Z życia szkoły

2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014 2012/2013 2011/2012

Wydarzenia sportowe

2017/2018

 FINAŁ GMINNEJ SZKOLNEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO- sezon 2017/2018

29 maja 2018r. w hali MOSiR w Dukli odbył się czwarty, ostatni już turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego
w sezonie 2017/18.
W turnieju wystartowało 36 zawodników (18 chłopców i 18 dziewczyn) ze szkół z Dukli, Tylawy, Łęk Dukielskich, Głojsc i Iwli . Naszą szkołę reprezentowało 12 zawodników pod opieką  B. Węgrzyn. Zawodnicy dzielnie walczyli o każde miejsce punktowane.  Najlepsza trójka zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzymała pamiątkowe dyplomy i medale. W klasyfikacji generalnej wyniku rozgrywek po czterech turniejach nasza szkoła zajęła I miejsce W nagrodę oprócz pucharu i dyplomu otrzymaliśmy   bon na  kwotę 500 złotych na zakup sprzętu sportowego dla szkoły. Jest to kolejne zwycięstwo naszych tenisistów w Gminnej Szkolnej Lidze Tenisa Stołowego organizowanej przez MOSiR Dukla.

  

 Wyniki IV turnieju:                                                                                               

 1. Joanna C. – I miejsce
 2. Milena S.– II miejsce
 3. Oliwia K. – IV miejsce
 4. Lena G. – V miejsce
 5. Szymon K.  – V miejsce
 6. Oliwier P. – VI miejsce
 7. Maja K. – I miejsce
 8. Milena B. - II miejsce
 9. Aurelia G.– III miejsce
 10. Mikołaj M. – V miejsce
 11. Sebastian A. W. – VI miejsce
 12. Oliwier F. - VII miejsce

Wszystkim tenisistom gratulujemy i życzymy  sukcesów  w przyszłym roku!


Gminne zawody w piłce nożnej

11.05.2018 (piątek ) odbyły się zawody gimnazjalne w piłce nożnej chłopców.

W zawodach wzięły udział drużyny z gminy Dukla oraz gościnnie drużyna z Rogów.

Pierwszy mecz Łęki Dukielskie – Wietrzno miał jednostronny przebieg. Nasza drużyna zdominowała środek pola i zwyciężyła 5 – 0. Na listę strzelców wpisali się Hubert B. x2, Paweł D. x2 oraz Jakub M. Przeciwnikom nie pomógł nawet rzut karny po którym piłka minęła bramkę Grześka D.

Kolejny mecz Łęki Dukielskie – Jasionka miał zgoła inny przebieg. Spotkanie było wyrównane, a na boisku nie brakowało twardej walki. Po faulu na Kubie M. jedenastkę wykorzystał Hubert B.  Łęki – Jasionka 1 – 0.

Półfinał Łęki  - Tylawa obfitował w sytuacje bramkowe. Nasza drużyna stwarzała ich więcej i w końcu po mocnym strzale Huberta dobitkę wykorzystał Paweł i było 1 – 0. Jednak przeciwnicy zdołali odpowiedzieć i po rzucie wolnym umieścili piłkę w naszej siatce. O awansie zdecydowały rzuty karne, których bohaterem stał się nasz bramkarz Grzegorz D. Golkiper obronił trzy rzuty karne oraz sam wpisał się na listę strzelców. Łęki Dukielskie – Tylawa 1 – 1 (4 – 3).

Finał Łęki – Jasionka dostarczył wielu emocji, ale nie bramek. Wynik 0 – 0 pomimo starań naszej drużyny utrzymał się do końca regulaminowego czasu. O zwycięstwie przesądziły rzuty karne. W nasze bramce po raz kolejny  świetnie spisał się Grzesiek broniąc decydujący strzał. Łęki Dukielskie – Jasionka 0 – 0 (3 – 2). Tym samym nasza drużyna wygrała turniej w Dukli oraz trzeci turniej z rzędu organizowany w naszej gminie.  Zdjęcia


Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym  w kategorii dziewcząt

 

Dnia 08.05.2018r. na hali Mosir w Nowej Sarzynie odbył się finał wojewódzkich igrzysk dzieci w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w grach drużynowych. W kategorii dziewcząt gminę Duklę oraz powiat krośnieński i rejon III reprezentowały zawodniczki z naszej szkoły w składzie: Maja K. (kl. VI), Joanna C. (kl. IVb) i  Milena S. (kl. III), pod opieką pani Beaty W.

W zawodach wzięły udział po 2 najlepsze zespoły z półfinałów wojewódzkich tj. mistrzowie i wice- mistrzowie 5 rejonów, łącznie 12 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców. Zawody odbywały się systemem „ruskim” do dwóch przegranych meczy. Mimo wspaniałej gry naszych tenisistek ostatecznie w wyniku rozgrywek dziewczęta zajęły VII miejsce w województwie. Jest to duży sukces, gdyż po raz kolejny dziewczęta młodsze rocznikowo od swoich rywalek dostały się  aż do finału wojewódzkiego, gdzie przyszło im rywalizować między innymi z drużynami z:  Jarosławia, Stalowej Woli, Przysietnicy, Wojtkowej Kąkolówki, Niedźwiady Dolnej i Gorzyc, Korzeniowa, Krosna, Łętowni i  Łopuszki Wielkiej.                                                                                      Gratulujemy i życzymy sukcesu w przyszłym roku!!   ZDJĘCIA


 "Z Podwórka Na Stadion" - piłkarski turniej  o Puchar Tymbarku

Dnia 23.02.2018 na Hali w Krośnie odbyły się powiatowe eliminacje U12 dziewcząt w Piłkarskim Turnieju: 
"Z Podwórka Na Stadion" o Puchar Tymbarku. W pierwszym meczu zmierzyły się zawodniczki z Lubatowej z zawodniczkami z Beniaminka Krosno, po pasjonującym meczu zawodniczki z Lubatowej musiały uznać wyższość zawodniczek z Krosna.
Drugi mecz rozegrały zawodniczki Beniaminka Krosno  z zawodniczkami z naszej szkoły. Po zaciętym spotkaniu uczennice naszej szkoły nieznacznie przegrały to spotkanie, a autorką wszystkich goli dla naszej drużyny była Marcelina Węgrzyn.
Podsumowując turniej, nasze zawodniczki ostatecznie zajęły drugie miejsce, co daje im awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się 13 Kwietnia na Stadionie MOSIR Tarnobrzeg.
Podziękowania dla wszystkich za walkę do samego końca i życzymy dalszych sukcesów sportowych.  ZDJĘCIA


 Rejonowe Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym

Dnia 22.03.2018r. na hali Zespołu Szkół  w Osobnicy odbyły się rejonowe igrzyska dzieci w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt. W zawodach uczestniczyli  mistrzowie i wice- mistrzowie 4 powiatów: krośnieńskiego, strzyżowskiego, jasielskiego i  grodzkiego miasta Krosna. Do zawodów przystąpiło 7 drużyn dziewcząt. Powiat krośnieński  w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice naszej szkoły w składzie:  Maja Krukar ( kl. VI) , Joanna Czaja ( kl.IVb)  i Milena Szarek (kl. III ).

Zawody odbywały się systemem „ruskim” do dwóch przegranych meczy. Nasze „tenisistki” wygrały wszystkie mecze  i zdobyły I miejsce a także awansowały do finału wojewódzkiego. Gratulujemy sukcesu!


             Powiatowe Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i  chłopców.

 

W tym roku po raz szósty gospodarzem powiatowych igrzysk dzieci w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców  była  SP im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich. Organizatorem zawodów była pani B. Węgrzyn we współpracy z trenerem tenisa stołowego, panem J. Staszem.  Zawody odbyły się 21 lutego 2018r. uczestniczyli w nich  mistrzowie poszczególnych gmin powiatu krośnieńskiego.
Do zawodów przystąpiły 2 drużyny dziewcząt i 4 drużyny  chłopców z następujących szkół: SP w Iwoniczu,  SP w Iwli, SP w Dobieszynie, SP we Wrocance i  SP w Łękach Dukielskich.
Gminę Duklę w kategorii chłopców reprezentowali uczniowie z SP w Iwli, natomiast w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice naszej szkoły w składzie: Maja Krukar (kl. VI), Joanna Czaja (kl. IVb) oraz  Milena Szarek (kl. III).
Zawody odbywały się systemem „każdy z każdym” zarówno w kat. dziewcząt  jak i chłopców. W wyniku rozgrywek nasze dziewczęta zdobyły I miejsce, natomiast I miejsce w kategorii chłopców zajęli chłopcy z SP w Iwli. Obie drużyny z terenu Gminy Dukla awansowały do dalszych rozgrywek i będą reprezentować powiat krośnieński na szczeblu rejonowym.                                    

Jest to już kolejny awans naszych tenisistów do zawodów rejonowych. Gratulujemy!


  Gminne Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym

W dniu 24.01.2018r. na hali widowiskowo- sportowej w Łękach Dukielskich odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym szkół podstawowych  w kat. dziewcząt i chłopców. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wf .
Do zawodów zgłosiły się tylko 3 szkoły z terenu Gminy Dukla tj.: Dukla, Iwla i Łęki Dukielskie.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

w kat. dziewcząt: Maja Krukar, Joanna Czaja i  Milena Szarek,

w kat. chłopców : Szymon Krężałek, Oliwier Paczosa i Mikołaj Musiał

Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”  z podziałem na chłopców i dziewczęta. W wyniku rozgrywek chłopcy zajęli III miejsce natomiast dziewczęta zajęły  I miejsce w gminie i awansowały do dalszych rozgrywek na szczeblu powiatowym.

Gratulujemy sukcesu !


1 GRAND PRIX PODKARPACIA SKRZATEK I   SKRZATÓW W TENISIE STOŁOWYM

Dnia 2 grudnia 2017 r. w Nowej Sarzynie odbył się wojewódzki  turniej  1 Grand Prix Podkarpacia Skrzatów i Skrzatek w tenisie stołowym. W turnieju wystartowało 13 dziewczynek i 14 chłopców.  Wśród dziewcząt 2 zawodniczki  : Milena Szarek (kl. III SP) i Lena Gac (kl. I SP) reprezentowały  UKS Olimp działający w naszej szkole. Na co dzień trenerem dziewczynek jest pan Jacek Stasz  W wyniku rozgrywek  nasza zawodniczka
Milena Szarek pokonała rywalki i została mistrzynią 1Grand Prix Podkarpacia w tenisie stołowym w kategorii Skrzatka. Lenka Gac zajęła w turnieju VI miejsce.  Gratulujemy sukcesu!


II Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon  2017/18.

 

28.11.2017 r. na hali sportowej MOSiR w Dukli odbył się II Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon 2017/18. W II turnieju wystartowało 47 zawodników (21 chłopców i 26 dziewczynek) ze szkół z Dukli, Tylawy, Iwli, Głojsc  i Łęk Dukielskich. Naszą szkołę reprezentowali Ci sami uczniowie co w pierwszym turnieju. Rozgrywki odbywały się systemem ruskim, przy czym walczono o każde miejsce punktowane. W wyniku rozgrywek nasi uczniowie zdobyli  5 medali za zajęcie od 1- 3 miejsca oraz zgromadzili wysoką liczbę punktów. Po drugim turnieju (drużynowo) nasza szkoła zajmuje I miejsce w kategorii klas V-VII  i II miejsce w kategorii kl. I-IV. W łącznej klasyfikacji generalnej  szkół   utrzymujemy  I miejsce.

Wyniki I turnieju:

 1. Milena Szarek – I miejsce
 2. Joanna Czaja – II miejsce
 3. Kolasa Oliwia – III miejsce
 4. Lena Gac – V miejsce
 5. Oliwier Paczona – VIII miejsce
 6. Szymon Krężałek – IX miejsce
 7. Maja Krukar – I miejsce
 8. Aurelia Gierlicka – III miejsce
 9. Milena Buczyńska V miejsce
 10. Sebastian A. Węgrzyn – V miejsce
 11. Fara Oliwier  - VI miejsce

Wszystkim tenisistom gratulujemy sukcesów!

 


Powiatowe Igrzyska Młodzieży  Szkolnej w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i  chłopców.

 

W dniu 23.11.2017r. na hali SP im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich  odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów była B. Węgrzyn. Nadzór sędziowski sprawował pan Jacek Stasz, trener tenisa stołowego. W zawodach uczestniczyli  mistrzowie poszczególnych gmin powiatu krośnieńskiego. Do zawodów przystąpiło  7 drużyn  chłopców i 5 drużyn dziewcząt z następujących szkół: SP w Iwoniczu,  SP w Zręcinie, SP w Odrzykoniu, SP w Jaszczwi, SP w Kopytowej, SP w Miejscu Piastowym, SP w Jedliczu, SP w Krościenku Wyżnym, SP w Dukli i  SP w Łękach Dukielskich. Gminę Duklę w kategorii chłopców reprezentowali uczniowie z SP Dukla, natomiast w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice naszej szkoły w składzie: Aurelia GierlickaMilena Buczyńska oraz na rezerwie Patrycja Mikosz. Zawody odbywały się systemem ruskim w kategorii chłopców i „każdy z każdym” w kat. dziewcząt . W wyniku rozgrywek nasze dziewczęta  zdobyły II miejsce,  awansowały do dalszych rozgrywek i będą reprezentować powiat krośnieński na szczeblu  rejonowym. I miejsce w kategorii chłopców zajęli chłopcy z SP w Dukli.      

Gratulujemy  sukcesów!

 


Turniej Piłki Nożnej„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

 

Dnia 9 oraz 10 listopada odbył się Turniej Piłki Nożnej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w którym rywalizowały drużyny chłopców w kategori U8, U10 oraz U12 pod Trenerskim okiem Pana Witolda Wiśniewskiego oraz Pana Kamila Kosa.

Pierweszy dzien zmagań piłkarskich rozstrzygał się w kategori U8, w której reprezętowali naszą szkołę: Julia Buryła, Emilia Rogowska, Wiktor Głód, Kuba Bałon, Oliwier Guzik oraz Michał Samborowki. Po emocjonującyh meczach ostatecznie nasza drużyna zajęła 3 miejsce.

Tego samego dnia do rywalizacji stanęli uczniowie z rocznika U12 w skałdzie: Oliwier Paczosa, Rafał Głód, Adam Kwaciszewski, Oliwia Kostecka, Bartek Kostecki oraz Łukasz Buczyński. Po zaciekłych bojach w finale spotkali się z drużyną MOSIR Dukla gdzie nieznacznie ulegli zajmując drugie miejsce.

Kolejny dzień rozgrywek piłkarskich odbył w kategori U10, w której naszą szkołę reprezętowali: Marcin Głód, Szymon Głód, Filip Kostecki, Dominik Lichtarski, Wiktor Kielar, Hubert Świątek oraz Gościnnie bramkarz Maciej Wiśniewski. Ostatecznie nasza drużyna zdobyła 3 miejsce po bardzo wyrównanych meczch w tej kategori.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom którzy reprezętowali naszą szkołę oraz Panom Trenerom za okazany spokój podczas przekazywania cennych uwag:)))

Zdjęcia


I Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon 2017/18

Dnia 31.10.2017 r. na hali sportowej MOSiR w Dukli odbył się I Turniej Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego – sezon 2017/18. W tym roku szkolnym rozgrywki odbywają się w dwóch kategoriach wiekowych: w kat. od I- IV i V- VII. W zawodach nie biorą udziału uczniowie z gimnazjum.

 W I turnieju wystartowało 48 zawodników (21 chłopców i 27 dziewczynek) ze szkół z Dukli, Tylawy, Iwli, Głojsc, Jasionki i Łęk Dukielskich. Naszą szkołę reprezentowało 11 zawodników pod opieką pani B. Węgrzyn. Rozgrywki odbywały się systemem ruskim, przy czym walczono o każde miejsce punktowane. W wyniku rozgrywek nasi uczniowie zdobyli   8 dyplomów i 5 medali za zajęcie od 1- 3 miejsca oraz zgromadzili wysoką liczbę punktów.

Na wyróżnienie zasługuje uczennica kl. I,  Lena Gac, która po raz pierwszy uczestniczyła w turnieju i na 12 dziewczynek zajęła IV miejsce. 

Po pierwszym turnieju (drużynowo) nasza szkoła zajmuje I miejsce w kat. klas I- IV i   I miejsce w kat. V-VII.

Wyniki I turnieju :

 1. Joanna Czaja – I miejsce
 2. Milena Szarek – II miejsce
 3. Kolasa Oliwia – III miejsce
 4. Lena Gac – IV miejsce
 5. Oliwier Paczona – VI miejsce
 6. Szymon Krężałek – VII miejsce
 7. Maja Krukar – I miejsce
 8. Aurelia Gierlicka – III miejsce
 9. Milena Buczyńska IV miejsce
 10. Fara Oliwier  - IV miejsce
 11. Sebastian A. Węgrzyn – VI miejsce

Wszystkim tenisistom gratulujemy sukcesów!


Gminne igrzyska młodzieży szkolnej w tenisie stołowym 2017

 

Dnia 26.10.2017r. na hali widowiskowo- sportowej w Łękach Dukielskich odbyły się gminne igrzyska młodzieży szkolnej w tenisie stołowym w kat. dziewcząt i chłopców z klas VII i gimnazjum. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wf . Do zawodów zgłosiło się 5 szkół z terenu Gminy Dukla tj.: Dukla, Jasionka, Iwla, Tylawa i Łęki Dukielskie. 

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
w kat. dziewcząt: Aurelia Gierlicka  Milena Buczyńska i Patrycja Mikosz

w kat. chłopców: Piotr Krukar, Oliwier Fara Sebastian Adam Węgrzyn.      

Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”  z podziałem na chłopców i dziewczęta. W wyniku rozgrywek chłopcy zajęli II miejsce natomiast dziewczęta zajęły  I miejsce w gminie i awansowały do dalszych rozgrywek na szczeblu powiatowym.

Gratulujemy sukcesu !

 

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich

  Szkoła Podstawowa
  im. Jana Pawła II
  w Łękach Dukielskich
  38-456 Łęki Dukielskie 74
 • 13 43 175 04
  NIP: 684-20-53-833

Galeria zdjęć