Z życia szkoły

 • UWAGA!! KONKURS NA WAKACJE!

  UWAGA!! KONKURS NA WAKACJE!

  Pracownia informatyczna i polonistycznia, wspólnie z Samorządem Uczniowskim, ogłaszają konkurs "Na wakacje z obiektywem"  - szczegółowy regulamin znajduje się w załączniuku konkurs_na_fotoreportaz.doc
  POWODZENIA!

 • Rok szkolny 2017/18 zakończony!

  Rok szkolny 2017/18 zakończony!

  22 czerwca uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami spotkali się na mszy świętej aby podziękować za miniony rok szkolny i prosić o łaski na czas wypoczynku wakacyjnego. Podczas mszy świętej ksiądz wyróżnił ministrantów, którzy w ciągu roku  solidnie sprawowali służbę przy ołtarzu. Następnie wszyscy udali się na ostatnie spotkanie z wychowawcami do szkoły. 
  Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia pana Burmistrza, który po raz drugi zawitał do naszej szkoły aby tym razem wyróżnić i nagrodzić uczniów szkoły podstawowej. Nagrodę Burmistrza Dukli za osiągnięcia w nauce otrzymali: Mikołaj P. (kl IVa), Dorota B. (kl. VI ) oraz Milena B. (kl. VII). Gratulujemy im sukcesu! Na koniec swojego wystąpienia pan Burmistrz uroczyście podziękował Pani Dyrektor za współpracę z tytułu odejścia na zasłużoną emeryturę i za 26 lat sprawowania funkcji dyrektora w szkole w Łękach Dukielskich.
  W dalszej części pani Dyrektor wyróżniła uczniów z poszczególnych klas, którzy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem i wysokie lokaty w konkursach ogólnopolskich.
  Potem uczniowie klasy 0 i 3  pod kierunkiem swoich Pań: Teresy Wierdak i Marty Pabis pożegnały wszystkich zebranych wierszem i piosenką.
  To był szczególny dzień na pożegnania. Grupa uczniów pod kierunkiem Pani Bernardy Skalskiej przygotowała humorystyczną inscenizację w której zapewniła Panią Dyrektor o tym, że na emeryturze jest fajnie. Inscenizację podsumował występ Kasi Ś., która przygotowana przez pana Radosława Ziębę zaśpiewała dla niej przepiękną piosenkę. Potrem pod okiem Pani Magdaleny Aszlar zatańczyły dla pani Dyrektor dwie grupy "Baletek".  Następnie  wspólnie z Panem Andrzejem Aszlarem wystąpił chór szkolny z udziałem solistki Julii Malczewskiej.
  Po występach uczniów przyszedł czas na pożegnania ze strony Rodziców i społeczności szkolnej. Przedstawicele Rodziców i  SU wyrazili swą wdzięczność za trud wychowania wręczając pani Dyrektor kwiaty. Pani Dyrektor była mile zaskoczona i bardzo wzruszona tak miłymi gestami. Wszystkim serdecznie podziękowała zaznaczając, że z koleżankami i kolegami pożegna sie pod koniec wakacji. Zaprosiła ich jednak  na środek sali i w uroczysty sposób przekazała pod opiekę nowej Pani Dyrektor Beaty Węgrzyn.
  Potem wszyscy udali się na spotkania z wychowawcami.GALERIA ZDJĘĆ

   

   

 • UROCZYSTE UKOŃCZENIE GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2017/18

  UROCZYSTE UKOŃCZENIE GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2017/18

  21 czerwca odbyła się uroczysta akademia poprzedzona Mszą św. w intencji Absolwentów  i  Ich Rodziców. Był to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej, przede wszystkim dla uczniów i Ich Rodziców. Akademię uświetnił gość pan Burmistrz Gminy Dukla Andrzej Bytnar, który przyznał w tym roku Nagrodę Burmistrza dla Najlepszego Ucznia w Gminie w kategorii Gimnazjum. Otrzymał ją uczeń klasy III G , Marcin Szczepanik. Gratulujemy!

  Dziękuję bardzo wszystkim nauczycielom za wychowanie i trud edukacji, za to, że nie zawsze było najlepiej i wtedy znaleźliście Państwo czas i chęci do rozmowy, upomnienia, spojrzenia, które czasem dało więcej niż słowo.  Dziękuję za wszystkie zajęcia przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego, jakie prowadziliście Państwo nieodpłatnie. Dziękuję Rodzicom za wspólne wychowywanie i wpajanie dzieciom podstawowych wartości, jakie w życiu są ważne. „Dziękuję, za to, że zawsze byliście tu”…. jak mówią słowa piosenki.

  Wam drodzy uczniowie życzę wszystkiego najlepszego, optymizmu, wiary w siebie i swoje możliwości, chęci na lepsze życie pozbywania się bylejakości i dobrych wakacji!

  Joanna Sieniawska, wychowawca klasy III G

  Galeria zdjęć

 • Wycieczka do Gór Tarnowskich i Chorzowa

  Wycieczka do Gór Tarnowskich i Chorzowa

  15 czerwca uczniowie klas: I, III, IVa i IVb pod opieką swoich pań: B. Wierdak, M. Pabis, K. Majchrzak i U. Szpiech wyjechali na całodniową wycieczkę edukacyjną do Gór Tarnowskich i Chorzowa. W Górach Tarnowskich zwiedzili kopalnię rud srebronośnych i poznali tajniki pracy gwarków w dawnych czasach. Część trasy pokonali pieszo, a część płynąc łodziami wąskimi chodnikami kopalni. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie sztolni Czarnego Pstrąga.  W podziemnym szlaku poznawali historie i legendy związane ze sztolnią. Podczas przerwy na obiad mogli zwiedzić skansen urządzeń używanych w kopalni i stare lokomotywy. Po odpoczynku na obiad  pojechali do Chorzowa. Tam w Śląskim Obserwatorium Astronomicznym  uczestniczyli w seansie edukacyjnym poświęconym wyprawom na Księżyc. Po dniu pełnym wrażeń, zaopatrzeni w pamiątki, wrócili do domu. GALERIA ZDJĘĆ

 • OGÓLNOPOLSKA AKCJA ,,Jak nie czytam, jak czytam”

  OGÓLNOPOLSKA AKCJA ,,Jak nie czytam, jak czytam”

  Akcja ,,Jak nie czytam, jak czytam" w naszej szkole odbyła się trochę później z powodu dnia wolnego którym był akurat 8 czerwca. Akcja ogólnopolskiego czytania została połączona z coroczną akcją biblioteczną dla najmłodszych ,,Czytanie łączy pokolenia" kiedy najmłodszym naszej szkoły czytają starsi. W tym dniu do biblioteki przybył zaproszony gość czyli pani Krystyna Delimata - dyrektor naszej szkoły. Pani Dyrektor przeczytała dzieciom z zerówki książeczkę Barbary Sudoł ,,Kogutek Ziutek w Warszawie". Starsi uczniowie czytali sami w różnych miejscach szkoły, niektórzy ukryli się w ciszy regałów biblioteki. Zobacz zdjęcia.

 • Rozstrzygnięcie konkursu TOP Klasa

  Rozstrzygnięcie konkursu TOP Klasa

  UWAGA!
  Wyniki organizowanego przez Samorząd Uczniowski rocznego konkursu TOP Klasa:
  I miejsce - klasa VI: 163 punkty
  II miejsce - klasa III G: 160 punktów
  III miejsce - klasa IV a: 113 punktów
  IV miejsce - klasa V: 105 punktów
  V miejsce - klasa VII: 77 punktów
  VI miejsce - klasa IV b: 60 punktów
  VII miejsce - klasa II G: 52 punkty

  GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!

 • Wycieczka do Karpackiej Troi

  Wycieczka do Karpackiej Troi

  W ramach realizowanego projektu gminnego „Nowa jakość kształcenia w Gminie Dukla”, uczniowie klasy piątej, szóstej i siódmej uczestniczyli w wycieczce do Trzcinicy. Wspólnie z kolegami ze szkoły w Jasionce brali udział w warsztatach zabawkarskich, łuczniczych i ceramicznych. Uczniowie mieli możliwość wykonania szmacianych lalek, glinianych naczyń, zwierząt. Największą atrakcją były warsztaty z łucznictwa, podczas których można było sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z łuku do tarczy. Niektórym udało się trafić w dziesiątkę. Oprócz zajęć uczniowie poznali życie codzienne, stroje, tradycje mieszkańców naszych terenów od epoki brązu aż do wieku X. Wychowankowie mogli podziwiać cenne przedmioty pochodzące z wykopalisk. W parku archeologicznym zwiedzający mogli  zobaczyć, jak wyglądały domy, ich wyposażenie w czasach otomańskich z epoki brązu oraz słowiańskich wczesnego średniowiecza. Dowiedzieli się także  w jaki sposób budowano wały obronne. Z wieży widokowej uczniowie podziwiali wspaniałą panoramę okolicy. ZDJĘCIA

 • Wyniki konkursu :"Sylwetki wybitnych Polaków"

  Przedmiotem konkursu było wykonanie prezentacji multimedialnej dotyczącej wybitnych Polaków z określonej dziedziny życia publicznego. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas IV SP - III G. Poziom prac był zróżnicowany. Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:

  I miejsce - Marcin Dziedzic Marcin_Dziedzic.ppsx

  II miejsce - Klaudia Miśkowicz Klaudia_Miskowicz.ppsx

  II miejsce - Mikołąj Pabis Mikolaj_Pabis.ppsx

  III miejsce - Łukasz Buczyński Lukasz_Buczynski.ppsx

  wyróżnienie - Aurelia Gierlicka Aurelia_Gierlicka.ppsx

 • Sukcesy Gimnazjalistów w konkursie „Jestem Lingwistą”

  Sukcesy Gimnazjalistów w konkursie „Jestem Lingwistą”

  29 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Głojscach odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu „Jestem Lingwistą”. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów z Gimnazjum. Zadaniem uczniów było rozwiązać test badający umiejętności językowe i wiedzę kulturową z języka angielskiego i niemieckiego.

  Z języka niemieckiego:

  wyróżnienie otrzymali Marcin Sz. oraz Klaudia M.

  Z języka angielskiego:

   II miejsce zajął Marcin Sz.

   III miejsce zajęła Simona R.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w  wybranych szkołach średnich.

 • Finał konkursu historycznego: „Krosno i powiat krośnieński – historia i współczesność”

  Finał konkursu historycznego: „Krosno i powiat krośnieński – historia i współczesność”

  Dnia 5 czerwca 2018 r. w Muzeum Podkarpackim w Krośnie przeprowadzono finał kolejnej edycji konkursu „Krosno i powiat krośnieński – historia i współczesność”.
  Konkurs był skierowany do uczniów gimnazjów z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Tematyka tegorocznego konkursu dotyczyła najważniejszych wydarzeń politycznych oraz wybitnych postaci regionu z XIX i XX wieku związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W kwietniu 2018 r. przeprowadzono eliminacje szkolne, które miały wyłonić jednego reprezentanta szkoły. Do konkursu zgłosiło się  2 uczniów gimnazjum: Marcin S. i Wiktor .G. W finale konkursu w Muzeum Regionalnym w Krośnie wziął udział uczeń: Wiktor G. pod opieką nauczyciela historii, Beaty W. Uczeń naszej szkoły wykazał się dużą wiedzą związaną z tematyką konkursu i uzyskał tytuł laureata zajmując VI miejsce. 
  W nagrodę otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową. Uhonorowano również opiekunów uczniów poprzez wręczenie im podziękowań oraz pamiątkowych książek. Przy okazji konkursu uczestnicy wraz z nauczycielami mieli możliwość zapoznania się z wystawami czasowymi i stałymi znajdującymi się w Muzeum Podkarpackim w Krośnie.

 • FINAŁ GMINNEJ SZKOLNEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO- sezon 2017/2018

   FINAŁ GMINNEJ SZKOLNEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO- sezon 2017/2018

  29 maja 2018r. w hali MOSiR w Dukli odbył się czwarty, ostatni już turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowegow sezonie 2017/18. W turnieju wystartowało 36 zawodników (18 chłopców i 18 dziewczyn) ze szkół z Dukli, Tylawy, Łęk Dukielskich, Głojsc i Iwli . Naszą szkołę reprezentowało 12 zawodników pod opieką pani B. Węgrzyn. Zawodnicy dzielnie walczyli o każde miejsce punktowane.  Najlepsza trójka zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzymała pamiątkowe dyplomy i medale. W klasyfikacji generalnej wyniku rozgrywek po czterech turniejach nasza szkoła zajęła I miejsce W nagrodę oprócz pucharu i dyplomu otrzymaliśmy   bon na  kwotę 500 złotych na zakup sprzętu sportowego dla szkoły. Jest to kolejne zwycięstwo naszych tenisistów w Gminnej Szkolnej Lidze Tenisa Stołowego organizowanej przez MOSiR Dukla.

    Wyniki IV turnieju:                                                                                               

  1. Joanna C. – I miejsce
  2. Milena S.– II miejsce
  3. Oliwia K. – IV miejsce
  4. Lena G. – V miejsce
  5. Szymon K.  – V miejsce
  6. Oliwier P. – VI miejsce
  7. Maja K. – I miejsce
  8. Milena B. - II miejsce
  9. Aurelia G.– III miejsce
  10. Mikołaj M. – V miejsce
  11. Sebastian A. W. – VI miejsce
  12. Oliwier F. - VII miejsce

  Wszystkim tenisistom gratulujemy i życzymy  sukcesów  w przyszłym roku!

 • Dzień Mamy i Taty

  Dzień Mamy i Taty

  25 maja uczniowie klas 0,1 i 3 szkoły podstawowej zaprosili swoich rodziców na uroczystą akademię z okazji Dnia Mamy i Taty przygotowaną pod kierunkiem pań: Teresy Wierdak, Barbary Wierdak i Marty Pabis.  Nad stroną muzyczną  czuwali pan Radosław Zięba i uczniowie III G. Dzieci chcąc powiedzieć jak bardzo  kochają swoich rodziców, przygotowali  dla nich wiersze, piosenki, tańce oraz inscenizacje. Na zakończenie wręczyli im róże i prezencik - truskawkę oraz zaprosili na ciastko i herbatkę. Wrażenia i emocje zarówno dzieci jak i rodziców przedstawiają zdjęcia. GALERIA ZDJĘĆ.

 • XVII Gminny Mistrz Matematyczny i Humanistyczny

  XVII Gminny Mistrz Matematyczny i Humanistyczny

  Juz po raz kolejny, 17 maja, nasza szkoła była organizatorem XVII Gminnego Konkursu: "Mistrz Matematyczny i Humanistyczny. Organizatorkami konkursu były Panie: Marta Pabis i Barbara Wierdak. Na zaproszenie do udziału w konkursach odpowiedziały szkoły z Równego, Dukli, Jasionki i Iwli. Nasza szkoła była gospodarzem. Każdą szkołę reprezentowała delegacja uczniów klasy trzeciej SP wraz opiekunem. Uczniowie pisali test matematyczny i humanistyczny. Konkurs trwał 1 godz. Po zakończonej pracy i podsumowaniu wyników przez Jury, wyłoniono zwycięzców. Największą liczbę punktów zdobyli następujący uczniowie:

  Konkurs Matematyczny:

   

  I miejsce: Tomasz P. SP Dukla

  II miejsce: Adrian K. SP Łęki Dukielskie
  II miejsce: Kacper Sz. SP Iwla

  III miejsce: Patryk S. SP Iwla

   

  Konkurs Humanistyczny:

   

  I miejsce:  Lena M.   SP Jasionka

  II miejsce: Magdalena Z. SP Dukla

  III miejsce: Karolina Z.  SP Równe

  III miejsce: Maja K. SP Równe

  Wszystkim uczestnikom zostały wręczone nagrody książkowe i rzeczowe oraz dyplomy, a Paniom -podziękowania.  Wręczenia nagród dokonała Pani Elżbieta Wróbel - zastępca Burmistrza Gminy Dukla. Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

 • 16.05 dzieci z klasy 0, I i III wybrały się pod opieką swoich pań: Teresy Wierdak, Barbary Wierdak i Marty Pabis do teatru w Krośnie. Obejrzały interaktywne widowisko telewizyjne " Szewczyk Dratewka na planie filmowym" w wykonaniu Teatru Show. Podczas wspólnej zabawy, dzieci poznały kilka tajników realizacji obrazu, zobaczyły jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy widowiska. Dzieci mogły też wcielić się w role filmowych bohaterów. Dzieciom widowisko bardzo się podobało, a występy nagradzały gromkimi brawami.

 • Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie.

  Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie.

  W ramach realizowanego projektu „Nowa jakość kształcenia w gminie Dukla” uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce edukacyjnej do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Grupa matematyków z p. Dziedzic odwiedziła dawną stolicę Polski  7 maja, natomiast angliści pojechali  do Krakowa z p. Skalską 8 maja. Uczniowie wzięli udział w lekcji „Fizyka balonika” (grupa angielska miała zajęcia w j. angielskim), podczas której wykonywane były różne doświadczenia z balonikami. Najciekawszym było przejście po specjalnej plastikowej tafli ułożonej na nadmuchanych balonach. Uczniowie mieli też dobrą zabawę słuchając swoich zmienionych głosów po użyciu helu. Zwiedzając park poznawali fizyczne ciekawostki związane z optyką, muzyką, sposobami porozumiewania się itp. Była to nauka poprzez z wyśmienitą zabawę oraz doskonała okazja na integrację z uczniami z pozostałych szkół z gminy Dukla.  ZDJĘCIA

 • Gminne zawody w piłce nożnej

  Gminne zawody w piłce nożnej

  11.05.2018 (piątek ) odbyły się zawody gimnazjalne w piłce nożnej chłopców.

  W zawodach wzięły udział drużyny z gminy Dukla oraz gościnnie drużyna z Rogów.

  Pierwszy mecz Łęki Dukielskie – Wietrzno miał jednostronny przebieg. Nasza drużyna zdominowała środek pola i zwyciężyła 5 – 0. Na listę strzelców wpisali się Hubert B. x2, Paweł D. x2 oraz Jakub M. Przeciwnikom nie pomógł nawet rzut karny po którym piłka minęła bramkę Grześka D.

  Kolejny mecz Łęki Dukielskie – Jasionka miał zgoła inny przebieg. Spotkanie było wyrównane, a na boisku nie brakowało twardej walki. Po faulu na Kubie M. jedenastkę wykorzystał Hubert B.  Łęki – Jasionka 1 – 0.

  Półfinał Łęki  - Tylawa obfitował w sytuacje bramkowe. Nasza drużyna stwarzała ich więcej i w końcu po mocnym strzale Huberta dobitkę wykorzystał Paweł i było 1 – 0. Jednak przeciwnicy zdołali odpowiedzieć i po rzucie wolnym umieścili piłkę w naszej siatce. O awansie zdecydowały rzuty karne, których bohaterem stał się nasz bramkarz Grzegorz D. Golkiper obronił trzy rzuty karne oraz sam wpisał się na listę strzelców. Łęki Dukielskie – Tylawa 1 – 1 (4 – 3).

  Finał Łęki – Jasionka dostarczył wielu emocji, ale nie bramek. Wynik 0 – 0 pomimo starań naszej drużyny utrzymał się do końca regulaminowego czasu. O zwycięstwie przesądziły rzuty karne. W nasze bramce po raz kolejny  świetnie spisał się Grzesiek broniąc decydujący strzał. Łęki Dukielskie – Jasionka 0 – 0 (3 – 2). Tym samym nasza drużyna wygrała turniej w Dukli oraz trzeci turniej z rzędu organizowany w naszej gminie.  Zdjęcia

 • Dzień ekologiczny

  Dzień ekologiczny

  "Ekologia to nie moda", ale uczniowie naszej szkoły w ramach realizowanego projektu wzięli udziała w pokazie eko-mody przygotowując stroje z materiałów wtórnych. Wykazali się dużą inwencją, czego efekty możecie zobaczyć  TUTAJ. Dokładna relacja z akademii i realizacji projektu już wkrótce.

 • Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt

  Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt

  Dnia 08.05.2018r. na hali Mosir w Nowej Sarzynie odbył się finał wojewódzkich igrzysk dzieci w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w grach drużynowych. W kategorii dziewcząt gminę Duklę oraz powiat krośnieński i rejon III reprezentowały zawodniczki z naszej szkoły w składzie: Maja K. (kl. VI), Joanna C. (kl. IVb) i  Milena S. (kl. III), pod opieką pani Beaty W.

  W zawodach wzięły udział po 2 najlepsze zespoły z półfinałów wojewódzkich tj. mistrzowie i wice- mistrzowie 5 rejonów, łącznie 12 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców.

  Zawody odbywały się systemem „ruskim” do dwóch przegranych meczy. Mimo wspaniałej gry naszych tenisistek ostatecznie w wyniku rozgrywek dziewczęta zajęły VII miejsce w województwie. Jest to duży sukces, gdyż po raz kolejny dziewczęta młodsze rocznikowo od swoich rywalek dostały się  aż do finału wojewódzkiego, gdzie przyszło im rywalizować między innymi z drużynami z:  Jarosławia, Stalowej Woli, Przysietnicy, Wojtkowej Kąkolówki, Niedźwiady Dolnej i Gorzyc, Korzeniowa, Krosna, Łętowni i  Łopuszki Wielkiej. 
  Gratulujemy i życzymy sukcesu w przyszłym roku!!         ZDJĘCIA

 • Galileo 2018

  Galileo 2018

  Na początku marca, w naszej szkole odbyły się ogólnopolskie konkursy Galileo z następujących przedmiotów:
  j. polski, j. angielski, historia i matematyka. Konkursy były organizowane przez Centrum Edukacji Szkolnej (CES) i skierowane do uczniów klas: IV- VII SP oraz  II - III gimnazjum. Z naszej szkoły w konkursach łącznie wzięło udział   84 uczniów, w tym 65 uczniów z SP oraz 19 uczniów z gimnazjum. Wyniki konkursu ukazały się w na początku maja. Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie:

  Konkurs j. polskiego:

  Marta B. z  kl. IV b SP -  3 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa,

  Mikołaj P. z kl. IV a SP -  5 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa

  Matylda B. z  kl. IV b SP - 7 miejsce, dyplom laureata,

  Szymon K. z  kl. IV b SP - 8 miejsce, dyplom laureata,

  Joanna C. z  kl. IV b SP - 9 miejsce, dyplom laureata,

  Julita W. z kl. IV a SP -  – 13 miejsce, dyplom wyróżnienia

  Aleksandra K. z kl. IV a SP – 13 miejsce, dyplom wyróżnienia 

  Julian G. z kl. IV a SP -  – 14 miejsce, dyplom wyróżnienia    

                                              

  Konkurs J. angielskiego :

  Milena B. z kl. VII - 9 miejsce, dyplom laureata

  Jakub M. z kl. II Gim.  15 miejsce, dyplom wyróżnienia

   

  Konkurs historyczny :

  Mikołaj P. z kl. IV a SP -  3 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa                       

  Oliwia S.  z kl. V SP -  3 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa,

  Wiktor G. z kl. II Gim. - 3 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa,                          

  Marta B. z  kl. IV b SP -  4 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa,

  Natalia Ś. z  kl. III Gim. - 4 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa

  Marcin S z  kl. III Gim. - 5 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa

  Dorota B. z kl. VI SP- 5 miejscedyplom laureata i nagroda książkowa

  Milena B. z kl. VII - 7 miejsce, dyplom laureata

  Aurelia G. z kl. VII - 7 miejsce, dyplom laureata

  Aleksandra P. z  kl. III Gim- 8 miejsce, dyplom laureata

  Joanna C. z  kl. IV b SP - 11 miejsce, dyplom wyróżnienia

  Julian G. z kl. IV a SP -  – 13 miejsce, dyplom wyróżnienia

  Marcin D. z  kl. VII SP13 miejsce, dyplom wyróżnienia

   

  Konkurs matematyczny :

  Mikołaj P. z kl. IV a SP– 15 miejsce, dyplom wyróżnienia

  Aleksandra P. z  kl. III Gim– 15 miejsce, dyplom wyróżnienia

   

  Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

  Gratulujemy  sukcesów i życzymy powodzenia  w następnych konkursach.

 • OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH

  OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH

  „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu […] Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania ”. 

                                                                                               /św. Jan Paweł II, PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ/

  Przytoczone  słowa to fragment  wypowiedzi Patrona naszej szkoły na temat ojczyzny. Każdy, kto choć trochę zna Jego biografię, wie, ile uwagi poświęcał swojemu krajowi i jak bardzo go kochał.

  Aby coś szanować i kochać, trzeba to bliżej poznać.  Z tego powodu bardzo  uroczyście obchodzimy święta narodowe, które  uczą, czym był patriotyzm dla naszych przodków. Najważniejsze dla naszego kraju rocznice narodowe przypadają w maju i w listopadzie.

  Tegoroczne obchody świąt majowych zostały poprzedzone już w kwietniu udziałem klas  0 – 4 w programie edukacyjnym „Polska – moja ojczyzna” oraz konkursem plastycznym „Moja ojczyzna – wolność w kolorach”.

  Główne uroczystości zostały zaplanowane na 2 maja. W tym dniu w  szkole nie było zajęć dydaktycznych. Zamiast  lekcji zaplanowano  blok następujących po sobie imprez o wymowie patriotycznej.

  O godz. 10.00 cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy św., następnie przedstawiciele starszych klas złożyli kwiaty pod miejscowym pomnikiem, przypominającym                o zaangażowaniu łęczan w obronę niepodległości. Później  przemaszerowaliśmy pod budynek szkolny, gdzie po raz pierwszy odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na nowo zainstalowany maszt.

  Kolejnym punktem programu były występy uczniów, począwszy od tych najmłodszych, którzy swój występ rozpoczęli słowami: „Każde państwo, i duże, i  małe – jak zapewne wiecie –

                                                 Ma trzy symbole dobrze znane w świecie (…)

                                               Hymn państwowy, godło Polski i ojczysta flaga (…)”.

   

  Dzieci przypomniały  rodowód polskich symboli narodowych, recytując długi  i piękny wiersz, w którym historia przeplatała się z podaniami na temat powstania naszego państwa . Klasa IV a skupiła się na szczegółowym omówieniu historii polskich barw narodowych wyrosłych                           z piastowskiego znaku herbowego.

  Część artystyczna przygotowana przez starszych uczniów pozwoliła przenieść się myślami      w czasy panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, by zrozumieć  rolę uchwalonej wówczas Konstytucji, która – jak uczą podręczniki historii – „wprowadziła nasz kraj na drogę postępu i reform”.

  Uczniowskie deklamacje przeplatane były patriotycznymi pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru, nie zabrakło także religijnego hymnu „Z dawna Polski Tyś Królową…”, bo nasze święto państwowe mocno wiąże się ze świętem maryjnym. Na szczególną uwagę zasłużył debiut  trzech chłopców, którzy w stylu raperskim wykonali piosenkę przybliżającą kulturę epoki oświecenia.

  Po akademii odbył się marsz „Biało – Czerwona dla Polski”, z flagami przeszliśmy uliczkami wioski, dowodząc, że jesteśmy dumni z naszej przynależności narodowej. ZDJĘCIA

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich
  Zespół Szkół Publicznych
  Szkoła Podstawowa i Gimnazjum
  Im. Jana Pawła II
  w Łękach Dukielskich
  38-456 Łęki Dukielskie 74
 • 13 43 175 04
  NIP: 684-20-53-833

Galeria zdjęć