Nawigacja

 • Konkurs

  Pracownia informatyczna ogłasza konkurs na logo naszej szkoły.

  Logo ma zawierać pełną nazwę szkoły wraz z imieniem Patrona:
  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich
  oraz grafikę powiązaną z Patronem.

  Prace należy oddać w formie pliku graficznego na dowolnym nośniku pamięci
  do 17 listopada 2017roku

 • Pasowanie Pierwszoklasistów

  11 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie pierwszoklasistów oraz Pasowanie ich na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.  W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: pani dyr. Krystyna Delimata, Rodzice, klasy 0 i III wraz z wychowawczyniami.  Podczas akademii uczniowie klas pierwszych dzielnie i z wielkim zaangażowaniem zdawali poważny egzamin, nad którym czuwała wychowawczyni pani Barbara Wierdak. Na zakończenie trzecioklasiści stwierdzili:

  „Teraz już ślubować z honorem możecie.
  Jak być dobrym uczniem doskonale wiecie.”

  Po części artystycznej odbyło się uroczyste pasowanie poprzez dotknięcie przez panią dyrektor dużym ołówkiem każdego ucznia w ramię. Na zakończenie koledzy i koleżanki z klasy III wręczyli pierwszakom upominki. Następnie wszyscy miło spędzili czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców klasy I.
   

 • 15 - lecie nadania imienia szkole

  10 pażdziernika 2017 r. w Szkoła  Podstawowa w Łękach Dukielskich obchodziła 15. rocznicę nadania szkole imienia Św. Jana Pawła II. 
  Relacja z uroczystości wkrótce!

  GALERIA ZDJĘĆ p. Henryka Kyca

 • „Idziemy naprzód z nadzieją” - XVII zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  Wczesnym rankiem 4 października 2017 roku uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły po raz czternasty udali się do Częstochowy, aby uczestniczyć  w niezwykłym spotkaniu szkół noszących imię Jana Pawła II. Częstochowa powitała nas pięknym słońcem. Tym radośniej podążyliśmy do kaplicy, aby pokłonić się Jasnogórskiej Pani, a potem- odmawiając  różaniec-oczekiwaliśmy na Mszę Świętą. U stóp klasztoru zgromadziło się ponad 15 tysięcy wiernych z około 360 szkół.  Jak co roku na wałach klasztoru powiewały setki sztandarów szkół noszących imię Ojca Świętego Jana Pawła II. Wśród zgromadzonych byli uczniowie od przedszkolaków po studentów, rodzice, nauczyciele, księża. O godzinie 11.00 rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. W czasie homilii powiedział: „Dzisiaj na Jasnej Górze chcemy przypomnieć, że nasz patron – święty Jan Paweł II mówił: cały Twój, Maryjo. Od naszego patrona chcemy uczyć się takiej postawy wobec Pana Boga i Matki Najświętszej”.

  Ten rok jest szczególnie poświęcony Maryi, ponieważ obchodziliśmy 100-lecie objawień fatimskich, , 140 lecie objawień w Gietrzwałdzie i300-lecie koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Nasza szkoła też w tym roku przeżywa swój mały jubileusz – 15 lecie nadania szkole imienia Jana Pawła II. Przed obrazem Czarnej Madonny dziękowaliśmy za otrzymane do tej pory łaski i prosiliśmy o dalszą opiekę i błogosławieństwo. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na krótką modlitwę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i do Centrum Jana Pawła II. Tak wzmocnieni duchowo jesteśmy gotowi stawić czoło trudom i wyzwaniom , jakie nas czekają w tym roku szkolnym.

 • Obóz programistyczny - grupa starsza

  W ramach projektu "Nowa jakość kształcenia w Gminie Dukla" szóstka naszych uczniów wzięła udział w obozie programistycznym w Bukowinie Tatrzańskiej. Obóz trwał przez pięć dni (od 2 do 6 października) i w tym czasie uczniowie wraz z opiekunem p. Katarzyną Szczurek brali udział w zajęciach programowania LEGO. Oprócz naszej szkoły w Bukowinie byli uczniowie z Dukli, Jasionki, Równego oraz Tylawy. Podczas zajęć uczniowie z specjalnych zestawów klocków LEGO budowali min.: psa, robota, dźwig. Był również czas na projekt własny. Po wybudowaniu konstrukcji następowało przesyłanie przygotowanego przez uczniów programu do elementu sterującego tak by np. pies szczekał i modyfikowanie jego zachowań. Oprócz zajęć mieliśmy czas na różne piesze wycieczki co pozwoliło zwiedzić zarówno Bukowinę Tatrzańską, Zakopane jak i urzekającą okolicę. 

  Wrażenia uczniów:

  "...w końcu dotarliśmy na miejsce. Ujrzeliśmy piękny hotel, kompleks boisk sportowych. Z pokojowych okien ujrzeliśmy cudowny widok na Polskie Tatry. Po pysznym obiedzie udaliśmy się do Zakopanego pod Wielką Krokiew, a następnie na Krupówki. Dzień skończyliśmy wspólnym ogniskiem na którym smażyliśmy kiełbaski ii oscypki."
  "Na zajęciach z programowania mieliśmy zbudować psa z kolocków Lego, a potem go zaprogramować"

  "...dzisiaj budowaliśmy robota i programowaliśmy go. Robot potrafił stać na dwóch kołach utrzymując równowagę."

  "Wraz z opiekunami wybraliśmy się na spacer po Bukowinie Tatarzańskiej, gdzie zobaczyliśmy między innymi Dom Ludowy, kościół czy restaurację pani Magdy Gessler.[...] odwiedziliśmy hotelowy basen."

  Niestety nie obyło się bez nieprzyjemnych incydentów. Okazało się, że dzielenie z kimś pokoju i rozkładu dnia jest dla niektórych zbyt dużym wyzwaniem.  GALERIA ZDJĘĆ

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Wielu psychologów często podkreśla, że to właśnie głośne czytanie szczególnie rozwija wyobraźnię dziecka, jego wrażliwość i rozwój emocjonalny, pomaga w skupieniu oraz rozbudowuje słownictwo. Dlatego 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który powstał z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Nasza biblioteka również włączyła się w tę ogólnopolską akcję i zorganizowała głośne czytanie dla najmłodszych uczniów szkoły. Na trzeciej godzinie lekcyjnej gromadka dzieci z oddziału zerowego przybyła do biblioteki aby posłuchać bajki czytanej przez panią Annę Bargiel. W czasie wizyty dzieci wysłuchały ,,Calineczkę”,  wzięły udział w konkursie ,,Czy znasz ten tytuł?” a na zakończenie zostały obdarowane zakładkami do książek i słodkościami. ZDJĘCIA

 • Zajęcia z programowania - grupa młodsza

  23 września rozpoczęły się zajęcia z programowania dla uczniów młodszych, które poprowadziła Pani Marzena Buczyńska. Opiekę w czasie zajęć sprawowała Pani Marta Pabis. Mimo wolnego dnia (zajęcia odbywały się w sobotę) frekwencja uczniów była stuprocentowa. 
  Podczas zajęć uczniowie budowali z klocków lego krokodyla i twierdzę, następnie programowali tak aby się poruszyły; krokodyl otwierał paszczę, a do twierdzy podnosił i opuszczał  się most zwodzony.
  Oto wrażenia dzieci:
  "Było ciekawie", "Fajnie się pracuje", "Ważna jest współpraca", "Programowaliśmy krokodyla i twierdzę".

  Kolejne spotkanie odbyło się 7 października. Tym razem uczniowie konstruowali roboty związane z piłką nożną i programowali je. Wiele radości sprawiał im efekt końcowy, gdzie piłkarz strzelał gola, a widownia "szalała". ZDJĘCIA

 • Wycieczka do Kunowej

  W ramach realizowanego projektu „Nowa jakość kształcenia w Gminie Dukla” uczniowie z klasy I, III, IVa i IVb wraz z paniami: Martą Pabis, Barbarą Wierdak, Anną Bargiel, Katarzyną Majchrzak, Urszulą Szpiech i Beatą Węgrzyn wyjechali na wycieczkę do Kunowej koło Jasła. W wiosce indiańskiej realizowali program przygotowany przez animatorów tej wioski. Na początku dzieci zwiedziły mini-zoo i dowiedziały się różnych ciekawostek o zwierzętach, które zobaczyły. Potem animatorzy w strojach indiańskich zaprosili wszystkich do wspólnych zabaw i gier integracyjnych na terenie wioski. Dzieci wzięły udział w wyścigach rzędów, dla zwycięzców przygotowano drewniane zakładki do książek z logiem wioski. Mogły wykazać się także znajomością piosenek. Wspólnie z prowadzącym śpiewały i tańczyły w rytm muzyki.Mogły również pooglądać wigwamy i charakterystyczne budynki wioski. Dla dzieci przygotowano ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatę. Atrakcją były także zabawy na obiektach dmuchanych. O tym, że dzieci dobrze się bawiły świadczyły ich roześmiane buzie i pamiątki, które zakupiły. Na zakończenie pobytu wszyscy zjedli ciepły posiłek i pysznego pączka.
  ZDJĘCIA

 • Spotkanie z policjantem

  12 września uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantem aby porozmawiać o ważnym temacie jakim jest bezpieczeństwo w szkole i poza szkołą.  Podzielili się na dwie grupy: młodszą i starszą i razem z panem policjantem szukali odpowiedzi na pytania dotyczące w szczególności bezpeczeństwa na drodze i przepisów obowiązujących uczestników ruchu. 

 • INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/18

  4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po uroczystej Mszy Świętej, pełni entuzjazmu, udaliśmy się do szkoły. Na początku powitała nas Pani Dyrektor, która życzyła wszystkim dobrego, nowego  roku szkolnego. Potem uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami
  .
  U progu nowego roku szkolnego pamiętajmy o  ważnych słowach ​Jana Pawła II - naszego Patrona Szkoły:"Wymagajcie od siebie nawet gdyby inni od was nie wymagali".
   

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich
  Zespół Szkół Publicznych
  Szkoła Podstawowa i Gimnazjum
  Im. Jana Pawła II
  w Łękach Dukielskich
  38-456 Łęki Dukielskie 74
 • 13 43 175 04
  NIP: 684-20-53-833

Galeria zdjęć