Nasza miejscowość

NASZA MIEJSCOWOŚĆ

MAPKAŁęki Dukielskie - to duża rozległa wieś założona w połowie XIII wieku. Miejscowość posiada trzy przysiółki. Są to: Pałacówka, Łazy oraz Myszkowskie.
Łęki Dukielskie podobnie jak Dukla szczycą się długą historią. Badania archeologiczne przeprowadzone w XIX oraz XX wieku dowiodły istnienia i bytowania człowieka na tym terenie już w okresie neolitu.
W okresie pierwszego rozbioru Polski ziemie dukielszczyzny, w tym i Łęki Dukielskie znajdowały się pod zaborem austriackim nosząc nazwę Królestwa Galicji i Lodomerii ze stolicą we Lwowie. W okresie międzywojennym rozwinął się w Łękach Dukielskich ruch religijny "Kościoła Narodowego". Idea tego kościoła księdza Houdora przywieźli do Łęk wracający z emigracji zarobkowej z USA.

Nasza okolica obfituje w miejsca, które warto zobaczyć. Są to na przykład: