszkolnym konkursie historycznym „Polska moja Ojczyzna”.

 Głównym celem tego konkursu, adresowanego do starszej młodzieży,  było upamiętnienie 100.   rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Poszczególne szkoły mogło reprezentować   maksymalnie 3 uczestników wyłonionych w drodze eliminacji wewnętrznych. Młodzi sympatycy historii   pisali przez 60 minut test  złożony z 15 zadań różnego typu. Podczas tej pracy musieli wykazać się dość szczegółową wiedzą m. in. na temat: rozbiorów, Legionów Polskich, powstań narodowych oraz sposobów walki z germanizacją i rusyfikacją. Wiele zadań wymagało właściwej interpretacji tekstów ikonograficznych, takich jak: mapy, obrazy czy portrety postaci historycznych.

Laureatami konkursu zostali: Aurelia Gierlicka (1.msc., Łęki Duk.), Paweł Kowalewski (2. msc., Jasionka) oraz Marcin Dziedzic (3. msc., Łęki Duk.). Ponadto jury konkursowe przyznało 3 wyróżnienia dla: Wiktora Głowy (SP Łęki Duk.) oraz Emilii Kopacz i Mikołaja Borka (z SP w Równem).

Test konkursowy opracowała p. Dyrektor Beata Węgrzyn, a sprawami organizacyjnymi zajęła się p. Urszula Pachana – Szpiech.

Laureatom konkursu gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za to, że ważną dla narodu rocznicę zechcieli uczcić przez  poszerzenie swojej  wiedzy historycznej. ZDJĘCIA


 

Ogólnopolski konkurs "Szkolne przygody Gangu Słodziaków"

 

Ogólnopolski konkurs "Szkolne przygody Gangu Słodziaków"

Uczniowie klasy 1 i 2 Szkoły Podstawowej wzięli udział w ogółnopolskim konkursie ,,Szkolne przygody Gangu Słodziaków''. Celem jego było budowanie nawyku codzienngo czytania wśród najmłodszych oraz wsparcie rodziców w motywowaniu dzieci do głośnego czytania. Zadaniem konkursowym było zorganizowanie Dnia Gośnego Czytania oraz narysowanie i opisanie kolejnych przygód Słodziaków.

Dzień Czytania w klasie 1 Szkoły Podstawowej w Łękach Dukielskich odbywał się w szkolnej bibliotece i klasie. Dzieci słuchały przygód pluszowych bohaterów z książeczki o Gangu Słodziaków. Zainteresowanie było wielkie, zwłaszcza, że czytała koleżanka z klasy 7, pani sprzątająca w szkole, pani wychowawczyni, pani pielęgniarka oraz zaproszony pan pracujący w Nadleśnictwie. Pan Krzysztof przyjechał do naszych dzieci z książeczkami o zwierzętach, opowiadał też ciekawostki z życia zwierzaków. Później spotkanie przerodziło się w żywą rozmowę o tym co daje i jaki jest ciekawy las.

Dzieci słuchające czytania były skupione i żywo reagowały na przygody Sowy, Bobra czy Jeżyka. Atmosfera biblioteki, cisza, swobodne siedzenie na dywanie pokazywało , że dzieci dobrze się czują i spodobała im się taka forma spędzania czasu. Mogły ocenić zaangażowanie czytających oraz ich mimikę, co czasem wywoływało uśmiech. Głośne czytanie rozwija wyobraźnię, pobudza aktywność, dzieci chcą opowiadać, rysować, bawić się w bohaterów z bajek. Ponieważ są to dzieci z klasy 1 , nie wszystkie jeszcze umieją czytać, ale wiele z nich już samodzielnie próbuje swoich sił w tej ciekawej sztuce. Także rodzice stwierdzili, ze czytanie codziennie daje dzieciom wielką frajdę, zaczęły się bardziej interesować książkami i ci, którzy czytają sami chętniej siadają , żeby sprawdzać, co dzieje się z bohaterami dalej………

Dzieci z klasy 1 wykonały prace plastyczne, w których przedstawiły dalsze przygody Słodziaków. Zaangażowanie było spore. Rodzice przyznali, że dzieci w miarę upływu czasu chętniej czytały i wykonywały zadania. Prace udały się wyjątkowo, gdyż widać na nich kreatywność i pomysłowość.

Uczniowie klasy 2 wykonali komiksy, które przedstawiały dalsze losy lub dziwne historie Gangu Słodziaków . Przedstawiane historie dzieją się np. w lesie, w różnych porach roku, na urodzinach. Niektóre tytuły komiksów to m.in.: „Jesienne opowieści”, „Zbliża się zima”, „Jesienne stroje Słodziakówa”, „Na urodzinach”, „Ślub na polanie”, ,,Wakacje Słodziaków''. Większość uczniów wykonała komiksy różnorodną techniką, wykorzystując nie tylko kredkę, ale i różnorodne materiały papierowe, sznurki, włóczki itp. Wszyscy chętnie uczestniczyli, a duże zaangażowanie rodziców spowodowało, że treść i wygląd komiksów jest na bardzo wysokim poziomie.  ZDJĘCIA

Wychowawczyni klasy 1 Katarzyna Majchrzak

Wychowawczyni klasy 2 Barabara Wierdak

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich

  Szkoła Podstawowa
  im. Jana Pawła II
  w Łękach Dukielskich
  38-456 Łęki Dukielskie 74
 • 13 43 175 04
  NIP: 684-20-53-833

Galeria zdjęć