Z życia szkoły

2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015

Archiwum

2017/2018

 

  • Rok szkolny 2017/18 zakończony!

    ​​​​​​Rok szkolny 2017/18 zakończony!

    22 czerwca uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami spotkali się na mszy świętej aby podziękować za miniony rok szkolny i prosić o łaski na czas wypoczynku wakacyjnego. Podczas mszy świętej ksiądz wyróżnił ministrantów, którzy w ciągu roku  solidnie sprawowali służbę przy ołtarzu. Następnie wszyscy udali się na ostatnie spotkanie z wychowawcami do szkoły. 
    Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia pana Burmistrza, który po raz drugi zawitał do naszej szkoły aby tym razem wyróżnić i nagrodzić uczniów szkoły podstawowej. Nagrodę Burmistrza Dukli za osiągnięcia w nauce otrzymali: Mikołaj P. (kl IVa), Dorota B. (kl. VI ) oraz Milena B. (kl. VII). Gratulujemy im sukcesu! Na koniec swojego wystąpienia pan Burmistrz uroczyście podziękował Pani Dyrektor za współpracę z tytułu odejścia na zasłużoną emeryturę i za 26 lat sprawowania funkcji dyrektora w szkole w Łękach Dukielskich.
    W dalszej części pani Dyrektor wyróżniła uczniów z poszczególnych klas, którzy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem i wysokie lokaty w konkursach ogólnopolskich.
    Potem uczniowie klasy 0 i 3  pod kierunkiem swoich Pań: Teresy Wierdak i Marty Pabis pożegnały wszystkich zebranych wierszem i piosenką.
    To był szczególny dzień na pożegnania. Grupa uczniów pod kierunkiem Pani Bernardy Skalskiej przygotowała humorystyczną inscenizację w której zapewniła Panią Dyrektor o tym, że na emeryturze jest fajnie. Inscenizację podsumował występ Kasi Ś., która przygotowana przez pana Radosława Ziębę zaśpiewała dla niej przepiękną piosenkę. Potrem pod okiem Pani Magdaleny Aszlar zatańczyły dla pani Dyrektor dwie grupy "Baletek".  Następnie  wspólnie z Panem Andrzejem Aszlarem wystąpił chór szkolny z udziałem solistki Julii Malczewskiej.
    Po występach uczniów przyszedł czas na pożegnania ze strony Rodziców i społeczności szkolnej. Przedstawicele Rodziców i  SU wyrazili swą wdzięczność za trud wychowania wręczając pani Dyrektor kwiaty. Pani Dyrektor była mile zaskoczona i bardzo wzruszona tak miłymi gestami. Wszystkim serdecznie podziękowała zaznaczając, że z koleżankami i kolegami pożegna sie pod koniec wakacji. Zaprosiła ich jednak  na środek sali i w uroczysty sposób przekazała pod opiekę nowej Pani Dyrektor Beaty Węgrzyn.
    Potem wszyscy udali się na spotkania z wychowawcami.GALERIA ZDJĘĆ

     

     

     
  • UROCZYSTE UKOŃCZENIE GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2017/18

    UROCZYSTE  UKOŃCZENIE GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2017/18

    21 czerwca odbyła się uroczysta akademia poprzedzona Mszą św. w intencji Absolwentów  i  Ich Rodziców. Był to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej, przede wszystkim dla uczniów i Ich Rodziców. Akademię uświetnił gość pan Burmistrz Gminy Dukla Andrzej Bytnar, który przyznał w tym roku Nagrodę Burmistrza dla Najlepszego Ucznia w Gminie w kategorii Gimnazjum. Otrzymał ją uczeń klasy III G , Marcin Szczepanik. Gratulujemy!

    Dziękuję bardzo wszystkim nauczycielom za wychowanie i trud edukacji, za to, że nie zawsze było najlepiej i wtedy znaleźliście Państwo czas i chęci do rozmowy, upomnienia, spojrzenia, które czasem dało więcej niż słowo.  Dziękuję za wszystkie zajęcia przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego, jakie prowadziliście Państwo nieodpłatnie. Dziękuję Rodzicom za wspólne wychowywanie i wpajanie dzieciom podstawowych wartości, jakie w życiu są ważne. „Dziękuję, za to, że zawsze byliście tu”…. jak mówią słowa piosenki.

    Wam drodzy uczniowie życzę wszystkiego najlepszego, optymizmu, wiary w siebie i swoje możliwości, chęci na lepsze życie pozbywania się bylejakości i dobrych wakacji!

    Joanna Sieniawska, wychowawca klasy III G

    Galeria zdjęć

     
  • Wycieczka do Gór Tarnowskich i Chorzowa

    Wycieczka do Gór Tarnowskich i Chorzowa

    15 czerwca uczniowie klas: I, III, IVa i IVb pod opieką swoich pań: B. Wierdak, M. Pabis, K. Majchrzak i U. Szpiech wyjechali na całodniową wycieczkę edukacyjną do Gór Tarnowskich i Chorzowa. W Górach Tarnowskich zwiedzili kopalnię rud srebronośnych i poznali tajniki pracy gwarków w dawnych czasach. Część trasy pokonali pieszo, a część płynąc łodziami wąskimi chodnikami kopalni. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie sztolni Czarnego Pstrąga.  W podziemnym szlaku poznawali historie i legendy związane ze sztolnią. Podczas przerwy na obiad mogli zwiedzić skansen urządzeń używanych w kopalni i stare lokomotywy. Po odpoczynku na obiad  pojechali do Chorzowa. Tam w Śląskim Obserwatorium Astronomicznym  uczestniczyli w seansie edukacyjnym poświęconym wyprawom na Księżyc. Po dniu pełnym wrażeń, zaopatrzeni w pamiątki, wrócili do domu. GALERIA ZDJĘĆ

     
  • OGÓLNOPOLSKA AKCJA ,,Jak nie czytam, jak czytam”

    OGÓLNOPOLSKA AKCJA ,,Jak nie czytam, jak czytam”

    Akcja ,,Jak nie czytam, jak czytam" w naszej szkole odbyła się trochę później z powodu dnia wolnego którym był akurat 8 czerwca. Akcja ogólnopolskiego czytania została połączona z coroczną akcją biblioteczną dla najmłodszych ,,Czytanie łączy pokolenia" kiedy najmłodszym naszej szkoły czytają starsi. W tym dniu do biblioteki przybył zaproszony gość czyli pani Krystyna Delimata - dyrektor naszej szkoły. Pani Dyrektor przeczytała dzieciom z zerówki książeczkę Barbary Sudoł ,,Kogutek Ziutek w Warszawie". Starsi uczniowie czytali sami w różnych miejscach szkoły, niektórzy ukryli się w ciszy regałów biblioteki. Zobacz zdjęcia.

     
  • Rozstrzygnięcie konkursu TOP Klasa

    Rozstrzygnięcie konkursu TOP Klasa

    UWAGA!
    Wyniki organizowanego przez Samorząd Uczniowski rocznego konkursu TOP Klasa:
    I miejsce - klasa VI: 163 punkty
    II miejsce - klasa III G: 160 punktów
    III miejsce - klasa IV a: 113 punktów
    IV miejsce - klasa V: 105 punktów
    V miejsce - klasa VII: 77 punktów
    VI miejsce - klasa IV b: 60 punktów
    VII miejsce - klasa II G: 52 punkty

    GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!

     
  • Wycieczka do Karpackiej Troi

    Wycieczka do Karpackiej Troi

    W ramach realizowanego projektu gminnego „Nowa jakość kształcenia w Gminie Dukla”, uczniowie klasy piątej, szóstej i siódmej uczestniczyli w wycieczce do Trzcinicy. Wspólnie z kolegami ze szkoły w Jasionce brali udział w warsztatach zabawkarskich, łuczniczych i ceramicznych. Uczniowie mieli możliwość wykonania szmacianych lalek, glinianych naczyń, zwierząt. Największą atrakcją były warsztaty z łucznictwa, podczas których można było sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z łuku do tarczy. Niektórym udało się trafić w dziesiątkę. Oprócz zajęć uczniowie poznali życie codzienne, stroje, tradycje mieszkańców naszych terenów od epoki brązu aż do wieku X. Wychowankowie mogli podziwiać cenne przedmioty pochodzące z wykopalisk. W parku archeologicznym zwiedzający mogli  zobaczyć, jak wyglądały domy, ich wyposażenie w czasach otomańskich z epoki brązu oraz słowiańskich wczesnego średniowiecza. Dowiedzieli się także  w jaki sposób budowano wały obronne. Z wieży widokowej uczniowie podziwiali wspaniałą panoramę okolicy. ZDJĘCIA

     
  • Wyniki konkursu :"Sylwetki wybitnych Polaków"

    Przedmiotem konkursu było wykonanie prezentacji multimedialnej dotyczącej wybitnych Polaków z określonej dziedziny życia publicznego. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas IV SP - III G. Poziom prac był zróżnicowany. Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:

    I miejsce - Marcin Dziedzic Marcin_Dziedzic.ppsx

    II miejsce - Klaudia Miśkowicz Klaudia_Miskowicz.ppsx

    II miejsce - Mikołąj Pabis Mikolaj_Pabis.ppsx

    III miejsce - Łukasz Buczyński Lukasz_Buczynski.ppsx

    wyróżnienie - Aurelia Gierlicka Aurelia_Gierlicka.ppsx

     
  • Sukcesy Gimnazjalistów w konkursie „Jestem Lingwistą”

    Sukcesy  Gimnazjalistów w konkursie „Jestem Lingwistą”

    29 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Głojscach odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu „Jestem Lingwistą”. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów z Gimnazjum. Zadaniem uczniów było rozwiązać test badający umiejętności językowe i wiedzę kulturową z języka angielskiego i niemieckiego.

    Z języka niemieckiego:

    wyróżnienie otrzymali Marcin Sz. oraz Klaudia M.

    Z języka angielskiego:

     II miejsce zajął Marcin Sz.

     III miejsce zajęła Simona R.

    Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w  wybranych szkołach średnich.

     
  • Finał konkursu historycznego: „Krosno i powiat krośnieński – historia i współczesność”

    Finał konkursu historycznego: „Krosno i powiat krośnieński – historia i współczesność”

    Dnia 5 czerwca 2018 r. w Muzeum Podkarpackim w Krośnie przeprowadzono finał kolejnej edycji konkursu „Krosno i powiat krośnieński – historia i współczesność”.
    Konkurs był skierowany do uczniów gimnazjów z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Tematyka tegorocznego konkursu dotyczyła najważniejszych wydarzeń politycznych oraz wybitnych postaci regionu z XIX i XX wieku związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W kwietniu 2018 r. przeprowadzono eliminacje szkolne, które miały wyłonić jednego reprezentanta szkoły. Do konkursu zgłosiło się  2 uczniów gimnazjum: Marcin S. i Wiktor .G. W finale konkursu w Muzeum Regionalnym w Krośnie wziął udział uczeń: Wiktor G. pod opieką nauczyciela historii, Beaty W. Uczeń naszej szkoły wykazał się dużą wiedzą związaną z tematyką konkursu i uzyskał tytuł laureata zajmując VI miejsce. 
    W nagrodę otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową. Uhonorowano również opiekunów uczniów poprzez wręczenie im podziękowań oraz pamiątkowych książek. Przy okazji konkursu uczestnicy wraz z nauczycielami mieli możliwość zapoznania się z wystawami czasowymi i stałymi znajdującymi się w Muzeum Podkarpackim w Krośnie.

     
  • FINAŁ GMINNEJ SZKOLNEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO- sezon 2017/2018

     FINAŁ GMINNEJ SZKOLNEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO- sezon 2017/2018

    29 maja 2018r. w hali MOSiR w Dukli odbył się czwarty, ostatni już turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowegow sezonie 2017/18. W turnieju wystartowało 36 zawodników (18 chłopców i 18 dziewczyn) ze szkół z Dukli, Tylawy, Łęk Dukielskich, Głojsc i Iwli . Naszą szkołę reprezentowało 12 zawodników pod opieką pani B. Węgrzyn. Zawodnicy dzielnie walczyli o każde miejsce punktowane.  Najlepsza trójka zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzymała pamiątkowe dyplomy i medale. W klasyfikacji generalnej wyniku rozgrywek po czterech turniejach nasza szkoła zajęła I miejsce W nagrodę oprócz pucharu i dyplomu otrzymaliśmy   bon na  kwotę 500 złotych na zakup sprzętu sportowego dla szkoły. Jest to kolejne zwycięstwo naszych tenisistów w Gminnej Szkolnej Lidze Tenisa Stołowego organizowanej przez MOSiR Dukla.

      Wyniki IV turnieju:                                                                                               

    1. Joanna C. – I miejsce
    2. Milena S.– II miejsce
    3. Oliwia K. – IV miejsce
    4. Lena G. – V miejsce
    5. Szymon K.  – V miejsce
    6. Oliwier P. – VI miejsce
    7. Maja K. – I miejsce
    8. Milena B. - II miejsce
    9. Aurelia G.– III miejsce
    10. Mikołaj M. – V miejsce
    11. Sebastian A. W. – VI miejsce
    12. Oliwier F. - VII miejsce

    Wszystkim tenisistom gratulujemy i życzymy  sukcesów  w przyszłym roku!

     
  • Dzień Mamy i Taty

    Dzień Mamy i Taty

    25 maja uczniowie klas 0,1 i 3 szkoły podstawowej zaprosili swoich rodziców na uroczystą akademię z okazji Dnia Mamy i Taty przygotowaną pod kierunkiem pań: Teresy Wierdak, Barbary Wierdak i Marty Pabis.  Nad stroną muzyczną  czuwali pan Radosław Zięba i uczniowie III G. Dzieci chcąc powiedzieć jak bardzo  kochają swoich rodziców, przygotowali  dla nich wiersze, piosenki, tańce oraz inscenizacje. Na zakończenie wręczyli im róże i prezencik - truskawkę oraz zaprosili na ciastko i herbatkę. Wrażenia i emocje zarówno dzieci jak i rodziców przedstawiają zdjęcia. GALERIA ZDJĘĆ.

     
  • XVII Gminny Mistrz Matematyczny i Humanistyczny

    XVII Gminny Mistrz Matematyczny i Humanistyczny

    Juz po raz kolejny, 17 maja, nasza szkoła była organizatorem XVII Gminnego Konkursu: "Mistrz Matematyczny i Humanistyczny. Organizatorkami konkursu były Panie: Marta Pabis i Barbara Wierdak. Na zaproszenie do udziału w konkursach odpowiedziały szkoły z Równego, Dukli, Jasionki i Iwli. Nasza szkoła była gospodarzem. Każdą szkołę reprezentowała delegacja uczniów klasy trzeciej SP wraz opiekunem. Uczniowie pisali test matematyczny i humanistyczny. Konkurs trwał 1 godz. Po zakończonej pracy i podsumowaniu wyników przez Jury, wyłoniono zwycięzców. Największą liczbę punktów zdobyli następujący uczniowie:

    Konkurs Matematyczny:

     

    I miejsce: Tomasz P. SP Dukla

    II miejsce: Adrian K. SP Łęki Dukielskie
    II miejsce: Kacper Sz. SP Iwla

    III miejsce: Patryk S. SP Iwla

     

    Konkurs Humanistyczny:

     

    I miejsce:  Lena M.   SP Jasionka

    II miejsce: Magdalena Z. SP Dukla

    III miejsce: Karolina Z.  SP Równe

    III miejsce: Maja K. SP Równe

    Wszystkim uczestnikom zostały wręczone nagrody książkowe i rzeczowe oraz dyplomy, a Paniom -podziękowania.  Wręczenia nagród dokonała Pani Elżbieta Wróbel - zastępca Burmistrza Gminy Dukla. Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

     
  • 16.05 dzieci z klasy 0, I i III wybrały się pod opieką swoich pań: Teresy Wierdak, Barbary Wierdak i Marty Pabis do teatru w Krośnie. Obejrzały interaktywne widowisko telewizyjne " Szewczyk Dratewka na planie filmowym" w wykonaniu Teatru Show. Podczas wspólnej zabawy, dzieci poznały kilka tajników realizacji obrazu, zobaczyły jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy widowiska. Dzieci mogły też wcielić się w role filmowych bohaterów. Dzieciom widowisko bardzo się podobało, a występy nagradzały gromkimi brawami.

     
  • Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie.

    Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie.

    W ramach realizowanego projektu „Nowa jakość kształcenia w gminie Dukla” uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce edukacyjnej do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Grupa matematyków z p. Dziedzic odwiedziła dawną stolicę Polski  7 maja, natomiast angliści pojechali  do Krakowa z p. Skalską 8 maja. Uczniowie wzięli udział w lekcji „Fizyka balonika” (grupa angielska miała zajęcia w j. angielskim), podczas której wykonywane były różne doświadczenia z balonikami. Najciekawszym było przejście po specjalnej plastikowej tafli ułożonej na nadmuchanych balonach. Uczniowie mieli też dobrą zabawę słuchając swoich zmienionych głosów po użyciu helu. Zwiedzając park poznawali fizyczne ciekawostki związane z optyką, muzyką, sposobami porozumiewania się itp. Była to nauka poprzez z wyśmienitą zabawę oraz doskonała okazja na integrację z uczniami z pozostałych szkół z gminy Dukla.  ZDJĘCIA

     
  • Gminne zawody w piłce nożnej

    Gminne zawody w piłce nożnej

    11.05.2018 (piątek ) odbyły się zawody gimnazjalne w piłce nożnej chłopców.

    W zawodach wzięły udział drużyny z gminy Dukla oraz gościnnie drużyna z Rogów.

    Pierwszy mecz Łęki Dukielskie – Wietrzno miał jednostronny przebieg. Nasza drużyna zdominowała środek pola i zwyciężyła 5 – 0. Na listę strzelców wpisali się Hubert B. x2, Paweł D. x2 oraz Jakub M. Przeciwnikom nie pomógł nawet rzut karny po którym piłka minęła bramkę Grześka D.

    Kolejny mecz Łęki Dukielskie – Jasionka miał zgoła inny przebieg. Spotkanie było wyrównane, a na boisku nie brakowało twardej walki. Po faulu na Kubie M. jedenastkę wykorzystał Hubert B.  Łęki – Jasionka 1 – 0.

    Półfinał Łęki  - Tylawa obfitował w sytuacje bramkowe. Nasza drużyna stwarzała ich więcej i w końcu po mocnym strzale Huberta dobitkę wykorzystał Paweł i było 1 – 0. Jednak przeciwnicy zdołali odpowiedzieć i po rzucie wolnym umieścili piłkę w naszej siatce. O awansie zdecydowały rzuty karne, których bohaterem stał się nasz bramkarz Grzegorz D. Golkiper obronił trzy rzuty karne oraz sam wpisał się na listę strzelców. Łęki Dukielskie – Tylawa 1 – 1 (4 – 3).

    Finał Łęki – Jasionka dostarczył wielu emocji, ale nie bramek. Wynik 0 – 0 pomimo starań naszej drużyny utrzymał się do końca regulaminowego czasu. O zwycięstwie przesądziły rzuty karne. W nasze bramce po raz kolejny  świetnie spisał się Grzesiek broniąc decydujący strzał. Łęki Dukielskie – Jasionka 0 – 0 (3 – 2). Tym samym nasza drużyna wygrała turniej w Dukli oraz trzeci turniej z rzędu organizowany w naszej gminie.  Zdjęcia

     
  • Dzień ekologiczny

    Dzień ekologiczny

    "Ekologia to nie moda", ale uczniowie naszej szkoły w ramach realizowanego projektu wzięli udziała w pokazie eko-mody przygotowując stroje z materiałów wtórnych. Wykazali się dużą inwencją, czego efekty możecie zobaczyć  TUTAJ. Dokładna relacja z akademii i realizacji projektu już wkrótce.

     
  • Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt

    Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym  w kategorii dziewcząt

    Dnia 08.05.2018r. na hali Mosir w Nowej Sarzynie odbył się finał wojewódzkich igrzysk dzieci w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w grach drużynowych. W kategorii dziewcząt gminę Duklę oraz powiat krośnieński i rejon III reprezentowały zawodniczki z naszej szkoły w składzie: Maja K. (kl. VI), Joanna C. (kl. IVb) i  Milena S. (kl. III), pod opieką pani Beaty W.

    W zawodach wzięły udział po 2 najlepsze zespoły z półfinałów wojewódzkich tj. mistrzowie i wice- mistrzowie 5 rejonów, łącznie 12 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców.

    Zawody odbywały się systemem „ruskim” do dwóch przegranych meczy. Mimo wspaniałej gry naszych tenisistek ostatecznie w wyniku rozgrywek dziewczęta zajęły VII miejsce w województwie. Jest to duży sukces, gdyż po raz kolejny dziewczęta młodsze rocznikowo od swoich rywalek dostały się  aż do finału wojewódzkiego, gdzie przyszło im rywalizować między innymi z drużynami z:  Jarosławia, Stalowej Woli, Przysietnicy, Wojtkowej Kąkolówki, Niedźwiady Dolnej i Gorzyc, Korzeniowa, Krosna, Łętowni i  Łopuszki Wielkiej. 
    Gratulujemy i życzymy sukcesu w przyszłym roku!!         ZDJĘCIA

     

     

    Galileo 2018

    Galileo 2018

    Na początku marca, w naszej szkole odbyły się ogólnopolskie konkursy Galileo z następujących przedmiotów:
    j. polski, j. angielski, historia i matematyka. Konkursy były organizowane przez Centrum Edukacji Szkolnej (CES) i skierowane do uczniów klas: IV- VII SP oraz  II - III gimnazjum. Z naszej szkoły w konkursach łącznie wzięło udział   84 uczniów, w tym 65 uczniów z SP oraz 19 uczniów z gimnazjum. Wyniki konkursu ukazały się w na początku maja. Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie:

    Konkurs j. polskiego:

    Marta B. z  kl. IV b SP -  3 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa,

    Mikołaj P. z kl. IV a SP -  5 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa

    Matylda B. z  kl. IV b SP - 7 miejsce, dyplom laureata,

    Szymon K. z  kl. IV b SP - 8 miejsce, dyplom laureata,

    Joanna C. z  kl. IV b SP - 9 miejsce, dyplom laureata,

    Julita W. z kl. IV a SP -  – 13 miejsce, dyplom wyróżnienia

    Aleksandra K. z kl. IV a SP – 13 miejsce, dyplom wyróżnienia 

    Julian G. z kl. IV a SP -  – 14 miejsce, dyplom wyróżnienia    

                                                

    Konkurs J. angielskiego :

    Milena B. z kl. VII - 9 miejsce, dyplom laureata

    Jakub M. z kl. II Gim.  15 miejsce, dyplom wyróżnienia

     

    Konkurs historyczny :

    Mikołaj P. z kl. IV a SP -  3 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa                       

    Oliwia S.  z kl. V SP -  3 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa,

    Wiktor G. z kl. II Gim. - 3 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa,                          

    Marta B. z  kl. IV b SP -  4 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa,

    Natalia Ś. z  kl. III Gim. - 4 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa

    Marcin S z  kl. III Gim. - 5 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa

    Dorota B. z kl. VI SP- 5 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa

    Milena B. z kl. VII - 7 miejsce, dyplom laureata

    Aurelia G. z kl. VII - 7 miejsce, dyplom laureata

    Aleksandra P. z  kl. III Gim- 8 miejsce, dyplom laureata

    Joanna C. z  kl. IV b SP - 11 miejsce, dyplom wyróżnienia

    Julian G. z kl. IV a SP -  – 13 miejsce, dyplom wyróżnienia

    Marcin D. z  kl. VII SP13 miejsce, dyplom wyróżnienia

     

    Konkurs matematyczny :

    Mikołaj P. z kl. IV a SP– 15 miejsce, dyplom wyróżnienia

    Aleksandra P. z  kl. III Gim– 15 miejsce, dyplom wyróżnienia

     

    Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

    Gratulujemy  sukcesów i życzymy powodzenia  w następnych konkursach.

     

    OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH

    OBCHODY  ŚWIĄT  MAJOWYCH

    „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu […] Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania ”. 

                                                                                                 /św. Jan Paweł II, PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ/

    Przytoczone  słowa to fragment  wypowiedzi Patrona naszej szkoły na temat ojczyzny. Każdy, kto choć trochę zna Jego biografię, wie, ile uwagi poświęcał swojemu krajowi i jak bardzo go kochał.

    Aby coś szanować i kochać, trzeba to bliżej poznać.  Z tego powodu bardzo  uroczyście obchodzimy święta narodowe, które  uczą, czym był patriotyzm dla naszych przodków. Najważniejsze dla naszego kraju rocznice narodowe przypadają w maju i w listopadzie.

    Tegoroczne obchody świąt majowych zostały poprzedzone już w kwietniu udziałem klas  0 – 4 w programie edukacyjnym „Polska – moja ojczyzna” oraz konkursem plastycznym „Moja ojczyzna – wolność w kolorach”.

    Główne uroczystości zostały zaplanowane na 2 maja. W tym dniu w  szkole nie było zajęć dydaktycznych. Zamiast  lekcji zaplanowano  blok następujących po sobie imprez o wymowie patriotycznej.

    O godz. 10.00 cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy św., następnie przedstawiciele starszych klas złożyli kwiaty pod miejscowym pomnikiem, przypominającym                o zaangażowaniu łęczan w obronę niepodległości. Później  przemaszerowaliśmy pod budynek szkolny, gdzie po raz pierwszy odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na nowo zainstalowany maszt.

    Kolejnym punktem programu były występy uczniów, począwszy od tych najmłodszych, którzy swój występ rozpoczęli słowami: „Każde państwo, i duże, i  małe – jak zapewne wiecie –

                                                   Ma trzy symbole dobrze znane w świecie (…)

                                                 Hymn państwowy, godło Polski i ojczysta flaga (…)”.

     

    Dzieci przypomniały  rodowód polskich symboli narodowych, recytując długi  i piękny wiersz, w którym historia przeplatała się z podaniami na temat powstania naszego państwa . Klasa IV a skupiła się na szczegółowym omówieniu historii polskich barw narodowych wyrosłych                           z piastowskiego znaku herbowego.

    Część artystyczna przygotowana przez starszych uczniów pozwoliła przenieść się myślami      w czasy panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, by zrozumieć  rolę uchwalonej wówczas Konstytucji, która – jak uczą podręczniki historii – „wprowadziła nasz kraj na drogę postępu i reform”.

    Uczniowskie deklamacje przeplatane były patriotycznymi pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru, nie zabrakło także religijnego hymnu „Z dawna Polski Tyś Królową…”, bo nasze święto państwowe mocno wiąże się ze świętem maryjnym. Na szczególną uwagę zasłużył debiut  trzech chłopców, którzy w stylu raperskim wykonali piosenkę przybliżającą kulturę epoki oświecenia.

    Po akademii odbył się marsz „Biało – Czerwona dla Polski”, z flagami przeszliśmy uliczkami wioski, dowodząc, że jesteśmy dumni z naszej przynależności narodowej. ZDJĘCIA

     

    Wyniki konkursu plastycznego „Moja ojczyzna– wolność w kolorach”

    Powiewa na cztery świata strony
    nasz polski sztandar biało- czerwony,
    biel razi w oczy, czerwień się żarzy
    na najpiękniejszym z wszystkich sztandarze...”
    (utwór sł. Marcin Siwiec, „Flaga”)

    W kwietniu br. przez pracownię plastyczną i techniczną został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Moja ojczyzna– wolność w kolorach” z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tematyka miała nawiązywać do symboli narodowych i ich historii, miejsc gdzie możemy spotkać symbole narodowe i twórców Konstytucji 3 maja. Jury wyłoniło zwycięzców w 3 kategoriach wiekowych.

    KLASY „0” - III SP:

    I miejsce: Mikołaj W. klasa I SP
    II miejsce: Michał S.klasa I SP
    III miejsce: Kacper P. klasa III SP

    KLASY IV-VI SP:

    I miejsce: Natalia Głód, klasa VI SP
    II miejsce: Julian Głowa, klasa IVa
    III miejsce: Mikołaj Pabis, klasa IVa

    Wyróżnienia: Matylda B.(klasa IVb), Aleksandra K.(klasa IVa), Kornelia Ś.(klasa IVa), Wiktor K.(klasa IVa)

    KLASY VII- IIIG:

    I miejsce: Aleksandra P. klasa III G
    II miejsce: Klaudia M. klasa III G
    III miejsce: Marcin Dz. klasa VII SP
    Gratulujemy zdolności plastycznych i życzymy dalszych sukcesów !!!  ZDJĘCIA

     

    WAŻNE INFORMACJE na tydzień majowy!!!

    WAŻNE INFORMACJE na tydzień majowy!!!

    Organizacja  tygodnia:

    30. 04. (poniedziałek)    – dzień wolny od zajęć dydaktycznych

    01. 05. (wtorek)               - Święto Pracy (dzień wolny)

    02. 05. (środa)                  - Święto Flagi – program uroczystości (dla uczniów – obecność obowiązkowa, strój galowy):

                                                   1000 – Msza Święta za Ojczyznę (uczniowie  przychodzą prosto do kościoła)

                                                   Po Mszy Św. – złożenie kwiatów pod pomnikiem

                                                   Uroczystości przed szkołą (wciągnięcie flagi na maszt) i w szkole (akademia)

                                                   Marsz „Biało – Czerwona dla Polski” – przejście z flagami ulicami wioski
                                                   (uczniowie przynoszą flagi, chorągiewki)

    03. 05. (czwartek)           - Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – święto (dzień wolny)

    04. 05. (piątek)               - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

     

    Zielona Szkoła w Pieninach

    Zielona Szkoła w Pieninach

    Od kilku miesięcy klasa szósta przygotowywała się do  wyjazdu na wymarzoną „Zieloną Szkołę” w Pieniny.

    W końcu nadszedł upragniony dzień 24 kwietnia. Pełni entuzjazmu i dobrego humoru 16 uczniów klasy szóstej i 4 klasy piątej pod opieką wychowawczyń K. Szczurek i B. Skalskiej wyruszyło do Krościenka nad Dunajcem. 

    Swoją przygodę zaczęliśmy od spływu Dunajcem.  Z tratw podziwialiśmy urzekające piękno gór oraz otaczającej  przyrody i zwierząt. Wysłuchaliśmy legend regionu oraz zmierzyliśmy się z zagadkami opowiedzianymi przez flisaków. Pięknych widoków nie brakowało przez cały pobyt. Mieliśmy okazję wjechać kolejką linową na górę Palenicę, przejść wąwozem Homole.

    Zapierającego dech widoku doświadczyliśmy na szczycie Trzech Koron – mimo pokonanych kilometrów wdrapując się na wysokość 998 m n.p.m. zapomnieliśmy o zmęczeniu. Z Okrąglicy mogliśmy podziwiać Tatry, wijącą się rzekę Dunajec, jezioro Czorsztyńskie, zamek w Niedzicy, Czerwony Klasztor na Słowacji,  schronisko i całe Sromowce Niżne - miejscowość w której mieszkaliśmy.

    W kolejnym dniu pobytu mieliśmy okazję płynąć statkiem widokowym po jeziorze, poznać historię zapory w Niedzicy (jak również wykorzystanie zapory jako źródła energii) oraz zwiedzić zamki w Niedzicy i Czorsztynie. W Szczawnicy oprócz pysznych lodów, spróbowaliśmy tamtejszej wody uzdrowiskowej.

    Mieszkaliśmy w schronisku u podnóża Trzech Koron. Codziennie rano podziwialiśmy wyłaniające się z gęstej mgły szczyty: Wielkiej Kaśki, Grubej Baśki i Kudłatej Maryśki. Przez te kilka dni poznaliśmy przyrodę, historię i kulturę regionu. Wycieczkę zakończyliśmy pobytem w parku linowym ABlandia. Tutaj można było zmierzyć się z własnymi  lękami, wykazać się odwagą, sprytem i wytrwałością w zdobywaniu ekstremalnych atrakcji linowych.

    Wycieczka pozwoliła uczniom nie tylko odkryć piękno Pienin, ale był to też  doskonały czas na lepsze poznanie się, integrację, wspólną zabawę.  Niewielką część naszych wrażeń możecie zobaczyć w  Albumie fotograficznym.

     

    Wyjazd do teatru klas młodszych

    Wyjazd do teatru klas młodszych

    16 kwietnia uczniowie klas młodszych wyjechali pod opieką pań: Marty Pabis, Barbary Wierdak i Anny Bargiel do teatru RCKP w Krośnie. W ramach spotkań ze sztuką obejrzeli spektakl pt. "Opowieści z  naszego dzieciństwa", który przypomniał znane dzieciom baśnie. Każda z baśni przekazywała pozytywne wartości rodzinne, szacunek do innych oraz to, że nie wszystko złoto, co się świeci. W spektaklu wykorzystano piosenki.Całość spektaklu była pogodna i pełna wątków humorystycznych. Po spektaklu pełnym wrażeń uczniowie udali się na pizzę.

     

    Program edukacyjny pt. „Polska – moja ojczyzna”

    Program edukacyjny pt. „Polska – moja ojczyzna”

     

    W związku z obchodami 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 5 kwietnia uczniowie klas 0-4 wzięli udział w programie edukacyjnym pt. „Polska – moja ojczyzna”. Spotkanie rozpoczęło się od sesji zdjęciowej podczas, której uczniowie robili sobie zdjęcia w strojach żołnierskich. Potem odbyła się prelekcja dotycząca naszej ojczyzny. Podczas spotkania uczniowie utrwalali treści związane z patriotyzmem i symbolami narodowymi. Aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach z planszami i mapą uzupełniając brakujące słowa hymnu państwowego czy zwierząt charakterystycznych dla Polski. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali dyplom Małego Patrioty i wspólnie wyrecytowali wiersz „Kto Ty jesteś?” ZDJĘCIA
     

     

    UWAGA!! Konkurs!

    UWAGA!! Konkurs!

    Pracownia plastyczna i techniczna ogłasza konkurs Moja Ojczyzna – wolność w kolorach”. 

    Regulamin konkursu znajduje się w zakładce KONKURSY

     

    POWITANIE WIOSNY WIERSZEM

    POWITANIE WIOSNY WIERSZEM

    21 marca z okazji pierwszego dnia wiosny w bibliotece odbył się konkurs recytatorski wierszy o wiośnie - ,,WIOSENNE RYMY” w którym wzięli udział uczniowie klas 0-III SP. Prezentowane przez dzieci wiersze o wiośnie miały różny charakter, jedne były humorystyczne inne bardziej poważne. Niektóre dzieci dostosowały swój strój do tematyki prezentowanych przez siebie utworów co dodatkowo podkreślało wiosenny nastrój. Za oknem, podczas recytacji pojawiło się nawet piękne słoneczko.

    Jury w składzie: Urszula Szpiech – Pachana, Marta Pabis i Anna Bargiel wyłoniło następujących laureatów:

    I miejsce – Sandra Musiał kl. 0
    II miejsce – Milena Szarek kl. III
    ,III miejsce – Lena Madej kl. I

    Wyróżnieni zostali: Wiktoria Nawrocka kl. I i Daniel Hunger kl. 0.

    Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i wiosenne zajączki, pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy i słodkie zajączki.

    Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a rodzicom za przygotowanie swoich pociech do konkursu. GALERIA ZDJĘĆ

     

    WYNIKI GMINNEGO KONKURSU WIELKANOCNEGO

    WYNIKI GMINNEGO KONKURSU WIELKANOCNEGO

    20 marca został rozstrzygnięty gminny „Konkurs Wielkanocny na najpiękniejszą pisankę, kraszankę, malowankę, stroik i palmę wielkanocną”. Spośród 74 zgłoszonych prac, komisja w składzie: Aleksandra Żółkoś, Krystyna Boczar-Różewicz i Joanna Sadowska-Wrzecionko, wybrała i nagrodziła te najciekawsze. Szczególnie cieszy fakt, że wszyscy uczniowie naszej szkoły biorący udział we wspomnianym wcześniej konkursie zostali nagordzeni. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas corocznego Kiermaszu Wielkanocnego połączonego z wystawą zwycięskich prac.

    Nagordy z rąk Burmistrza Gminy Dukla – Andrzeja Bytnara odebrali:

    KATEGORIA: PISANKA TRADYCYJNA:

    wyróżnienie: Dawid Węgrzyn

    KATEGORIA: PISANKA WSPÓŁCZENA:

    III miejsce: Patryk Pec

    wyróżnienie: Łukasz Buczyński


    KATEGORIA: STROIK WIELKANOCNY:

    I miejsce: Milena Buczyńska

    II miejsce: Marcin Dziedzic

    Gratulujemy bardzo ciekawych pomysłów oraz talentu artystycznego.  ZDJĘCIA

     

    Apel z okazji świąt Wielkanocnych

    Apel z okazji świąt Wielkanocnych

    Są takie święta raz do roku,

    co budzą życie, budzą czas.

    Wszystko rozkwita w słońca blasku

    i wielka miłość rośnie w nas.”

    W środę 28 marca 2018 roku, tuż przed wiosenną przerwą świąteczną odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Program artystyczny poświęcony tradycjom związanym z obchodami Świąt Wielkanocnych przygotowali uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną pod kierunkiem Pań: Katarzyny Majchrzak i Anny Bargiel. Barwną dekorację przygotowała Pani Magdalena Majchrzak.

    Uczniowie w humorystycznym przedstawieniu wzbogaconym piosenkami opowiedzieli o zwyczajach wielkanocnych oraz tradycjach związanych
    z tymi świętami. Jak to bywa w śmigus dyngus, nie zabrakło również symbolicznego polewania wodą. Akademia zakończyła się wspólnymi życzeniami owocnego przeżywania Świąt Wielkanocnych. ZDJĘCIA

     

    Wyniki konkursu „Wielkanocne przepisy”

    Wyniki konkursu „Wielkanocne przepisy”

    Tradycją już jest, że Samorząd Uczniowski przed Świętami Wielkanocnymi zaprasza uczniów do organizowanych konkursów związanych z tradycjami świątecznymi. W tym roku szkolnym zadaniem  uczniów było przygotować mini książeczkę zawierającą tradycyjne, polskie przepisy wielkanocne. Konkurs zdominowały uczennice klas czwartych i to właśnie  one zdobyły nagrody. Wykonane przez nie książeczki zawierają ciekawe przepisy, wzbogacone zdjęciami, rysunkami. Prace są bardzo estetyczne. Można je zobaczyć na szkolnej gazetce, a jedną prezentację umieszczamy jako plik, który można pobrać - POTRAWY_WIELKANOCNE.pptx (przepisy można wykorzystać, autorki prezentacji wykonały opisywane dania, co potwierdzają zdjęcia)

    Jury przyznało następujące miejsca:

    I miejsce: Bużanowska Matylda

                      Poradyło Emilia

                      Węgrzyn Julita

    II miejsce: Puchajda Daria

    III miejsce: Czaja Joanna

    Wyróżnienie: Deryniowska Kinga

    Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy ! 

     

    POLA NADZIEI

    POLA NADZIEI

    „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

                                                                                                   Ks. Mieczysław Maliński

    Społeczność szkolna już po raz dziesiąty włączyła się w przepiękną akcję charytatywną „Pola Nadziei”. Ideą tej akcji jest zbiórka pieniędzy dla podopiecznych krośnieńskiego hospicjum. Uczniowie i nauczyciele przygotowali  żonkile- symbol akcji, które kwestujący wolontariusze ofiarowali darczyńcom. Uczniowie wraz z opiekunami zbierali pieniądze przy kościołach: p.w. Najświętszego  Serca Pana Jezusa oraz przy kościele p.w. Dobrego Pasterza. W tym roku zebrano 1033 zł 20 w kościele rzymsko - katolickim i 290 zł w kościele polsko – katolickim. Zebrane pieniądze zostały przekazane do Hospicjum w Krośnie.  ZDJĘCIA

     

    "Z Podwórka Na Stadion" - piłkarski turniej o Puchar Tymbarku

     "Z Podwórka Na Stadion" - piłkarski turniej  o Puchar Tymbarku

    Dnia 23.02.2018 na Hali w Krośnie odbyły się powiatowe eliminacje U12 dziewcząt w Piłkarskim Turnieju: 
    "Z Podwórka Na Stadion" o Puchar Tymbarku. W pierwszym meczu zmierzyły się zawodniczki z Lubatowej z zawodniczkami z Beniaminka Krosno, po pasjonującym meczu zawodniczki z Lubatowej musiały uznać wyższość zawodniczek z Krosna.
    Drugi mecz rozegrały zawodniczki Beniaminka Krosno  z zawodniczkami z naszej szkoły. Po zaciętym spotkaniu uczennice naszej szkoły nieznacznie przegrały to spotkanie, a autorką wszystkich goli dla naszej drużyny była Marcelina Węgrzyn.
    Podsumowując turniej, nasze zawodniczki ostatecznie zajęły drugie miejsce, co daje im awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się 13 Kwietnia na Stadionie MOSIR Tarnobrzeg.
    Podziękowania dla wszystkich za walkę do samego końca i życzymy dalszych sukcesów sportowych.  ZDJĘCIA

     

    Rejonowe Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym

     Rejonowe Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym

    Dnia 22.03.2018r. na hali Zespołu Szkół  w Osobnicy odbyły się rejonowe igrzyska dzieci w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt. W zawodach uczestniczyli  mistrzowie i wice- mistrzowie 4 powiatów: krośnieńskiego, strzyżowskiego, jasielskiego i  grodzkiego miasta Krosna. Do zawodów przystąpiło 7 drużyn dziewcząt. Powiat krośnieński  w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice naszej szkoły w składzie:  Maja Krukar (kl. VI), Joanna Czaja (kl.IVb)  i Milena Szarek (kl. III).
    Zawody odbywały się systemem „ruskim” do dwóch przegranych meczy.
    Nasze „tenisistki” wygrały wszystkie mecze  i zdobyły I miejsce a także awansowały do finału wojewódzkiego.
    Gratulujemy sukcesu!

     

    Sukces plastyczny naszych uczennic!

       Sukces plastyczny naszych uczennic!

    Uczniowie naszej placówki wzięli udział w ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem: „Moja mała Ojczyzna, Moje miejsce za ziemi”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 50 w Gdańsku.

    Nauczyciel plastyki p. Katarzyna Majchrzak  do konkursu zgłosiła prace uczennic z klay VI: Doroty Bani, Natali Głód, Karoliny Janeczek i Marcina Dziedzica z klasy VII.

    Jury wybrało najciekawsze prace  spośród setki prac wykonanych  przez dzieci z całej Polski. Prace zostały nadesłane ze szkół, domów kultury oraz ośrodków szkolno-
    -wychowawczych. Z uwagi na ilość prac i szeroką interpretację, prace zostały podzielone na dwie kategorie. Jury konkursowe stanowili profesjonalni  artyści - plastycy pod przewodnictwem Rafała Kowalskiego.

    Podczas oceniania prac jury brało pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematem pracy, estetykę, pomysłowość, technikę wykonanej pracy i zgodność z regulaminem konkursu.

     

    W kategorii  I    - malarstwo, techniki mieszane

    III MIEJSCE otrzymała NATALIA GŁÓD , a wyróżnienie KAROLINA JANECZEK .

    Wszystkie ciekawe prace będzie można zobacz między innymi w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej  w Gdańsku (kwiecień 2018), w galerii Domu Sąsiedzkiego Stowarzyszenia Nowy Port Sztuki w Gdańsku (czerwiec 2018), w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece

    w Kłodzku (wrzesień 2018) oraz Szkole Podstawowej nr 50 w Gdańsku (marzec 2018). Laureatom, którzy są spoza Gdańska i nie będą mogli odebrać osobiście nagród, organizatorzy wyślą nagrody pocztą. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

     

    W załączniku można obejrzeć nagrodzone prace naszych uczennic.

     

    Świetlicowy plastyczny konkurs ,,WIELKANOCNY BARANEK”

    Świetlicowy plastyczny konkurs ,,WIELKANOCNY BARANEK”

    W marcu został ogłoszony świetlicowy konkurs plastyczny ,,Wielkanocny baranek” na który wpłynęło wiele prac. Prace oceniano w dwóch kategoriach: kl.0-III i IV-VII. Wybór prac do nagrody był trudny, ze względu na bardzo wyrównany poziom.

    W kategorii kl. 0-III nagrody przyznano:
    miejsce I – Oliwier Samborowski kl. III
    miejsce II – Maja Karaś kl. 0
    miejsce III – Kacper Pec kl. III

    Wyróżnieni: Wiktor Głód kl. I, Julia Bryś kl. III, Lena Madej kl. I oraz Julia Makoś kl. III i Wiktoria Karaś kl. I.

    W kategorii kl. IV – VII nagrody otrzymali:
    miejsce I – Patryk Pec kl. VII
    miejsce II – Kinga Deryniowska kl. IVa
    miejsce III – Rafał Głód kl. V

    Wyróżnieni: Dorota Bania kl. VI, Aleksandra Leśniak kl. VI, Mateusz Jaracz kl. IVb ,  Kinga Krężałek kl. VI i Mikołaj Pabis kl. IVa.

    Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy, nagrodzonym i wyróżnionym GRATULUJEMY!

    Większość prac konkursowych można podziwiać na gazetce na dolnym korytarzu szkolnym. ZAPRASZAMY!
    GALERIA ZDJĘĆ

     

    Wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu "Cukierek za życzliwość i TY możesz zostać wolontariuszem"

    Wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu "Cukierek za życzliwość i TY możesz zostać wolontariuszem"

    VI ogólnopolski konkurs " CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM " został rozstrzygnięty. Nagrodzony na etapie szkolnym zeszyt  Kornelii Zborowskiej z kl.0, został przesłany do II etapu ogólnopolskiego, organizowanego przez Fundację " Dwa skrzydła anioła" .Powołana przez zarząd Fundacji komisja, oceniła dokonania uczniów zgodnie z regulaminem, przyznając punkty za wspieranie rodziny, wspomaganie osób obcych i za estetykę zeszytu.Z dumą i radością informujemy że Kornelia Zborowska została wyróżniona w tym konkursie i w nagrodę otrzymała świadectwo szlachetności. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie i gratulujemy. Więcej informacji o konkursie na stronie internetowej fundacji.

     

    Odwiedziny u chorych w krośnieńskim hospicjum.

    Odwiedziny u chorych w krośnieńskim hospicjum.

    Papież Franciszek powiedział:  „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”. Takim swoistym gestem miłości były odwiedziny u chorych w krośnieńskim hospicjum. Doskonałą ku temu okazją był Dzień Kobiet i Mężczyzn. Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców, uczniowie klasy III Gimnazjum przygotowali skromne paczuszki z ciasteczkami. Panie K. Majchrzak i A. Bargiel wykonały kartki z życzeniami. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rogach  wraz z wychowawczynią panią Marią Garncarską podarowały ręcznie robione aniołki.  Te skromne prezenciki ucieszyły podopiecznych Hospicjum. Jednak największą dla nich radością był wspólnie spędzony czas, krótkie rozmowy, życzenia, śpiewy.  Zdjęcia

     

    III Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon 2017/18.

    III Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon  2017/18.

    Dnia 13.03.2018r. w hali sportowej MOSiR został rozegrany kolejny turniej szkolnej ligi tenisa stołowego. W zawodach wystartowało 38 zawodników (18 chłopców i 20 dziewczynek) ze szkół z Dukli, Tylawy, Łęk Dukielskich i Iwli. 

    Naszą szkołę reprezentowali stali „tenisiści”; uczestnicy poprzednich zawodów. Rozgrywki podobnie jak w ostatnich turniejach odbywały się systemem ruskim, przy czym walczono o każde miejsce punktowane. W wyniku rozgrywek nasi uczniowie zdobyli  medali za zajęcie od 1- 3 miejsca oraz zgromadzili wysoką liczbę punktów . Po trzecim turnieju (drużynowo ) nasza szkoła zajmuje I miejsce w kategorii klas V-VII  i II miejsce w kategorii  kl. I-IV. Jednak w łącznej klasyfikacji generalnej  szkół  nadal utrzymujemy  I miejsce.                                                                                                                                           

    Wyniki III turnieju :

    1. Milena Szarek – I miejsce
    2. Joanna Czaja – II miejsce
    3. Kolasa Oliwia – III miejsce
    4. Szymon Krężałek – VII miejsce
    5. Oliwier Paczona – VIII miejsce
    6. Maja Krukar – I miejsce
    7. Milena Buczyńska III miejsce
    8. Aurelia Gierlicka – IV miejsce
    9. Sebastian A. Węgrzyn – III miejsce
    10. Fara Oliwier  - V miejsce

    Wszystkim tenisistom gratulujemy sukcesów!

     

     

    II powiatowy etap Konkursu Historyczno- Przyrodniczego „Polska moja Ojczyzna – przeszłość i teraźniejszość.

    II powiatowy etap Konkursu Historyczno-  Przyrodniczego  „Polska moja Ojczyzna – przeszłość i teraźniejszość.

    Dnia 06.03.2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce  odbył się   II etap - powiatowy III edycji Konkursu Historyczno- Przyrodniczego „Polska moja Ojczyzna - przeszłość i teraźniejszość” pod hasłem: Wolna i Niepodległa – 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

    Etapy powiatowe konkursu zostały zorganizowane w ośmiu szkołach noszących imię Jana Pawła II na terenie województwa podkarpackiego. W sumie w zmaganiach konkursowych wzięło udział 79 uczniów z 41 szkół.

    W konkursie powiatowym w Klimkówce wzięło udział  8 uczestników z Szkół im. Jana Pawła II w Klimkówce, Konieczkowej, Lubatowej oraz w  Łękach Dukielskich. Uczniowie rozwiązywali samodzielnie test składający się z zadań otwartych i zamkniętych, za które mogli zdobyć 100 punktów.

    Nasza szkołę reprezentowali uczniowie: Marcin Dziedzic i Aurelia Gorlicka z kl. VII pod opieką  B. Węgrzyn.
    W wyniku podsumowania punktów zdobytych w teście uczeń Marcin Dziedzic zdobył II miejsce a Aurelia Gierlicka – IV miejsce. 
    W uroczystym podsumowaniu konkursu wziął udział burmistrz Rymanowa – pan Wojciech Farbaniec, który pogratulował uczniom dużej wiedzy dotyczącej historii Polski oraz wręczył laureatom konkursu dyplomy i nagrody książkowe. Ufundował również upominki dla wszystkich uczestników rywalizacji.
    Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 26 kwietnia w Zarzeczu, zostało zakwalifikowanych 41 uczniów z najlepszymi wynikami z wszystkich etapów powiatowych. Wśród nich znalazło się 5 uczestników etapu powiatowego zorganizowanego w Klimkówce, w tym uczniowie z Łęk Dukielskich: Marcin Dziedzic  i Aurelia Gierlicka.  

    Gratulujemy sukcesu uczniom i życzymy powodzenia w konkursie wojewódzkim. ZDJĘCIA

     

    Dzień Kobiet

    Dzień Kobiet

    "Z kobietami wielka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da!" - pod tym hasłem upłynął nam Dzień Kobiet. Mieliśmy okazję zobaczyć różne symbole kobiecości - w rolę kobiet wcielili się uczniowie klasy 5 i 6. Wróżka Esmeralda przygotowła dla naszych pań krótkie, ale inspirujące przepowiednie. Jesteśmy jej bardzo wdzięczni, bo przerwała swoje międzynarodowe turnee. Odwiedziła nas też pierwsza para w historii: Adamie, Ewo - czas jest dla was bardzo łaskawy! Całość występu ożywiały pięknie śpiewające dziewczyny z klasy szóstej oraz zespół chłopaków z klasy 3 gimnazjum. Cały scenariusz i pomysł na akademię zawdzięczamy pani Skalskiej. Pomocą przy jego realizacji służyła pani Szczurek i pan Wiśniewski. Dekorację przygotowała pani Majchrzak. Śpiewających chłopaków przygotował pedagog szkolny pan Zięba.
    Kilka zdjęć możecie znaleźć TUTAJ

     

    Wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu "Cukierek za życzliwość i TY możesz zostać wolontariuszem" - etap szkolny

    Wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu "Cukierek za życzliwość i TY możesz zostać wolontariuszem" - etap szkolny

    W ramach wolontariatu, uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w VI ogólnopolskim konkursie" CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM", organizowanym przez Fundację "Dwa skrzydła anioła". Konkurs polegał na prowadzeniu przez dzieci z pomocą rodziców zeszytu dobrych uczynków. Konkurs trwał od pazdziernika 2017r do lutego 2018r. i przebiegał w dwóch etapach: I etap szkolny, II etap ogólnopolski. Do konkursu zgłosiło się 55 uczniów z klas 0 -IV , ostatecznie do konkursu szkolnego wpłynęło 15 zeszytów. Jury w składzie: p.Teresa Wierdak, p.Marta Pabis i p. Katarzyna Majchrzak oceniło zeszyty i przyznało 3 miejsca. Miejsce pierwsze zajęła Kornelia Zborowska z kl.0, miejsce drugie Mikołaj Pabis z kl.IVa miejsce trzecie Michał Jaracz z kl.III. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział w konkursie.
    Zwycięski zeszyt Kornelii Zborowskiej z kl.0, został wysłany do drugiego etapu ogólnopolskiego. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

     

    Rozstrzygnięcie konkurs na najstaranniej prowadzony zeszyt przedmiotowy.

    Rozstrzygnięcie konkurs na najstaranniej prowadzony zeszyt przedmiotowy.

    Od kilku lat Samorząd Uczniowski przeprowadza konkurs na najstaranniejszy zeszyt.  Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Wszystkie zgłoszone zeszyty cechuje bardzo staranne pismo, przejrzystość, ogólny estetyczny wygląd. Jury miało więc problemy z wyłonieniem zwycięzców.

    W klasach I – III SP najładniej zeszyt prowadzi Emilia Rogowska, która oczywiście zdobyła pierwsze miejsce.  Drugie miejsce przypadło Gac Lenie, a trzecie Guzik Oliwierowi. Wyróżniono Szarek Milenę i SamborowskiegoOliwiera.

    W klasach IV –VI pierwsze miejsce zajęła Świątek Katarzyna. Na drugim miejscu znalazła się Bania Marta, a na trzecim Krukar Maja. Do wyróżnionych należą: Głód Natalia i Czaja Joanna.

    W klasie VII  oraz II-III G najwyższą lokatę zajęła Miśkowicz Klaudia. Na drugim miejscu uplasowali się:Buczyńska Milena i Pec Patryk. Trzecie miejsce przypadło Gierlickiej Aurelii.

    Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych naszych konkursach.

     

    Konkurs Ładnego Pisania

    Konkurs Ładnego Pisania

    W naszej szkole w styczniu ogłoszony został Konkurs Ładnego Pisania. Napłynęło 9 prac, z czego 2 prace napisane były na papierze w linie i kratkę, a wymagany był czysty, biały papier. Celem konkursu była przede wszystkim dbałość o ładne, schludne i estetyczne pismo. Okazało się, że można….
    Komisja w składzie – p.Joanna Sieniawska i p. Urszula Pachana – Szpiech  wyłoniła zwycięzców:

    1. I miejsce w kategorii gimnazjum otrzymuje Klaudia Miśkowicz – uczennica klasy III
    2. w kategorii szkoły podstawowej
         I miejsce otrzymuje Marta Bania – uczennica klasy IVb
         II miejsce otrzymuje Vanessa Buła – uczennica klasy V
         III miejsce otrzymuje Matylda Bużanowska – uczennica klasy IVb

    3. Punkty dodatnie za udział otrzymują: Dorota Bania  - uczennica klasy VI
                                                                    Joanna Czaja – uczennica klasy IVb
                                                                     Magdalena Zając  - uczennica klasy VI

     

    Sukcesy uczniów w Gminnym Obcojęzycznym Konkursie Walentynkowym.

    Sukcesy uczniów w Gminnym Obcojęzycznym Konkursie Walentynkowym.

    Już od kilku lat Szkoła Podstawowa w Iwli jest organizatorem Gminnego Konkursu Walentynkowego. Zadaniem uczniów jest przygotowanie kartki walentynkowej z życzeniami, wierszami w języku angielskim lub niemieckim. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w tym konkursie. W tym roku udało się nam zdobyć większość nagród. 

    W kategorii klas I-IIISP -drugie miejsce zajął Pec Kacper.
    W klasach IV-VI miejsce trzecie zajęła Magdalena Zając
    W kategorii klas VII –III G pierwsze miejsce zajęli: Buczyńska Milena i Pec Patryk,
    II miejsce należy do Klaudii Miśkowicz
    III miejsce zajęła  Poradyło Aleksandra
    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy ! 

     

    Góra Grosza

    Góra Grosza

    Nawet jeden grosz może przyczynić się do realizacji wielkich przedsięwzięć. Podsumowanie akcji „Góra Grosza”
    Samorząd Uczniowski po raz kolejny przyłączył się do ogólnokrajowej inicjatywy na rzecz dzieci wychowujących się poza własną rodziną. Od 27 listopada 2017 roku do 2 stycznia 2018 roku zbieraliśmy pieniądze w ramach akcji „Góra Grosza”.  W tym roku szkolnym udało nam się zebrać 3 017 monet  o łącznej wartości 74 złotych 34 groszy. Zebrane pieniążki zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom.  Wszystkim, którzy wsparli tą wspaniałą inicjatywę serdecznie dziękujemy. ZDJĘCIA

     

    Teatrzyk kukiełkowy "Baśń o złocistym ptaku"

    Teatrzyk kukiełkowy "Baśń o złocistym ptaku"

    27.02.2018r dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I i III, obejrzały spektakl kukiełkowy '' Baśń o złocistym ptaku"wg.Braci Grimm przygotowany przez "Teatr Każdej Sztuki". Przedstawienie odgrywało 8 dużych lalek, wykonanych techniką rzeźby w gumie.Przesłaniem baśni i wypływającą z niej nauką było pokazanie dzieciom , że nie wszystko złoto co się świeci a prawdziwe skarby są w serduszkach dzieci. Poprzez scenografię, wspaniałe lalki i oprawę muzyczną, dzieci mogły cieszyć się pięknem baśniowego świata. Dialogi nasycone humorem i wartka akcja przykuwała uwagę dzieci, a tym samym przenosiła ich w świat, gdzie przyjaźń i miłość cenniejsze są niż złoto.

     

    Świetlicowy konkurs plastyczny "Baranek wielkanocny"

    Świetlicowy konkurs plastyczny "Baranek wielkanocny"

    Świetlica szkolna zaprasza do udziału w konkursie  plastycznym "Baranek wielkanocny". Szczegóły w regulaminie BARANEK_WIELKANOCNY.docx

     

    Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

    Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

    ,,My uczniowie pierwszej klasy Tobie Książko przyrzekamy,
    że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy! …”

    W czwartek 15 lutego uczniowie klasy I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IV uczestniczących w bibliotecznych zajęciach czytelniczo – plastycznych. Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki , które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Królowa Książka starą księgą dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej otrzymali zakładki do książki i upominek – książeczkę do przeczytania. Na koniec spotkania każdy pierwszak jako Pełnoprawny Czytelnik Biblioteki Szkolnej mógł wypożyczyć pierwszą w życiu książeczkę – w tym momencie radość czytelników była największa.

    Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę rozbudzając w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych. GALERIA ZDJĘĆ

     

    I etap Konkursu Historyczno - Przyrodniczego „Polska moja Ojczyzna – przeszłość i teraźniejszość".

     I etap Konkursu Historyczno -  Przyrodniczego  „Polska moja Ojczyzna – przeszłość i teraźniejszość".

    15 lutego 2018r. w naszej szkole odbył się I etap  III edycji Konkursu Historyczno- Przyrodniczego „Polska moja Ojczyzna- przeszłość i teraźniejszość” pod hasłem:

    Wolna i Niepodległa – 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

    Organizatorem konkursu jest SP w Zarzeczu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce. Patronat honorowy nad konkursem objęli między innymi; Wojewoda podkarpacki, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego. Celem konkursu jest upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz pogłębienie wiedzy uczniów na temat historii i kultury Polski oraz jej miejsca we współczesnej Europie. Konkurs przebiega w trzech etapach.  

    I etap konkursu, mający na celu wyłonienie w eliminacjach szkolnych dwóch uczniów odbył się w szkole pod kierunkiem pani B. Węgrzyn, nauczyciela historii. Do Konkursu zgłosiło się 5 uczniów z klas VII i VI. Uczniowie pisali test składający się z pytań zamkniętych i otwartych za które można było zdobyć  maksymalnie 44 pkt. Wyniki konkursu:

    1. Marcin Dziedzic – kl. VII -39 pkt
    2. Aurelia Gorlicka – kl. VII – 33 pkt
    3. Dorota Bania – kl. VI – 28 pkt
    4. Magdalena Zając – kl. VI – 18,5 pkt
    5. Aleksandra Leśniak – kl. VI – 18 pkt.

    Do etapu powiatowego, który odbędzie się 6 marca 2018r. w Klimkówce zakwalifikowało się dwoje uczniów z klasy VII :  Marcin Dziedzic i Aurelia Gierlicka.                                                

    Życzymy sukcesu w II etapie.

     

    Wyniki szkolnego walentynkowego konkursu.

    Wyniki szkolnego walentynkowego konkursu.

    Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs, którego celem było zachęcenie młodzieży do odkrywania piękna poezji miłosnej, wykazania się pomysłowością i  estetyką wykonanych prac. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie kartki walentynkowej z zamieszczonym wierszem znanego polskiego poety. Jury nagrodziło sześciu uczniów. Pierwsze miejsce zajął Marcin Dziedzic. Drugie miejsce przypadło Milenie Buczyńskiej. Na trzecim miejscu uplasowała się praca Magdaleny Zając. Ponadto wyróżniono walentynkowe kartki przygotowane przez: Łukasza Buczyńskiego, Patryka Peca i Maję Krukar.

    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach. Zdjęcia

     

    Powiatowe Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

    Powiatowe Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i  chłopców.

    W tym roku po raz szósty gospodarzem powiatowych igrzysk dzieci w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców  była  SP im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich. Organizatorem zawodów była pani B. Węgrzyn we współpracy z trenerem tenisa stołowego, panem J. Staszem. 

    Zawody odbyły się 21 lutego 2018r. uczestniczyli w nich  mistrzowie poszczególnych gmin powiatu krośnieńskiego.
    Do zawodów przystąpiły 2 drużyny dziewcząt i 4 drużyny  chłopców z następujących szkół: SP w Iwoniczu,  SP w Iwli, SP w Dobieszynie, SP we Wrocance i  SP w Łękach Dukielskich.
    Gminę Duklę w kategorii chłopców reprezentowali uczniowie z SP w Iwli, natomiast w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice naszej szkoły w składzie: Maja Krukar (kl. VI), Joanna Czaja (kl. IVb) oraz  Milena Szarek (kl. III).
    Zawody odbywały się systemem „każdy z każdym” zarówno w kat. dziewcząt  jak i chłopców. W wyniku rozgrywek nasze dziewczęta zdobyły I miejsce, natomiast I miejsce w kategorii chłopców zajęli chłopcy z SP w Iwli. Obie drużyny z terenu Gminy Dukla awansowały do dalszych rozgrywek i będą reprezentować powiat krośnieński na szczeblu rejonowym.                                    

    Jest to już kolejny awans naszych tenisistów do zawodów rejonowych. Gratulujemy!

     

    Konkurs plastyczny „Dobranocki z dawnych lat".

                                                                              „Świat ten jest czysta bajka! – Zgoda, przyjacielu;
                                                                           Lecz każda bajka ma sens moralny na celu”.

                                                                                                            A.Mickiewicz

     

    Muzeum Dobranocek w Rzeszowie tym razem zaprosiło dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Dobranocki z dawnych lat". Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej przedstawiającej popularne postacie z dobranocek lat 60/70/80, bohaterów, których można spotkać w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

    Celem konkursu było:
    ● kształtowanie wyobraźni twórczej dzieci oraz zainteresowań plastycznych
    ● inspirowanie do pracy twórczej
    ● popularyzowanie wśród dzieci animacji jako sztuki oraz tzw. dobrych dobranocek z morałem.

    Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród naszych uczniów jak i z całej Polski.
    Z naszej szkoły wpłynęło na konkurs wiele pięknych prac a wyróżnione z nich można obejrzeć na wystawie
    w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

     

                                                                                       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

     

    Wyniki Ogólnopolskich konkursów "Alfik Matematyczny i Humanistyczny"

    Wyniki Ogólnopolskich konkursów "Alfik Matematyczny i Humanistyczny"

    22 XI i 13 XII 2017r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskich konkursach „Alfik Matematyczny” i  „Alifik Humanistyczny”.
    W naszej szkole uczniowie biorą udział w tych konkursach już od 2006 roku. W tym roku szkolnym organizacją konkursów zajęła się Pani Marta Pabis, a osobą wspierającą była Pani Barbara Wierdak.
    Z naszej szkoły do konkursu matematycznego  przystąpiło 15 uczniów z klas: III SP, IVa SP i VSP, natomiast w konkursie humanistycznym wzięło udział 17 uczniów z klas: IIISP, IVa SP, IVb SP, VSP i II G.
    W tym roku szkolnym nie udało się zdobyć głównej nagrody jaką jest obóz wypoczynkowo-naukowy, jednak należy wyróżnić tych, którzy osiągnęli wysokie wyniki (od 80% w górę). To bardzo dobre lokaty przy tak dużej ilości startujących.
    A oto wyniki w konkursach:

    Alfik Matematyczny:
     

    Mikołaj Pabis (kl. IVa) – bardzo dobry wynik 
    Adrian Kopa (kl. IIISP) - dyplom uznania 

    Alfik Humanistyczny:

    Mikołaj Pabis (kl. IVa)  – bardzo dobry wynik 
    Marta Bania (kl. IVb)  bardzo dobry wynik 
    Emilia Poradyło (kl. IVb)  – bardzo dobry wynik 
    Joanna Czaja (kl. IVb)  – bardzo dobry wynik 
    Szymon Krężałek (kl. IVb)  – bardzo dobry wynik 
    Milena Szarek (kl. IIISP) – dyplom uznania 


    Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach za rok.

     

    Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

    Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

    Jest nieduży, okrąglutki i … nie nosi spodni. A do tego uwielbia miodek. Gotowy jest wiele dla niego zrobić. Podobnie jak dla swoich przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Mowa o misiu, uwielbianym przez dzieci i dorosłych na całym świecie – Kubusiu Puchatku, który 18 stycznia ma swój dzień. Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest na pamiątkę urodzin jego twórcy (Milne ur. się 18 stycznia 1882 r., zmarł w 1956r.)

    W bibliotece naszej szkoły dzieci również świętowały ten dzień. Najmłodsi czyli zerówka odwiedziła bibliotekę aby wysłuchać fragmentu książki o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Dzieci przyniosły ze sobą kolorowanki Kubusia za wykonanie których otrzymały słodkie nagrody, a na koniec były baloniki i wesoła zabawa.

    Starsze dzieci czyli klasy I i III SP mogły wziąć udział w plastycznym konkursie pt. ,,PORTRET KUBUSIA PUCHATKA”, którego wyniki przedstawiają się następująco:

    I miejsce: Jakub Bałon kl. I

                      Oliwier Samborowski kl. III

    II miejsce: Sandra Samborowska kl. III

                        Kacper Peck l. III

    III miejsce: Klaudia Jakubik kl. I

                         Julia Bryś kl. III

    Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom GRATULUJEMY! Zobacz zdjęcia!

     

    Występ chóru Musica w Zarszynie

    Występ chóru Musica w Zarszynie

    28 stycznia chór MUSICA wziął udział w XIV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Zarszynie. Organizatorami przeglądu  była Parafia Zarszyn, Wójt Gminy Zarszyn, Orkiestra Dęta „Lutnia” i Koło Gospodyń Wiejskich w Zarszynie. Gośćmi byli między innymi Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego i Bogdan Rzońca - poseł na Sejm VIII Kadencji. Pragniemy podziękować za zaproszenie ks. Zdzisławowi Babiarzowi oraz Wójtowi Gminy Zarszyn Andrzejowi Betlejowi. Paniom z KGW dziękujemy za poczęstunek. To mile spędzone niedzielne popołudnie uroczyście zakończyło tegoroczny czas kolędowania naszego chóru. ZDJĘCIA

     

     

     

    Dzień Babci i Dziadzia

     Dzień Babci i Dziadzia

    W tym roku uroczysta akademia z okazji Dnia Seniorów odbyła się 26 stycznia. Na początku pani dyrektor serdecznie powitała zebranych gości. Następnie część artystyczną rozpoczęły „Baletki”, które powitały wszystkie babcie i dziadziów tańcem. Potem najmłodsi uczniowie z kl.0 wyrazili swoją wdzięczność wierszami i piosenkami. Klasa III przygotowała i zaprezentowała dla gości „Jasełka”. Na zakończenie wystąpiła klasa I, która złożyła wszystkim dziadkom najserdeczniejsze życzenia i zaśpiewała dla nich piosenkę. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały sto lat i wręczyły swoim babciom i dziadziom przygotowane upominki. Po części artystycznej babcie i dziadkowie zostali zaproszeni przez wnuki i ich rodziców na herbatkę i ciasteczko. GALERIA ZDJĘĆ

     

    Konkurs szopek i stroików bożonarodzeniowych rozstrzygnięty!

    Konkurs szopek i stroików bożonarodzeniowych rozstrzygnięty!

    Gminny Ośrodek Kultury w Dukli, jak co roku w okresie przedświątecznym ogłasza konkurs na najpiękniejszą szopkę i stroik bożonarodzeniowy. Uczestnicy są oceniani przede wszystkim za pomysłowość i staranność.
    W zabawie, która uczy manualnych umiejętności i podtrzymuje tradycję udział wzięło wielu młodych artystów. Najlepsi z nich 10 grudnia 2017r. otrzymali nagrody i dyplomy podczas „V Jarmarku Bożonarodzeniowego” na rynku w Dukli. Naszą szkołę w XI Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Stroik Świąteczny reprezentowało dwóch uczniów, tym bardziej cieszy fakt, że oboje zajęli wysokie lokaty, a są nimi:

    I miejsce: Milena Buczyńska, kategoria „Szopka Bożonarodzeniowa”

    Wyróżnienie: Marcin Dziedzic, kategoria „Stroik Świąteczny”

    Praca Mileny została zgłoszona przez GOK w Dukli do Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w kategorii Szkół Podstawowych i otrzymała wyróżnienie.     ZDJĘCIA

     

    Wyjazd do teatru w Rzeszowie

    Wyjazd do teatru w Rzeszowie

    19 grudnia uczniowie klas czwartych i piątej ora kilka uczennic z klasy szóstej wraz z opiekunami: paniami K.Majchrzak, U.Szpiech, A.Bargiel oraz K.Szczurek wzięli udział w sztuce teatralnej przygotowanej przez aktorów z rzeszowskiego Teatru Maska.  Spektakl był pełną rozmachu, stylową, zrealizowaną w wiktoriańskim klimacie adaptacją opowiadania  Karola Dickensa "Opowieść Wigilijna".  Ponadczasowe wartości niesione przez tą opowieść pozwalają zastanowić się co tak naprawdę jest najważniejsze w życiu. Dla bohatera  opowieści, Ebenezera  Scrooge'a, najważniejsze były  pieniądze - jednak niespodziewany splot wydarzeń i odwiedziny trzech gości czyli  duchów przeszłych, obecnych i przyszłych świąt Bożego Narodzenia zmieniają zupełnie jego życie.  Po duchowej uczcie my również wprawiliśmy się w nastrój zbilżających się świąt Bożego Narodzenia. Zdjęcia

     

    Zajęcia z programowania – II grupa młodsza

    Zajęcia z programowania – II grupa młodsza

    5 grudnia 2017 roku rozpoczęły się zajęcia z programowania dla drugiej grupy uczniów młodszych, które prowadzi Pani Marta Pabis. Podczas zajęć uczniowie budują  z klocków lego różnorodne postacie, a następnie programują je tak, aby się poruszały i wydawały dźwięki. Budowanie z klocków sprawia dzieciom wiele radości, uczy współpracy  i zdrowej rywalizacji. Uczniowie chętnie podejmują dodatkowe zadania związane z robotami.
    Zajęcia odbywają się regularnie co tydzień, a frekwencja uczniów świadczy o zasadności ich prowadzenia. Galeria zdjęć

     

    Wycieczka klas młodszych

    Wycieczka klas młodszych

    10 stycznia uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi paniami: Martą Pabis i Barbarą Wierdak wyjechali do teatru Maska w Rzeszowie na spektakl teatralny pt. „Opowieść wigilijna”.
    Spektakl przeniósł nas  w czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Tematem przewodnim była przemiana zatwardziałego, zgryźliwego i  pozbawionego serca samotnego skąpca, Ebenezera Scrooga, który  w noc Bożego Narodzenia  przeistoczył się w człowieka hojnego, życzliwego, służącego pomocą innym i cieszącego się ze Świąt.
    Po spektaklu dzieci mogły zapoznać się z bohaterami dobranocek oraz historią związaną z powstawaniem bajek. W Muzeum Dobranocek dowiedziały się też wiele ciekawych rzeczy. Wzięły również udział w projekcji  starych bajek np. „Jacek i Agatka”. Wycieczka zakończyła się wspólnym poczęstunkiem. ZDJĘCIA


     

     

    Regulamin konkursu

    Regulamin konkursu

    Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs plastyczny

     

    pt. ,,PORTRET KUBUSIA PUCHATKA”
    szczegóły w REGULAMIN_KUBUSIA_PUCHATKA.odt

     

    Wyniki konkursu na najładniejszą klasową choinkę.

    Wyniki konkursu na najładniejszą klasową choinkę.

    Na początku grudnia SU ogłosił konkurs na najładniejszą klasową choinkę. Celem tego konkursu było nie tylko wprowadzenie świątecznej atmosfery w szkole, ale także zaangażowanie uczniów do pracy na rzecz klasy, wykorzystanie pomysłowości i kreatywności wychowanków, zintegrowanie klas i motywowanie do rywalizacji.
    Uczniowie mogli wykorzystać tylko ozdoby zrobione własnoręcznie.  Wychowankowie wykazali się dużą pomysłowością, każda choinka była niepowtarzalna. Uczniowie wykonywali ozdoby z suszonych owoców, papieru, ciasta piernikowego, słomy, styropianu, szyszek, włóczki, kleju na gorąco, orzechów, wstążek itp. Jury miało wielki problem z wybraniem najładniejszej choinki. Pierwsze miejsce otrzymała choinka klasy V, drugą lokatę zajęła choinka klasy IVa i na trzecim miejscu znalazła się choinka wykonana przez uczniów klasy II gimnazjum.

     

    Wyniki konkursu literackiego „Na czym polega magia Bożego Narodzenia”

    Wyniki konkursu literackiego „Na czym polega magia Bożego Narodzenia”

    W literackim konkursie świątecznym zorganizowanym przez SU wzięły udział tylko dwie uczennice: Aurelia Gierlicka i Natalia Śliwińska. Przygotowane przez nie prace są interesujące. Autorki prac poszukują odpowiedzi na pytanie na czym polega magia Bożego Narodzenia?
    Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas powtarzający się każdego roku. To właśnie one zbliżają do siebie ludzi.[…] W okresie świąt Bożego Narodzenia organizuje się wiele zbiórek na rzecz potrzebujących-biednych, bezdomnych, niedożywionych czy chorych, a nawet zwierząt.[…] Dobro, które od siebie dajemy prędzej czy później do nas wróci. Kto wie czy nie wróci za kilka dni ze wzmożoną siłą? Wtedy razem z tą drugą osobą, której mieliśmy okazję pomóc, będziemy mogli powiedzieć, że doświadczyliśmy magii świąt.
    Fragmenty pracy Natalii Śliwińskiej

     

    Tradycje bożonarodzeniowe

    Tradycje bożonarodzeniowe

    Uczniowie klas młodszych co roku biorą udział w konkursach plastycznych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku powstały również ciekawe prace, które można podziwiać na klasowych gazetkach. GALERIA ZDJĘĆ

     

    Udział uczniów klasy 0 w konkursach świątecznych

    Udział uczniów klasy 0 w konkursach świątecznych

    Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w świątecznym konkursie klasowym,, Świąteczna choinka.' Do konkursu przystąpiło czworo dzieci, Daniel Hunger, Kuba Ciekliński, Kornelia Zborowska i Fabian Kasprzyk, które wraz z rodzicami, wykonały piękne choinki. Wszystkie prace zostały nagrodzone,  a dzieci otrzymały drobne upominki. Dwoje dzieci Daniel Hunger i Kornelia Zborowska, wzięły też udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno- technicznym ,,Choinki choineczki," zorganizowanym przez przedszkole w Mysłowicach Wyniki konkursu ogłoszone zostaną po świętach, być może powtórzy się sukces z ubiegłego roku szkolnego. Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie i nagrodzonym serdecznie gratuluję.             

                                                                                                                                                                Pani Teresa Wierdak

     

    WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,OZDOBA CHOINKOWA”

    WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,OZDOBA CHOINKOWA”

    Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym ,,Ozdoba choinkowa” zorganizowanym przez świetlicę szkolną . Należało wykonać ozdobę choinkową do powieszenia na choince, czyli lekką i dekoracyjną. Do organizatorów wpłynęło 17 ozdób z których jury nagrodziło i wyróżniło:
    Klasy 1 – 3 – nagrodzeni: Mikołaj Wojdyła, Lena Madej, Jakub Bałon i wyróżnieni: Emilia Wojtowicz, Kacper Pec.
    Klasy 4-7 – nagrodzeni: Amelia Strzelecka, Julita Kołacz, Dawid Węgrzyn i wyróżnieni: Julita Węgrzyn, Patryk Pec,
    Aleksandra Kurowska, Milena Buczyńska.

    Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali słodycze.  ZDJĘCIA

    WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!

     

    1 GRAND PRIX PODKARPACIA SKRZATEK I SKRZATÓW W TENISIE STOŁOWYM

    1 GRAND PRIX PODKARPACIA SKRZATEK I SKRZATÓW W TENISIE STOŁOWYM

    Dnia 2 grudnia 2017 r. w Nowej Sarzynie odbył się wojewódzki  turniej  1 Grand Prix Podkarpacia Skrzatów i Skrzatek w tenisie stołowym. W turnieju wystartowało 13 dziewczynek i 14 chłopców.  Wśród dziewcząt 2 zawodniczki: Milena Szarek (kl. III SP) i Lena Gac (kl. I SP) reprezentowały  UKS Olimp działający w naszej szkole. Na co dzień trenerem dziewczynek jest pan Jacek Stasz  W wyniku rozgrywek  nasza zawodniczka Milena Szarek pokonała rywalki i została mistrzynią 1Grand Prix Podkarpacia w tenisie stołowym w kategorii Skrzatka. Lenka Gac zajęła w turnieju VI miejsce.  Gratulujemy sukcesu! ZDJĘCIA

     

     

    Sukces Oli Poradyło

    Sukces Oli Poradyło

    29 listopada 2017r.  uczennica naszej szkoły Aleksandra Poradyło w nagrodę za zajęcie 1 miejsca w konkursie plastycznym na przypinkę, button, kokardę narodową z okazji „Narodowego Święta Niepodległości” pojechała na zorganizowaną przez Ośrodek Kultury w Dukli wycieczkę po  Warszawie (wyjazd dofinansowano ze środków Programu wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”). Konkurs na przypinkę był poprzedzony 3 -dniowymi warsztatami podczas których dzieci i młodzież pracowała nad swoimi projektami. Program wycieczki w stolicy obejmował m.in. sztukę teatralną w Teatrze Polonia Krystyny Jandy na scenie „Och Teatr”  oraz wizytę w Centrum Nauki Kopernik, seans w najnowocześniejszym Planetarium w Polsce „Niebo Kopernika”. 

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     W załączniku, krótka fotorelacja Oli z wyjazdu.

     

     

    Świetlicowy konkurs pod hasłem ,,KOTYLION NIEPODLEGŁOŚCIOWY”

    Świetlicowy konkurs pod hasłem ,,KOTYLION NIEPODLEGŁOŚCIOWY”

    Chcąc upamiętnić  rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego, uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w świetlicowym konkursie na najładniejszy kotylion niepodległościowy. Ogromnie ucieszyło nas, że  tak dużo dzieci wzięło udział w konkursie. Jury miało niełatwe zadanie i zdecydowało, że wszystkie dzieci zasługują na nagrody za udział w konkursie i piękne prace. Kotyliony, które wyeksponowaliśmy w holu szkoły, odznaczają się wyjątkową estetyką, pomysłowością, znajomością tematu,  kreatywnością.

    Do organizatorów wpłynęło 20 prac z których nagrodzono:
    I miejsce – Matylda Bużanowska kl. IVb
    II miejsce – Kacper Pec kl. III
    III miejsce – Marcin Dziedzic kl. VII
    wyróżnienie: Dorota  Bania kl. VI, Wiktoria Nawrocka kl. I i Michał Jaracz kl.III

    Dziękujemy za zaangażowanie i nieszablonowe prace, które upamiętniały odzyskanie niepodległości.

     

    SUKCES UCZNIÓW kl. IV a SP

    SUKCES UCZNIÓW kl. IV a SP

    Uczniowie klasy IVa – uczestnicy bibliotecznych zajęć czytelniczo – plastycznych ,,Z książką za pan brat” w listopadzie brali udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno – literackim pt. ,,Wiersze polskie – książka do czytania uczestniczącego”.
    Celem konkursu było:
    - wykorzystanie alternatywnych i wspomagających metod komunikacji (AAC), jako formy przekazu;
    - pobudzanie i rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni;
    - propagowanie współpracy dziecka z dorosłym w procesie twórczym;
    - podkreślanie znaczenia komunikacji alternatywnej i wspomagającej w związku z Międzynarodowym miesiącem AAC obchodzonym w październiku.

    Zadaniem uczestników było opracowanie książki do czytania uczestniczącego, która miała opierać się na znanych utworach polskich poetów lub tekstach autorskich.

    Wszyscy uczestnicy zajęć wykonali książki, które zostały przesłane na konkurs. Trzy prace naszych uczniów zostały zauważone i nagrodzone przez komisję konkursową:
     Julian Głowa – III miejsce i wyróżnienia: Mikołaj Pabis i Julita Węgrzyn. GRATULUJEMY!

    Dokładne wyniki konkursu można sprawdzić na stronie : orew.ziemiapiska.pisz.pl

     

    IV edycja „Dnia Języków Obcych w Szczepaniku”

    IV edycja „Dnia Języków Obcych w Szczepaniku”

    Uczniowie naszej szkoły od początku biorą udział w wydarzeniu promującym naukę języków obcych, jakim jest „Dzień Języków Obcych w Szczepaniku”. Hasłem przewodnim były słowa: „With languages you are at home anywhere” (w wolnym tłumaczeniu: ze znajomością języków obcych wszędzie jesteś w domu).

    8 grudnia 2017 roku, do Szczepanika pojechało 29 uczniów z klasy II i III Gimnazjum.  Wychowankowie mieli możliwość poznania szkoły (zarówno technikum, jak i liceum), nauki pierwszej pomocy, rozrywki (występ kabaretu, występ wokalny) i przede wszystkim doskonalenia umiejętności językowych.

    Ponad 400 uczniów zostało podzielonych na grupy, które wykonywały przydzielone zadania. Ćwiczenia były przygotowane na zasadzie gier, quizów, konkursów. Zajęcia  prowadzone były przez nauczycieli języków obcych pracujących w tej szkole oraz studentów z Turcji. 

    Dwójce naszych uczniów udało się zająć pierwsze miejsca w konkursach z języka angielskiego: Jagoda Wasiak w konkursie „FalseFriends” i Kamil Kielar w „Spelling Bee”. Ponadto kilku uczniów wygrało nagrody rzeczowe: książki, bilety do kina.  Taka forma spotkania i zajęć  pomaga sprawdzić wiedzę i umiejętności uczniów w grupie rówieśników z regionu, motywuje do wysiłku i zdrowej rywalizacji, umożliwia poznanie nowych kolegów. Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w tym językowym wydarzeniu.  ZDJĘCIA

     

    Mikołajki Szkolne

    Mikołajki Szkolne

    6 grudnia wszystkich ogarnęło mikołajkowe szaleństwo... Każdy choć przez chwilę chciał poczuć się jak Mikołaj i założyć odpowiedni strój. To taki dzień, w którym pamiętamy, że to przede wszystkim obdarowywanie drobnymi upominkami daje frajdę. Mamy nadzieję, że prawdziwy Św. Mikołaj był z nas choć trochę dumny. Zdjęcia

     

    Multitest 2017

    Multitest  2017

    W połowie października  w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs historyczny organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej (CES): Multitest. Konkurs skierowany był do uczniów klas: IV- VII SP i II - III gimnazjum. Z naszej szkoły w konkursie brało udział  23 uczniów z klas IV- VII oraz 7 uczniów z gimnazjum. Wyniki konkursu ukazały się  początkiem grudnia. Uczniowie osiągnęli w nim  wysokie wyniki: 2 uczniów zdobyło 1 miejsce, 7 uczestników zdobyło tytuł laureata za zajęcie miejsc w pierwszej dziesiątce a 5 uczniów otrzymało dyplom wyróżnienia za zajęcie miejsc od 11 do 15.

    Najlepsze wyniki uczniów:

    Dorota Bania, kl. VI SP -  1 miejsce, grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa

    Wiktor Głowa- kl. II Gim. - 1 miejsce, grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa

    Marcin Dziedzic, kl. VII SP -6 miejscedyplom laureata

    Oliwia Solińska,   kl. V  SP -6 miejscedyplom laureata

    Weronika Aszlar, kl. VI - 7 miejscedyplom laureata

    Mikołaj Pabis, kl. IVa  SP – 9 miejscedyplom laureata,

    Piotr Krukar, kl. II Gim.  – 9 miejscedyplom laureata,

    Dawid Szpiech, kl. II Gim.  – 10 miejscedyplom laureata,

    Marcin Szczepanik, kl. III Gim.- 10 miejscedyplom laureata

    Aurelia Gierlicka, kl. VII SP – 11 miejscedyplom wyróżnienia

    Marta Bania , kl. IV b SP – 12 miejscedyplom wyróżnienia

    Joanna Czaja , kl. IV b SP – 12 miejscedyplom wyróżnienia

    Kinga Deryniowska , kl. IV a SP – 14 miejscedyplom wyróżnienia

    Łukasz Buczyński, kl. V SP - 14 miejscedyplom wyróżnienia,

    Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

    Gratulacje! Życzymy  sukcesów w następnych konkursach.

     

    Wspieramy akcję „Podziel się miłością”

    Wspieramy akcję „Podziel się miłością”

    SU i Szkolne Koło Caritas przyłączyły się do akcji „Podziel się miłością” organizowanej przez GOK w Dukli . Akcja polega na zbiórce darów (długoterminowej żywności, środków czystości  itp.) na rzecz potrzebujących z gminy Dukla. Produkty można składać w szkole do 11 grudnia 2017 roku.

    Prosimy o wsparcie naszej inicjatywy.

     

    II Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon 2017/18.

    II Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon  2017/18.

    28.11.2017 r. na hali sportowej MOSiR w Dukli odbył się II Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon 2017/18. W II turnieju wystartowało 47 zawodników (21 chłopców i 26 dziewczynek) ze szkół z Dukli, Tylawy, Iwli, Głojsc  i Łęk Dukielskich. Naszą szkołę reprezentowali Ci sami uczniowie co w pierwszym turnieju.  Wyniki w zakładce WYDARZENIA SPORTOWE

     

    Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego: „Najpiękniejszy uśmiech”

    Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego: „Najpiękniejszy uśmiech”

    Na przełomie października i listopada uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Najpiękniejszy uśmiech” zorganizowanym przez SU. Wystarczyło przynieść  zdjęcia przedstawiające pięknie uśmiechniętych ludzi. Do komisji konkursowej wpłynęło kilkanaście zdjęć. Jury nagrodziło trzech uczniów: Weronikę Aszlar, Aurelię Gierlicką i Mikołaja Pabisa. Wyróżniono także Marcina Dziedzica i Gabrielę Źrebiec
    Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych konkursach. Rozdanie nagród

     

    REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ

    REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO  NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ

    Świetlica szkolna ogłasza konkurs plastyczny. Szczegóły w załączniku; regulamin_konkursu_ozdoba_choinkowa.docx

     

    ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE

    ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE

    25 listopada przypada święto, które w wielu szkołach i przedszkolach jest obchodzone rok rocznie z wielką przyjemnością i radością. Dzień Pluszowego Misia to także w naszej szkole dzień, który ma szczególny charakter. W tym dniu z domu dzieci przynoszą do szkoły swojego ukochanego misia. W bibliotece z tej okazji została zorganizowana wystawa książek o misiach, które są dostępne w naszej wypożyczalni, a także prac wykonanych przez uczniów kl. ,,0” i I.

    Tematem przewodnim tegorocznego święta był ,,Stary, zielony miś” Marii Kownackiej. Uczniowie z klas 0 – III brali udział w konkursach plastyczno – czytelniczych związanych z bohaterem tego właśnie opowiadania. W klasie ,,0” w konkursie plastycznym wyróżnione zostały: Martyna Maziarz, Nikola Deryniowska i Martyna Świątek. W kl. I w konkursie plastyczno – czytelniczym: Lena Gac, Lena Madej, Patryk Bojda oraz Mikołaj Wojdyła, Jakub Bałon, Julia Pietruś i Kamila Dudzik. Natomiast klasa III musiała wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące tekstu Marii Kownackiej ,,Stary, zielony miś”. Najwięcej punktów zdobyły dziewczynki: Julia Makoś, Milena Szarek i Roksana Biernacka. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach zostali nagodzeni i poczęstowani ciasteczkami ,,Lubisiami”.

    Uczniowie starszych klas odwiedzając w tym dniu bibliotekę byli częstowani przez panią bibliotekarkę ,,małym co nieco”, które pilnował duży Pluszowy Miś. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę. ZAPRASZAMY ZA ROK!

    ZOBACZ GALERIĘ

    ndrzejki

    Andrzejki

    22 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie andrzejkowej. Grupa młodsza  bawiła się wspólnie z klaunem i Minionkiem, których zaprosili rodzice. Było wiele atrakcji w postaci sztucznego śniegu, konfetti. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i konkursów z rodzicami. Grupa starsza bawiła się w rytm muzyki dyskotekowej. Wspólnie z opiekunami SU wróżyli sobie z wosku swoją przyszłość. Wszyscy uczestnicy zabawy andrzejkowej otrzymali słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Było fajnie yes
    GALERIA ZDJĘĆ

     

     

    Rozstrzygnięcie konkursu na logo szkoły

    Rozstrzygnięcie konkursu na logo szkoły

    Do komisji konkursowej zgłoszono tylko trzy prace. Poziom prac był wyrównany. Na wyróżnienie zasługuje praca Marcina Dziedzica. Wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy i dodatkowe punkty dodatnie z zachowania. Gratulujemy pomysłu.
    Szkoda, że tak mało uczniów wzięło udział w konkursie. Prace można zobaczyć w pliku LOGOSZKOLY.docx

     

    Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

    W dniu 23.11.2017r. na hali SP im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich  odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

    Organizatorem zawodów była B. Węgrzyn. Nadzór sędziowski sprawował pan Jacek Stasz, trener tenisa stołowego.

    W zawodach uczestniczyli  mistrzowie poszczególnych gmin powiatu krośnieńskiego. Do zawodów przystąpiło 7 drużyn  chłopców i 5 drużyn dziewcząt z następujących szkół: SP w Iwoniczu,  SP w Zręcinie, SP w Odrzykoniu, SP w Jaszczwi, SP w Kopytowej, SP w Miejscu Piastowym, SP w Jedliczu, SP w Krościenku Wyżnym, SP w Dukli i  SP w Łękach Dukielskich.

    Gminę Duklę w kategorii chłopców reprezentowali uczniowie z SP Dukla, natomiast w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice naszej szkoły w składzie: Aurelia GierlickaMilena Buczyńska oraz na rezerwie Patrycja Mikosz. Zawody odbywały się systemem ruskim w kategorii chłopców i „każdy z każdym” w kat. dziewcząt . W wyniku rozgrywek nasze dziewczęta  zdobyły II miejsce,  awansowały do dalszych rozgrywek i będą reprezentować powiat krośnieński na szczeblu  rejonowym. I miejsce w kategorii chłopców zajęli chłopcy z SP w Dukli.      

    Gratulujemy  sukcesów!

     

     

    Kolejne spotkanie małych programistów

    Kolejne spotkanie małych programistów

    18 listopada odbyły się kolejne zajęcia z programowania. Tym razem uczniowie programowali ryczącego lwa i małpę, która uderzała w bębenek. Po raz kolejny podczas zajęć uczestnicy chętnie ze sobą współpracowali, a budowanie z klocków sprawiało im dużo satysfakcji.

     

    99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

    99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

    „O Polsko, święte Twe imię,
    Po cichu i po kryjomu
    Z trwogą za siebie i innych
    Szeptano w ojców mych domu…”

    W sobotę, 11 listopada, obchodziliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Najpierw uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św., a potem  udaliśmy się pod Pomnik Wdzięczności Pokoleniom, gdzie  - w dowód pamięci o tych, którzy ofiarowali swe życie ojczyźnie - złożono wiązanki kwiatów,  zapalono znicze i wysłuchano okolicznościowych przemówień.

     Następnie w hali sportowo-widowiskowej odbyła się akademia, na którą zostali zaproszeni mieszkańcy Łęk Dukielskich. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program słowno – muzyczny.   Na scenariusz akademii złożyły się scenki, w których przywołano ważne wydarzenia z przeszłości kraju. Zostały one zestawione ze współczesnymi „obrazkami” życia, aby podkreślić różnice w sposobie pojmowania patriotyzmu dawniej i obecnie. Nad przygotowaniem uczniów do występu pracowały  panie: B. Węgrzyn i U. Szpiech.   Jak zwykle szkolny chór pod kierunkiem pana A. Aszlara wykonał  pieśni, które przez długie 123 lata niewoli towarzyszyły naszym przodkom, wyrażały ich patriotyzm i wiarę w odzyskanie suwerenności. Na potrzebę uroczystości uczniowie „wcielali się”      w role patriotów, którzy stali na straży polskości. Przez chwilę pojawił się nawet sam marszałek Piłsudski, który wygłosił przemówienie do swoich żołnierzy. Akademię zakończyła piękna pieśń w wykonaniu absolwentki Julii. Celem wspólnego świętowania było przypomnienie całej społeczności, że 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach naszego narodu.

     

     

    Adopcja Serca

    Adopcja Serca

    W tym roku szkolnym "zaadoptowaliśmy" kolejne dziecko z Afryki.

    Chłopiec uczęszcza do klasy 0. Ma na imię Gerol. Pochodzi z miejscowości Ezambé, z plemienia Maka. Ma trzech braci i pięć sióstr. Jego rodzice utrzymują się z uprawy roli. Gerol lubi sport. Cieszymy się, że możemy pomóc kolejnemu dziecku realizować się w szkole.

     

    Konkurs

    Konkurs

    Pracownia informatyczna ogłasza konkurs na logo naszej szkoły.

    Logo ma zawierać pełną nazwę szkoły wraz z imieniem Patrona:
    Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich
    oraz grafikę powiązaną z Patronem.

    Prace należy oddać w formie pliku graficznego na dowolnym nośniku pamięci
    do 17 listopada 2017roku

     

    Świetlicowy konkurs pod hasłem ,,KOTYLION NIEPODLEGŁOŚCIOWY”

    Świetlicowy konkurs pod hasłem ,,KOTYLION NIEPODLEGŁOŚCIOWY”

    14 listopada 2017r. zostały ogłoszone wyniki plastycznego konkursu ,,KOTYLION NIEPODLEGŁOŚCIOWY”. Celem konkursu było:
    - rozwijanie wyobraźni i umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi;
    - kształtowanie postaw patriotycznych;
    - zachęcanie do udziału w obchodach z okazji Święta Niepodległości;
    - rozpoznawanie symboli narodowych;
    - pobudzanie inwencji twórczej;
    - stwarzanie dzieciom możliwości prezentacji swoich prac;

    Do organizatorów wpłynęło 20 prac z których nagrodzono:
    I miejsce – Matylda Bużanowska kl. IVb
    II miejsce – Kacper Pec kl. III
    III miejsce – Marcin Dziedzic kl. VII
    wyróżnienie: Dorota  Bani a kl. VI, Wiktoria Nawrocka kl. I i Michał Jaracz kl.III

    WSZYSTKIM GRATULUJEMY!

     

    Turniej Piłki Nożnej„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

    Turniej Piłki Nożnej„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

    Dnia 9 oraz 10 listopada odbył się Turniej Piłki Nożnej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w którym rywalizowały drużyny chłopców w kategori U8, U10 oraz U12 pod Trenerskim okiem Pana Witolda Wiśniewskiego oraz Pana Kamila Kosa.

    Pierweszy dzień zmagań piłkarskich rozstrzygał się w kategori U8, w której reprezentowali naszą szkołę: Julia Buryła, Emilia Rogowska, Wiktor Głód, Kuba Bałon, Oliwier Guzik oraz Michał Samborowki. Po emocjonującyh meczach ostatecznie nasza drużyna zajęła 3 miejsce.

    Tego samego dnia do rywalizacji stanęli uczniowie z rocznika U12 w skałdzie: Oliwier Paczosa, Rafał Głód, Adam Kwaciszewski, Oliwia Kostecka, Bartek Kostecki oraz Łukasz Buczyński. Po zaciekłych bojach w finale spotkali się z drużyną MOSIR Dukla gdzie nieznacznie ulegli zajmując drugie miejsce.

    Kolejny dzień rozgrywek piłkarskich odbył w kategorii U10, w której naszą szkołę reprezętowali: Marcin Głód, Szymon Głód, Filip Kostecki, Dominik Lichtarski, Wiktor Kielar, Hubert Świątek oraz Gościnnie bramkarz Maciej Wiśniewski. Ostatecznie nasza drużyna zdobyła 3 miejsce po bardzo wyrównanych meczch w tej kategorii.

    Dziękujemy wszystkim zawodnikom którzy reprezentowali naszą szkołę oraz Panom Trenerom za okazany spokój podczas przekazywania cennych uwag:)))

    Zdjęcia

     

    Spotkania ze sztuką

    Spotkania ze sztuką

    23 i 27 października uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wraz z wychowawczyniami p. Martą Pabis, p. Barbarą Wierdak i p. Anną Bargiel wyjechali do teatru do RCKP w Krośnie na spektakl „Zaklęte Granie” oraz musical „Dorotka w krainie Oz”. Spektakl „Zaklęte Granie” poruszał problem spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem, a zwłaszcza przed grami. Bohaterowie Tomek i Zuzia łamią zasady i zaczynają grać bez ograniczeń, co staje się przyczyną ich kłopotów i niebezpieczeństw. Treści spektaklu skonstruowano tak, by przemawiały obrazem i przykładami, a nie tylko upomnieniami słownymi. Miały głębokie uzasadnienie, że Internet i gry, choć atrakcyjne i fascynujące, nie powinny przesłaniać innych zabaw i zastępować dzieciom świadomego przeżywania najcudowniejszych lat życia.

    Musical „Dorotka w Krainie Oz” zaprosił uczniów do bajecznej Krainy Oz gdzie można było się dowiedzieć jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu uczucia, kształtowanie charakteru i wiara w to, że wszystko jest w zasięgu naszej ręki. ZDJĘCIA

     

    Olimpiada o Wielkich Polakach

    Olimpiada o Wielkich Polakach

    8 listopada 2017 r. uczniowie klasy VII i Gimnazjum wzięli udział w XVIII Olimpiadzie o Wielkich Polakach o Arcybiskupie Ignacym Tokarczuku. W etapie szkolnym wzięło udział 10 uczniów. Do następnego etapu przeszło 3  uczniów z największą ilością zdobytych punktów. Są to: Marcin Dziedzic z klasy VII , Dawid Szpiech i Piotr Krukar z II Gimnazjum.  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach.

     

    „Etos Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego inspiracją do wychowania młodego pokolenia”

    „Etos Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego inspiracją do wychowania młodego pokolenia”

    W październiku bieżącego roku nasza społeczność świętowała 15. rocznicę nadania szkole imienia Świętego Jana Pawła II. Ukoronowaniem obchodów był udział przedstawicieli  grona pedagogicznego w Ogólnopolskiej Konferencji Szkół im. Jana Pawła II i kardynała  S. Wyszyńskiego, która miała miejsce 26 X 2017 roku w WSPiA  w Rzeszowie. Więcej informacji TUTAJ

     

    I Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon 2017/18.

     I Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon  2017/18.

    Dnia 31.10.2017 r. na hali sportowej MOSiR w Dukli odbył się I Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon 2017/18. W tym roku szkolnym rozgrywki odbywają się w dwóch kategoriach wiekowych: w kat. od I- IV i V- VII.
    W zawodach nie biorą udziału uczniowie z gimnazjum.  

    W I turnieju wystartowało 48 zawodników (21 chłopców i 27 dziewczynek) ze szkół z Dukli, Tylawy, Iwli, Głojsc, Jasionki i Łęk Dukielskich. Naszą szkołę reprezentowało 11 zawodników pod opieką pani B. Węgrzyn. Rozgrywki odbywały się systemem ruskim, przy czym walczono o każde miejsce punktowane.  Aby sprawdzić ich wyniki - wejdź do zakładki Wydarzenia Sportowe

     

    Spotkanie małych programistów

    Spotkanie małych programistów

    28 października  grupa młodszych uczniów wraz ze swoją opiekunką Panią Martą Pabis  już po raz trzeci uczestniczyła w zajęciach programowania w ramach realizacji projektu "Nowa Jakość kształcenia w gminie Dukla". Tym razem uczniowie programowali bramkarza, który dzielnie bronił bramki. Potem urządzili zawody kto strzeli wiecej bramek, a kto więcej obroni. Kolejną rzeczą, którą udało się zaprogramować dzieciom były poruszające się ptaki. Dzieci były zadowolone ponieważ mogły pracować na nowych i kompletnych zestawach klocków lego. ZDJĘCIA

     

    Gminne igrzyska młodzieży szkolnej w tenisie stołowym 2017

    Gminne igrzyska młodzieży szkolnej w tenisie stołowym 2017

    Dnia 26.10.2017r. na hali widowiskowo- sportowej w Łękach Dukielskich odbyły się gminne igrzyska młodzieży szkolnej w tenisie stołowym w kat. dziewcząt i chłopców z klas VII i gimnazjum. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wf . Do zawodów zgłosiło się 5 szkół z terenu Gminy Dukla tj.: Dukla, Jasionka, Iwla, Tylawa i Łęki Dukielskie. 

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
    w kat. dziewcząt: Aurelia Gierlicka  Milena Buczyńska i Patrycja Mikosz

    w kat. chłopców: Piotr Krukar, Oliwier Fara Sebastian Adam Węgrzyn.      

    Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”  z podziałem na chłopców i dziewczęta. W wyniku rozgrywek chłopcy zajęli II miejsce natomiast dziewczęta zajęły  I miejsce w gminie i awansowały do dalszych rozgrywek na szczeblu powiatowym.

    Gratulujemy sukcesu !

     

     

    Pasowanie Pierwszoklasistów

    Pasowanie Pierwszoklasistów

    11 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie pierwszoklasistów oraz Pasowanie ich na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.  W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: pani dyr  Krystyna Delimata, Rodzice, klasy 0 i III wraz z wychowawczyniami.  Podczas akademii uczniowie klas pierwszych dzielnie i z wielkim zaangażowaniem zdawali poważny egzamin, nad którym czuwała wychowawczyni pani Barbara Wierdak. Na zakończenie trzecioklasiści stwierdzili:

    „Teraz już ślubować z honorem możecie.
    Jak być dobrym uczniem doskonale wiecie.”

    Po części artystycznej odbyło się uroczyste pasowanie poprzez dotknięcie przez panią dyrektor dużym ołówkiem każdego ucznia w ramię. Na zakończenie koledzy i koleżanki z klasy III wręczyli pierwszakom upominki. Następnie wszyscy miło spędzili czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców klasy I.
    ZDJĘCIA

     

     

    15 - lecie nadania imienia szkole

    15 - lecie nadania imienia szkole

    10 pażdziernika 2017 r. w Szkoła  Podstawowa w Łękach Dukielskich obchodziła 15. rocznicę nadania szkole imienia Św. Jana Pawła II. 
    Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą. Dalsza część uroczystości z udziałem gości miała miejsce w sali widowiskowo-sportowej. Z tej okazji przygotowano okolicznościową dekorację oraz zmodernizowano Kącik Patrona. Zobacz zdjęcia

    GALERIA ZDJĘĆ p. Henryka Kyca

     

    „Idziemy naprzód z nadzieją” - XVII zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

    „Idziemy naprzód z nadzieją”  - XVII zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

    Wczesnym rankiem 4 października 2017 roku uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły po raz czternasty udali się do Częstochowy, aby uczestniczyć  w niezwykłym spotkaniu szkół noszących imię Jana Pawła II. Częstochowa powitała nas pięknym słońcem. Tym radośniej podążyliśmy do kaplicy, aby pokłonić się Jasnogórskiej Pani, a potem- odmawiając  różaniec-oczekiwaliśmy na Mszę Świętą. U stóp klasztoru zgromadziło się ponad 15 tysięcy wiernych z około 360 szkół.  Jak co roku na wałach klasztoru powiewały setki sztandarów szkół noszących imię Ojca Świętego Jana Pawła II. Wśród zgromadzonych byli uczniowie od przedszkolaków po studentów, rodzice, nauczyciele, księża. O godzinie 11.00 rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. W czasie homilii powiedział: „Dzisiaj na Jasnej Górze chcemy przypomnieć, że nasz patron – święty Jan Paweł II mówił: cały Twój, Maryjo. Od naszego patrona chcemy uczyć się takiej postawy wobec Pana Boga i Matki Najświętszej”.

    Ten rok jest szczególnie poświęcony Maryi, ponieważ obchodziliśmy 100-lecie objawień fatimskich, , 140 lecie objawień w Gietrzwałdzie i300-lecie koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Nasza szkoła też w tym roku przeżywa swój mały jubileusz – 15 lecie nadania szkole imienia Jana Pawła II. Przed obrazem Czarnej Madonny dziękowaliśmy za otrzymane do tej pory łaski i prosiliśmy o dalszą opiekę i błogosławieństwo. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na krótką modlitwę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i do Centrum Jana Pawła II. Tak wzmocnieni duchowo jesteśmy gotowi stawić czoło trudom i wyzwaniom , jakie nas czekają w tym roku szkolnym.

     

    Obóz programistyczny - grupa starsza

    Obóz programistyczny - grupa starsza

    W ramach projektu "Nowa jakość kształcenia w Gminie Dukla" szóstka naszych uczniów wzięła udział w obozie programistycznym w Bukowinie Tatrzańskiej. Obóz trwał przez pięć dni (od 2 do 6 października) i w tym czasie uczniowie wraz z opiekunem p. Katarzyną Szczurek brali udział w zajęciach programowania LEGO. Oprócz naszej szkoły w Bukowinie byli uczniowie z Dukli, Jasionki, Równego oraz Tylawy. Podczas zajęć uczniowie z specjalnych zestawów klocków LEGO budowali min.: psa, robota, dźwig. Był również czas na projekt własny. Po wybudowaniu konstrukcji następowało przesyłanie przygotowanego przez uczniów programu do elementu sterującego tak by np. pies szczekał i modyfikowanie jego zachowań. Oprócz zajęć mieliśmy czas na różne piesze wycieczki co pozwoliło zwiedzić zarówno Bukowinę Tatrzańską, Zakopane jak i urzekającą okolicę. 

    Wrażenia uczniów:

    "...w końcu dotarliśmy na miejsce. Ujrzeliśmy piękny hotel, kompleks boisk sportowych. Z pokojowych okien ujrzeliśmy cudowny widok na Polskie Tatry. Po pysznym obiedzie udaliśmy się do Zakopanego pod Wielką Krokiew, a następnie na Krupówki. Dzień skończyliśmy wspólnym ogniskiem na którym smażyliśmy kiełbaski ii oscypki."
    "Na zajęciach z programowania mieliśmy zbudować psa z kolocków Lego, a potem go zaprogramować"

    "...dzisiaj budowaliśmy robota i programowaliśmy go. Robot potrafił stać na dwóch kołach utrzymując równowagę."

    "Wraz z opiekunami wybraliśmy się na spacer po Bukowinie Tatarzańskiej, gdzie zobaczyliśmy między innymi Dom Ludowy, kościół czy restaurację pani Magdy Gessler.[...] odwiedziliśmy hotelowy basen."

    Niestety nie obyło się bez nieprzyjemnych incydentów. Okazało się, że dzielenie z kimś pokoju i rozkładu dnia jest dla niektórych zbyt dużym wyzwaniem.  GALERIA ZDJĘĆ

     

    Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    Wielu psychologów często podkreśla, że to właśnie głośne czytanie szczególnie rozwija wyobraźnię dziecka, jego wrażliwość i rozwój emocjonalny, pomaga w skupieniu oraz rozbudowuje słownictwo. Dlatego 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który powstał z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Nasza biblioteka również włączyła się w tę ogólnopolską akcję i zorganizowała głośne czytanie dla najmłodszych uczniów szkoły. Na trzeciej godzinie lekcyjnej gromadka dzieci z oddziału zerowego przybyła do biblioteki aby posłuchać bajki czytanej przez panią Annę Bargiel. W czasie wizyty dzieci wysłuchały ,,Calineczkę”,  wzięły udział w konkursie ,,Czy znasz ten tytuł?” a na zakończenie zostały obdarowane zakładkami do książek i słodkościami. ZDJĘCIA

     

    Zajęcia z programowania - grupa młodsza

    Zajęcia z programowania - grupa młodsza

    23 września rozpoczęły się zajęcia z programowania dla uczniów młodszych, które poprowadziła Pani Marzena Buczyńska. Opiekę w czasie zajęć sprawowała Pani Marta Pabis. Mimo wolnego dnia (zajęcia odbywały się w sobotę) frekwencja uczniów była stuprocentowa. 
    Podczas zajęć uczniowie budowali z klocków lego krokodyla i twierdzę, następnie programowali tak aby się poruszyły; krokodyl otwierał paszczę, a do twierdzy podnosił i opuszczał  się most zwodzony.
    Oto wrażenia dzieci:
    "Było ciekawie", "Fajnie się pracuje", "Ważna jest współpraca", "Programowaliśmy krokodyla i twierdzę".

    Kolejne spotkanie odbyło się 7 października. Tym razem uczniowie konstruowali roboty związane z piłką nożną i programowali je. Wiele radości sprawiał im efekt końcowy, gdzie piłkarz strzelał gola, a widownia "szalała". ZDJĘCIA

     

    Wycieczka do Kunowej

    Wycieczka do Kunowej

    W ramach realizowanego projektu „Nowa jakość kształcenia w Gminie Dukla” uczniowie z klasy I, III, IVa i IVb wraz z paniami: Martą Pabis, Barbarą Wierdak, Anną Bargiel, Katarzyną Majchrzak, Urszulą Szpiech i Beatą Węgrzyn wyjechali na wycieczkę do Kunowej koło Jasła. W wiosce indiańskiej realizowali program przygotowany przez animatorów tej wioski. Na początku dzieci zwiedziły mini-zoo i dowiedziały się różnych ciekawostek o zwierzętach, które zobaczyły. Potem animatorzy w strojach indiańskich zaprosili wszystkich do wspólnych zabaw i gier integracyjnych na terenie wioski. Dzieci wzięły udział w wyścigach rzędów, dla zwycięzców przygotowano drewniane zakładki do książek z logiem wioski. Mogły wykazać się także znajomością piosenek. Wspólnie z prowadzącym śpiewały i tańczyły w rytm muzyki.Mogły również pooglądać wigwamy i charakterystyczne budynki wioski. Dla dzieci przygotowano ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatę. Atrakcją były także zabawy na obiektach dmuchanych. O tym, że dzieci dobrze się bawiły świadczyły ich roześmiane buzie i pamiątki, które zakupiły. Na zakończenie pobytu wszyscy zjedli ciepły posiłek i pysznego pączka.
    ZDJĘCIA

     

    Spotkanie z policjantem

    Spotkanie z policjantem

    12 września uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantem aby porozmawiać o ważnym temacie jakim jest bezpieczeństwo w szkole i poza szkołą.  Podzielili się na dwie grupy: młodszą i starszą i razem z panem policjantem szukali odpowiedzi na pytania dotyczące w szczególności bezpeczeństwa na drodze i przepisów obowiązujących uczestników ruchu. ZDJĘCIA

     

    INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/18

    INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/18

    4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po uroczystej Mszy Świętej, pełni entuzjazmu, udaliśmy się do szkoły. Na początku powitała nas Pani Dyrektor, która życzyła wszystkim dobrego, nowego  roku szkolnego. Potem uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami
    .
    U progu nowego roku szkolnego pamiętajmy o  ważnych słowach ​Jana Pawła II - naszego Patrona Szkoły:"Wymagajcie od siebie nawet gdyby inni od was nie wymagali".

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich

    Szkoła Podstawowa
    im. Jana Pawła II
    w Łękach Dukielskich
    38-456 Łęki Dukielskie 74
  • 13 43 175 04
    NIP: 684-20-53-833

Galeria zdjęć